כללי תמחור אלבום חתונה- המצב כזה גרוע?

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני גרפיקאית מתחילה ומעוניינת לעבוד עם צלמים.
בשיחת גישוש עם צלמים אמרתי שאני לוקחת 15-20 לדף חתונה וזה גמיש, אם נותנים הרבה עבודה. הם עשו חישוב מהיר וכמעט התגלגלו מצחוק, כאשר הם משלמים 250 לאלבום חתונה והתמחור שלי הגיע ל-700 ₪ לאלבום.
המצב כזה גרוע בשוק או שרק אני לא מציאותית? 250 זה מחיר ריאלי לעבודה מול צלם שנותן 4-5 אלבומים בחודש?
אשמח לכל עצה, הרגשתי ממש טיפשה... :(

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לא להסכים.
אלבום דיגיטלי שווה לפחות 100 ש"ח לדף.

המצב בשוק בטטה, מי שלא משכיל להבין איך לנער את אותם לקוחות גורם לצלמים להתפוצץ מצחוק....

חנוש-

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נכתב ע"י גולד;1375488:
לא להסכים.
אלבום דיגיטלי שווה לפחות 100 ש"ח לדף.

המצב בשוק בטטה, מי שלא משכיל להבין איך לנער את אותם לקוחות גורם לצלמים להתפוצץ מצחוק....
סליחה מראש אם אשמע תקיפה,
אך את/ה עובד/ת בתחום?

קל מאוד על במת פרוג לומר לא פחות ממאה,
כמי שעוסקת בתחום, זה לגמרי לא המחירים - ואין (!!) פשוט אין מי שישלם לך את זה.

לגבי פותחת האשכול, המצב אצל צלמי אירועים באמת לא טוב, הם מוצאים פרייריות מתחלפות שיעבדו להם במחירים האלו - ולכן הוא צחק עלייך.
המחיר שכתבת אומנם יחסית זול, אבל בהחלט סביר לשוק האלבומים.

משום מה צלמי אירועים לא כלולים בתחום המחירים הריאליים אלא הרבה מתחת.
רק אגיד לך שאני מעצבת אלבומים, וב"ה לא קצת, אבל לא לצלמי אירועים, פשוט לא שווה לי טכנית לעבוד איתם.

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
בדיוק ככה-
צלם מוצא גרפיקיאות במחירים בריצפה.
באמת אי אפשר להבין את זה ,איך גרפיקאים הורידו את מחיר השוק לכזה מחיר ...

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מבחינת זה שאני מעצבת מתחילה יחסית ורוצה להשתפר ולהכנס לשוק, שווה להכנס לזה או שעדיף לבנות תיק עבודות טוב ולהציע לצלמי סטודיו וכו'?

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
אם את רוצה לעבוד במחירים האלו תמיד, אז את יכולה..:)
הצלמים לא שלמים יותר מיזה, יש להם גרפיקיואת מחילות או מתקדמות במחירים אפסיים..
כמתחילה אני היתי לוקחת הכל..(אבל זה מה שקרה שנפלו המחירים בגלל המתחילות..

YB nekuda

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לבנתיים מה שאני רואה - גם בשוק צילומי הסטודיו המצב לא ביג דיל
הצלמות לא משאירות תקציב כ"כ לעיצוב אלבום
ואלבום סטודיו - גם הוא לוקח את הזמן שלו.
אלא א"כ הוא נעשה בתבנית או לא במידי הרבה מחשבה.

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
תחשבי חזק אם את רוצה להכנס לנישה הזאת.
צלם לוקח לזוג 2000 ש"ח תוספת על אלבום דיגיטלי,
ולגרפיקאית הוא משלם בין 200-350 על 40 עמודים כפולים.

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לפי זה שווה יותר להכנס לנישת הצילום...;)
סתם, אני יודעת שגם זו עבודה קשה, אני פשוט מתוסכלת מהצלמים שאני פוגשת...

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
או שתעשי איתם תנאי שאת עושה תבנית אחת לכל האלבומים, ואז כשתריצי אלבומים בשעתיים \ שלוש שעות זה עוד סביר

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ההדפסה עולה לו אלף ש"ח אולי קצת יותר
אז היכן ה800 ש"ח???
המצב בשוק הזוייייי

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י poto12;1375595:
ההדפסה עולה לו אלף ש"ח אולי קצת יותר
אז היכן ה800 ש"ח???
המצב בשוק הזוייייי

גם הוא צריך להרוויח משהו...

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה שוק מאוד פרוץ היום.
לא בא לי אפילו לדבר על זה..
כמו שחנוש אומרת, בפרטי יש הרבה יותר כסף מאשר עם צלמים.
את צריכה לחפש צלמים שמעריכים את העבודה הספציפית שלך. יש גם כאלו ב"ה!
אם יש לך כמה צלמים אז את יוצאת בסוף עם סכום , אבל זה לעבוד נון סטופ בשעות מטורפות כדי לספק לכולם בזמן ובאיכות הכי הכי.
וכן... לרוץ אחרי הכסף כי הלקוח עדיין לא שילם לו וזה סוג של גלגל...

ואני מוציאה מהכלל צלמים אנושיים שהקב"ה סיבב לי לעבוד איתם

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פרפר;1375607:
גם הוא צריך להרוויח משהו...
מה??? הוא לא מרוויח מהצילום עצמו?
שירוויח 100 200 ש"ח מהצד אבל למה יותר מהגרפיקאית סליחה שפחה.... שרוצה סה"כ להתפרנס
וזה הבעיה שגרפיקאיות מתחילות לא יודעות לתמחר כן, (גם אני הייתי כזו) ובכך מפילות את השוק
והטענה שלי כלפי אותן מכללות וסמינרים שדוחפים לימודים נוצצים שלא תמיד באים לידי שימוש אבל ללמד איך לתמחר / התנהלות מול לקוח...
אין בכלל שום נושא בעניין
ופלא שהשוק נראה כך

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י poto12;1375665:
מה??? הוא לא מרוויח מהצילום עצמו?
שירוויח 100 200 ש"ח מהצד אבל למה יותר מהגרפיקאית סליחה שפחה.... שרוצה סה"כ להתפרנס
וזה הבעיה שגרפיקאיות מתחילות לא יודעות לתמחר כן, (גם אני הייתי כזו) ובכך מפילות את השוק
והטענה שלי כלפי אותן מכללות וסמינרים שדוחפים לימודים נוצצים שלא תמיד באים לידי שימוש אבל ללמד איך לתמחר / התנהלות מול לקוח...
אין בכלל שום נושא בעניין
ופלא שהשוק נראה כך
אז את לא יודעת מה את מדברת.
בתכלס גם צלם שלוקח לאירוע 12000 ש"ח מתקמצן על כל שקל בעיצוב. יש לו הוצאות אחרות (צלמי משנה, הדפסה אלבום, ציוד יקר, מסריט, הפקת הסרט...) שבסופם הוא נשאר ללא הרבה בשר.
מכירה צלם כזה, הוא לא נהיה עשיר מכך אלא מצליח לגמור את החודש בכבוד (בטוח יותר מהגרפיקאית שלו).

בקיצור - אין הרבה בשר בזה... צריך להפנים ולנסות כיוונים יותר מכניסים או שיטות ליעל
מה לעשות?!?

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ngraphic;1375685:
אז את לא יודעת מה את מדברת.
בתכלס גם צלם שלוקח לאירוע 12000 ש"ח מתקמצן על כל שקל בעיצוב. יש לו הוצאות אחרות (צלמי משנה, הדפסה אלבום, ציוד יקר, מסריט, הפקת הסרט...) שבסופם הוא נשאר ללא הרבה בשר.
מכירה צלם כזה, הוא לא נהיה עשיר מכך אלא מצליח לגמור את החודש בכבוד (בטוח יותר מהגרפיקאית שלו).

בקיצור - אין הרבה בשר בזה... צריך להפנים ולנסות כיוונים יותר מכניסים או שיטות ליעל
מה לעשות?!?

בסדר לא מעניין אותי מה ההוצאות שלו שיבקש יותר מהלקוחות ...
אנחנו בתור גרפיקאיות צריכות להרוו ח את שלנו בכבוד לפחות כמו הצלם
ולכן לחנך לפחות את המתחילות זה יכול להיות סוג של פיתרון לא ישים כרגע
והפתרון הישים זה כמו שאת אומרת או לייעל את העבודה או פשוט לא לגשת לשם...

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה לא כ"כ יעזור.
זה מגיע גם מכיוון של המעבדות שרוצים לתת גם את שירות הגרפיקה לצלם ולהרוויח על גב הגרפיקאית עוד כמה פרוטות........

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
לא מעצבת אלבומים ביום יום,
אבל אילו הייתי עובדת עם צלם, הייתי מכינה פעם אחת תבנית - ואח"כ מריצה תמונות,

ואז זה ממש סביר.

(אבל גם הייתי מתמחרת את בניית התבנית בנפרד)

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תוכלי לפרסם את עצמך כמעצבת אלבומים לחתונות...
כמובן תצטרכי שיהיה לך כמה דוגמאות טובות
ותפני ישירות ללקוח.
תקחי יותר זול מהצלמים.. נגיד 1200-1500₪..
כך שישכנע את הכלות.
ותשארי ביד עם 700 ₪ כמו שרצית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה