מידע שימושי תם עידן התיקן - האשכול המרכזי למיגור מקקים

יוסיK

משתמש מקצוען
הייתה לי בבית מכת מקקים לפני כמה שבועות, איתרתי את המקור ממנו הם חדרו לבית, בשלב ראשון לא סתמתי אותו אלא שמתי להם ג'ל שנאכל על ידם בתאבון רב, לא יכולתי לעמוד מול הרעב שלהם אז שמתי עוד ועוד, תוך יומיים הם נעלמו כמעט לחלוטין ואז ריססתי לתוך החריץ וסתמתי.
במקביל הזמנתי את העירייה לרסס בבורות הציבוריים באזור.
מאז, שקט בזירה.
ביום שישי דיברתי עם אחד השכנים בפתח ביתו, על הקיר ליד הכניסה רץ מקק ענק, אפשר לא לעבור לדבר עליו? לא, אז הוא סיפר לי שהיו להם כמויות הזויות של כאלו, אבל בזמן האחרון זה נחלש, גיליתי לו שכנראה הלוחם הנסתר שהכניע הרבה מהמקקים שלהם זה אני, [הקן שהיה אצלנו גבל בדירה מתחתם] שלחתי אותו לבדוק מאיפה הם מגיעים לקנות ג'ל ולקוות לטוב.

יוסיK

משתמש מקצוען
כמה אשכולות ישנים בנושא, מעורבים בתגובות תועלתיות ועוד...
הרבה אשכולות בנושא ננעלו עקב גלישה למחוזות פחות סימפטיים, כדאי להשאיר את האשכול ענייני כפי שהוא.

יוסיK

משתמש מקצוען
עוד כמה

ONE1

משתמש מקצוען
הייתה לי בבית מכת מקקים לפני כמה שבועות, איתרתי את המקור ממנו הם חדרו לבית, בשלב ראשון לא סתמתי אותו אלא שמתי להם ג'ל שנאכל על ידם בתאבון רב, לא יכולתי לעמוד מול הרעב שלהם אז שמתי עוד ועוד, תוך יומיים הם נעלמו כמעט לחלוטין ואז ריססתי לתוך החריץ וסתמתי.
במקביל הזמנתי את העירייה לרסס בבורות הציבוריים באזור.
מאז, שקט בזירה.
ביום שישי דיברתי עם אחד השכנים בפתח ביתו, על הקיר ליד הכניסה רץ מקק ענק, אפשר לא לעבור לדבר עליו? לא, אז הוא סיפר לי שהיו להם כמויות הזויות של כאלו, אבל בזמן האחרון זה נחלש, גיליתי לו שכנראה הלוחם הנסתר שהכניע הרבה מהמקקים שלהם זה אני, [הקן שהיה אצלנו גבל בדירה מתחתם] שלחתי אותו לבדוק מאיפה הם מגיעים לקנות ג'ל ולקוות לטוב.
איך קוראים לג'ל הזה? ואיפה קונים אותו?

פליזזז דחוףףף

יוסיK

משתמש מקצוען

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
הלכתית, אם מדובר בחומר שאינו ממית את המקק אלא רק מקפיא אותו, הנידון הוא מצד ׳צידה׳ בלבד. עצם צידת מקק בשבת שנויה במחלוקת הפוסקים, ויש רבים המתירים כאשר הצער מן המקק הוא צער גדול, מה שנפוץ מאוד בבית שיש בו נשים וילדים. בנוסף, הנידון כאן קל יותר - משום שהביאור הלכה מסתפק בצידה כזו אם היא בכלל צידה. כמובן - כל אחד ישאל לרבותיו.
אם המקק עשוי להיהרג באמצעות התרסיס, הנידון חמור יותר, אולם גם בכזה מקרה - שנוי הדבר במחלוקת, ויש המתירים. כדאי לשאול רב.
אם המקק ימות בוודאות בתוך זמן מסוים - לדעת רוב ככל הפוסקים אין היתר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה