דרוש מידע תלושים לחופשת לידה

mumy

משתמש רשום
פעם ראשונה שאני עומדת לקבל חל"ד מביטוח לאומי,
מקבלת משכורת בתלוש מנובמבר 2020,
הבנתי שצריך 3 תלושים מלאים אחרונים להגיש לביטוח לאומי,
וזה יוצא אצלי מתחילת אפריל- עוד כשבועיים,
אשמח ממש לקבל מידע למה חשוב לשים לב בשלושת החודשים האלו,
ומה לעשות בשביל לקבל את הסכום המקסימלי האפשרי,
בהתחשב בחודש ניסן ופסח שבדיוק יוצא אז,
וסתם כך כל טיפ יעזור,
תודה!

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
עושים ממוצע של 3 או 6 חודשים אחרונים, מה שיוצא גבוה יותר.
רק חודשים מלאים שלפני חודש הלידה (כלומר חודש הלידה אינו נספר) ולכן כל תוספת וכו' לקבל רק לפני החודש האחרון.
אם יש הגדלה במשכורת לפני הלידה, היא צריכה להיות לא מוגזמת וברורה להוכחה מסודרת (שעות נוספות מוכחות, חפיפה, דוחות נוכחות , תכתובת מיילים וכו')

פטריוט

משתמש צעיר
הם מסתכלים על הסכום הברוטו שאת מקבלת כל חודש,
כמה שיותר גבוה ככה את מקבלת יותר.

לוקחים את ה3 חודשים האחרונים וה6 חודשים האחרונים עושים ממוצע, מה שיותר גבוה לפי זה את מקבלת.
הם מחלקים את זה לפי יום ואת מקבלת לכל יום של חל"ד את הסכום שנקבע (מהממוצע שיצא לפי מה שעבדת)
חל"ד מלא זה ל105 יום.

התלושים שנלקחים לשקלול הם חודשים מלאים, כלומר אם הלידה באמצע חודש החודש ההוא לא משוקלל.

שיהיה בשעה טובה!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
פעם ראשונה שאני עומדת לקבל חל"ד מביטוח לאומי,
מקבלת משכורת בתלוש מנובמבר 2020,
הבנתי שצריך 3 תלושים מלאים אחרונים להגיש לביטוח לאומי,
וזה יוצא אצלי מתחילת אפריל- עוד כשבועיים,
אשמח ממש לקבל מידע למה חשוב לשים לב בשלושת החודשים האלו,
ומה לעשות בשביל לקבל את הסכום המקסימלי האפשרי,
בהתחשב בחודש ניסן ופסח שבדיוק יוצא אז,
וסתם כך כל טיפ יעזור,
תודה!

אם התחלת לעבוד בנובמבר ותלדי ביולי בעז"ה, אין לך 10 חודשי עבודה לפני הלידה.
ובמקרה כזה אין זכאות לדמי לידה מלאים (15 שבועות) אלא רק לדמי לידה חלקיים (8 שבועות).

לגבי התלושים עצמם:

-לבקש מהמעסיק, עד כמה שאפשר, לשלם משכורת מלאה ולא לנכות בחודשים האלו שום דבר. את כל ההתחשבנויות (לדוגמה: עבור היעדרויות) לשמור לאחר כך.
- להקפיד שהשכר המדוייק הנקוב בתלוש כ'שכר נטו', יועבר לחשבון הבנק של העובדת. בלי מזומנים ובלי שטיקים.
-אם יש תוספות שכר בחודשים הרלוונטיים, מעבר לשכר הרגיל, חשוב עוד יותר להקפיד על הסעיף הקודם + מה שרשמו כאן לעיל: לשמור אסמכתאות לגבי העבודה שבגללה קיבלו את התוספת. דוחות נוכחות, מיילים, הסכמים אם יש, וכל הוכחה לכך שהתוספת בשכר הייתה עבור עבודה שבוצעה בפועל ע"י העובדת.

mumy

משתמש רשום
אם התחלת לעבוד בנובמבר ותלדי ביולי בעז"ה, אין לך 10 חודשי עבודה לפני הלידה.
ובמקרה כזה אין זכאות לדמי לידה מלאים (15 שבועות) אלא רק לדמי לידה חלקיים (8 שבועות).
התחלתי לעבוד בנובמבר 2020,
לפני שנה וחצי, כך שיש לי יותר מ-10 חודשי עבודה.
לגבי התלושים עצמם:

-לבקש מהמעסיק, עד כמה שאפשר, לשלם משכורת מלאה ולא לנכות בחודשים האלו שום דבר. את כל ההתחשבנויות (לדוגמה: עבור היעדרויות) לשמור לאחר כך.
- להקפיד שהשכר המדוייק הנקוב בתלוש כ'שכר נטו', יועבר לחשבון הבנק של העובדת. בלי מזומנים ובלי שטיקים.
-אם יש תוספות שכר בחודשים הרלוונטיים, מעבר לשכר הרגיל, חשוב עוד יותר להקפיד על הסעיף הקודם + מה שרשמו כאן לעיל: לשמור אסמכתאות לגבי העבודה שבגללה קיבלו את התוספת. דוחות נוכחות, מיילים, הסכמים אם יש, וכל הוכחה לכך שהתוספת בשכר הייתה עבור עבודה שבוצעה בפועל ע"י העובדת.
אם אני עובדת מדינה, זה משנה למשהו?
אני יודעת שביוני מקבלים פרמיות על כל השנה.

כרמלית בננה

משתמש פעיל
אני ילדתי קצת אחרי סוכות,
ומקום העבודה שלי היה סגור בערב חג וחול המועד,
התקשרתי לביטוח לאומי ,
ונאמר לי לכתוב תצהיר בכתב יד שלא עבדתי בשבוע הנל כי מקום העבודה היה סגור,
ואכן חישבו לי את השבוע כאילו עבדתי בו,

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום

צחית

משתמש מקצוען
הם מסתכלים על הסכום הברוטו שאת מקבלת כל חודש,
כמה שיותר גבוה ככה את מקבלת יותר.

לוקחים את ה3 חודשים האחרונים וה6 חודשים האחרונים עושים ממוצע, מה שיותר גבוה לפי זה את מקבלת.
הם מחלקים את זה לפי יום ואת מקבלת לכל יום של חל"ד את הסכום שנקבע (מהממוצע שיצא לפי מה שעבדת)
חל"ד מלא זה ל105 יום.

התלושים שנלקחים לשקלול הם חודשים מלאים, כלומר אם הלידה באמצע חודש החודש ההוא לא משוקלל.

שיהיה בשעה טובה!
עם אני עובדת בכמה עבודות אז לכל עבודה בנפרד ממוצע או את שניהם ביחד?

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חשוב מאד למי שמקבלת תשלום נוסף ביוני יולי. ניתן להגיש בקשה להפרשים לדמי לידה בעקבות הבראה עד שנה אחורה הרבה לא יודעים מזה ויכול להסתכם באלפי שקלים

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לכל השואלות, מצרף לכן דף מידע שיכול מאוד לעזור :

קבצים מצורפים

• _השבועי___בחוקותי_תשפב___כיצד_להגדיל_את_דמי_הלידה.pdf
    KB 98.3 · צפיות: 48

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה