התייעצות תכנות לבעלי קש"ר. הגיוני ? מופרך ? או מומלץ ?

לומד ומתלמד

משתמש רשום
שלום רב
האם יש כאן מישהו בעל בעיית קש"ר שעובד בתכנות ?
לאחרונה נפגשתי עם יועץ תעסוקתי, שאמר לי שע"פ תוצאות אבחון (פילת) מצד הכישורים אני מתאים ללימודי תכנות, אלא שכיון שאני סובל מבעיית קש"ר, יקשה עלי מאוד העבודה.
לטענתו, כתיבת שרות קוד במשך שעות, הינה משעממת, וזו עבודה מאתגרת עבור בעלי קש"ר.
האם מישהו כאן יודע האם יש צדק בטענותיו ?
האם בעיית קש"ר אכן מאתגרת בעבודת תכנות ? או אולי להיפך ?
אשמח לתשובות מבעלי ניסיון.
נ. ב. מדובר בהפרעה המטופלת בכדורים.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
המתכנת שלנו שבנה תוכנות רציניות לכמה ארגוני ענק
הוא עם הפרעת קשב
ולהפך
זה רק מסיע לו
כי בתכנות צריך לצאת מחוץ לקופסא
ובזה הוא אלוף
וזה לא משעמם לכתוב
אולי יועץתעסוקתי חושב שכתיבת שורת קוד משעממת
אבל מי שנמשך לזה ואוהב את זה לא אמור להשתעמם
אני חושבת שזה תחום מאד יצירתי ומלא גיוון
אז נכון שכשצריך לנפת באגים ותיקונים ודברים מעצבנים לוקחים כדור
אבל אם אתם כותבים שזה מטופל אז בכלל
לא רואה בעיה

אגב מכירה עוד מישהי מתכנתת בבנק גדול שהיא עם הפרעת קשב ומטופלת בכדורים כשצריך
והיא ממש גדולה בתחום

בתיה B

משתמש פעיל
אני עדיין לא מתכנת.... אבל מתעסק הרבה עם כל המסביב ומכיר טוב את התחום וגם אני כשהלכתי לפני כמה שנים לייעוץ תעסוקתי אמר לי ה"מאבחן" שלדעתו אני עם קש"ר וכדאי שאלך לרופא לטפל בעצמי
לא טיפלתי בעצמי כי אני לא חושב שאני עם קש"ר עכ"פ לא ברמה שמפריעה לי או לסובבים שלי וכבר עשיתי כמה גרושים משעות ארוכות של ריכוז על המחשב
מי שאוהב לכתוב קודים ולנסות להתגבר על באגים וכדו' קם מהמחשב רק אם קרה משהו...

י ס

משתמש פעיל
פרסום וקופי
אז תדע שכל עוד אתה תחת כדור אתה יכול להוציא עבודה הרבה יותר מדוייקת לדעתי.
אבל אני לא מבין בתחום.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
המתכנת שלנו אמר לנו פעם
שכשהוא צריך יצירתיות הוא לא לוקח כדור
והכי הוא מצליח בצום
אגב יכול להיות שלעבוד בתיכנות 8-9 שעות במקום מסוים לא מתאים
אבל להיות עצמאי או לעבוד מהבית יותר מתאים
זה מאד תלוי מה סוג התיכנות

nicky

משתמש מקצוען
אני מתכנתת ועם קש״ר
(יחסית ברמה נשלטת, לא לוקחת ריטלין ומעולם לא לקחתי)
מצליחה לעבוד ונהנית מאד מהעבודה
כן חושבת שאולי אם הייתי לוקחת ריטלין הייתי מצליחה להתרכז יותר טוב ואולי לעבוד יותר מהר, אבל אני עובדת במקום יחסית בלי לחצים של זמן כ״כ אז זה מסתדר לי מצוין

ולכתוב קוד זה לא משעמם בכלל, אם אוהבים את זה.. זה לפתור בעיות, למצוא פתרונות, הכתיבה היא רק המימוש הסופי…

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הפרעת קשב לא אמורה להגביל בכלום, רק להוסיף נקודות.
למופרעי קשב יש יצירתיות, מהירות, צורך בהרבה סיפוק והישג והנאה.
זה הכל.

הקטן שבאריות

משתמש צעיר
בתור אברך מלא מלא (כן אחרי ההודעה הזו בעז"ה מייד הסדר הראשון של "אלול") - שקם בבוקר ומיד לוקח את הכדור שלי.
ומכיר על בשרי את המצב שאתה מציג גם לפני הטיפול וגם אחריו

אתה אומר ש
אמר לי ה"מאבחן" שלדעתו אני עם קש"ר
אבל מה שקרה בפועל זה -
לא טיפלתי בעצמי
האם ייתכן שלכן התוצאה היא -
אני עדיין לא מתכנת....
וממילא רק -
כבר עשיתי כמה גרושים
בעלי קש"ר לא מתקשים בהברקות ויכולים להיות נפלאים ומוצלחים יותר מהסובבים.
אבל הם בהחלט עלולים להתקשות במיקוד במטרה לאורך זמן ובביצוע משימות שאין להם לחץ של דד ליין מוגדר.
ולכן השאלה היא לא האם מתאים תכנות כי הראש המקורי שלנו בהחלט מבריק ומתאים לתכנות וכדו'. השאלה היא האם נצליח למקסם את היכולות שלנו - וזה התשובה היא בהחלט שכן - אבל רק עם "טיפול מתאים".
המלצתי - רוץ ומהר לאבחון מקצועי ואמין אצל איש מקצוע אמיתי (נוירולוג שמתמחה בתחום - ובשקט אני כותב, כי יש כאלה אצלנו שנבהלים מהמלה הזו - עדיף פסיכאטר שמתמחה בקש"ר מבוגרים שידע להבין את המכלול) ולא רופא מזדמן.
זה אולי קצת יקר אבל אחרי הגרושים (לאו דווקא כספיים אתה עוד גלה את ג"כ כמוני ועוד רבים שבעקבות כדור קטן גילו את "מתיקות ועריבות צוף התורה" ובעוד מגוון רחב בחיים) שיכפילו וישלשו את עצמם. סביר שזה יתברר כאחת ההשקעות הטובות בחיים.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
במציאות יש משימות מעניינות ויש משימות משעממות
בקש"ר כמו בקש"ר
מה שמעניין אותך אז אין בעיה- רק במה שמשעמם
אני מכירה כמה מתכנתים/ות מצוינים עם בעיית קש"ר
אבל עם ריטלין או אטנט בשעות העבודה
יצא לי להתקל במתכנתת מאותגרת קש"ר שעקרונית לא לקחה תרופות,
היתה גאון מהלך, אבל בסוף פוטרה
לא היה שייך לתת את המשימות המעצבנות רק לאחרים.... והיא ממש לא התמודדה איתם

לומד ומתלמד

משתמש רשום
תודה על התגובות המאלפות.
אשמח לעוד תגובות בעיקר מעובדים בתחום.
כל תגובה תעשיר לי את המידע הרלוונטי לגבי.
תודה מראש לכל המגיבים.

לומד ומתלמד

משתמש רשום
מקפיץ שוב ושוב עד לקבלת תגובות מרביות ע"מ שאוכל לקבל החלטה מושכלת.
אשמח ומבקש מידע בענין
תודה מראש

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אני אגיד מתוך ידע מקצועי בתחום הייעוץ התעסוקתי, שהפרעת קשב נחשבת למצויה מאד אצל מתכנתים.
היתרון הוא שאנשים עם הפרעת קשב נוטים להיות ממוקדים במה שמעניין אותם (מה שנקרא 'היפר פוקוס', שמדברים אל הילד שעסוק והוא פשוט לא שומע...). יתרון נוסף יצירתיות שמאפיינת את החשיבה של אנשים עם קש"ר.
החסרון שלפעמים מפיל אותם בעבודה זה היכולת לעשות גם את המשימות 'הנודניקיות' שיש בכל תפקיד. התיעוד, הדיווחים, והעבודה בתיאום עם אחרים.
כשיש מודעות לאזורי החולשה ויש נכונות לרכוש כלים כדי להתמודד איתם, כולל נכונות להיעזר בטיפול תרופתי, יש סיכוי גבוה להצלחה גדולה מאד בתחום.
בהצלחה.

לומד ומתלמד

משתמש רשום
אני אגיד מתוך ידע מקצועי בתחום הייעוץ התעסוקתי, שהפרעת קשב נחשבת למצויה מאד אצל מתכנתים.
היתרון הוא שאנשים עם הפרעת קשב נוטים להיות ממוקדים במה שמעניין אותם (מה שנקרא 'היפר פוקוס', שמדברים אל הילד שעסוק והוא פשוט לא שומע...). יתרון נוסף יצירתיות שמאפיינת את החשיבה של אנשים עם קש"ר.
החסרון שלפעמים מפיל אותם בעבודה זה היכולת לעשות גם את המשימות 'הנודניקיות' שיש בכל תפקיד. התיעוד, הדיווחים, והעבודה בתיאום עם אחרים.
כשיש מודעות לאזורי החולשה ויש נכונות לרכוש כלים כדי להתמודד איתם, כולל נכונות להיעזר בטיפול תרופתי, יש סיכוי גבוה להצלחה גדולה מאד בתחום.
בהצלחה.
עזרת לי מאוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה