תח"צ תיעוד מזעזע מאלימות של נהג אוטובוס של חב' קווים על ילד חסר ישע!

מצב
הנושא נעול.

בעל ניסיון

משתמש פעיל
אני לא מבין אם לדוגמא ילד היה גונב לך את הפלאפון לא היית תופס אותו עד שהמשטרה תגיע?
שום בעיה.
מהיום כשהבן שלך יקח (נתפוס לדוגמה) עגלה מרמי לוי ויעצבן את שומר בכך, יש לשומר רשות ממך לגרור את הבן שלך לחנוק אותו ולהחזיק אותו 'עד שהמשטרה תגיע'?
לפי דבריך זה נשמע שאתה מסכים לזה.

@YB@

משתמש פעיל
צריך לעשות סוף להתנהגות הילדים וכך נמנע את ההתנהגות של הנהגים
אבל איך??
הייתי מצפה מקוים שיצאו באיזה מיזם או משהו...
אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק...
בשביל מה יש 'קוים'?! - לטפל בחינוך של אלו שההורים שלהם...

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
החיידרים צריכים להשלוח "סוכנים סמויים" . הרבה פעמים רציתי להרים טלפון למנהל ולספר לו מה התלמידים עושים:
מעצבנים נהגים.
מפריעים לו לסגור את הדלת
מציקים לו מילולית.
מנסים תוך כדי נסיעה לפתוח את הדלת בכח - מטפסים על ה"קיר" השקוף ודוחפים עם הרגליים ומצליחים לפתוח את הדלת...
הערות של הנוסעים לא עוזרות בכלל

כמובן אין להצדיק בכלל את הנהג הזה. אבל מבינה אותו שאם הוא לא כ"כ שולט בעצמו, אז מקרים כאלה יכולים להוציא אותו מדעתו..

בעל ניסיון

משתמש פעיל
דרך אגב הנהג לא ערבי!והילד שלוש פעמים הוריד את את ברזי הביטחון ורק אז הנהג הלך לתפוס אותו
סליחה, נשמע לא אמין.
לפי התיעודים זה נראה שהנהג נהג על אוטובוס בינעירוני, כיצד הילד בכלל מגיע לאוטובוס הבינעירוני הזה? כפי הידוע לי האוטובוסים בהם משתמשים ילדי התתי"ם הם אוטובוסים עירוניים נמוכים.
מסתבר מאוד שההודעה של חב' קווים על ברזי הביטחון שיקרית מיסודה.
חו"מ שבכ"מ אין שום עילה להתנהג באלימות, ההודעה האירונית של חב' קווים רק מחריפה את המצב.
@דוכסוסטוס רק לאחר שכתבתי את תגובתי ראיתי את תגובתך.​

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
מאיפה כולם מקבלים כאורים ותומים את תגובת החברה שזו הייתה העילה להתנהגות האלימה של הנהג?
לפי כמות העדויות שיש כאן באשכול נראה שמדובר במקרה שהוא ממש לא חד פעמי...

אבל ישנה תופעה מכוערת של ילדים שמזיקים
באופן יום יומי
גם את זה צריך להפסיק.
אנשים יושבים באוטו' ולא אומרים כלום
אולי אם נתחיל כולנו להעיר/ לגעור זה יחסוךך עוד מקרים
אני אישית העמדתי כמה פעמים במקום
לא מצדיקה כלל את ההתנהגות של הנהג
אבל אני בעיני ראיתי ילדים שהוציאו את הדעת וסיכנו את חיי כלל הנוסעים!
הורים, שימו לב, חנכו את ילדכם לישיבה מווסתת באוטובוס!!
כאחת שנוסעת המון בתחבורה ציבורית, רק לאחרונה היו 3 סיפורים שהייתי מעורבת בהם. בד''כ זה בעיקר צעירים שמתגרים בנהג, שעובד קשה ואחרי יום מתיש.
וכל האוטובוס פשוט שותק!!! ולא מנסה להרגיע או להשתיק את המתגרה התורן!!!
ואז הנהג מתפוצץ מתחיל לצעוק, ופתאום כל הנוסעים ה'תמימים' מתייצבים לצד הבחור, מתחילים לצלם, מאיימים במשטרה.
וזה למה? כי הבחור יהודי, והנהג ערבי!
אני אישית הייתי עדה לכמה סיפורים והיה בא לי להעיף את הילדים האלו מכל המדרגות...
זה פשוט חילול ה' וסכנת נפשות - במיוחד שהרבנים בקשו ממש לא להתחיל איתם.
זה מזעזע אבל תלמדו את הילדים איך מתנהגים באוטובוסים!
יש ילדים שמקללים יורקים ומתגרים בנהגים, בעיקר אם הם ערבים
ממליצה לכל הורה ללוות את ילדיו ולראות את ההתנהגות שלהם באוטובוס
הילדים בביתר עושים באוטבוסים מה שבא להם...
גם כלפי נהגים גם כלפי נוסעים (יריקות, פצצות סרחון, דילוגים מעל כסאות חרפון הנהג בדרכים שונות ואפילו הפעלת האזעקה של הפטיש חרום..)
מדובר בילדים מכל הקהילות מגלאי 6-16
וזה בעייני אמור להיות תמרור אדום להורים...
פעם ילד שיגע נהג עם פרצופים ומילות גנאי
לנהג אפי' לא היה כוח להגיב היה נראה מותש...
קמתי לילד הסתכלתי לו בעניים ושאלתי "למה אתה משגע את הנהג???"
פשוט ברח לאחורה וישב בשקט

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לפי כמות העדויות שיש כאן באשכול נראה שמדובר במקרה שהוא ממש לא חד פעמי...
יש הרבה עדויות, אבל לא על הילד הזה.
יש גם הרבה עדויות על התנהגות מכוערת של נהגים ללא הצדקה.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
יש כאן תגובות שפשוט מצליחות להצחיק אותי.
מה שקורה כאן זו האשמת הקרבן על מלא.
אין שום זכות לשום אדם בעולם לתפוס ילד ולחנוק אותו.
בפרט שאותו ילד הוא מתחת לרף הפלילי.
דרך אגב, גם על פי ההלכה אין שום חיוב לילד בכזה גיל על מעשיו (חרש שוטה וקטן פגיעתן רעה. החובל בהם חייב והם שחבלו באחרים פטורים).
מה שקרה כאן, זה שחברת האוטובוסים - בניסיון לחפות על עצמה, הוציאה איזו הצדקה חצי אפויה למה שהנהג עשה, ואתם פשוט קונים את זה ועוברים על זה לסדר היום, ומבחינתכם - מה שצריך עכשיו לבדוק זה איך ילד מרשה לעצמו לעשות משובות ילדות מעין אלו.
וזו בדיוק הסיבה שהם ממשיכים ומתייחסים אלינו כאילו אנחנו ציבור של בורים שלא יודע לעשות רעש ציבורי.
אני גר בעיר חילונית. הנהגים אצלנו מתנהגים ל-מ-ו-פ-ת. גם אם ילד (בגיל כזה) ישבור לנהג בקבוק על הראש, הוא לא יעז לגעת בו.
אבל יש כאלו שחושבים, שלא יהיה נורא אם ילד ׳לא מחונך׳ יקבל ׳קצת חינוך׳ מנהג האוטובוס.
אז מבחינתכם, איפה הגבול?
מחר הנהג יאמר שהילד הושיט אצבע לכביש וזה סיכן אותו ואת הנוסעים.
ומחרתים יחליט המנהל בתלמוד תורה שהילד נגע במטף החירום וזה מסוכן, וצריך להלקות אותו כהוגן.
וא0 כן אין לדבר סוף.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
דרך אגב, גם על פי ההלכה אין שום חיוב לילד בכזה גיל על מעשיו (חרש שוטה וקטן פגיעתן רעה. החובל בהם חייב והם שחבלו באחרים פטורים).
רק בשביל הפרופורציות -
אם כבר נכנסים לפן ההלכתי, לפי מה שכתבו כאן שנטרול ברזי החירום עלול לגרום לאנשים להילכד באוטובוס בוער, יתכן שיש לו דין של 'רודף'...
די הזוי שמישהו מצדיק את ההתנהגות הפראית הזו

נערך לאחרונה ב:

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
יש הרבה עדויות, אבל לא על הילד הזה.
יש גם הרבה עדויות על התנהגות מכוערת של נהגים ללא הצדקה.
אתה לא יכול לצפות לקבל שירות הוגן מנהגים אם אתה לא מוודא שהילדים שלך לא מתעללים בהם באופן יומיומי
משום מה לא נזעקת לקרוא את התיאורים על ילדים שמתעללים בנהגים...

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אם כבר נכנסים לפן ההלכתי, לפי מה שכתבו כאן שנטרול ברזי החירום עלול לגרום לאנשים להילכד באוטובוס בוער, יתכן שיש לו דין של 'רודף'...
אז מבחינתך, יש לנהג לגיטימציה להרוג אותו?
הרי זה ברור שאין זה נכלל בגדר רודף, משום שהנזק יסכן חיים רק בספק רחוק מאוד (כמה אוטובוסים בוערים ראית בחייך?), וגם אז אין זה ברור שאכן זה מה שימנע את השרפה ושלא תהיה דרך אחרת להימלט. ובפרט שעל הנהג יש חובה לבדוק מדי כל נסיעה שהברזים תקינים. ובכל מצב, אין זה נזק ישיר אלא גרמא. כך שדין רודף, למרבה המזל, אינו קיים כאן (אילו אכן היה קיים כאן דין רודף, הייתה מצווה לכל אדם מישראל להרוג את הילד לפני שהוא מבצע את זממו. רודף נאמר רק במצבים קיצוניים של ממש).

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אז מבחינתך, יש לנהג לגיטימציה להרוג אותו?
הרי זה ברור שאין זה נכלל בגדר רודף, משום שהנזק יסכן חיים רק בספק רחוק מאוד (כמה אוטובוסים בוערים ראית בחייך?), וגם אז אין זה ברור שאכן זה מה שימנע את השרפה ושלא תהיה דרך אחרת להימלט. ובפרט שעל הנהג יש חובה לבדוק מדי כל נסיעה שהברזים תקינים.
פלפול יפה, כתבתי את הדברים בשביל הפרופורציות מול הטיעון הלמדני שטען שאין לילד "שום אחריות"

אבל גם אם אין לו "אחריות ממונית הלכתית" אבל ההתנהגות של הילדים שמתוארת כאן באשכול ומגובה בעדויות רבות אינה מוצדקת בשום אופן

אופקים 1

משתמש פעיל
יש כאן תגובות שפשוט מצליחות להצחיק אותי.
מה שקורה כאן זו האשמת הקרבן על מלא.
אין שום זכות לשום אדם בעולם לתפוס ילד ולחנוק אותו.
בפרט שאותו ילד הוא מתחת לרף הפלילי.
מה שקרה כאן, זה שחברת האוטובוסים - בניסיון לחפות על עצמה, הוציאה איזו הצדקה חצי אפויה למה שהנהג עשה, ואתם פשוט קונים את זה ועוברים על זה לסדר היום, ומבחינתכם - מה שצריך עכשיו לבדוק זה איך ילד מרשה לעצמו לעשות משובות ילדות מעין אלו.
וזו בדיוק הסיבה שהם ממשיכים ומתייחסים אלינו כאילו אנחנו ציבור של בורים שלא יודע לעשות רעש ציבורי.
אני גר בעיר חילונית. הנהגים אצלנו מתנהגים ל-מ-ו-פ-ת. גם אם ילד (בגיל כזה) ישבור לנהג בקבוק על הראש, הוא לא יעז לגעת בו.
אבל יש כאלו שחושבים, שלא יהיה נורא אם ילד ׳לא מחונך׳ יקבל ׳קצת חינוך׳ מנהג האוטובוס.
אז מבחינתכם, איפה הגבול?
מחר הנהג יאמר שהילד הושיט אצבע לכביש וזה סיכן אותו ואת הנוסעים.
ומחרתים יחליט המנהל בתלמוד תורה שהילד נגע במטף החירום וזה מסוכן, וצריך להלקות אותו כהוגן.
וא0 כן אין לדבר סוף.
זה שעל פי ההלכה הילד פטור, זה לא אומר שצריך לאפשר לילד להזיק לכל הסביבה.
ראיתי גם בירושלים ילדים שפותחים את הדלת שניה אחרי שהנהג סגר אותה ומתכונן לצאת לדרך.
מצד אחד, לא חושב שזה יפה להרביץ לילדים, מצד שני כן צריך למצוא לבעיה הזאת פתרון.

אני חושב שזה אמור להיות התפקיד של קשרי קהילה בחברה, לאתר את הבעיות מהסוג הזה ולנסות ולפתור אותם בצורה הנכונה מול הקהילה.
מקווה שמישהו ירים את הכפפה, יבדוק את הנהגים איזה התנהגות של הנוסעים מפריעה להם בעבודה, וכמובן גם להיפך, איזה התנהגות של נהגים גורמת לנוסעים להרגיש שלא בנוח, אני די בטוח שניתן יהיה לפתור את הבעיות האלה לטובת כולם בצורות יותר יעילות.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
שום דבר לא מצדיק התנהגות כזאת של הנהג.
וזה לא סותר את ההתנהגות הברברית של הילדים באוטובוסים זה 2 נושאים נפרדים וחמורים.
על הנהג להביא הוכחות ממצלמת האוטובוס או ממצלמות רחוב למה שהילד עולל ועדיין שום דבר לא מצדיק כזאת תגובה
תראו בחדשות ילדים בני 11 שדדו בנק בארה"ב. חנקו אותם?? גררו אותם? אפילו לא הרביצו להם.
וב"ה שאין באוטובוסים שלנו את השקט המזעזע של כל איש וילד באייפונו...
אבל מעשים לחוד ותרבות לחוד.
ובתרבות אמורה להיות מינימום התנהגות מכבדת לזולת. גם לערבי. וכמובן לילד. (למה הוא לא התקשר להורים של הילד? למשטרה? לשיטור עירוני?)
מה שקורה היום באוטובוסים הוא הפך התרבות והפך החינוך והפך הדרך ארץ. וחידר שלא דואג להסעות מוכרח להכניס פיקוח על ההתנהגות בדרכים. (לא מביאים הסעה כי יותר קל לאחר ולעלות לאחד מהקוים מאשר להספיק בזמן)
הנושא של תרבות התנהגות לוקה בחסר משווע ודורש הסברה לא פחות מונשמרתם ושמירת הלשון.
דרך ארץ וחיקוי הליכות תלמידי חכמים זה בסיס, אז איפה הבסיס נעלם וההפקרות חוגגת?

(אגב יום התחפושות עלו ילדות לאטובוס כמיטב המסורת כל אחת סוחבת ארגז שקשור לתחפושת שלה מי דוכן גלידה ומי מכונת ממתקים והעומס כמובן רב. אבל חובה שהארגז המעיק יישב על הספסל ליד כי כבר סבלו איתו כל היום... מצאתי את עצמי מעירה שוב ושוב לילדות שיתנו לגברת לשבת כי הדוכן גלידה לא יותר חשוב ממנה.. זה סתם סיפור טרי לחוסר מודעות סביבתית ולא מדברת על ילדות שהתחצפו אלי וענו לי כבר חם לי להחזיק את זה או אני יורדת עוד 4 תחנות)
אני מדגישה לילדים מידי פעם לפני נסיעה באוטובוס (לא למוסדות)
לבדוק שאין מישהו יותר גדול שצריך לשבת
לדבר בשקט במהלך הנסיעה ולא לצעוק מקצה לקצה
לא להסתכל במכשירים של אחרים
להקפיד להחזיק במשהו במיוחד בסיבובים
ושזה בכלל לא נורא לשבת עם הגב לנסיעה... או לא ליד חלון..

ממליצה בחום להתחיל את הטיפול אצלנו ולהשאיר את הטיפול בנהג הנוראי למשטרה...

אבי01

משתמש פעיל
ברזי החירום שולטים במערכת הגיבוי לפתיחת דלתות האוטובוס. פתיחתם עלולה למנוע פתיחה שלהן במצב חירום, או בעת תקלה במערכת ההידראולית הרגילה, ולגרום לנוסעים להילכד למשל באוטובוס שהחל לבעור.
המערכת ההידרואלית אחראית על הבלמים ועל מערכת ההיגוי.

לארג'

משתמש מקצוען
וכמובן גם ללכלך על כל הילדים החרדיים שלא מתורבתים אותי זה מכעיס
זה לא שהמגזר הכללי מחונך,ממש ממש לא,פשוט להם יש תעסוקה כל היום בטלפונים
ולילדים שלנו אין טלפונים ב"ה,ולכן יש זמן להתנכל לאנשים,כמו לפני 15 שנה כשאנחנו היינו ילדים
רק אנחנו ידענו שנחטוף בצדק..

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ואם גם ההורים לא יודעים איל להתנהג?!
אבל בואו לא נכליל, מקריאה של האשכול זה נשמע שכל הילדים הביתרים חצופים.
אני לא ביתרית
ראיתי את זה בעיר אחרת

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה