עזרה ראשונה! תינוק שצורח מכאבי אוזנים ומטופל במוקסיפן

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

פפממ

משתמש רשום
לא שאלו כאן שאלה של חיים ומוות. אלא שאלה שכנראה 95% מהאימהות חקרו אותה ו80% מהן זוכרות מה היתה התוצאה
פה באמת זה לא באמת שאלה נדירה, אבל פשוט ראיתי פשוט בזמן האחרון כמה פעמים פה בפרוג אנשים שואלים גם שואלות על דברים אחרים למשל תצואות של בדיקת דם שזה לכל בנאדם תלוי מה מצבו, בגלל זה כתבתי בהתחלה שאני לא מתכוון דווקא להשאול פה

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
מקווה שאני לא יעצבן אפחד אם השאלה שלי.
יש לי שאלה אחת לאו דווקא להשאול פה, בכל קופת חולים יש אפשרות בהטלפון להתקשר ולדבר אם אחות לייעוץ רפואי וכו"ד אז למה לא מתקשרים לשאול אותם שהם מבינים יותר טוב מגולשי פרוג, ורק שאולים פה ומסתמכים לפי תשובות של אנשים שאין להם הידע הנכון?
האמת דווקא התקשרתי אך חזרה אליי רופא ערביה שלא כל כך מדברת עברית....
ולא הצלחתי להבין ממנה תשובה ברורה

תותחינוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כשיש מוגלה,
אפשר לקחת דגימה מהמוגלה לראות אם יושב עליה חיידק.
הרופאה לא לקחה דגימה
אני תוהה מה לעשות כי הגענו לרופאה לא הקבועה שלנו ואני לא יודעת אם לסמוך עליה.
באתי למשהו אחר והיא בדקה את התינוק בכללי והראתה לי שיש אדום+מוגלה באוזן והביאה אנטיביוטיקה, אבל התינוק שלי לא נראה בכלל עם דלקת אזניים, ולא בא לי להביא לו אנטיביוטיקה סתם.

תותחינוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
הרופאה לא לקחה דגימה
אני תוהה מה לעשות כי הגענו לרופאה לא הקבועה שלנו ואני לא יודעת אם לסמוך עליה.
באתי למשהו אחר והיא בדקה את התינוק בכללי והראתה לי שיש אדום+מוגלה באוזן והביאה אנטיביוטיקה, אבל התינוק שלי לא נראה בכלל עם דלקת אזניים, ולא בא לי להביא לו אנטיביוטיקה סתם.
בדר"כ כשיש דלקת אוזניים נותנים טיפות אנטיביוטיות.
דלקת בקטנה- לשלוש ימים, דלקת קצת יותר- לחמישה ימים.
אם זה נראה לרופא דלקת חריפה או שהילד לא מוריד חום-
נותנים דרך הפה.

דגימה לוקחים כשיש משהו שלא ברור.
כי התשובה לוקחת שלוש ימים,
לרוב הילדים זה כבר לא רלוונטי.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בדר"כ כשיש דלקת אוזניים נותנים טיפות אנטיביוטיות.
דלקת בקטנה- לשלוש ימים, דלקת קצת יותר- לחמישה ימים.
אם זה נראה לרופא דלקת חריפה או שהילד לא מוריד חום-
נותנים דרך הפה.
היא הביאה דרך הפה (מסקוויט או משהו בסגנון) ל8 ימים
היית נותנת למרות שאין חום והילד נראה בסדר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה