כללי תיבת טקסט/עמודות באידיזיין

seven

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שלום לכולם!

אני רוצה לעשות איזה ברכון בעל 3 עמודות כל צד.
איך לעשות עמודות בתיבת טקסט אחת כבר למדתי, השאלה שלי עכשיו היא כזאת:
האם יש אפשרות, שבתיבת טקסט אחת אעשה נניח שלוש עמודות ובתוך אחת מן העמודות להכניס אופציה לעוד שתי עמודות (בתוך אחת מהשלוש - שעוברות לעמודה הבאה)?

אסביר למה הצורך, אולי ככה אובן טוב יותר,
ברכת המזון כאמור בעלת שלוש עמודות. באמצע יש את על הניסים, וכיוון שאני רוצה את זה בשתי עמודות - חנוכה/פורים - בתוך עמודה אחת (או אפילו בתוך תיבת טקסט נפרדת), נתקלתי בבעיה שכשמסתיימת העמודה (ושתי העמודות בתוכה..), זה לא ממשיך לי מלמעלה כל על הנסים בעמודה נפרדת, אלא מסתיים של חנוכה מתחיל של פורים..

חפרתי.
מצ״ב ברכה״מ בעלת שלוש עמודות, רק ההבדל הוא שאצלי על הנסים מתחיל בעמודה הראשונה וממשיך בשניה, כאשר שכשל חנוכה נגמר, מתחיל פורים, ואני רוצה חנוכה בעמודה ופורים בעמודה..
והסיבה שאני לא (רוצה) מרבה בתיבות טקסט, היא משום שיש לי את הצד השני, שהוא אמור להיות תיבה אחת עם 3 עמודות.

מקוה שאחרי כל החפירה הזאת משהו הובן.. חח.. עכפ מי שרוצה לעזור רק לא הבין, שוה לי לחזור במילים אחרות על כל הנל.. זה ממש חשוב ודחוף לי!!!

תודה רבה! :eek:

קבצים מצורפים

• Scan.pdf
    1 MB · צפיות: 16

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם הבנתיך נכון,
השליטה בטורים, החל מcs4 או 5 היא כפולה,
א. ברמת.התיבת טקסט. שזה גלובלי לכל תיבה.
ב. רמת הפסקה.

בפסקה יש ג"כ שתי אופציות:
1. ספליט קולונמס" שזה פיצול פסקה לטורים, בלי קשר לטורים בתיבה. ואם יש שלוש טורים בתיבה, ותשתמשי בזה, לפצל ל2, יצא טור מפוצל לעוד שניים.

2. ספאן קולונמס. שזה לאחד טורים. שייך רק שיש טורים בתיבת טקסט. הפירוש שזה מתעלם מהם ומאחד טורים. לפי המספר שתכניסי. אם תכתבי 2. יהיה שני טורים למרות שבתיבה זה 3...

כל הנ"ל קובעים בהגדרות פיסקה, או ישירות או בפארגרף סטייל.

בהצלחה

seven

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תודה רבה אליעזר על התשובה הברורה!

באמת השכלתי ממנה! אבל עדיין נשארה לי הבעיה שהוא לא ממשיך בעמודה השניה, את פיצול הכתוב כפי שאני רוצה שהוא ימשיך.. קרי, בצד ימין יתחיל וימשיך לצורך העניין ב״חנוכה״, ובצד שמאל כנל של פורים..
לא הבנתי כלום מהפרגראף סטייל... :mad: אפילו לא איך לחפש שם את הנל.. עשיתי דרך הסרגל למעלה של הפסקא..

ואם כבר אז נתווספו לי עוד 2 שאלות עכשיו בתקוה שאני לא מפריע.. :rolleyes: ואיך מגדירים רווח בין הטורים (split) בתוך העמודות?

ועוד, איך מגדירים רווח בין פסקאות בתוך טקסט ואיך בין שורות בתוך פסקא?

ממש ממש תודה!

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם תחפשי, יש באתר אדוביעזרה בעברית. בטח יש ים.מידע מפורט על הפארגרף סטייל. לי קשה עתה לפרט.
אם.לא תסתדרי הזכירי נא מחר בהודעה פרטית, בשעות הבוקר.
ואשתדל לפרט יותר.

seven

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תודה!
אבל טרם הבנתי, בלי קשר לסטייל, מה שמשגע אותי כבר מההתחלה גם בהנחה שהייתי מוסיף עוד תיבת טקסט, זה כאמור ששני הטורים לא ממשיכים בהתאמה..
אתה חושב שבאתר אדובי יש הסבר לכך? תוכל בבקשה לשלוח לי לינק ישיר? (אם אדע בכלל איך לחפש שם..)

ולמה יש החושבים שאני בת למרות שמעולם לא השתמשתי בלשון נקבה?! :confused:
;)

תודה!

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י seven;1114100:
תודה!
אבל טרם הבנתי, בלי קשר לסטייל, מה שמשגע אותי כבר מההתחלה גם בהנחה שהייתי מוסיף עוד תיבת טקסט, זה כאמור ששני הטורים לא ממשיכים בהתאמה..
אתה חושב שבאתר אדובי יש הסבר לכך? תוכל בבקשה לשלוח לי לינק ישיר? (אם אדע בכלל איך לחפש שם..)

ולמה יש החושבים שאני בת למרות שמעולם לא השתמשתי בלשון נקבה?! :confused:
;)

תודה!

לגבי עצם הענין, כאמור קשה לדעת בלי לראות בפועל מה הבעיה.

לינק כאן http://help.adobe.com/he_IL/indesig....html#WS9AD4031E-A9BE-4985-8C59-E38C78EBEDF4a לגבי סגנונות בכלליות.
וכאן לגבי טורים בפרט

http://help.adobe.com/he_IL/indesig...ml#WSa285fff53dea4f8617383751001ea8cb3f-6dc5a

אה, סליחה, חשבתי ששבע זה שם נשי, כמו בת שבע,
גם רוב העוסקים בתחום העיצוב, נשים הן.

seven

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אוף כתבתי הרבה והמחשב ״רוסטרט״.. :-/

קיצר ארשום שוב בקצרצרה..

א. תודה רבה על העזרה ועל הרצון לעזור!
ב. טרם קראתי את ששלחת לי בגלל הכאבים שלא נותנים לי הרבה מנוחה, אז מגיע לפה לפרקים..
ג. בנתיים שולח לך צילום מסך שתראה בד״א.. אני בטוח שהפעם תבין את כוונתי ״חנוכה בימין ופורים בשמאל - בהתאמה״ כשעובר לעמודה הבאה...

מה שמצורף זה מה שאני לא רוצה שיהיה אלא כאמור.

מי שיודע ויכול לעזור - שיבורך!
תודה

קבצים מצורפים

• Screen Shot 2013-11-01 at 2.54.57 AM.png
    KB 940.5 · צפיות: 9

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בגלל שיש מעבר עמוד זה מסובך.
לא זוכר כרגע דרך אוטומטית.
פשוט יש להכניס בשתי תיבות טקסט.

רפו"ש.

ואולי יבוא משהו ויחכימנו שנינו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה