בשרי תחליף לצ'ולנט - מה אפשר לבשל?

חיה4

משתמש מקצוען
לאחרונה בגלל הנסיבות (המשמחות), אני לא מסוגלת להריח צ'ולנט.
ובגלל שגם כך לא "מתים" אצלינו על צ'ולנט אז כולם הסכימו בשמחה לוותר.
אבל מה אפשר להכין למנה עיקרית בשבת בבוקר? משהו שלא מדיף ריח נורא כמו צ'ולנט?
אשמח לרעיונות...

שקדי

משתמש מקצוען
יש שמשאירים את המרק עוף מהלילה על הפלטה ואוכלים ממנו בסעודת הבוקר.
נדמה לי שמישהי סיפרה לי שהשאירה מרק ירקות עשיר על הפלטה עד הבוקר במקום טשולנט.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
מה הקריטריונים? זה צריך לעמוד על הפלטה מכניסת שבת? צריך להיות מאכל יבש שאפשר לחמם?
אולי אפשר בעלל סגנון אחר קליל יותר (קיץ עכשיו) כמו סלט כבד וסלט ביצים, או בורקס.
אצלנו הולך קוגל ירושלמי (אני מכינה 2 תבניות אינגליש קייק, אחת עומדת על הפלטה מכניסת שבת ואחת מוציאים מהמקרר מראש שלא יהיה מדי קר. כל אחד אוכל מה שהוא אוהב) או אורז ושניצל.
לפעמים אנחנו רוצים לגוון לגמרי, ומכינים המבורגר/ קבבים ביתיים, ומגישה עם המון צלוחיות של תוספות, וכל אחד מכין לעצמו לחמניית המבורגר.

לאהמ

משתמש פעיל
יאפצק זה ממש טוב למי שמקפיד על משהו שעומד כל השבת על האש
יש כאן מתכון מעולה של @דן הלמדן
חוץ מזה רעיונות שאנחנו עושים:
סלט עוף
שניצלים ואורז
חומוס בשר

רצוני לעשות רצונך

משתמש מקצוען

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה