כללי תחושותי---

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לטעמי, עיקר הלימוד בגרפיקה הוא החלק של העיצוב. אם את זה קנית, מירית, אז הפקת מהקורס את העיקר.

את התוכנות אפשר ללמוד מספרים, מהעזרה של אדובי באינטרנט (מעולה!) וגם מהדרכות של אדובי (יש קטעי וידאו מצויינים, ואם את מבינה אנגלית - אז בכלל...), וכמו שכבר אמרו: הרבה הרבה תרגול.

בהצלחה!!

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
גם אני מסימת ללמוד השנה במקום "גבוה",אני מצטרפת לתיסכול וההאכזבה שזועקים מהאשכול,למדנו את העיצוב והתוכנות אך בשתיהם יש מלא נושאים שרק נגענו בהם ולא למדנו בצורה יסודית,צר לי לראות שלקראת סוף השנה הבעיה צפה ולא טיפלו בה במהלכה ואחרי כל ההשקעה האדירה גם מבחינה כלכלית וגם ההשקעה בש"ב אין לנו ברירה אלא לקחת קורס נוסף (שאנו מארגנות באופן פרטי)ולהשלים בו את כל הפערים...
המסקנה שלי אחרי הכל תבדקו טוב טוב,תבררו,לכו לתלמידות שסיימו השנה ולא בשנים קודמות,(דברים משתנים...) ואל תסתפקו בדיבורים מרשימים ובהבטחות...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אתן מדברות על מגמות של שנתיים שלוש וארבע או על קורסים קצרים? כי אם האפשרות השניה נכונה אז אין מה לעשות, צריך זמן בשביל להעמיק.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כשיהיה בציבור החרדי קורס רציני באמת, שמלמד מאלף ועד תו הכל, כולל קומפוזיציה בצורה רחבה עם המון תרגול, שליטה בתוכנות כולל מבחנים, טיפוגרפיה ברמה מעולה, עיצוב גרפי במגוון טכניקות ונושאים (עיצוב לוגו, תדמית, אריזות, כרזות ועוד) כולל פרוייקטים מעמיקים על כל אחד מהדברים שמניתי - כשיהיה כזה קורס הוא לא ימשך שנה פעם בשבוע, וגם לא שנתיים פעם בשבוע, אלא משהו כמו שנתיים יום-יום, מהבוקר עד הערב לפחות.

זה מתאים לבחורות, שעוד אין להן משפחה וילדים קטנים.

האופציה כרגע היא ללמוד קורס טוב וכמה שיותר מעמיק (כמה שאפשר, באמת מי שמצפה בקורס של שנה-פעם-בשבוע ללמוד לעומק תתאכזב בוודאות) ואת הנסיון והידע האמיתי לרכוש תוך כדי עבודה.

פשוט אל תחיו באשליות, ללמוד מקצוע מורכב כמו עיצוב גרפי בקורס של מס' חודשים זה לא הגיוני.

מיכל25

משתמש חדש
נכתב ע"י ariels;292119:
פשוט אל תחיו באשליות, ללמוד מקצוע מורכב כמו עיצוב גרפי בקורס של מס' חודשים זה לא הגיוני.

קודם כל מדובר על קרוס ארוך ולא של כמה חודשים,לייתר דיוק בקורס של שנה פעמיים בשבוע 4 ש"א.
והרבה הרבה ש"ב ופרוייקטים...ואחרי הכל ולמרות הכל...נכתב מה שנכתב,

ובקשר לאשליות---על זה בדיוק המרמור,שקנינו את כל האשליות שמכרו לנו...והם מתנפצות אחד לאחד.:eek:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בקיצור: קורס מזורז לעולם לא ישווה ללימודים מעמיקים של כמה שנים. אבל מה: מי שיש לה כשרון מיוחד בתחום ויש לה אביציה יכולה להמריא בכוחות עצמה. במקום כסף וזמן אפשר להשקיע כוחות נפש, למי שיש...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
8 ש"א בשבוע למשך שנה (מינוס חגים וחופשים) זה בערך שווה ערך ל-10 שבועות במוסד שמכבד את עצמו (טוב, אין דבר כזה חרדי, הכי קרוב זה מכללת אמונה שזה דת"ל) (ואין לראות בזה המלצה ללמוד שם, אני רק עושה השוואה מבחינת השעות)

ו-GRN צודקת, מי שיש לה כשרון מיוחד - קורס כזה יתן לה נקודת פתיחה טובה מאוד שממנה היא תתחיל באמת ללמוד את המקצוע, תוך כדי עבודה. ובהחלט אפשר לראות כאלה בציבור שלנו שעשו את זה.

naamaid

משתמש צעיר
לפרוג יש קורס אינטראקטיב לנשים.
עלי לציין שהוא מקצועי ומיוחד במינו (אולי גם בעזרת הפורום המיוחד שנועד לבקורת בונה)
אך לא נראה לי ששיך להצטרף אליו מכיוןם שעברו כבר מעל 10 שעורים...

צמרת

משתמש פעיל
D I G I T A L
תשימו לב בכל מקום שלמדתם עד היום, יש את האלה שבאו כי חשבו שיש הוקוס פוקוס
באים לקורס- מקשיבים, (לפעמים מרחפים) בשיעור הבא מכינים שיעורי בית כדי לצאת ידי חובה וחושבים שבסוף שנה המשרה כבר מוכנה...
לצערי נתקלתי בהרבה כאלה וזה פספוס אדיר!!! לשלם כ"כ הרבה ולא להשקיע..

אני לומדת בקורס אינראקטיב לנשים מטעם פרוג, קורס מקצועי מאוד!! אבל אין ברירה חייבים להתיחס ברצינות ולהשקיע בשיעורי בית.

חוץ מזה כמובן בית הספר צריך להיות ישר ולא להתחמק ממחויבויות, ולא למרוח את התלמידות במילים מפוצצות...
וגם אני מצטרפת לקודמי ומוקירה ומעריכה את חיים וטובי דיקמן שדואגים לטובת התלמידים והישרות שלהם גבוהה!!

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י צמרת;292246:
באים לקורס- מקשיבים, (לפעמים מרחפים) בשיעור הבא מכינים שיעורי בית כדי לצאת ידי חובה וחושבים שבסוף שנה המשרה כבר מוכנה...

אני לומדת בקורס אינראקטיב לנשים מטעם פרוג, קורס מקצועי מאוד!! אבל אין ברירה חייבים להתיחס ברצינות ולהשקיע בשיעורי בית.

חוץ מזה כמובן בית הספר צריך להיות ישר ולא להתחמק ממחויבויות, ולא למרוח את התלמידות במילים מפוצצות...
וגם אני מצטרפת לקודמי ומוקירה ומעריכה את חיים וטובי דיקמן שדואגים לטובת התלמידים והישרות שלהם גבוהה!!
חשוב לי שיהיה ברור שגם מי שהכינה שיעורי בית כל שבוע ,ישבה על החומר ימים ולילות בלי לצאת לבילויים או לקניות "ומכרה" את השנה לטובת המקצוע לא תצא גרפיקאית ברמה "גבוהה" ולא תוכל לעבוד בתחום, אם לא קיבלה את כל הכלים המקצועיים .
נראה לי שהגיע הזמן להצטרף לקורסים מטעם פרוג ,לפי ההמלצות שקיבלתי זה באמת יעזור לי להשלים את החורים.

shilat

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איך מצטרפים לקורס מה הוא כולל בתוכו? וכמה עולה? תודההה

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י צמרת;292246:

כזכור הקורס אינטרקטיב הזה המיועד לנשים הוא מטעם פרוג בשיתוף סיעור מוחות ואפשר לומר שלא מעט מהצלחתו הוא בזכות הגב' מרים שרביט תחי' מנהלת סיעור מוחות שהשקיעה המון להצלחת הקורס.

מאי נפקא מינא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
הבהרה: אני, כטור מסיימת לימודים בסימנר- יצאתי ב"ה מרוצה מהכל וזאת למרות כל השיעורים שנפלו בדרך, הדברים המשניים שהוחלט לוותר עליהם, מורות שלא נחנו בכושר העברת מסרים וכו'.
אבל תדעי שעם רצון אבל הרבה רצון, ואהבה לנושא- אפשר להצליח ובגדול! (וכמובן עם סיעתא דישמיא).
ועוד משהו- להסתכל על הכל בורוד, זה נותן הרגשה כ"כ נעימה, לחפש את כל הדברים הטובים שכן היו (והיו הרבה! בטוח!)

ועכשיו עצה קטנה ממורה גדולה: להתחיל לעצב לבני המשפחה, מכרים, קרובים וכו' ועם הזמן הם יעשו לך את העבודה וימליצו עלייך.

חדוה

משתמש מקצוען
כיוון נוסף

גם אני התלבטתי הרבה היכן ללמוד וכו'
בסוף בחרתי בדרך שונה הלכתי למורה פרטית שמכירה היטב את החומר אבל מעבר לזה
לא רק שיודעת לעבוד אלא חשוב שהמורה הפרטית הלזו יהיה לה תוכנית עבודה מסודרת
כולל ש"ב מחייבים
לאחר מספר חודשי לימוד אלו שלמדתי והתעמקתי הרבה עד שהבנתי את הפרטים וכמו כן בבית שוב
הקלדתי לעצמי את כל החומר ותרגלתי , ורשמתי לי כל מה שלא הסתדרתי בבית ועברתי על כך שוב
בשיעור הבא וכעת אני לקראת סיום הפוטושופ ויכולה להעיד בס"ד על שליטה טובה מאד
בטחון עצמי, ועבודה בשטח דברים ברמה מה שחשוב לעשות הסכם עם המורה שניתן לשאול
שאלות גם מחוץ לשיעור השבועי (סביר כמובן) ושתהיה מצידה תמיכה וכדאי לשלם על כך זה
שווה כל שקל
מנסיון בעבר לפני שנים לצורך עבודתי העסקתי גרפיקאיות אחרות שלמדו במכונים והתאכזבתי עמוקות
עד כדי כך שהחלטתי שאם אין אני לי מי לי..
כמו כן לבקש מהמורה הפרטית שתארגן הרבה דוגמאות ועבודות מהשטח זה חשוב לא להשאר רק בתאוריה!
וכמובן פרוג נתן לי תנופה בהחלט מכובדת כי כשאני מקבלת עבודה אני מדפדפת שעה על עבודות
אחרות (דבר שלא יכולתי להשיג במקום אחר כמה עיתונים ומגזינים אפשר לשמור...) ואחרי כשעה או יותר
אני מגבשת לי סכימת עיצוב ורק אז מתחילה לעבוד באמת וזה מוכיח את עצמו
אז תודה ובהצלחה לכולם

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עוד נקודה שחשוב לציין:
פעם ראשונה שלומדים, מצליחים להתחבר בעיקר לדברים הבסיסיים והחשובים והשאר לפעמים נראה שולי / קשה/ מעצבן/לא שימושי
אבל לאחר תרגול בסיסי טוב, עוברים לשלב השני והשלישי ואילך, אז כבר מתמקדים יותר בפרטים.
כך, שבדר"כ הלימוד נעשה בשלבים,
מי שלמדה פעם ראשונה עלתה שלב אחד, עכשיו הזמן להמשיך ולטפס דרך עבודות, פרוג, ולימוד מתקדם בהמשך...

בהצלחה לכל המתחילות, מתקדמות, מטפסות... ולא מתייאשות!

avi media

משתמש מקצוען
בד"כ רוח עולה הרבה כסף!!! תחשבו, לא חבל?...

לדעתי המבחן הבסיסי שצריך לעשות לפני שנרשמים לבית ספר ,
מה הוא משדר, את מה שהוא באמת ? או רוח , מילים מפוצצות, רושם של כבוד, והרבה הגזמות?
אם יש אפילו קצת רוח, אז אני לא סומך על כלום! כי הכל רוח רוח ושוב רוח!!
למה? כי זה נהפך להיות המטרה של בית הספר, איך התוצאה תראה בחוץ, ואפ' על חשבון לימודים בססיים לתלמידים.
ולכן לדוגמה ישקיעו מאד בעבודות שאמורות ליראות בחוץ... ויעמיסו על התלמיד ללא גבולות כאילו זה לטובתו....
ומצד שני יכניסו למעלה מ 40 בנות בקבוצה למרות שדובר על מקסימום 20 בנות, וכמובן שרמת הלימוד יורדת ככל שהקבוצה גדלה.
אבל אפשר לטייח את זה בכיסוי של טריקים ושיטות עבודה נכונות ... ובנתיים מדלגים על דברים בססיים בתוכנה.. והתלמיד מרוצה למדתי עוד טכניקה... עד שמגיע לעבודה מעשית .... ואז הטריקים כבר לא עובדים.
והעיצוב? על הפנים... ! למה? כי המורה אמרה כמה כללים שלא השאירו שום אפשרות נכונה, כי הצבע הזה משדר כך וכו... וגם זה כך וכו'..
ולמה המורה עצמה חרגה מהכללים? כי לפעמים אין ברירה, ורק המורה מבינה מתי אפשר...

לכן אני היתי בוחר במישהוא מקצועי פחות שיודע את מקומו , הוא ישקיע בי יותר ויתן את כל מה שיש לו למכור,ויכוין אותי בכל צעד עם דאגה אמיתית שאני אצליח ושאני אהיה מקצועי, ולא העבודות שיצאו דרכי ישר אל השם של בית הספר, אבל הם לא ממני אלא דיקלום של מה שאמרו לי לעשות....

נ.ב.
היתי ממליץ לדוגמה להיכנס לאתרים של בוגרי מנטור,שם המציאות מדברת ללא רוח...

בשורה האחרונה:
כמובן שהמיכללות שמשקיעות בזה יום יום הם המיקצועיות ביותר.
אבל זה לא פיתרון לחרדים כמונו.
מה שנשאר זה או מורה פרטי אמין .וזה הכי מעולה
או בית ספר ששם דגש על אמינות ויושר. ולא יספר לך שע"י תדע לבנות אתר מקצועי, עם כל שפות התיכנות הבססיות, ובסוף תדע רק לבנות אתר דינאמי , בנארים.וקצת קצת תיגע במושג שפת תיכנות... כמו שקורה היום...

ראוי לציין .
שמעתי שקורסי פרוג לגברים, שר'חיים דיקמן בראשם,
ממש מקפידים על יושר מילה זה מילה. ואני מאמין שהם שומרים על זה כמטרה עיקרית גם בקורסים לנשים המשולבים עם בתי ספר אחרים .
לדעתי בזה הם עולים על כל בתי הספר בציבור החרדי.

מענין תוך כמה זמן ידונו את תגובה זו לסל המיחזור. ברור לי שיש הרבה אינטרסנטים שידאגו לטיפולו הקרוב...

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
אופן ההחלטה על מקום הלימודים

אם כבר נגעו בנושא אוסיף...

ללמוד זה דבר יפה מאוד אבל לא פחות חשוב לבצע סקירה על מקומות הלימוד הקיימים לפני ההחלטה.
ההחלטה על מקום הלימודים לא צריכה לנבוע דוקא משיקול פיננסי נמוך ישנו גם ערך מוסף שפעמים משפיע גם על המחיר.
חבל לשקוע בהטפות שמגיעות מאחורי הקלעים, המשווקים הללו למדו לבצע זאת. אתם אמורים להגיע ברורים עם עמדתכם, לתייק את כל ההבטחות(ולהחתים במידה שצריך), לא להתחייב לכלום, לסקור את כל האופציות ורק אז להגיע להחלטה (אגב, יסתכלו עליכם אחרת ויכבדו אתכם יותר).

חשוב(!!!):
  • לברר על מקום הלימוד ע"י כאלה שכבר עובדים בתחום תקופת זמן ארוכה מזמן סיום הלימודים.
  • לברר על מקום הלימוד ע"י סטודנטים שקיום לומדים.
  • לברר על המרצים(במקצוע, תקפות נסיון בתחום, איכות העברת החומר).
  • לברר על הש"ב שניתנים במקום(גם על הפרוצדורה בהגשתם).
  • לברר על הפרוייקטים המתבצעים בסיום הקורסים השונים.
  • לברר על המבחנים(מהו ציון עובר וכד').
  • לברר על זכות שעות תרגול עם מתרגל/ת.
  • לברר על כמות התלמידים בכיתה.
  • לברר על העדכניות של התוכנות הנלמדות.
  • לברר על הותק של המוסד במסלול(אל תהיו בין השפנים).
  • לברר על התעודות שתקבלו.
  • לברר על איכות התואר שתקבלו.
  • להגיע למוסד הלימודים, להתרשם מהמקום, הרוחב, הכיתות, זה משקף הרבה.
  • לשבת עם יועץ/ת מטעם המוסד כדי לקבל תשובות לכל השאלות. אף פעם לא דרך הטלפון, יש לזה פחות מחויבות.
  • לבקש אישור כניסה לשיעור באחת הכיתות להתרשמות, לא חייבים להבין את מה שהמרצה י/תסביר חשוב אופן הקניית החומר(לא חייבים לאפשר לכם אבל ברוב מסכימים לזאת) ...נראה לי שציינו זאת כבר?
  • לברר על ימי הלימוד(חמישי, ערבי חגים, חגים).
  • לברר על שעות הלימוד ואיחורי מרצה.
  • לברר מהו התקנון להחזרת כספכם במקרה של ביטול הלימודים מצידכם: החזר כספי הרשמה עד *** לפני תחילת הלימודים, החזר תשלום ללא דמי הרשמה עד יום פתיחת הלימודים, הפסקת הלימודים במהלך הקורס(75% וכד') והקפאת לימודים למקרה חרום כגון: חתונה, לידה וכד'
  • לברר על החזרת כספכם כאשר מקום הלימודים 'בורח'.
  • לברר מהו אחוז החסרה אפשרי מהקורסים, למרות שברור שזה לא למטרת 'ויברח'.
  • בתקופת הלימודים- אם זה במסגרת מוסד כלשהו מותר לכם לבחון את המרצה במהלך הקורס, לתדלק את המרצה במחמאות וגם אם צריך להתלונן ולהעיף(עשינו זאת לא אחת ורק הרווחנו).
  • אל תתנו לזמן לחמוק תלמדו כמה שיותר אבל בעיקר תתנסו בלי סוף גם אם המרצה לא ביקש/ה, תהיו יצירתיים ואחראים לכספכם.
אל תתיאשו מכל הפרוט הנ"ל זו זכותכם לדעת לפני שאתם מעבירים את כספכם למשהו אחר אתם לא מבצעים תרומה אלא רכישת ידע ולכן עליכם לנהוג בדיוק כפי שאתם מבררים על רכישת דירה, שידוך, מוצר ואפרוח.
כאשר מקומות מפוקפקים רואים פוטנציאל מסודר ואיכותי הם מפחדים להתחייב, אם מוסד כלשהו לא רוצה להתחייב על עקרונות רבים או חשובים לכם יהיה לכם קל לסנן אותו, היו ערניים. אה... אף פעם לא יהיה מושלם, מוכר? תארגנו את סדר ההעדיפויות.

הלימודים היא עיסקה שתשפיע על חייכם גם מבחינה פיננסית לכן לפני שאתם שולפים את האשראי-ש'קים וכד' תבררו אם מגיעה לכם מילגה מטעם ביטוח לאומי, עירייה וכד' והכי חשוב לפרוס את התשלומים לאורך חיי המסלול.

בהצלחה רבה(גם לי)!

נ.ב. לא שמתי לב להודעה שמעלי, מקווה שזנ יוסיף לכם עוד משהו.

orli_dimri

משתמש פעיל
ואוו,

אחרי פירוט נוקב כזה אולי בכלל עדיף לא ללמוד :)

כל הכבוד על הפירוט וההכוונה.

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כמה מיוחד לראות אשכול עזרה שכזה מאת כל החברים, וכמובן - בחסות "פרוג".

אחר כל הדברים האמיתיים שכתבתם, כמעט שאין לי מה להוסיף.
אמנם זאת אומר, אני אישית כאחד שעומד עתה לסיים קורס גרפיקה, נוכחתי לדעת שבכל קורס (לא משנה איפה) נותנים רק את הכלים להצלחה - מי יותר ומי פחות.
אך כדי שאתה תהיה ה"אומן", זה כבר תלוי בך בלבד, במידת רצינותך וכו', וכמו שכבר כתבו כאן החברים.

ועוד דבר..
לדעתי, קשה להיות מקצוען מעבודות "דמה" שאתה יוצר לעצמך, אלא רק ע"י עבודות מתוזמנות מראש ולזמן קצוב. וכמו שאמר החכם - יחי הלחץ.

בהצלחה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה