מידע שימושי תומכת לידה

goli

משתמש פעיל
אני ממליצה על גיתית שפרלינג היא אלפופה!!!!!!!!!!!!!!
אפי שבמקור היא יותר בגישה טבעית (עם המון המון אמונה, ומיקצועיות) ופחות אפידורל, בשניה שרציתי אפידורל היא זרמה איתי ועודדה, אין עליה, פשוט הצילה אותי מניתוח.

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
חשוב מאד לבוא כחודש לפני הלידה לבית חולים שבו את רוצה ללדת, שרופא יראה אותך וירשום בתיק הרפואי שאין בעיה שתלדי רגיל וכשתבואי ללדת בעז"ה הצוות הרפואי יתייחס אחרת.

צחור

משתמש מקצוען
רייזי שפירא
בתור אחת שלא רצתה תומכת(האמא הכריחה:) )היא מדהימה!!

mirih

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
אפשר את המספר של תמי דרשן? היא עובדת גם בלניאדו?

וסתם שאלה כללית, האם לתומכות יש מדיניות נגד אפידורל?

תמי דרשן: 050-8420877
לדעתי כל תומכת יש לה את הסגנון שלה, אני אישית מאוד לא אוהבת תומכות שהם נגד ממסד הרפואה וכ"ו.
למיטב הבנתי תמי דרשן, באה להיות איתך ולא נגדך, היא באה לעזור לך ברצונות שלך, ובכל מה שאת היולדת צריכה ורוצה.

בנתיים המלצות חיוביות.

ממש תודה לכולן!:)

קול תודה

משתמש מקצוען
אני רוצה להתייחס רק למשפט הזה. ובעיקר למילה חיבת.
זהו, שאת לא חיבת.
צאי מהלחץ. רדי מההשתוקקות הזו.
האכזבה אח"כ (אם יהיה בסוף ניתוח) היא בלתי נסבלת. הרבה יותר קשה מהניתוח עצמו.
עברתי הריון שלם של תקוות, תפילות, סגולות, עצות ומה לא.
נשמרתי מסוכר |(על אף שלא היתה לי סכרת) כדי שהעובר לא יחצה את מחסום הארבע קילו (שאז אין סיכוי ללידה רגילה), באתי לביה"ח פעמים בשבוע החל משבוע 36 ועשו לי סטריפינג, זרוזים טבעיים למיניהם ועוד.
בסוף התחילו צירים (איזה אושר!), הם נמשכו 48 שעות, ההתקדמות היתה איטית ומעצבנת. קילתי פיטוצין (למרות ההוראה שלא לתת. הרופא לקח על עצמו את האחריות), היתה איתי דולה אחת מתנדבת ואחת לא מתנדבת, בקיצור - עברנו סרטים.
ובסוף? התחילו כאבים באזור הצלקת, הרופא נלחץ והטיס אותי לחדר ניתוח.
האכזבה. אוי האכזבה. עד היום היא צורבת בגרוני.
עברתי מאז עוד שני ניתוחים (מוזמנים, ברוך השם)ולא היה לי קשה כמו האכזבה ההיא.
(ואני כבר לא מדברת ע"כ שניתוח חרום הוא יותר מסוכן ומפחיד מניתוח מתוכנן)

אז אני בהחלט מאחלת לך שתהיה לך לידה רגילה, מהירה וכיפית.
אני בהחלט ממליצה לך לעשות כל שביכולתך כדי להגיע לשם.
אבל קחי בחשבון שאחרי הכל זה בהחלט יכול להיגמר בחדר ניתוח.
והעיקר - שתצאי בריאה ושלמה ועם ידים מלאות.

שיהיה בשה טובה
חני

מזדהה כל כך!!
אחרי החרום, בעודי שפופה פיזית ונפשית, לא הרמתי טלפונים לכל אלו שהתקשרו. רק לבת דודתי הכל יודעת הרמתי, ואמרתי לה בקול נכאים: "תבררי לי על כל אלו שילדו לידות רגילות אחרי 2 ניתוחים"
"אין בעיה" אמרה הבת דודה "ואולם לבת מצווה לרכה הנולדת, להזמין לך גם?..."

טיפ טיפה

משתמש פעיל
ויש הרבה תומכות (וזו הגישה הנכונה לדעתי הקטנה)
שבאות כדי לעזור ליולדת בצורה שהיא רוצה, מציעות לה את האפשרויות, והיא בוחרת.

צודקת לגמרי!
אין נכון או לא נכון, יש מתאים או לא מתאים, בטח כשמדובר בלידה, יש אחת שמתאים לה אפידורל ויש אחרת שתעדיף את ה"חוויה" הטבעית,
אבל אי אפשר להתעלם מזה שחווית לידה ללא כאב היא גם חוויה!

פרקטית

משתמש מקצוען
בעניין תומכות כדאי לתאם ציפיות היטב היטב.
היה לי סיפור הזוי בלידה אחרונה (לפני חודשיים) סגרתי עם התומכת שהיתה איתי כבר בלידות קודמות. היא רק סייגה את זה במקרה שהיא בלידה אחרת אז יש תומכת אחרת שמגבה אותה והביאה לי את המספר שלה ליתר בטחון.

מה שקרה בפועל שביום שבת בבוקר הגעתי במצב מתקדם - הגויה בבי"ח התקשרה אליה מהפלאפון שלי והיא אומרת לה שהיא הפסיקה להתעסק במקצוע הזה!!!!! היינו בהלם!
(לא ברור איך היא ענתה לטלפון בשבת אם היא כבר לא מתעסקת בזה)
התקשרנו למס' השני ולא היה מענה.
רק תתארו לכם את העוגמת נפש והבהלה שהיתה לי שאני יודעת שאני הולכת ללדת בלי עזרה של תומכת וגם אפידורל אי אפשר להספיק.

בסוף היתה סייעתא דשמייא מיוחדת!וקיבלתי אפידורל תוך זמן מאוד קצר (דבר מאוד נדיר בבי"ח שילדתי בו...)

שתיהיה לידה קלה!

mirih

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מה שקרה בפועל שביום שבת בבוקר הגעתי במצב מתקדם - הגויה בבי"ח התקשרה אליה מהפלאפון שלי והיא אומרת לה שהיא הפסיקה להתעסק במקצוע הזה!!!!! היינו בהלם!
(לא ברור איך היא ענתה לטלפון בשבת אם היא כבר לא מתעסקת בזה)
התקשרנו למס' השני ולא היה מענה.

לא,:eek::eek::eek::eek: זה הזוי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אולי צריך לשאול רב אם מותר לפרסם אותה, שלא יקרה לאחרות??????????

shani 2712

משתמש רשום
שמעתי על תומכת לידה בשם תמי דרשן.
משהיא מכירה אותה ויכולה להמליץ עליה?

אשמח לשמוע על עוד טובות.

לידה קודמת עברתי בניתוח, ואני חייבת להצליח ללדת רגיל, ובעז"ה בקלות.

תודה ענקית!!!
האם לקחת את תמי דרשן בסוף?
אשמח לשמוע המלצות עליה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה