עזרה תביעות קטנות

ינאב

משתמש רשום
מתלבטת אם מתאים לפה אבל אולי יש מבינכם עו"ד שיכול לעזור לי...
רכשנו מגהץ בדגם מסוים. היה אמור להגיע תוך 21 ימי עסקים. לאחר מו"מ מול החברה במייל עם שקרים : 'יגיע מחר' 'השליח יצא' ... וכד'... בפועל הגיע לאחר חודשיים. אבל... דגם אחר, זול יותר. לאחר מו"מ עם המוכר הוא טוען שאני צריכה לגשת לניופאן. כמובן שלא הסכמתי מכיוון שרכשתי את המגהץ אצלו. פניתי לרשות ההגנה לצרכן, לאחר מו"מ הוא הציג מסמך בדוי שזיכה אותי במגהץ. הזיכוי כמובן שיקרי לחלוטין!!
כמה אני יכולה לתבוע את החברה? בגין: 1. דגם לא נכון. 2. שקרים אודות הגעת המגהץ. 3. עיכוב משמעותי. 4. זיוף מסמך.
תודה רבה לכולם!!

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מתלבטת אם מתאים לפה אבל אולי יש מבינכם עו"ד שיכול לעזור לי...
רכשנו מגהץ בדגם מסוים. היה אמור להגיע תוך 21 ימי עסקים. לאחר מו"מ מול החברה במייל עם שקרים : 'יגיע מחר' 'השליח יצא' ... וכד'... בפועל הגיע לאחר חודשיים. אבל... דגם אחר, זול יותר. לאחר מו"מ עם המוכר הוא טוען שאני צריכה לגשת לניופאן. כמובן שלא הסכמתי מכיוון שרכשתי את המגהץ אצלו. פניתי לרשות ההגנה לצרכן, לאחר מו"מ הוא הציג מסמך בדוי שזיכה אותי במגהץ. הזיכוי כמובן שיקרי לחלוטין!!
כמה אני יכולה לתבוע את החברה? בגין: 1. דגם לא נכון. 2. שקרים אודות הגעת המגהץ. 3. עיכוב משמעותי. 4. זיוף מסמך.
תודה רבה לכולם!!
אולי כדאי קודם לחזור למועצה לצרכנות ולספר שהוא שיקר בנוגע לזיכוי

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מהקצת שאני יודע, ונא לא להסתמך עלי, לא בענין החוקי ולא בענין ההלכתי (למשל, אם זה אדם שומר תורה ומצוות צריך לברר אם ניתן לפנות לערכאות או דוקא לדין תורה וכו')
לגבי אי ביטול עסקה מרחוק באופנים שהקונה רשאי לבטל ניתן לתבוע אפשר לתבוע עד 10,000 ש"ח (כנראה שזה מלבד הסכום על המוצר עצמו)
בעקרון מה שאפשר לתבוע בת"ק זה נזקים כאלה ואחרים. אספקת מוצר לא נכון לכאורה הוא נזק ממשי.
גם איחור באספקת המוצר לכאורה יכולה להוות עילה לביטול העסקה.
לגבי זיוף מסמכים ושאר שקרים, לכאורה זה כבר פחות עילה לתביעה קטנה, אבל חשוב לתאר את כל ההשתלשלות כדי שביהמ"ש יבין עם מי יש לו עסק.
יש את העניין של עגמת נפש. עגמת נפש הוא נזק לא ממוני שקשה לכמת אותו לסכום מסויים. אם אני הייתי מגיש תביעה דומה לא הייתי תובע סכום ספציפי לעגמת הנפש ובזבוז הזמן אבל הייתי מציין את זה בכתב התביעה ומבקש שבית המשפט יתייחס גם לזה.

A052

משתמש סופר מקצוען
המועצה לצרכנות עצמה עוזרת בהגשת תביעות.
תדברו איתם.

ינאב

משתמש רשום
מהקצת שאני יודע, ונא לא להסתמך עלי, לא בענין החוקי ולא בענין ההלכתי (למשל, אם זה אדם שומר תורה ומצוות צריך לברר אם ניתן לפנות לערכאות או דוקא לדין תורה וכו')
לגבי אי ביטול עסקה מרחוק באופנים שהקונה רשאי לבטל ניתן לתבוע אפשר לתבוע עד 10,000 ש"ח (כנראה שזה מלבד הסכום על המוצר עצמו)
בעקרון מה שאפשר לתבוע בת"ק זה נזקים כאלה ואחרים. אספקת מוצר לא נכון לכאורה הוא נזק ממשי.
גם איחור באספקת המוצר לכאורה יכולה להוות עילה לביטול העסקה.
לגבי זיוף מסמכים ושאר שקרים, לכאורה זה כבר פחות עילה לתביעה קטנה, אבל חשוב לתאר את כל ההשתלשלות כדי שביהמ"ש יבין עם מי יש לו עסק.
יש את העניין של עגמת נפש. עגמת נפש הוא נזק לא ממוני שקשה לכמת אותו לסכום מסויים. אם אני הייתי מגיש תביעה דומה לא הייתי תובע סכום ספציפי לעגמת הנפש ובזבוז הזמן אבל הייתי מציין את זה בכתב התביעה ומבקש שבית המשפט יתייחס גם לזה.
אז לתבוע 10000 ולהשאיר פתוח את הנושאים של עגמת נפש וזמן?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אז לתבוע 10000 ולהשאיר פתוח את הנושאים של עגמת נפש וזמן?
לכאורה את סכום המוצר + 10000
את ה-10000 לקחתי מתוך אתר כל זכות, אבל לא מצאתי את המקור שלו ולכן כדאי לברר טוב האם זה "פיצוי ללא הוכחת נזק" וכדומה.
ובכלל, אם הוא מציג מכתב מזוייף שהסכמתם לזיכוי צריך לדעת מה לעשות, כי אולי ביהמ"ש ישתכנע שהוא זה שצודק.

אולי כדאי להשתמש באופציה הזאת:
תדברו איתם.
או באמון הציבור

ינאב

משתמש רשום
תדברו איתם.
הם אמרו לי להגיש תביעה ולא מעבר לזה...
לכאורה את סכום המוצר + 10000
את ה-10000 לקחתי מתוך אתר כל זכות, אבל לא מצאתי את המקור שלו ולכן כדאי לברר טוב האם זה "פיצוי ללא הוכחת נזק" וכדומה.
ובכלל, אם הוא מציג מכתב מזוייף שהסכמתם לזיכוי צריך לדעת מה לעשות, כי אולי ביהמ"ש ישתכנע שהוא זה שצודק.

אולי כדאי להשתמש באופציה הזאת:

או באמון הציבור
מי זה?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
הם אמרו לי להגיש תביעה ולא מעבר לזה...
אולי יש להם מחלקה אחרתאו דף באתר שמסייע להגשת ת"ק

ינאב

משתמש רשום
אולי יש להם מחלקה אחרתאו דף באתר שמסייע להגשת ת"ק

אנחנו יודעים איך להגיש אבל לא ממש מבינים כמה אפשר לתבוע וגם מפחדים לעשות טעיות... בכ"א תודה לכם

יוסי ב.ק ול A052

אם יש למישהו עוד מידע נשמח...

A052

משתמש סופר מקצוען
אני לא יודע את סכום העסקה.
גם היתה פה מריחת זמן שבהתחלה ודאי יכלתם לדרוש את ההחזר מחברת האשראי בגלל כשל תמורה.

בגדול תביעה ללא הוכחת נזק, אם היא כתובה בחוק אין בזה בעיה מצד השופט.

רק בדר"כ השופט יגזור הרבה פחות.
תכתבו בכתב התביעה את כל פרטי המקרה בפירוט אבל בקצרה כדי שהשופט יתרשם מהנוכלות הכפולה והמשולשת של הנתבע.

בנוסף סביר יותר שהנתבע ינסה להסתדר מחוץ לביהמ"ש.

ינאב

משתמש רשום
אני לא יודע את סכום העסקה.
גם היתה פה מריחת זמן שבהתחלה ודאי יכלתם לדרוש את ההחזר מחברת האשראי בגלל כשל תמורה.

בגדול תביעה ללא הוכחת נזק, אם היא כתובה בחוק אין בזה בעיה מצד השופט.

רק בדר"כ השופט יגזור הרבה פחות.
תכתבו בכתב התביעה את כל פרטי המקרה בפירוט אבל בקצרה כדי שהשופט יתרשם מהנוכלות הכפולה והמשולשת של הנתבע.

בנוסף סביר יותר שהנתבע ינסה להסתדר מחוץ לביהמ"ש.
בכל מקרה צריך להגיש את התביעה עם סכום שדורשים

ישראל וועבר

משתמש רשום
אני רוצה מידע על תביעות על מרפאה בגלל רשלנות רפואית
כל מי שיש לו מידע אשמח לקבל איך להגיש ואם זה בכלל שווה להגיש ומה זה דורש וכו'
דחוף

A052

משתמש סופר מקצוען
אך ורק עו"ד מומחה לעניין, לדבר מיד עם מישהו כזה כדי שידריך אתכם מה לעשות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה