WordPress תביעה נגד אתרים שאין בהם כפתור נגישות ?!

מספר 2

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
קיבלתי הודעה שהתחילו כעת להחמיר בעניין ונותנים קנסות של מיליוני שקלים....
מישהו שמע על זה?
ואם כן באיזה סדר גודל של אתר מדובר? גם אתרי תדמית?
אשמח לכל פיסת מידע
תודה

אולי מיכאלוב

משתמש חדש
כדאי לדאוג שלאתר אינטרנט יהיה הצהרת נגישות וגם סרגל כלים של נגישות, בעיקרון עכשיו עורכי דין יושבים על זה חזק ושולחים מכתבים בשיטת המצליח.
ממליצה לקרוא מידע נוסף במאמר הבא: הנגשת אתרים

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
יש כל מיני פרמטרים שקובעים האם אתר צריך להיות מונגש ובאיזו רמה.
אבל יש מצב שהקנס הוא לא מיידי אלא נותנים התראה?
צריך לבדוק.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
אין התראה כך הנתבע אומר
מוזר.
אנ ייודעת ממשרד ממשלתי שלא היה נגיש משהו
אמרו שאם מישהו יתבע נתקן את זה תוך 60 יום או מה שזה היה בדיוק...
יכול להיות לממשלתי זה מקל יותר?

בכל מקרה,
יש כללים מאוד ברורים איזה אתר צריך להיות נגיש ובאיזו רמה
קודם כל שיבדקו שאכן עומדים בתנאים האלה

סיון

המניפה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
מוזר.
אנ ייודעת ממשרד ממשלתי שלא היה נגיש משהו
אמרו שאם מישהו יתבע נתקן את זה תוך 60 יום או מה שזה היה בדיוק...
יכול להיות לממשלתי זה מקל יותר?
הייתה להם הצהרת נגישות?
כי להבנתי הצהרת נגישות מאפשרת את המרווח של 60 יום להסדיר את מה שצריך.
(כמובן שהאתר צריך להיות מונגש ועל זה ההצהרה, אבל זה במקרה ומצאו משהו בעייתי)

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
הייתה להם הצהרת נגישות?
כי להבנתי הצהרת נגישות מאפשרת את המרווח של 60 יום להסדיר את מה שצריך.
(כמובן שהאתר צריך להיות מונגש ועל זה ההצהרה, אבל זה במקרה ומצאו משהו בעייתי)
כן,
מניחה שלכל משרדי הממשלה יש.
החכמתי, תודה!

הנמצא

משתמש מקצוען
ציטוט מהקישור הנ"ל:

אז איך אני מונע מעצמי לעמוד בפני אותו מצב?

חוק הנגישות הוא חוק שמשמש כמות הולכת וגדלה של תובעים כדי להרוויח כסף. יש ניסיונות פחות מתוחכמים כמו עמותות מפוקפקות וניסיונות יותר מחוכמים – אבל בגדול כתב תביעה כזה הוא בהחלט כאב ראש לכל אחד והטקטיקה החדשה של עורכי הדין המתפרנסים מכך כפי שנחשפה בכאן 11 מראה על חור משמעותי – לא מעט אתרים שדווקא כן מונגשים או אפילו לא צריכים להיות מונגשים שוכחים להוסיף דף נגישות עם קישור מסודר בפוטר האתר. קישור לדף נגישות הוא קריטי כיוון שאם אין דף נגישות, החוק כרגע מאפשר לתבוע ייצוגית ללא מכתב התראה מראש. התביעה הייצוגית, מעבר לחשש ולסכומים, גם מועברת לבנק והלחץ על בעל העסק גדל – מי שרוצה להתרשם כמה – יכול לראות את הכתבה. הנה דוגמה מהימים האחרונים של חיים מיכאל, מתכנת ומדריך תוכנה, שסגר רשת של אתרים חינמיים:

חיים מיכאל, בחור מדהים שעשה רק טוב, סגר את כל האתרים שלו בגלל חוק הנגישות. אני לא נכנס לשאלה אם החוק צודק או לא (צריך לתקן אותו), אבל כל כך הרבה ידע אבד בגלל מכתבי איומים מעורכי דין.

עורכי דין, תחשבו פעמיים על הנזק שאתם גורמים.https://t.co/sjptsMbvoa
— Jonathan Klinger (@jonklinger) August 19, 2022
הדבר הראשון שצריך לעשות – לפני הנגשת האתר – הוא להוסיף דף נגישות בדיוק כמו באתר הזה, אנא גללו למטה לפוטר של האתר כדי לראות. זה מופיע בכל דף אצלי:

פוטר האתר שלי עם הצהרת נגישות

בדף הנגישות צריך להיות מובהר אם האתר חייב בחובת נגישות, מי הממונה על הנגישות (יכול להיות בעל העסק או בעל האתר) עם כתובת מייל פעילה וכן הסברים נוספים אם צריך. הדף שיש פה הוא דוגמה מספיק טובה. כמו כן מומלץ מאוד להוסיף תאריך יצירה/ עדכון אחרון של המסמך.

למען הסר ספק – מותר וניתן להעתיק את הנוסח שיש אצלי. עורך הדין יהונתן קלינגר יצר מחולל הצהרת נגישות.

מהרגע שיש דף נגישות ברור – לא ניתן להגיש תביעה ישירות על כך שאין דף נגישות אלא יש צורך לפרט את הליקויים. וזה כבר סיפור יקר יותר שגם קל להתגונן מפניו. יש לבעל האתר 60 יום לתקן את הליקויים. חשוב לציין שאם גורם כלשהו שולח מכתב אזהרה כללי שהאתר לא נגיש, יש לבקש ממנו בנימוס את רשימת הליקויים. יופי שמאן דהו קבע שיש ליקויי נגישות באתר, אבל ללא הסבר מהם הליקויים – אי אפשר לתקנם.

מומלץ להוסיף בדף הנגישות פירוט על הדרכים שננקטו על מנת להגדיל את הנגישות באתר. למשל:

1. התקנת תוסף נגישות – תוסף נגישות שאפשר להתקין באתרים. אני נגד תוספים כאלו שלא עושים עבודה טובה אבל בד״כ מדובר בדרך פשוטה וזולה להראות מאמץ למי שלא יכול להנגיש את האתר שלו מהיסוד.
  2. בדיקה בכלים אוטומטיים או חצי אוטומטיים (כמו Google Lighthouse למשל).
כדאי לשים לב שיש הבדל בין אדם שנתקל בבעיית נגישות ורוצה להשתמש באתר ופונה באופן מנומס לבין עורך דין. לפניה הראשונה מומלץ מאוד להתייחס ברצינות ובאהדה – בסך הכל מדובר באדם שרוצה לשפר את האתר ולהנות מתכניו. למרות שאתר זה אינו מחוייב בהנגשה, כשאדם שנתקל בקושי לנווט באתר פנה אלי באופן אישי ונעים, עשיתי מה שאני יכול כדי לשנות את ההגדרות בתבנית של אלמנטור על מנת שיוכל לנווט עם כפתורים לשביעות רצונו.

צריך גם לזכור שאתר נגיש הוא אתר נעים יותר למבקרים וגם מרוויח יותר ולרוב פעילות הנגישות היא פשוטה יותר ממה שחושבים.

עורכי הדין שתובעים עושים כן לקורבנות קלים שקל לקבל מהם כספים. הם יהססו לשלוח מכתב התראה לפני תביעה לאתר שיש בו מדיניות נגישות ברורה ומסודרת ועושה רושם שבעל האתר השקיע מחשבה בעניין הנגישות – ולו רק פעולות קטנות – כמו בדיקה בכלים אוטומטיים ולא אוטומטיים. שוב, מדיניות הנגישות באתר הזה (שאינו חייב בהנגשה) היא דוגמה טובה לכך. למרות שהאתר אינו חייב בהנגשה על פי חוק – אני רוצה להוריד ממני רודפי אמבולנסים ושיילוקים אלו ואחרים כי ברגע שקיבלתי את המכתב ואני צריך להתייעץ עם עורך דין בנוגע למענה – כבר הפסדתי.

TWIN-A

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא הבנתי, איך אפשר להכניס עמוד עם הצהרת נגישות אם אני רק מתקינה תוסף וורדפרס קלאסי,
ולא רוכשת שירות של חברה שמנגישה את האתר כגון: "נגיש בקליק" ?

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
לא הבנתי, איך אפשר להכניס עמוד עם הצהרת נגישות אם אני רק מתקינה תוסף וורדפרס קלאסי,
ולא רוכשת שירות של חברה שמנגישה את האתר כגון: "נגיש בקליק" ?
את יוצרת דף וורדפרס ונותנת לזה קישור מהפוטר
מה הבעיה?

TWIN-A

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
את יוצרת דף וורדפרס ונותנת לזה קישור מהפוטר
מה הבעיה?
הבעיה שלי היא עם הנוסח
דוגמא אחת בהתחלה כתוב: "האתר אינו מציע שירותים כלל ומופעל על ידי אדם פרטי (לא עמותה או חברה מסחרית)."
איזה אתר לא מציע שירות לציבור חוץ מאתרי בלוג?
אז מה עושים?

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
הבעיה שלי היא עם הנוסח
דוגמא אחת בהתחלה כתוב: "האתר אינו מציע שירותים כלל ומופעל על ידי אדם פרטי (לא עמותה או חברה מסחרית)."
איזה אתר לא מציע שירות לציבור חוץ מאתרי בלוג?
אז מה עושים?

לא הבנתי
לשם מה את מסתכלת מה אתרים אחרים כותבים?
האתר שלך לא נגיש? בשום פרמטר?

השאלה מה נקרא "שירות לציבור" - חנות פרטית זה לא שירות לציבור. לדעתי.
הציבור יכול להסתדר הייטב בלעדיה.

יש אתרים עם הברים והנחיות מאוד מפורטות.

קראת הכל?

TWIN-A

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בקיצור זה לא ממש ברור, אני כסטודיו לבניית אתרים - לא נקרא שאני מציעה שירות לציבור?

אולי אתן מכירות עו"ד שיכול לתת יעוץ על זה?
בסופו של דבר חשוב לי להוציא את הלקוחות בתחושה בטוחה שהם לא פתוחים לתביעה מיידית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה