דרוש מידע תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות נגד עיריית קריית גת בעניין ארנונה

אהרן מ.

משתמש צעיר
היה לי דירה בקרית גת שהוצאתי למכירה לפני שנה+ ואז כבר לא הבאתי שוכר חדש
קיבלתי פטור בארנונה על נכס ריק
מסתבר שאפשר לקבל רק על חצי שנה
אבל לא קיבלתי שום מכתב מהעירייה בעניין (בכתובת שאני גר בו ורשום במשרד הפנים כבר יותר מ 8 שנים)
לאחר מכירת הדירה כשהגעתי לקבל אישורים מהעירייה על שאין חובות כדאי להעביר את השמות בטאבו התברר שיש לי חוב של כמה חודשים לאחר שנגמר הפטור של החצי שנה + קנסות והוצאות אכיפה
כמה בעיות
1) הטענה העיקרית שלי הוא שלא קיבלתי שום מכתבים מהעירייה בשום מען רשמי אבל בעירייה מתעקשים לא לוותר על הריביות וכו'
2)כמה שירות ויחס מחפיר יש להם
לא היה לי שום טופס כדי לברר חוב ולא היה לי מס' מסלקה וכדו'
נסתי בטלפון יום יום ומחכה הרבה זמן (באמצע עבודה) עד שאני מחליט לבחור בשירות שיחה חוזרת אבל בסוף לא מגיע שיחה חוזרת
וכך עד שהצלחתי שיום אחד המשכתי לחכות המון זמן ותפסתי נציג ולא קיבלתי מענה .... לא האריך כאן בדברים סתם
בתכליס
כרגע אני חייב לשלם את החוב כולל את הקנסות ריביות וכו' היות והקונה מחכה להעברת הבעלות וכבר נמשך חודשים ארוכים

הסיפור הוא שכשראיתי שהם לא מתייחסים לטענותי הצודקות איימתי בכוונה אמיתית שאלך לבית המשפט ואתבע גם פיצויים על כל הנזק ועגמ"נ שהם עשו (שלא פירטתי כאן את הכל)

יש לי כבר ניסיון אם בית המשפט לתביעות קטנות עם סלקום וכדו'

השאלה שלי האם זה אפשרי לתבוע גם העירייה וא"כ מה אני כותב בפרטי הנתבע

מי שיש לו נסיון וידע או עצה בדבר אשמח לשמוע
תודה רבה

נ.ב. אם מישהו רוצה להציע לי שלא שווה את הבלגן אז לא לתשובות האלו אני מחכה, אני עסוק מכף רגל ועד ראש ועכ"ז אני מרגיש שאני חייב להשתדל להוציא את הצדק לאור ושהעירייה תתחיל לתת שירות

HILEL1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא נראה לי שתוכל להרוויח מזה. תכל'ס לא שילמת ארנונה ועצם החוב מוצדק.
לפעמים עדיף לכופף את הראש ולשלם מאשר לנהל מלחמות לא יעילות.

A052

משתמש סופר מקצוען
מצטרף להנ"ל (למרות שכנראה כן תקבל כמה שקלים פיצוי, אבל עצם החוב הוא נכון ויהיה לך קשה להוכיח שלא שלחו כלום כי אולי זה הדואר, וגם שלא אמרו לך שזה רק לחצי שנה, וסביר גם שיש מידע באתר העירייה על פטור כזה)

ובנוסף תביעה תיקח לך לפחות שנה, ובינתיים לא יזוז כלום בהעברת הנכס.

פרטי הנתבע זה עיריית קרית גת.

יענקלה תשפג

משתמש חדש
מניסיון ארוך בהליך כזה נגד עירייה גדולה יותר בסכום ענק וסיפור הרבה יותר מסובך מקרוב משפחה שלי הבנתי שאין הבדל בין עירייה לאדם פרטי או גוף מסויים חוץ מטענה שכל הזמן הם מכניסים שבא להתעשר על הקופה הציבורית.
ושמה הוא מכנה אותם עיריית ..... ואח"כ גם ע"י ב"כ עו"ד או משרד חיצוני ששכרו.
אגב הסיבה שהוא הלך על זה בכול הכוח כיוון שזה מקום שגם אם בימ"ש דינו כערכאות וודאי שאינם דנים ע"פ תורה וקיבלת כסף שלא מגיע לך ע"פ דין תורה עדיין אין בזה חשש גניבה כי זהו גוף ציבורי וק"ל

אהרן מ.

משתמש צעיר
לא נראה לי שתוכל להרוויח מזה. תכל'ס לא שילמת ארנונה ועצם החוב מוצדק.
לפעמים עדיף לכופף את הראש ולשלם מאשר לנהל מלחמות לא יעילות.
מי דיבר על עצם החוב אני מדבר על ריביות וקנסות שזה בלתי מוצדק בעליל אני רשום על אותה הכתובת במשרד הפנים כבר 8 שנים ולא קיבלתי מכתב ואסמכתא אחד מהם בדואר וגם עכשיו כשהארנונה היה על שמי

ומה שכתבת: "לפעמים עדיף לכופף את הראש ולשלם מאשר לנהל מלחמות לא יעילות"
נסית שאתה יודע שזה לא יעיל?
מה שבטוח לא יעיל, להיות צדיקים ולתת לכל הגנבים והעושקים להמשיך לעשות את מלאכתם "נאמנה" בגלל כל האלו שמכופפים ראש בפניהם

ובנוסף תביעה תיקח לך לפחות שנה, ובינתיים לא יזוז כלום בהעברת הנכס.
ברור שאני לא מתכנן לחכות אני מתכנן לשלם ובד בבד להגיש תביעה

נערך לאחרונה ב:

אהרן מ.

משתמש צעיר
מניסיון ארוך בהליך כזה נגד עירייה גדולה יותר בסכום ענק וסיפור הרבה יותר מסובך מקרוב משפחה שלי הבנתי שאין הבדל בין עירייה לאדם פרטי או גוף מסויים חוץ מטענה שכל הזמן הם מכניסים שבא להתעשר על הקופה הציבורית.
ושמה הוא מכנה אותם עיריית ..... ואח"כ גם ע"י ב"כ עו"ד או משרד חיצוני ששכרו.
אגב הסיבה שהוא הלך על זה בכול הכוח כיוון שזה מקום שגם אם בימ"ש דינו כערכאות וודאי שאינם דנים ע"פ תורה וקיבלת כסף שלא מגיע לך ע"פ דין תורה עדיין אין בזה חשש גניבה כי זהו גוף ציבורי וק"ל
נכון
וברור שביררתי לפני זה אצל רב שמותר לי לתבוע כך גם בסיפור של סלקום
(שבסלקום זה הועיל הרבה מאוד וחוץ מזה קיבלתי פיציים נוספים כחלק מהפיצויים שקיבלו אלו שהגישו את 2 התביעות הייצווגיות בפרשה למרות שלא הצטפתי אליהם, ובדרך אגב בגלל התביעות הללו הגישו אח"כ חוק שהחברות חייבים לפרסם סכום מדוייק לסכום הדקות וכן חייבים להודיע ללקוח ועוד כמה שיפורים
ובדרך אגב מה שכתבתי עכשיו זה עוד הסבר למה HILEL1 לא צודק כשהוא אומר שזה מלחמה לא יעילה)

אהרן מ.

משתמש צעיר
ויהיה לך קשה להוכיח שלא שלחו כלום כי אולי זה הדואר
תודה על הערה
אבל זה לא שאלה האם שלחו, בטוח שהם לא שלחו הרי בכל התקופה הזאת אני מקבל הרבה מכתבים מדואר ישראל ומחברת מסר, כולל כמה התראות מעריית בני ברק על תשלום לפני עיקול אבל מעיריית קריית גת לא הגיע מכתב אחד

ועל טענתך שאי אפשר להוכיח
זה לא בטוח שאני צריך להוכיח ובפרט בבית המשפט לתביעות קטנות ששם חוקי השפיטה וחובות ההוכחה שונים ממשפט רגיל ובדרך כלל זה עובד לטובת האזרח הקטן

כל שאלתי בשרשור הזה זה לא- האם זה כדאי
אלא- האם זה אפשרי נגד עירייה, ואיך,
אשמח גם לקבל מידע האם זה כדאי וכדו' אבל לא על סמך השערות אלא מניסיון או ידע בנושא

נערך לאחרונה ב:

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
א"א לתבוע עיריייה בתביעות קטנות
אפשר לתבוע עירייה רק במסגרת 'עתירה מנהלית'
שמתבררת בבית משפט מחוזי בשבתו כ'בית משפט לעניינים מנהליים'

לעצם העניין,
גם אני לא חושב ששווה לך להיכנס לעניין המייגע של עתירה מנהלית,
יותר יעיל לפנות למבקר העירייה, או למבקר המדינה.
וכן לחבר המועצה האחראי על הארנונה,
הוא חסיד בעלז, שמו אהרן קליין, אדם יעיל מאוד.

אהרן מ.

משתמש צעיר
בטח שעתירה מנהלית לא שווה
כשאני תובע בבית המשפט לתביעות קטנות אני משלם אחוז מסך התביעה שאני תובע אותם ואני מקבל פיצויים
אבל בעתירה מנהלית לא נראה לי שיתנו לי פיצויים ולא שווה לי להתעסק ולבזבז את הזמן על זה כשאני לא מקבל פיצויים

ושלא יהיה לך טעות
אני לא צריך את הכסף ואני לא עו"ד שמגיש תביעות וחי מפיצויים, תאמין לי שאני עושה הרבה יותר כסף אפילו בזמן הזה שאני כותב
בוער בי היחס והזלזול המחפיר כאילו שאין להם חשבון אם אף אחד ולא צריכים לתת דין וחשבון

אבל לפי מה שאתה כותב שאי אפשר לתבוע עירייה בתביעות קטנות עכשיו אני מבין למה הם מתנהגים כך
וזה לא שהם מתנהגים "כאילו" שאין להם חשבון... אלא מתנהגים כך, שבאמת אין להם חשבון עם אף אחד הרי מה זה משנה להם, הם לוקחים הימור ומקסימום במצב הכי רע שיגיע מישהו לעתירה מנהלית מקסימום אז יוותרו (בכפייה) על הריביות אבל לא ישלמו פיצויים

אבל אשמח שתכתוב לי האם אתה בטוח שאי אפשר להגיש תביעות קטנות נגד עירייה ומאיפה הידע
וגם אשמח לשמוע אולי כן אפשר לקבל פיצויים בעתירה מנהלית וא"כ האם הסיכויים גבוהים כמו בתביעות קטנות או שחבל על הזמן, ומה העלויות והאם צריך/מומלץ ייצוג של עו"ד (בתביעות קטנות לא רק שלא צריך אלא אי אפשר לשתי הצדדים להביא עו"ד)

ובקשר למבקר המדינה אני פניתי אליהם וזה באמצע טיפול אני מאמין בכלי הזה וזה עזר לי בהמון דברים אבל זה לא כלי מתריע מספיק חוץ מדו"ח קשה בכללי נגדם אם יהיו הרבה תלונות
משא"כ כשאתה מחייב את העירייה בפיצויים זה כלי הרבה יותר יעיל (בדרך כלל הם עושים שרירים עד הדיון בבית המשפט לתביעות קטנות וכשאתה מגיע לדיון רק אז מגיע אליך בחוץ לפני הדיון הנציג שמייצג אותם להתפשר, כותב מניסיון.)

נערך לאחרונה ב:

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
בבדיקה חוזרת,
אפשר לתבוע עירייה גם בתביות קטנות,
אבל בעיקר לגבי נזיקין וכו,

לגבי ארנונה:
"עסקינן בתקיפה עקיפה של תשלומי ארנונה. דרך המלך העומדת לפני מי שחויב בתשלום ארנונה והוא טוען כי אינו מחזיק בנכס היא בהגשת השגה למנהל הארנונה, אחריו - לוועדת הערר, ואחריה - לבית המשפט לעניינים מינהליים (סעיפים 3(א)(3) ו-4 עד 6 לחוק הערר)." (מתוך פסיקה בבית המשפט)

כללית, יש הבדל בין חברה מסחרית - שאז ביהמ"ש נוהג לחייב אותם בפיצויים וכו'. מאשר רשות מנהלית כמו עירייה - שאם מחייבים אותם הרי שזה ע"ח הקופה הציבורית שמשלמת על אוזלת ידם של פקידים - שאז ביהמ"ש נוטה לתת פחות, אם בכלל.

אהרן מ.

משתמש צעיר
חשוב להדגיש שאני לא טענתי שהנכס לא ברשותי הנכס היה ריק וקיבלתי פטור לחצי שנה ולאחר מכן זה בוטל ולא יכלתי לשלם שום תשלום היות ולא קיבלתי שום מכתב ולא היה לי שום מספר מסלקה נכונה ויתר על כך הם עוד הוסיפו לי ריביות וקנסות כידם הטובה
ואני זה שרדפתי אחריהם המון זמן כדי לקבל טיפה מידע על החוב היות ורציתי להעביר את הבעלות לידי הקונה ולא האריך כאן בשירות הגרוע שלהם וכמה זמן לקח לי להגיע למידע הפשוט הזה אשאיר את הקולמוס עבור בית המשפט

נ.ב. אשמח לשמוע האם אתה קשור במשהו לעיריית קריית גת או חבר של אחד העסקנים

נערך לאחרונה ב:

אהרן מ.

משתמש צעיר
...אבל בעיקר לגבי נזיקין וכו,
כללית, יש הבדל בין חברה מסחרית - שאז ביהמ"ש נוהג לחייב אותם בפיצויים וכו'. מאשר רשות מנהלית כמו עירייה - שאם מחייבים אותם הרי שזה ע"ח הקופה הציבורית שמשלמת על אוזלת ידם של פקידים - שאז ביהמ"ש נוטה לתת פחות, אם בכלל.

תודה וסליחה על השאלה
זה השערה או שזה מידיעה?

אהרן מ.

משתמש צעיר
לגבי דבר שנשלח בדואר ורוצים להכחיש קבלה יש חזקת מסירה ואם הם יטענו ששלחו עליך ההוכחה להוכיח
למיטב ידיעתי הם חייבים הוכחה מחברת הדואר שהם שלחו אלי מכתב ואז חובת ההוכחה שזה לא הגיע זה על התובע
אבל כאן הם לא יצליחו להביא כזה אישור משום חברה לא דואר ישראל ולא מסר היות ולא קיבלתי מעיריית קריית גת אפילו מכתב אחד לאורך כל התקופה כשבמקביל קיבלתי כל שבוע מלא מכתבים מ"דואר ישראל" ומ "מסר"
מה שכן יכול להיות שיצליחו להביא אישור ששלחו לכתובת אחרת שאני לא רשום בו כבר למעלה מ8 שנים (לא שאני יודע ששלחו לשם אבל אולי לשם הם כן שלחו) וזה לא יספיק להם כדי להכחיש את טענותיי
אם יש לך עוד משהו להעיר לי אשמח לשמוע
אבל חשוב לי כשאתה כותב עוד נקודות למחשבה שתציין האם זה מידיעה או מהשערה
תודה רבה

יעקב אב

משתמש מקצוען
הטענה שלך לא צודקת, ומסתבר שבית משפט לא יקבל אותה.
על כל תושב לשלם ארנונה, והיה עליך לשלם ואו לבדוק את החוב גם בלי מכתבים.
לא מדובר בקנס שלא ידעת מקיומו, אלא על תשלום שכולם חייבים, ומה חשבת? שלא צריך לשלם?
לכן בית משפט יזרוק אותך מכל המדרגות ואולי יחייב אותך בהוצאות משפט.

אהרן מ.

משתמש צעיר
הטענה שלך לא צודקת, ומסתבר שבית משפט לא יקבל אותה.
על כל תושב לשלם ארנונה, והיה עליך לשלם ואו לבדוק את החוב גם בלי מכתבים.
לא מדובר בקנס שלא ידעת מקיומו, אלא על תשלום שכולם חייבים, ומה חשבת? שלא צריך לשלם?
לכן בית משפט יזרוק אותך מכל המדרגות ואולי יחייב אותך בהוצאות משפט.
תקרא יותר טוב לפני שאתה מגיב
או שאתה לא מבין בענייני משפט
אני לא מדבר על בית משפט רגיל אלא בית משפט לתביעות קטנות
שם הסיכויים שתשלם הוצאות משפט גם אתם אם לא מזכים אותך הם אפסיים

אין טענות על עצם החוב יש טענות על הוצאות אכיפה וקנסות
ועל זה הם חייבים לשלוח התראה מראש

אהרן מ.

משתמש צעיר
ההערה קטנה ונקודה למחשבה
ללא כוונה לפגוע באף אחד

כבר תבעתי כמה חברות (באישור רב) בבית המשפט לתביעות קטנות וקיבלתי הרבה פיצויים

וס"ה שאלתי שאלה האם אפשר לתבוע גם את העירייה בתביעות קטנות
ורציתי לקבל תשובה עניינית ממשהו שמבין ולא על סמך השערות
אז מישהו עונה לי לי שאי אפשר וכשאני שואל אותו האם זה מהשערה או מידיעה אז הוא מתחרט
וכך ההוא שבא להגיד לי שיזרקו אותי מכל המדרגות וכו'
לא לזה התכוונתי
לא שאני רוצה שיגידו לי או קיי על כל מה ששאלתי אבל לא חיפשתי תשובות מהשערות וכדו' אלא תשובות ממי שמנוסה או שמתמצה קצת
פעם הפורום הזה היה יותר עניינית
איש את רעהו "יעזורו"

נערך לאחרונה ב:

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
@אהרן מ.
אתה צודק
בהחלט מומלץ שפעם הבאה תלך לעו"ד ותשלם לו 1000 ש"ח ייעוץ....
שאלת שאלה בפורום של אנשים רגילים שניסו לעזור לך תוך הקדשת זמנם.
ממש מוזר שעוד יש לך תלונות,
כאילו שאלת בפורום של עו"ד שאח"כ ישלחו לך חשבונית על הייעוץ.
זה פורום של 'איש את רעהו' לא 'שאל את המומחה'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה