תאוריה בנושא ספרי ילדים בציבור שלנו

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איזה דיון טוב!

נכתב ע"י נוי;1138073:
הספרים הטובים נקראים ונקראים ונקרעים, אלף פעמים.
קחו לדוגמה את שיקופיצקי (אל תדברו על הציורים, התוכן!) גילאי הביניים אצלנו -לא שבעים מהם, או אלי וגולד כנ"ל.
והספרים הטובים הטובים- לא הקומיקס, נקראים בשקיקה אלף אלפי פעמים.
מספיק לעבור על המדף בבית ולראות איזה מהם מרוטים.
לכן כשאני הולכת לקנות ספר לילדי אני הולכת אל האלה ההכי טובים. לדעת שלא קניתי מוצר חד פעמי.

אלף אחוז.

נכתב ע"י שיפי;1138079:
גדי פולק מוכר ספרים ב20 ש"ח בהפצה בבית כנסת והם נחטפים, כולם יודעים שהספרים שלו נאכלים מהקצה לקצה.

כן, אבל זה אחרי שהוא מכר אותם שנים במחיר מלא!
את יודעת כמה עותקים זה מוכר עד שמגיעים ל-20 ש"ח?

YB nekuda

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה שאני מרגישה בתור לקוחה וחובבת אומנות. ואולי אמת כדאי לכם לעשות סקר בסביבה על הנושא ע"מ לקבל את האינדיקציה מה צריך לשנות. כי זה באמת מוזר שפחות מאחוז צורך ספרים.

מבט שלי-

שווה לי להשקיע 70-100 לספר איכותי שיקרא כמה וכמה פעמים ע"י כל ילד
ומחיר של גג 30 ש"ח לספר נחמד ליומולדת או מתנה לילד.

כעיקרון - אני אוהבת לקנות ספרים איכותיים שמצוירים איכותי או כתובים איכותי שיהיה נחמד לקרוא שוב ושוב. ובמבצעים של תקרא תצליח אני קונה ב-40 ש"ח כמה ספרים נחמדים.

ספרים לדוג' מביתי ומבית הורי - ספרי גדי פולק, שעת סיפור 2, הספר שלי, שיקוביצקי, סדרת מיכאל, שולי ומולי, דינה די, הקומיקסים של מישאל ועזריה וכו', אלי וגולד, וקסברגר על המועדים, שיאים ונפלאות, ספרים של יהודית גולן, לאה פריד,וכו' על עיקרון זה. ספרים שאפשר לקרוא שוב ושוב. (לכן גם שווה לי להוסיף כסף על למינציה במידה ויש)

הרבה הצלחה בשינוי ותודה על ההנאה שלנו.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אני עוקבת בעניין אחר הדיון, בתור אחת שעוסקת בכתיבה כעיסוק משני, ולא עיקרי - פשוט כי בתחום הזה קשה להתפרנס באופן משמעותי. אצלי ההכנסה הזו היא רק תוספת.
לאור מצב שוק הספרים, אני תוהה האם גם על הציירים להתבסס בתחום אחר- יותר מפרנס, ואת הציורים לבצע בשעות שאחרי העבודה בתור תחום נוסף שהוא יותר בשביל הנשמה. אז הם לא ירגישו שהם עובדים חודשים ע"ג חודשים ללא תמורה הולמת.
אבל במחשבה שנייה- תחום הציור דורש הרבה השקעות מראש- בלמידה שעולה כסף, והרבה, וגם מיכשור, איסוף מידע וכו'. (תחום הכתיבה דורש השקעה ג"כ אבל בכלל לא באותה השוואה)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני חושבת ששווה להשקיע רק בספר שהוא 'וואו', וכך עניתי גם באישי לשאלה על השקעות יחד עם סופר או לבד.
לצייר את כל אותם ספרים אוויליים שמחורזים ביד מפותלת ותוכנם כל כך לא נוגע ללב, לראש או לכל חלק אחר -
זה פשוט לזרוק את הכסף (של המשקיע) לפח.
נכון שאנחנו כציירים לא מחויבים לומר את זה למשלם, וזכותנו לעשות את העבודה וללכת הביתה.
אבל זו התשובה להרבה מהספרים שלא שורדים את המהדורה הראשונה,
וכי למה שיקנו אותם? למה?
עפרה - אני לא חושבת שיש רק 10 מוכשרי על בציבור החרדי.
וכל דבריך כרגיל בטוב טעם ודעת :)

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יש פה טעות שיווקית .
זה לא עניין של מחיר או איכות גרידה ,אלה הגורמים בלבד לתוצאה חמורה יותר
תוצאה שכיום פשוט לא נכנסים בכלל לחנויות לראות מה חדש ואין אפילו הו"א לקנות ספר פשוט סתם כך .
וזה גם אם הוא יהיה יחסית זול או איכותי מאוד ..

צריכים לקדם מהלך שיווקי שיחזיר לאנשים את האהבה והרצון לקנות ספרים , וזה בין היתר ע"י עליית הרמה והורדת המחיר , לפחות בנתיים .

זה ממש חבל כי כולם אוהבים ורוצים ספרים ובסוף הסרט כולם קראו ואפילו קנו ( אחרי שירדו מהמדפים)

אני לא מבקש שכוווולם יקנו ..אבל שיהיה לפחות 10 אחוז מהמשפחות ... שזה בקושי 2 אחוז מהציבור בכללי ..(וזה כבר 20,000 עותקים )

חיזקו ואימצו חברים !
אין יאוש !!

b.m

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י Danbarlev;1138273:
יש פה טעות שיווקית .
זה לא עניין של מחיר או איכות גרידה ,אלה הגורמים בלבד לתוצאה חמורה יותר
תוצאה שכיום פשוט לא נכנסים בכלל לחנויות לראות מה חדש ואין אפילו הו"א לקנות ספר פשוט סתם כך .
וזה גם אם הוא יהיה יחסית זול או איכותי מאוד ..

צריכים לקדם מהלך שיווקי שיחזיר לאנשים את האהבה והרצון לקנות ספרים , וזה בין היתר ע"י עליית הרמה והורדת המחיר , לפחות בנתיים .

זה ממש חבל כי כולם אוהבים ורוצים ספרים ובסוף הסרט כולם קראו ואפילו קנו ( אחרי שירדו מהמדפים)

אני לא מבקש שכוווולם יקנו ..אבל שיהיה לפחות 10 אחוז מהמשפחות ... שזה בקושי 2 אחוז מהציבור בכללי ..(וזה כבר 20,000 עותקים )

חיזקו ואימצו חברים !
אין יאוש !!

אשמח לדעת למה אתה מתכוון בהצעה להוריד מחיר בשביל למכור יותר.
האם לצייר על בסיס השתתפות באחוזי המכירה של הספר? (שאז אם הספר נמכר יותר הצייר מרוויח יותר)
סתם להוריד מחיר? (נניח אם עד עכשיו ציירתי עמוד קומיקס באיקס ש"ח לעמוד, לתמחר בפחות? ואם כן, בכמה פחות? חמישים? מאה? מאה חמישים?)
הרעיון בבסיס הגיוני (למו"לים, לציירים לא הבנתי את הבשורה, אלא אם כן מדובר ברווח לפי אחוזים שאז זה סיכוי מול סיכון, וכל אחד יעשה את החשבון שלו.)
השאלה בתכל'ס, איך זה אמור לעבוד מבחינת הציירים.

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י b.m;1138280:
אשמח לדעת למה אתה מתכוון בהצעה להוריד מחיר בשביל למכור יותר.
האם לצייר על בסיס השתתפות באחוזי המכירה של הספר? (שאז אם הספר נמכר יותר הצייר מרוויח יותר)
סתם להוריד מחיר? (נניח אם עד עכשיו ציירתי עמוד קומיקס באיקס ש"ח לעמוד, לתמחר בפחות? ואם כן, בכמה פחות? חמישים? מאה? מאה חמישים?)
הרעיון בבסיס הגיוני (למו"לים, לציירים לא הבנתי את הבשורה, אלא אם כן מדובר ברווח לפי אחוזים שאז זה סיכוי מול סיכון, וכל אחד יעשה את החשבון שלו.)
השאלה בתכל'ס, איך זה אמור לעבוד מבחינת הציירים.
יותר התכוונתי למולי"ם , הצייר בתור נותן שירות (ולא מוכר מוצר ) צריך לתמחר בהתאם לשירות , כמו שכתבתי כל פיתוח של מוצר חדש עולה הון יש עליו המון אנשים שמשקיעים שעות , אבל אח"כ המוצר עצמו עולה כמה שקלים ...
הרעיון הוא לשינוי הגישה באופן כללי , למול"ים לחנויות ולהוצ"ל ...

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני לא מבינה את ההגיון שבשיטה..
כל מי שהוציא ספר יודע כמה זה עולה.
ממה בדיוק להוריד?
להרוויח 2 שקל לספר?
והתחזית שלי למהלך כזה, היא כזאת -
כשאתה מרגיל לנמוך, אתה לא יכול לעלות.
מהרגע ש(אני חושבת שזה היה פלדהיים בימים הקשים) התחילו עם מכירות התותים-צהרי-יום-שישי האלו,
שספרים עולים כמה פעמים בשנה 10 ש"ח -
שזה פשוט למכור על המשקל בלי להרוויח,
אלא רק לכסות את המינוס בבנק עם עוד כמה טפטופים,
אנשים לא קונים!
בדיוק מדבר כזה זה התחיל!
כשספר היה מוצר שהמחיר שלו קבוע אנשים קנו בנחת.
היום זה באמת לא שווה.
ספר יוצא במחיר אחד, אחרי חודשיים, בשלושת רבעי מחיר, אחרי חצי שנה ב-10 ש"ח...
למה להיות פראייר ולשלם מחיר מלא?
זה להרוויח את הלחם של היום אבל להפסיד את החמאה של מחר.
לא חושבת שמחירי הספרים מופקעים. הכל עלה היום, ההדפסה, ההפצה, הכל.
אז תגיד, תוציאו בשחור לבן, תוציאו בכריכה רכה, תוציאו בדפים דקיקים - תחסכו בחומר.
אבל על ספר שהזיעו עליו חודשים, והודפס בדפוס איכותי, אין איך לקחת פחות.

b.m

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י Danbarlev;1138286:
יותר התכוונתי למולי"ם , הצייר בתור נותן שירות (ולא מוכר מוצר ) צריך לתמחר בהתאם לשירות , כמו שכתבתי כל פיתוח של מוצר חדש עולה הון יש עליו המון אנשים שמשקיעים שעות , אבל אח"כ המוצר עצמו עולה כמה שקלים ...
הרעיון הוא לשינוי הגישה באופן כללי , למול"ים לחנויות ולהוצ"ל ...
יש צדק במה שאתה אומר.
אבל למול"ים יש וודאי גם מה להגיד...
אינני יודעת מהם ההוצאות המוטלות עליהם- עלות ההפצה, שינוע, אחזקת מחסנים, משכורות עובדים וכו'.
היה את אור החיים שניסה ללכת על הרעיון, ואט אט נטשו את השיטה.
פלדהיים- שהשקיעה רק בספרים איכותיים- קרסה.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י b.m;1138299:

היא קרסה למרות שהשקיעה בספרים איכותיים.
הספרים האיכותיים הפכו אותה למה שהיא היתה.
בשוק הקומיקס באמת שווה להוציא רק מה ששוה לקנות.
מדברים פה על השקעה מקסימלית כאילו זה איזה משהו מפלנטה אחרת. כן!צריך להשקיע את הנשמה!
לא! לא מספיק לקבל מחמאות מהשכנה על ציורי הילדה מתוקה עם עייניים ענקיות כדי לדרוש אפי' 50 שח לספר. צריך או להתמקצע לגמרי או להיות עם כשרון פצצה. כמו בכל תחום.
הרמה הנחותה של חלק גדול מספרות הילדים הולידה את התחושה כאילו אנחנו "מבזבזים" על קניית ספר. אף אחד לא חושב שהוא בזבז על ספר של גדי פולק.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י b.m;1138299:
יש צדק במה שאתה אומר.
אבל למול"ים יש וודאי גם מה להגיד...
אינני יודעת מהם ההוצאות המוטלות עליהם- עלות ההפצה, שינוע, אחזקת מחסנים, משכורות עובדים וכו'.
היה את אור החיים שניסה ללכת על הרעיון, ואט אט נטשו את השיטה.

הם לא קרסו בגלל זה.

Yael

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צודק 100%. למעשה אני כמעט לא עובדת עם ציבור חרדי ובד"כ כי לא מוכנים לשלם...

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י Yael;1138420:
צודק 100%. למעשה אני כמעט לא עובדת עם ציבור חרדי ובד"כ כי לא מוכנים לשלם...
זה עצוב ונכון
הלקוחות ההכי גרועים ,זה ההוצאות ספרים
אבל הלקוחות הפרטיים , בציבור שלנו אנשים אמינים וישרים , ומאוד מעריכים !

beni1

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני זוכר שחברים שלי היו קונים ספרים של אסטריקס כריכה רכה ב30 זה ספר באיכות ציור ללא עצלות וכן המחיר זול
(זה נותן אפשרות נוספת לאפשרות להוזיל - כריכה רכה)

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י beni1;1138989:
אני זוכר שחברים שלי היו קונים ספרים של אסטריקס כריכה רכה ב30 זה ספר באיכות ציור ללא עצלות וכן המחיר זול
(זה נותן אפשרות נוספת לאפשרות להוזיל - כריכה רכה)

זה ספר שנמכר בכל העולם - ללא הצלחה גדולה בישראל ....
זה כנראה מחיר חיסול

נ.ב - לסדרה הזו יש כבר יותר מ50 שנה והיא בין הנמכרים ביותר בעולם ..
בצרפת היא עדיין במחיר מלא

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מבצע ב'הכי כדאי' לחברי מועדון - קומיקס ב-9.99 ש"ח!

נא לא לשאול כאן באיזה סניף ואיזה קומיקס...

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
כחובבת קריאה שאצל הורי המדפים קרסו מעומס והתעדכנו ללא הרף,
(וכן קראנו חומר טוב שוב ושוב)
אני לא נכנסת היום כמעט לחנויות הספרים!!
כי אכן פעמים רבות המחיר לא הגיוני בשבילי - ואין לי מושג אם הוא ראלי או לא.

וכן, יש לי סבלנות לחכות לרוכל שמגיע לשכונתנו ומוכר ספר ב10-20 ש"ח.

אם זה אפשרי לערוך שינוי, אם זה מעשי - קטונתי מלדעת.

מתלמדת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
דן, אני מסכימה עם הטענה העיקרית שלך.
רק רציתי לציין טעות בחישובים שלך - אתה טוען שפחות מאחוז אחד מהמשפחות החרדיות קונה ספרים, בהתבסס על מספר העותקים שהמו"ל מצפה למכור - 0.7 הוא מספר המשפחות שקנו ספר ספציפי אחד! אתה חושב שבעידן שלנו יש הרבה יותר ספרים איכותיים מזה?
כנראה שהאנשים פחות טיפשים ממה שזה נראה, והם לא מרבים לקנות סחורה 'זבל'. אבל סחורה ברמה הזו ממשיכה לצאת, ובכמויות גדולות בהרבה מזו האיכותית - ולכן המספרים נראים כ"כ מדאיגים.

ישראל היא מדינה קטנה. גם לסופר/צייר החילוני קשה לשרוד משיווק ספרי קריאה בגודל הזה. כדי להרוויח מהמכירה צריך לפרוץ בגדול, והמטלה הזו קשה הרבה יותר לסופר/צייר החרדי, שמשווק לקהל יעד ספציפי וקטנטן.

ציורית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כשהתחילו להוציא ספרים בכריכה רכה הסבירו שזה ע"מ להוריד את המחיר...
כיום, כשנכנסים לחנות ספרים לראות מה חדש (וזה בהחלט לראותם בלבד!!!) הפלא ופלא , כל הספרים החדשים על המדף באותו מחיר!
לא משנה סופרת מתחילה/חדשה/לא מוכרת בכלל/ותיקה/ידעות שם
לא משנה כריכה רכה כריכה קשה 300 עמודים או 400 עמודים
הכל נע סביב ה60-65 לספר
איך זה ייתכן?

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מודה על האמת, לא עברתי על כל האשכול, ויכול להיות שכבר כתבו כאן תגובות דומות.
אבל תגידו, למה אני צריכה לקנות ספרים לילדים, אם יש לנו ספריה עירונית (בחינם) שאפשר ללכת לשם יום יום ולקחת כל פעם 4 ספרים?
ובכל זאת, כחובבי קריאה מושבעים (אני, בעלי והילדים) אנחנו הרבה פעמים באמת לא יכולים להתאפק, וכן קונים ספרים, אבל אז זה חייב להיות ספר מאוד מאוד מיוחד, או ספר נוסטלגי, או במבצע, נגיד עכשיו, ב10 ש"ח, קניתי את רוב הספרים, אפילו שהם לא הכי, סתם כי אני מאוד אוהבת לקנות ספרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה