דרוש מידע שתילת פרחים

אגודת ישראל

משתמש רשום
אני מעוניין לשתול פרחים באדניות,
השאלה אם פרחים אפשר לשתול לבד כמו כל צמח או שזה צריך להגיע מוכן באדנית עם אדמה מהמשתלה?
ואז א"א לקנות אדניות פה, אדמה שם ופרחים אי שם,
ובאופן כללי מי שהתנסה בשתילת פרחים אודה לו אם ישתף עצות וטיפים.
תודה

מגנום

משתמש סופר מקצוען
לקנות:
- אדנית מחוררת בתחתית.
- אדמה.
- פרחים שמתאימים לתנאי השמש בחצר/במרפסת.
- אם רוצים להשקיע- דשן.
זהו

שמים אדמה באדנית, מחלצים את הפרח מגביע הפלסטיק, מניחים אותו באדמה,
מכסים מעל בעוד אדמה.
משקים/מדשנים לפי הצורך. (אפשר לבקש הוראות והמלצות מהמשתלה)

נערך לאחרונה ב:

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אפשר גם לקנות זרעים ולשתול (הרבה יותר זול) , בקניית הפרחים/זרעים חשוב להתייעץ עם המוכר במשתלה על התנאים שכל צמח צריך ולקנות לפי הנתונים שיש לכם (שמש/צל/אור וכו') וכן לבדו את עניין ההשקיה (רוב הפרחים לא צריכים הרבה מים, ואם משקים יותר מדי הם יכולים למות) .

123tha

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני שתלתי כמה וכמה שתילים של פרחים - באדמה
אף אחד לא תפס
זה תמיד נשאר נפרד מהאדמה
ולא פרח
יש למישהו מושג למה?
הפרדת את השורשים בעדינות אחרי ההוצאה מהמיכל?
השקת את האדמה לרוויה אחרי השתילה?

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לך למשתלה, תגיד להם בדיוק מה אתה רוצה, ומה התנאים שיש לך ותקפיד על ההוראות שהם אומרים לך. מניסיון.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מי שחסר נסיון בטיפול בצמחים עדיף לו בתחילה לקנות אדנית אחת או שתיים מוכנות, לבקש הוראות טיפול, ולאחר כמה חודשים (או יותר), כשכבר מכירים קצת מה זה לגדל צמחים, אפשר להתחיל לנסות לשתול לבד.

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש אדמה מיוחדת לשתילה
קונים אדנית
ממלאים באדמה, חופרים גומות מספיק עמוקות ומעבירים את השתילים עם האדמה שסביבם לתוך הגומה,
מכסים את הגומה.
ומשקים.

חשוב לשים לב שהאדמה רטובה אך לא יותר מידי
ושהאדנית מחוררת.

אפשר לשאול במשתלות, ולקבל כללים ברורים לתהליך.
ויש משתלות שיעשו לכם את העבודה כחלק מהשירות.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מה הפער במחירים?
מזמן לא קניתי עציץ או אדנית מוכנים - זה כבר כמה שנים שהשתילה העצמית היא חלק מהכיף שלי בטיפוח מרפסת הגינה שלנו. מה שאני קונה במשתלה זו תערובת שתילה (מה שנקראת 'אדמה') וכן טוף - סוג החצץ שצריך לשים בתחתית העציץ/האדנית כדי שהחורים בתחתית לא ייסתמו ברבות הזמן. הפער במחירים הוא ניכר - זכורני לפני כשנתיים-שלוש היה במשתלה מבצע על צמח בשם 'מלכת הלילה' במחיר של 50 או 60 שקלים - ואני חתכתי ברחוב ענף של צמח כזה, שתלתי במכל שעלה לי 3 ש"ח תמימים (נמכר כדלי במבצע במכירה השכונתית, ניקבתי אותו בתחתיתו הכנסתי טוף ו'אדמה' שקניתי במשתלה ושהספיקו לי לכ-30 מכלים שונים), השקיתי כדרוש וכעבור כמה חודשים היה לי כבר צמח לתפארת... שק של 80 ליטר אדמה עלה לי בפעם האחרונה (לפני כמה חודשים) 50 ש"ח. עשיתי סדנת שתילה לנכדים שלי בר"ח סיון , שתלנו בכ-13 מכלים (חלקם דליים ריקים של מגבוני ניקוי ועוד כל מיני מיחזורים, חוררנו בתחתיתם והנכדות קישטו אותם בספריי צבע) ונשארה לי עוד כמות נכבדה לסדנא נוספת. הצמחים ששתלנו היו ענפים שנשברו לי מצמחים קיימים, שהנחתי אותם בכלים עם מים והם הוציאו שורשים. אבל את כל זה אי אפשר לעשות מיד בהתחלה - צריך לגדל זמן מה צמחים, ללמוד ולהבין את התהליכים, ואם תהיה לכם פניוּּת לכך - תוכלו להתקדם.
יש ברשת הרבה הדרכה (פתוחה בנטפרי).

דירות קיט בירושלים

נופש בירושלים
מנוי פרימיום
בדיוק ביום חמישי האחרון קנינו 3 אדניות, וצמח מטפס אחד, לחצר שלנו
בחנות של "פרחי אביבית" ברחוב מאה שערים (פסיעה מכיכר השבת)
נתן לנו שרות מעולה , בתוספת של 35 שקל הוא הביא לנו את זה הביתה..
נתן לנו הוראות מדוייקות לטפל..

עשש

משתמש רשום
יש בב"ב חנות / משתלה שאפשר לקנות זרעים / שתילים?

זמר אלוף

משתמש פעיל
זה דבר יקר?
אדנית 40-50 ש"ח
אדמת שתילה 80 ליטר (הכי גדול) אני השגתי ב45 ש"ח שזה מאוד זול, אבל זה יעלה בערך 55 ש"ח
פרחים יש גודל קטן שזה 6-9 ש"ח
ויש גדולים 10-20 ש"ח
אתה יכול לקנות אדנית 60 ס"מ - חייב שיהיה חורים לניקוז של המים שנותרו!
30 ליטר אדמה
4 רקפות לשים בחלון עם אור יום, ללא שמש ישירה.
לשים אדמה עד כ5 ס"מ מלמעלה, לדחוס אותה קצת, ליצור בור כגודל השורשים של הפרחים ולכסות עוד עם אדמה עד למעלה.
להשקות מיד עד לספיגה מלאה של כל המים.
אחר כך, ההשקיה היא לפי מגע היד באדמה, אם היא לחה, לא להשקות.
אם החלק העליון יבש להשקות שוב עד שכל המים יגיעו לשורשים.
זה יוצא בערך כל שלושה ימים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ז

א שִׁגָּיוֹן לְדָוִד אֲשֶׁר שָׁר לַיהוָה עַל דִּבְרֵי כוּשׁ בֶּן יְמִינִי:ב יְהוָה אֱלֹהַי בְּךָ חָסִיתִי הוֹשִׁיעֵנִי מִכָּל רֹדְפַי וְהַצִּילֵנִי:ג פֶּן יִטְרֹף כְּאַרְיֵה נַפְשִׁי פֹּרֵק וְאֵין מַצִּיל:ד יְהוָה אֱלֹהַי אִם עָשִׂיתִי זֹאת אִם יֶשׁ עָוֶל בְּכַפָּי:ה אִם גָּמַלְתִּי שׁוֹלְמִי רָע וָאֲחַלְּצָה צוֹרְרִי רֵיקָם:ו יִרַדֹּף אוֹיֵב נַפְשִׁי וְיַשֵּׂג וְיִרְמֹס לָאָרֶץ חַיָּי וּכְבוֹדִי לֶעָפָר יַשְׁכֵּן סֶלָה:ז קוּמָה יְהוָה בְּאַפֶּךָ הִנָּשֵׂא בְּעַבְרוֹת צוֹרְרָי וְעוּרָה אֵלַי מִשְׁפָּט צִוִּיתָ:ח וַעֲדַת לְאֻמִּים תְּסוֹבְבֶךָּ וְעָלֶיהָ לַמָּרוֹם שׁוּבָה:ט יְהוָה יָדִין עַמִּים שָׁפְטֵנִי יְהוָה כְּצִדְקִי וּכְתֻמִּי עָלָי:י יִגְמָר נָא רַע רְשָׁעִים וּתְכוֹנֵן צַדִּיק וּבֹחֵן לִבּוֹת וּכְלָיוֹת אֱלֹהִים צַדִּיק:יא מָגִנִּי עַל אֱלֹהִים מוֹשִׁיעַ יִשְׁרֵי לֵב:יב אֱלֹהִים שׁוֹפֵט צַדִּיק וְאֵל זֹעֵם בְּכָל יוֹם:יג אִם לֹא יָשׁוּב חַרְבּוֹ יִלְטוֹשׁ קַשְׁתּוֹ דָרַךְ וַיְכוֹנְנֶהָ:יד וְלוֹ הֵכִין כְּלֵי מָוֶת חִצָּיו לְדֹלְקִים יִפְעָל:טו הִנֵּה יְחַבֶּל אָוֶן וְהָרָה עָמָל וְיָלַד שָׁקֶר:טז בּוֹר כָּרָה וַיַּחְפְּרֵהוּ וַיִּפֹּל בְּשַׁחַת יִפְעָל:יז יָשׁוּב עֲמָלוֹ בְרֹאשׁוֹ וְעַל קָדְקֳדוֹ חֲמָסוֹ יֵרֵד:יח אוֹדֶה יְהוָה כְּצִדְקוֹ וַאֲזַמְּרָה שֵׁם יְהוָה עֶלְיוֹן:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה