דרוש מידע שתהא השלהבת עולה מאליה

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מכירים את הבעיה של נרות חנוכה שלא דולקים יפה?
או שהם נכבים אחרי כמה דקות, או שהשלהבת לא נתפסת טוב וכמעט לא דולקת

כבר שנים שאנחנו מדליקים נרות חנוכה וזה קורה כל שנה מחדש

ניסינו להחליף כוסיות, להחליף פתילות, להחליף שמן, להחליף חנוכיה ובית חנוכיה, להחליף צינוריות או לוותר עליהן לגמרי
אפילו החלפנו דירה (פעמיים) והחלפנו את מקום ההדלקה...

וכל שנה מחדש, הלב מתחמץ אל מול השלהבת שממש לא עולה מאליה.
כאילו הקב"ה לא רוצה באורנו...

למי יש עיצה או תושיה?

בשלן

משתמש פעיל
כדי שנוכל לעזור לך
אולי תפרט איך אתה מכין את החנוכייה כל יום
ונכוון אותך

Rachefet

משתמש פעיל
להכין את הנרות כמה שעות מראש, כך הפתילה סופגת היטב את השמן ודולקת היטב (טענו לי שגם אם מטבילים את הפתילה בשמן וסוחטים אותה מתקבלת אותה תוצאה, לא ראיתי שזה כך).

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
להשתמש בצינורית הפלא (המקורית בצבע זהב)
ופתילות של אותה חברה (פתילות הפלא, בשקית פסגור) או בפתילות צמר גפן
ולהשאיר כסנטימטר וחצי פתילה מעל הצינורית, אפשר גם להכין כמה שעות קודם אבל זה לא הוכח כעוזר לעניין, רק מוריד לחץ לפני ההדלקה...
בהצלחה!

יהודי פושט

משתמש פעיל
עם איזה שמן הנך משתמש? הכי טוב שמן זית למאכל,
ועד כמה שלי ידוע זה שכמה שפחות אחוז חומציות בשמן הנרות הם בבחי' של "שתהא שלהבת עולה מאליה"
(אני אישית עושה פתילות מצמר גפן אז אולי זה קצת שונה).
א "לעכטיגע" חנוכה!

חיים של תורה

משתמש מקצוען
לא חושב שצריך להשקיע כמה שעות והרבה כסף, פשוט צריך לעשות את הדברים הנכונים.
אני כבר שנים עושה אותו דבר (בכמה דירות בערים שונות), והנרות שלי עומדות תמיד (בסייעתא דשמיא כמובן) כמו חיילים במסדר.
אז ככה, דבר ראשון כוסיות גדולות כמו של נרות שבת (עם או בלי רגל), זה לא מתאים לרוב החנוכיות בגלל הגודל, אז אני משתמש עם כוסיות בלי רגל, לא צריך לשים הרבה שמן תשימו בדיוק בכמות שאתם רוצים שיידלק.
'צינוריות הפלא' (עדיף גודל בינוני) - לא ה'מובחר' או 'המיוחד' ושלל החיקויים הזולים.
'פתילות הפלא' (באותו גודל של הצינורית, עדיף גודל בינוני) - ושוב האורגינל בלי החיקויים.
שמן למאכל - השנה זה גם אותו מחיר של שמן רגיל.

משחילים את הפתילה לראש הצינורית מלמטה לאט לאט, עד שראש הפתילה מבצבץ בערך 5 מ"מ מראש הצינורית, כדאי לחתוך בערך חצי ס"מ מהפתילה כדי לקבל את הראש של הפתילה שזור היטיב וכל השערות מחוברות כמקשה אחת. לאלו שזה מתאים להם אפשר לסובב עם הרוק...
שופכים את השמן לתוך הכוס על הצינורית והפתילה כדי שיספגו היטיב את השמן.
מדליקים למשך דקה + ומכבים.
מחכים דקה (כדי לא לקבל כוויה), ומכווצים את הראש של הפתילה כדי שהשערות לא יפלו לצדדים.

ויש לכם את הנרות הכי יפות בשכונה.

דרך אגב, אני עושה את בכל ערב שבת, תנסו ולא תפסיקו להודות.

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מעולם לא שמעתי על בעיה מעין זו!
אם אפשר לתאר את תהליך הכנת הנרות, כדי שיהיה אפשר אולי להבין את הבעיה.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
צינורית הזהב ופתילות הפלא
ללא שום בעיה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה