תח"צ שניה לפני שאני כועס על הפקח...

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
אני חולה בסוכרת נעורים. יש לי תעודת נכה מביטוח לאומי, עליה כתוב במפורש: "פטור מהמתנה בתור ופטור מתשלום עבור מלווה". הבעיה שהפקחים של אגד טוענים שזה חצי מחיר, לעומת ביטוח לאומי, שיש לי הקלטה שלהם שאומרים שפטור לגמרי.
למי להאמין???
ואם עולה פקח מה לעשות???
כבר חטפתי מאגד כמה דו"חות על זה.
ואני גם חושש מגזל...
נא עזרתכם!

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
למיטב ידיעתי פטור מתשלום למלווה לא חל בתחבורה ציבורית.
היוצא דופן היחיד הוא מלווה של עיוור שמקבל 50% הנחה.
יש הנחה של 50% למחזיקי תעודת נכה עצמם בתחבורה ציבורית, אבל לא פטור למלווה. (אגב, מקום שנותן הנחה משמעותית לנכה עצמו לא חייב לתת פטור מתשלום למלווה)

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
למיטב ידיעתי פטור מתשלום למלווה לא חל בתחבורה ציבורית.
היוצא דופן היחיד הוא מלווה של עיוור שמקבל 50% הנחה.
יש הנחה של 50% למחזיקי תעודת נכה עצמם בתחבורה ציבורית, אבל לא פטור למלווה. (אגב, מקום שנותן הנחה משמעותית לנכה עצמו לא חייב לתת פטור מתשלום למלווה)
חל גם חל.
רק שלא ברור לי כמה חל.

צילום מסך 2024-10-15 114946.png

לפי מה שמופיע באתרי הזכויות אין הנחה בכלל למלווה לנכה מכל סוג שהוא אלא למחזיק תעודת עיוור 50%

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
חל גם חל.
רק שלא ברור לי כמה חל.
מקור בבקשה?
בשום מקום שבו מפורטות הזכויות של פטור מתשלום למלווה לא כתוב שתחב''צ כלול, וכפי שצוטט פה, במקומות שמפורטות הזכויות בתחב''צ לא כתוב שיש פטור מתשלום למלווה באופן כללי וכן כתוב במיוחד רק מלווה לעיוור.
אם זה היה חל הייתי מצפה לגלות את זה איפשהו ברשת...

י ס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מקור בבקשה?
בשום מקום שבו מפורטות הזכויות של פטור מתשלום למלווה לא כתוב שתחב''צ כלול, וכפי שצוטט פה, במקומות שמפורטות הזכויות בתחב''צ לא כתוב שיש פטור מתשלום למלווה באופן כללי וכן כתוב במיוחד רק מלווה לעיוור.
אם זה היה חל הייתי מצפה לגלות את זה איפשהו ברשת...
גם אגד וגם ביטוח לאומי.
רק שהפקחים טוענים דברים אחרים...
אבל כולם מסכימים שיש תזוזה מסויימת.
אם אתה מכיר, תחכים אותי!

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
גם אגד וגם ביטוח לאומי.
רק שהפקחים טוענים דברים אחרים...
אבל כולם מסכימים שיש תזוזה מסויימת.
אם אתה מכיר, תחכים אותי!
ביטוח לאומי אינו הסמכות. תפנה לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.
אגד גם אינם סמכות כמובן, למעט אם הם נותנים מרצונם הטוב ואז כמובן שהם קובעים כמה הם נותנים.

יו''ש

משתמש רשום
אם זה לא מסתדר ניתן גם לפנות למשרד מבקר המדינה, עם מכתב (עדיף קצת נוגע ללב)
הם יכולים לסדר דברים במהירות!!!

רפואל

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
"בעלי תעודת נכה מביטוח לאומי זכאים להנחה של 50% בתחבורה הציבורית" (מתוך כל זכות-אתר זכויות אמין!)
למיטב ידיעתי גם כן אין פטור מתשלום בתחב"צ לבעלי תעודת נכה (ואני מכיר אישית כמה מחזיקי תעודה זו)
הפטור מתשלום הוא באתרים מסוימים שלא יבקשו סכום נוסף בשביל המלוה (שהנכה עצמו משלם)

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
למיטב ידיעתי לא חל על תחבורה ציבורית שם יש הנחה כבר לנכים...
זה חל בכל מיני אתרי תיירות, פארקים שמורות טבע מוזיאונים אטרקציות, ואפילו על הקרנות ומופעים לנשים (אם מוצאים עם מי לדבר)
המשמעות של זה שהנכה מקבל הנחה מסוימת והמלווה חינם.
(יצא להיות מלווה חינם...)

H. Clin

משתמש מקצוען
לילדים שלי יש תעודות נכה עם פטור מהמתנה בתור ופטור מתשלום עבור מלווה ולפי מה שידוע לי זה לא חל בתחבורה ציבורית (חוץ מלעוורים כמו שציינו).

זושא כץ

משתמש מקצוען
אני חולה בסוכרת נעורים. יש לי תעודת נכה מביטוח לאומי, עליה כתוב במפורש: "פטור מהמתנה בתור ופטור מתשלום עבור מלווה". הבעיה שהפקחים של אגד טוענים שזה חצי מחיר, לעומת ביטוח לאומי, שיש לי הקלטה שלהם שאומרים שפטור לגמרי.
למי להאמין???
ואם עולה פקח מה לעשות???
כבר חטפתי מאגד כמה דו"חות על זה.
ואני גם חושש מגזל...
נא עזרתכם!
באיזה גיל קיבלת את הכרטיס?
עכשיו עזרתי למישהולהגיש טפסים על סוכרת והוא קיב תעודת נכה ללא פטור מתור או מלווה אלא רק תעודת נכה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה