התייעצות שמירת הריון-ביטוח לאומי

וואו רעיון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אתמול הרופא משפחה הביא לי הפניה למיון שם קבעו שיש לי מיגרנות ,אז עכשיו אני צריכה לקבוע תור לרופא נירולוג, כל רופא או שיש רופא ספציפי שכדאי לפנות אליו? או רופא פרטי?
הרופאת משפחה הביאה את ההפניה? לא רופאת נשים?
ובמיון- ראה אותך נירולוג?

lea852

משתמש חדש
ובמיון- ראה אותך נירול

ובמיון- ראה אותך נירולוג?
הרופאת נשים הפנתה אותי לבירור ומעקב אצל הרופא משפחה הרופא משפחה שלח אותי לבדיקות דם ואז למיון דחוף במיון בדק אותי נירולוג ושם קבעו את המגירנות

וואו רעיון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מעולה,
נראה לי שמספיק רק רופא תעסוקתי ויאשרו את השמירה

פ. הלר

משתמש פעיל
מינימום לתקופה של 91 יום? על פחות אין מה להוציא?
זה פוגע בפנסיה? או שזה קופה אחרת?
הזכאות בקרן הפנסיה היא רק מ-91 ימים ומעלה.
הקצבה משולמת מקרן הפנסיה, אך לא רק שזה לא פוגע לך בפנסיה, אלא להפך - בתקופת הזכאות קרן הפנסיה גם משלמת במקומך את ההפרשות לפנסיה שלך (במקום המעסיק ובמקום ניכוי מהתלוש שלך).

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום

פ. הלר

משתמש פעיל
נכון
אבל זה לא פוגע בכספי הפנסיה בעתיד
אכן, כבר אמרתי:
הזכאות בקרן הפנסיה היא רק מ-91 ימים ומעלה.
הקצבה משולמת מקרן הפנסיה, אך לא רק שזה לא פוגע לך בפנסיה, אלא להפך - בתקופת הזכאות קרן הפנסיה גם משלמת במקומך את ההפרשות לפנסיה שלך (במקום המעסיק ובמקום ניכוי מהתלוש שלך).

mutagim

משתמש סופר מקצוען
האם שמעתם על כזה דבר - שאם מקבלים שמירת הריון - אסור לצאת מהארץ?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
מביטוח לאומי
אם את נמצאת בשמירת היריון עקב סיכון רפואי לך או לעובר, ויצאת לחוץ לארץ, לא תהיי זכאית לקצבה מיום יציאתך ואילך.
אם את נמצאת בשמירת היריון עקב סביבת עבודה המסכנת אותך או את עוברך, את יכולה לצאת לחוץ לארץ בזמן שמירת ההיריון ולהמשיך לקבל את הקצבה.

אודיה שלו

משתמש רשום
מבחינת חוקי ביטוח לאומי - אי אפשר.
מבחינת קרן הפנסיה - אפשר.
בפועל רובן תובעות את שני המקורות ואין עם זה בעיות. (מתחילים עם ביטוח לאומי, ורק אחרי שנה שנתיים לוקחים גם מקרן הפנסיה).
לחילופין - בכל תביעה של אובדן כושר עבודה (אכ"ע) מקרן הפנסיה, העמית/ה יקבל תשלום קצבה + הקרן משלמת במקומו את ההפקדות לקרן בתקופת האכ"ע (קוראים לזה 'שחרור).
במקרים של שמירת היריון יש אפשרות לבקש מקרן הפנסיה לא לקבל תשלום קצבה אלא רק שחרור, ואז אין בעיה גם מהצד של ביטוח לאומי.
אני לאחר שתי שמירות ולא ידעתי את זה ואפילו שלמתי על כל חודשי השמירה
אשמח לכל מידע בעניין תביעת קרן הפנסיה במייל shalev3536אין לכתוב כתובת מייל

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יי ,אשמח למענה ממי שיודעות אני בטרימסטר שני ומתחילת ההריון התחילו לי כאבי ראש נוראייםםםםם במיוחד בעבודה שאני מול מסך ורעש וכווו הרופא הפנה אותי למיון ,הנירולוג קבע שה מיגרנות ואני צריכה הרבה ךנוח ולהיות במקום חשוך....מה אני עושה מפה?? קשה לי מאוד ללכת לעבודה ולתפקד כרגיל הכאבים נוראיים השאלה אם לפנות לנירולוג מהקופה שיאשר לי שמירה או לרופאת נשים אם ביכלל?
באמת אפשר להשיג שמירת הריון בגלל מגרנות בעבודה?
השאלה אם חייבים ללכת למיון או שאפשר ללכת לנוירולוג דרך הקופת חולים?

8020088

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מצטרפת לשאלה,
האם נירולוג צריך לתת את האישור לשמירת הריון או שמספיק שקבע שיש מיגרנות קשות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה