דרוש מתכון שמחה משפחתית

הר ההר

משתמש רשום
בני בשבת עולה לתורה ,
עושה קידושון קטן בבית
ומארחת בשבת לסעודות 20 איש.
הייתי שמחה לקבל טיפים מבעלות ניסיון.(אצלי פעם ראשונה)
להצלחת העניין.
תודה ענקית!!

Special

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
להכין שולחנות מפות וחד''פ לקידוש לפני שבת.
מזל טוב

חושבת אחרת

משתמש מקצוען
איזה טיפים את רוצה?
איזה כמות להכין?
מה להכין?
רעיונות של סלטים / קינוח / טשולנט ותוספות?
תמקדי אותנו שנוכל לעזור לך

תנו חיוך (-:

משתמש פעיל
בס''ד

שלום @הר ההר

ראשית, מזל טוב ושיזכה לעלות במעלה התורה והמצוות !!

לגבי האירוח של הקידוש-
@ על מנת להקל על ההתארגנות , אפשר לארגן שולחן בופה מרכזי מסודר לפי
מכנה משותף- בקבוקי משקה עם כוסות , סלטים ומזטים, קרקרים/לחממיות מזונות, פשטידות/קיגל/מאפים אישים וקינוחים (אפשר לרכז באזור אחד את כל הסכו''ם, צלחות ומפיות או להניח בשני קצוות השולחן בצורה יפה).
@ כדאי לבדוק אם יש אורחים עם דרישות תזונתיות מיוחדות- ללא גלוטן/סוכר/מלח או ילדים קטנים, ולנסות לשלב דברים מתאימים
@ כדאי להניח במקום נגיש/קרוב לשולחן פח ריק לפינוי מהיר של הכלים ע''י הסועדים , מה שמקל על הפינוי בסוף.. (בהנחה שעושים שימוש בחד''פ)

לגבי הסעודות -
@ כדאי להתחיל עם המאכלים שדורשים זמן הכנה ארוך קודם ובהדרגה עד לדבר שדורש הכי פחות זמן..
@ כדאי לחשוב על מאכלים עם קו /בסיס דומה ולשדרג את התוכן שלהם מסעודה לסעודה- זה מקל על ההכנות ( לדוג' אורז מסוג אחד ואורז מסוג אחר, סלט חסות אחד וסלט חסות שני וכו')
@ במידת האפשר, כדאי להיעזר במוצרים מוכנים כמו שניצלים, קציצות, וכדו', ולשדרג אותם עם רוטב מיוחד או ירקות נלווים מיוחדים - זה מאפשר להכין עוד מאכל לכבוד שבת בזמן קצר ופחות טרחה..
@ כדאי להכין תבשילי קדרה / מאכלים בתנור המכילים כמה מרכיבים במקביל - חלבון , ירק ופחמימה או חלבון וירק- גם חוסך הכנות וגם משדרג את הטעמים
(לדוג': עוף בתנור עם ירקות שונים ואורז או נתח בקר עם ירקות ורוטב או דג עם ירקות , ועוד..)

בהצלחה ומזל טוב !!

הר ההר

משתמש רשום
תודה רבה לכל המגיבות זה גם עוזר בפרקטי וגם מחמם את הלב ונותן תחושה של תמיכה.
כמו שכתבו פה יותר טיפים של התארגנות לפני ובמהלך השבת עצמה עם כל האירוע .לדוגמא
איך מחממים את סיר הקוגל ואיך מאחסנים הכול במקרר? ואת העוגות שבמקפיא אני מבינה שאני חותכת היום
ואז מחזירה למגשים ומקפיאה שוב? ואיך אני אורזת כך שלא יקבל ריח במקפיא?
וכן אשמח לרעיונות למנה אחרונה שלא תופסת מקום רב במקרר.
שוב תודה רבה רבה.

תנו חיוך (-:

משתמש פעיל
בס''ד
תודה רבה לכל המגיבות זה גם עוזר בפרקטי וגם מחמם את הלב ונותן תחושה של תמיכה.
כמו שכתבו פה יותר טיפים של התארגנות לפני ובמהלך השבת עצמה עם כל האירוע .לדוגמא
איך מחממים את סיר הקוגל ואיך מאחסנים הכול במקרר? ואת העוגות שבמקפיא אני מבינה שאני חותכת היום
ואז מחזירה למגשים ומקפיאה שוב? ואיך אני אורזת כך שלא יקבל ריח במקפיא?
וכן אשמח לרעיונות למנה אחרונה שלא תופסת מקום רב במקרר.
שוב תודה רבה רבה.
בשמחה

• לגבי הקוגל- כדאי לשקול להכין בתבנית ולא בסיר- יותר קל לתפעול ולחימום..
  • לגבי העוגות- אפשר לחתוך לריבועים לסדר במנג'טים, להניח במגש ולעטוף היטב ברדיד נצמד. לא מומלץ להקפיא בשנית (מהיבט בטיחות מזון..) מומלץ לחתוך בסמוך להכנה, להקפיא ואח''כ להפשיר בהדרגה סמוך להגשה
  • לגבי קינוח שלא תופס הרבה מקום- מגש פירות חתוכים, מלבי/ מוס שוקולד/ מוס אחר בכלי אישי עם מכסה (אפשר לפזר ברחבי המקרר , במקרה ואין מקום אחד פנוי), טרפלסים במגוון טעמים (אחסון בקופסא אטומה ומניחים על מגש סמוך להגשה) ועוד..
  • לגבי אחסון במקרר (1)- כדאי לעטוף או לסמן בפתק /מדבקה מה תכולת המאכל ולאיזו סעודה הוא משתיך- זה עוזר לסדר וארגון.
  • לגבי אחסון במקרר (2)- מומלץ לאחסן את הכלי עם המאכל הכבד יותר בבסיס המדף ועליו ניתן להניח (במידה ומתאפשר) מאכל קל יותר.
  • לגבי תכנון מקדים (בהנחה שהאירוע עתידי)- כדי לתכנן בכתב את הארוחה ולארגן מה מתכננים להכין ולאיזו ארוחה- זה עוזר לעשות סדר במחשבה וגם ממקד אח''כ ברשימת הקניות
בהצלחה !!

נערך לאחרונה ב:

יחדיו

משתמש פעיל
מזל טןב !!! שירבו שמחות בביתכם !
לגהי מקרר - הכי נוח להעביר הכל לתבניות חדפ. על כל תבנית כותבים מה יש בה ולאיזה סעודה . וכך המקרר מלא תבניות אחת על גבי השניה. אין כניסה לסירים...
סיר מרק / חמין - מכינים ביום שישי וישר לפלטה. צריך כמובן יותר מפלטה אחת.
מאחלת לך שהכל יהחה בנחת ולב שמח ! מזל טוב!

הר ההר

משתמש רשום
ושוב תודה על כל העצות והטיפים השבת הייתה נהדרת, שמחה, מרגשת!!!
מרגישה ממש הכרת הטוב לכל אחת שנתנה לי מניסיונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה