עזרה שמות של מרוקאים

ניק 8129

משתמש מקצוען
IMG_20221215_151621_413.jpg
IMG_20221215_151605_218.jpg

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
סוליקה, סולטנה, מעתוק.

זמני בעולם

משתמש מקצוען
למרוקאים יש גם שמות קלאסים כמו אברהם משה חיים ועוד, לא צריך תמיד למצוא דווקא את המוזרים, העיקר לא זונדל לוי מנדל ושפרינצא
ברור, אבל כשעושים סיפור או סרט וכדו' על מרוקאים חייבים לפרספר...

יאיר צ

משתמש פעיל
ברור, אבל כשעושים סיפור או סרט וכדו' על מרוקאים חייבים לפרספר...
אתה צודק, אבל קח בחשבון לא לקחת שמות קיצוניים, יש כאלה שנפגעים מזה ולוקחים אישית, ביננו ברור שיש בו הכללה שלמרות שבתכלס' זה לא בעיה לקרא בשמות לפי מה שהיה מקובל אז אבל היום זה נתפס כזלזול...

חיה ארנטרוי

משתמש פעיל
אתה צודק, אבל קח בחשבון לא לקחת שמות קיצוניים, יש כאלה שנפגעים מזה ולוקחים אישית, ביננו ברור שיש בו הכללה שלמרות שבתכלס' זה לא בעיה לקרא בשמות לפי מה שהיה מקובל אז אבל היום זה נתפס כזלזול...
מי נפגע?
אם יש סרט שאחד השחקנים בשם חיה, אני אמורה להפגע?;)

וואלא יש לי מידי הרבה הערות על התגובות

יאיר צ

משתמש פעיל
מי נפגע?
אם יש סרט שאחד השחקנים בשם חיה, אני אמורה להפגע?;)

וואלא יש לי מידי הרבה הערות על התגובות
חיה זה שם יותר קלאסי מ 'פרטונה' למשל
היה לי חבר בכיתה שהשם השני שלו היה סעיד והוא ממש התחנן שאני לא אזכיר את השם הזה כשאני מעלה אותו לכיתה, וכשאמרתי לו (בתמימות כמובן וללא כוונה רעה) שאני אבדוק את ההלכה הוא ממש פנה למנהל שיורה לי לא להזכיר את השם (זה כבר המקום להזכיר להורים שיש מישו שילך עם הסבתות שלהם לנצח, וכדאי שלא יזכור אותם לרעה...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה