"שלושה חודשים הבת שלי חיכתה לקבלת שבת בגן. למה היא חזרה משם בוכה?"

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י yochi000;2398785:
רותי, הבעיה הזו קיימת רק בירושלים. רק.
בדוק.
כי בירושלים יש את החוצניקים שמעצימים את התופעה.
בערים הצעירות יש משפחות אברכיות רגילות כמו כולם.
בביתר / אלעד / מודיעין / ערד אשה תתבייש לספר שהיא קנתה לילדה שלה נעל ב-350 שח
בירושלים לא.

.

הבעיה קיימת בכל הריכוזים החרדיים הגדולים.
בירושלים זה מוקצן יותר,
אבל עוד חזון למועד :(

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י yochi000;2398785:
רותי, הבעיה הזו קיימת רק בירושלים. רק.
בדוק.
כי בירושלים יש את החוצניקים שמעצימים את התופעה.
בערים הצעירות יש משפחות אברכיות רגילות כמו כולם.
בביתר / אלעד / מודיעין / ערד אשה תתבייש לספר שהיא קנתה לילדה שלה נעל ב-350 שח
בירושלים לא.

.

נכון.

נכתב ע"י סטודיו פלאש;2398794:

אבל אנחנו היינו קודם. זה מה שמתסכל.
זה לא היה כלוב - זו הייתה עיר מלאה חכמים וסופרים.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2398817:
נכון.

אבל אנחנו היינו קודם. זה מה שמתסכל.
זה לא היה כלוב - זו הייתה עיר מלאה חכמים וסופרים.

היה כתוב ב"המודיע" שאחת ההחלטות בכינוס אגו"י באמריקה הייתה לחשוב על קרן למימון השתתפות בשכירות לתושבי ארה"ב שבאים לגור בארץ כי השכירות והמחיה בירושלים עלו מאד....:(:mad::eek:

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י שישיה;2398830:
היה כתוב ב"המודיע" שאחת ההחלטות בכינוס אגו"י באמריקה הייתה לחשוב על קרן למימון השתתפות בשכירות לתושבי ארה"ב שבאים לגור בארץ כי השכירות והמחיה בירושלים עלו מאד....:(:mad::eek:

תלוי בשביל מי...
עם כל זה שהמצב אכן כמו שרותי תארה,
עדיין משפחה אברכית קלאסית לא תיכנע לתכתיבים ההזויים.
וגם אם ירצו שהילדים ירגישו טוב,
הרי אף אחד לא חושב שהם יממנו נעלים לכל ילד ב400 ש"ח.
(יש תופעות של משפחות שקונות כשאין להם, אבל אני מדברת על הסטנדרט)
אמא חכמה תדאג שהבת שלה תרגיש טובה ושווה בלי הדברים האלו.
וכשאמא שלי ראתה שאחותי לוטשת עיינים על חברות שלה
(כיתה סטייליסטית מהסוג שתואר)
היא חיפשה עבורה נעלי וונטיני במכירת חיסול (100 ש"ח)
וקנתה לה מאלי אקספרס בקבוק מים (מהסוג שעולה 200 ש"ח)
ב50 ש"ח, והתנתה איתה שמדובר ב....
דמי חנוכה.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אז מה;2398788:
עוד לא דברתי על מה נחשב מותג או לא, זארה היתה רק משל.
אלא על זה שגננת מתייחסת בכלל לתויות, ועוד מקריאה אותן בקול.
דמות חינוכית למופת.

הזוי בהחלט!!!
אשרי שבתי בגן עם גננת צדיקה, שאני בטוחה שגם אם תקרא את התווית לא תהיה לה שום משמעות בעיניה...
מה שכן, היא מקפידה להחמיא לכל ילדה על בגד/נעל חדש, ללא קשר לחנות בה נקנה...
ובקבלת שבת מחלקים ממתק בודד (סוכריה, טופי וכו') והילדות מאושרות!

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י java;2398846:
תלוי בשביל מי...
עם כל זה שהמצב אכן כמו שרותי תארה,
עדיין משפחה אברכית קלאסית לא תיכנע לתכתיבים ההזויים.
וגם אם ירצו שהילדים ירגישו טוב,
הרי אף אחד לא חושב שהם יממנו נעלים לכל ילד ב400 ש"ח.
(יש תופעות של משפחות שקונות כשאין להם, אבל אני מדברת על הסטנדרט)
אמא חכמה תדאג שהבת שלה תרגיש טובה ושווה בלי הדברים האלו.
וכשאמא שלי ראתה שאחותי לוטשת עיינים על חברות שלה
(כיתה סטייליסטית מהסוג שתואר)
היא חיפשה עבורה נעלי וונטיני במכירת חיסול (100 ש"ח)
וקנתה לה מאלי אקספרס בקבוק מים (מהסוג שעולה 200 ש"ח)
ב50 ש"ח, והתנתה איתה שמדובר ב....
דמי חנוכה.

מי שהעלה את השכירות ורמת המחיה בירושלים הינם יושבי ארה"ב החביבים ועמיתיהם משאר ארצות הגולה. אנחנו הירושלמיים הותיקים מדורי דורות נדחקנו החוצה בגלל רמת המחירים והמושגים הגואה.
הזוי שהם המתלוננים על ההעלאה ועוד רוצים לעזור במימון.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י בפוטנציאל;2398628:
ולמה היא קונה דווקא זארה?

כי הסבתא קנתה.
כי היה לה זול.
כי היא לא העלתה בקצה דעתה שזרה נחשב למותג. (השנה מצאתי שם שמלות לבנות עד 100 ש"ח, לא מצאתי כזה מחיר בריכוזים החרדיים...)
כי היא קבלה כרטיס מתנה.

כי לא משנה מה הסיבה. אין שום סיבה שזה יהפוך לנושא.
בין עם זה של קרן ליין מלידר, בין עם זה מזרה, נקסט, או כל מקום אחר.

זה - לא - אמור - להיות - נושא

נכתב ע"י שירים במעלו;2398749:
חשבתי שרק בגנים של הבנות שלי הגננות מסתכלות בתויות:eek:
:p

שמעתי על התופעה, לא האמנתי שהיא באמת קיימת.
רדידות במיטבה.

נכתב ע"י רותי קפלר;2398764:
תשמחו בחלקכם, בני אדם.

אשרינו ומטוב חלקינו.

אולי כשיפסיקו לתקן תקנות לכל דבר, אלא לחנך באמת לצניעות מחד ולפרגון מאידך, תבוא הישועה.
אולי.

ואולי עד בא גואל זאת תהיה התמודדות.

לבן

משתמש סופר מקצוען
אני משום מה, לא ממהרת להאשים את הגננות, וגם לא את החברות הסטייליסטיות, {אגב,
אני גם לא הייתי יוצאת עם ילדת גן לקניות בגדים.לא בבאזר שטראוס ובטח שלא בגולף}.

מה שאתן מכניסות בבית, הערכים שלכן, ההסתכלות שלכן על מותגים {גם ההתסכלות הפנימית, זאת שהילדה לא רואה, אבל מרגישה היטב}- הם אלו שיקבעו את ההרגשה של הילדה גם בעיני עצמה.

מגוחך בעיניי שאמא חרדית קונה לבת ארבע- חמש שמלות בזארה וטוענת שלמותג אין משמעות בעיניה. מגוחך בעיני שנשים ממגזרים מסווימים קונות סטים שלמים של ליטל פרינסס- איזה מותג מכוער וחסר משמעות וצורה. ודוחפות את זה לכל הילדות ולכל מקום וממשיכות לטעון שאין למותגים משמעות בעיניהן.

רק לאחרונה מישהי סיפרה לי שהילדה שלה דורשת "בובה אמריקאית, חולצה עם נוף, גימבוי" והאמא מאשימה בזה את החברות, כשאני, שרואה את ההתנהלות של האמא ואת ההערצה שלה למותגים (מצעים ב800 ש"ח שעונים בכמה אלפים, ליטל פרינסס בכל מקום עם קשר ובלי) מבינה היטב מאיפה זה בא לילדה.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;2398867:
אני משום מה, לא ממהרת להאשים את הגננות, וגם לא את החברות הסטייליסטיות, {אגב,
אני גם לא הייתי יוצאת עם ילדת גן לקניות בגדים.לא בבאזר שטראוס ובטח שלא בגולף}.

מה שאתן מכניסות בבית, הערכים שלכן, ההסתכלות שלכן על מותגים {גם ההתסכלות הפנימית, זאת שהילדה לא רואה, אבל מרגישה היטב}- הם אלו שיקבעו את ההרגשה של הילדה גם בעיני עצמה.

מגוחך בעיניי שאמא חרדית קונה לבת ארבע- חמש שמלות בזארה וטוענת שלמותג אין משמעות בעיניה.

רק לאחרונה מישהי סיפרה לי שהילדה שלה דורשת "בובה אמריקאית, חולצה עם נוף, גימבוי" והאמא מאשימה בזה את החברות, כשאני, שרואה את ההתנהלות של האמא ואת ההערצה שלה למותגים (מצעים ב800 ש"ח שעונים בכמה אלפים) מבינה היטב מאיפה זה בא לילדה.

נכון את לא גרה בירושלים?
אולי בגיל 4 זה משנה מה האמא משדרת.
בגיל 10-12, כשמה שמשנה זה החברות, לא כ"כ יעזור לאמא לשדר את כל הנ"ל אם בכל מקום שהולכים רואים אחרת.
האמריקאיים הרסו לנו את כל הסטנדרטים המקובלים. :(

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י במבה נוגט;2398872:
נכון את לא גרה בירושלים?
אולי בגיל 4 זה משנה מה האמא משדרת.
בגיל 10-12, כשמה שמשנה זה החברות, לא כ"כ יעזור לאמא לשדר את כל הנ"ל אם בכל מקום שהולכים רואים אחרת.

כמעט כולן דיברו כאן על ילדות גן- כיתה ב', להזכירך.

ציפופוק

משתמש רשום
אני גרה בבני-ברק וגם כאן הסטייל חוגג.
בגדים בדולי בול ליום- חול וכו'
והתירוץ של האמהות שקנו בסופעונה לא קונה אותי,
נכנסתי כמה פעמים כשהחנות הנ"ל הייתה מפוצצצת- חיפשתי את ההנחות ולא מצאתי
הבייביגרו עלה רק 120 במקום 280 ש"ח...
שיגידו האמהות האלו שהן לא קונות דווקא מותגים..פשוט יצא ככה...

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בגילאים קטנים, זה ממתקים ומשחקים,
בגילאים בוגרים יותר זה מותגים ואביזרים
ובגילאים בוגרים עוד יותר, זה טיולים, קמפים ושופינג לחו״ל.

אז כרגע אני יכולה להגיד לבת שלי בקול הכי חינוכי, שאצלינו ממתקים רק בשבת, ולא קונים אייס לילדה בת שנתיים.
אבל הילדה שלי לא מתרגשת. היא רוצה עכשיו.

אז נכון שאפשר לחנך, אבל זה מאתגר פי כמה.

.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י לבן;2398867:
רק לאחרונה מישהי סיפרה לי שהילדה שלה דורשת "בובה אמריקאית, חולצה עם נוף, גימבוי" והאמא מאשימה בזה את החברות, כשאני, שרואה את ההתנהלות של האמא ואת ההערצה שלה למותגים (מצעים ב800 ש"ח שעונים בכמה אלפים, ליטל פרינסס בכל מקום עם קשר ובלי) מבינה היטב מאיפה זה בא לילדה.

קצת הכללות.
קצת.

לא תמיד הדברים נראים בדיוק כך.

כאשה עם רמת הבנה מינימלית במותגים, באמת.
יודעת איך נראה הלוגו שלהם אבל לא "כמה הם שווים"
אני מתמודדת עם בקשות של ילדים שמקבלים מושגים מהסביבה.
כל זמן שאין לי התנגדות עקרונית - ערכית. אני אעדיף לפעמים לספק לילדים את הדברים. כדי לא ליצור נושא ועסק מיותר. לפעמים אני אמנע ואסביר להם בעיקר בדברים שאין להם איכות משל עצמם וכל הערך שלהם מגיע רק מהסמל המוטבע בהם.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י y&m;2398904:
קצת הכללות.
קצת.

לא תמיד הדברים נראים בדיוק כך.

כאשה עם רמת הבנה מינימלית במותגים, באמת.
יודעת איך נראה הלוגו שלהם אבל לא "כמה הם שווים"
אני מתמודדת עם בקשות של ילדים שמקבלים מושגים מהסביבה.
כל זמן שאין לי התנגדות עקרונית - ערכית. אני אעדיף לפעמים לספק לילדים את הדברים. כדי לא ליצור נושא ועסק מיותר. לפעמים אני אמנע ואסביר להם בעיקר בדברים שאין להם איכות משל עצמם וכל הערך שלהם מגיע רק מהסמל המוטבע בהם.

Y&M

אצלך ילדה בת 4 מבקשת מותגים כאלו? זה קורה לך?

וזה קורה לך שהיא בוכה וצועקת ומשתוללת שאת לא נותנת לה כלום ולכל החברות יש- וזה אחרי שיש לה פליימוביל, בית בובות, מטבח, בגדים מזארה (שאמא שלה קנתה סתם, לא בגלל שזה מותג, רק כי היא אוהבת את הבד).

כשאת פותחת לילדה את העיניים בגיל שנתיים וחצי עם בגדים שאת מאלילה אותם, אל תצפי שהיא לא תהפך לאלילה של עצמה באמצע הדרך, תאדיר את הבגדים שלה, תראה בהם בבואה של האישיות שלה, ותרגיש שהם מייצגים אותה.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י yochi000;2398901:
אז כרגע אני יכולה להגיד לבת שלי בקול הכי חינוכי, שאצלינו ממתקים רק בשבת, ולא קונים אייס לילדה בת שנתיים, וקוקרינט זה בכלל לילד בן 6-7 לדעתי.
אבל הילדה שלי לא מתרגשת. היא רוצה אייס עכשיו. כי לשכנה/חברה יש.

אז נכון שאפשר לחנך, אבל זה מאתגר פי כמה.

אגב, איזה חברות יש לילדה בת שנתיים?
הולכת למעון- חוזרת- מקסימום הולכת עם אמא לגינה. איפה היא רואה את השכנים? שתי דקות בחדר מדרגות?

נראה לי יש הבדל גדול בין נשים שחיות חיים עצמאיים לאלו שחיות בתוך קהילות / שכונות חרדיות מסויימות / מגיעות ממשפחות ענפות.
יש כאלו שמגדלות את הילדים שלהם מעורבב עם כל השכנים, יורדות בליל שבת לבקר את כל השכנים בבניין, גרות קרוב להורים ונפגשות עם האחים/אחיות כל שבת.
אני חושבת שזה מקור ההשפעה על הילדים. וזה יוצר הרבה מתח ותחרות.

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כנראה שזה תלוי בשכונות, כי אני גרה בירושלים, והמצב ממש לא ככה. אני קונה לבת שלי מלכתחילה בגדים של לידר ולא נראה לי שהיא חריגה בנוף. קונה לילדים שלי נעליים במחנה יהודה ב80 ש"ח והם שמחים מאוד.
לא מזמן אחיות שלי צחקו עלי: מה התחלת להלביש להם מותגים? אני הרמתי גבה והתברר שהכוונה לסוודר של טומי (שאמא שלי קנתה לאחד הבנים זרוק בסלסלת חיסול של לידר) ואני לא ידעתי שזה נקרא מותג, סוג של בור בהשכלה, אפילו לא שמתי לב איזה תווית יש על זה כי זה פשוט ל-א מעניין אותי...
וזה כנראה לא קשור רק לחוצניקים, כי אני חוצניקית והשכונה מלאה בחוצניקים וזה לא המצב.
ושגננת בודקת תוויות??? אני בהלם ואני כמעט בטוחה שבגנים פה זה קורה ולא הולך לקרות

rivkic

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י לבן;2398916:
Y&M

אצלך ילדה בת 4 מבקשת מותגים כאלו? זה קורה לך?

וזה קורה לך שהיא בוכה וצועקת ומשתוללת שאת לא נותנת לה כלום ולכל החברות יש- וזה אחרי שיש לה פליימוביל, בית בובות, מטבח, בגדים מזארה (שאמא שלה קנתה סתם, לא בגלל שזה מותג, רק כי היא אוהבת את הבד).

כשאת פותחת לילדה את העיניים בגיל שנתיים וחצי עם בגדים שאת מאלילה אותם, אל תצפי שהיא לא תהפך לאלילה של עצמה באמצע הדרך, תאדיר את הבגדים שלה, תראה בהם בבואה של האישיות שלה, ותרגיש שהם מייצגים אותה.

וואו
מאיפה בכלל היא יודעת מה זה Y&M?
אני אישית קונה לבנות שלי בגדים יקרים - כי זה עושה לי מצב רוח טוב לראות אותן לבושות כמו שצריך (ואני לא מדברת על מותגים שהם סתם תוית בלי תוכן, רב המותגים באמת מוכיחים את עצמם).
והבת שלי (בת כמעט 5), אין לה מושגים....
כל מה שמעניין אותה זה כמה הבגד נח....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

קרוקודיל

משתמש רשום
דבר אחד בטוח,

שהכתבה הזאת שמה לנו מראה מול העיניים,

איך אנחנו רוצות לראות את עצמינו הלאה....

שיתוף אישי לבת שלי יש יומהולדת - שנתיים
ואני בתור אמא משקיענית מחפשת רעיון מפוצץ (כי אני אוהבת)
תמיד בסוף אני ישלם בזול -אפילו יותר מאחרים,

אחרי שקראתי כאן את הכתבה החלטתי שלא,
אני לא הולכת להשקיע,
אין שום סיבה להעלות את הרף,

אולי מעניין אותך גם...