שלום מדברת הגננת מהמעון רק מעדכנת ש: "חצי שעה ביום שלישי" "שעה ביום רביעי" "שעתיים ביום חמישי" "תחילת שבוע הבא כמו ביום שישי" - האם זה חוקי? תיקני?

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
נשמע מדבריך שההורים "המפקירים" זרקים את הילדים במעון כדי "לנוח" בבית.
להזכירך שמדובר בהורים שעובדים 9 שעות ביום ואין להם את החופשים שיש לעובדים במערכת החינוך. וגם כך 12 ימי החופשה נגמרו בימי חול המועד והחודשיים האחרונים שהילדים בבית.

הלוואי והייתי יכולה לחוות הדרגה איטית עם הבייבי שלי. אבל אני לא.
במקום זה אני שנאלצת לעבוד 9 שעות במשרד במרחק של שעה נסיעה מהבית נדרשת לפתרונות שרק מקשים על הסתגלות הבייבי ואפרט:
ביום רביעי (8:30-10:00) תוציא מהמעון בביביסיטר א' וביום חמישי (עד 11:00) תוציא מהמעון בייביסיטר ב'

אכן הסתגלות נהדרת.
לא יתכן שכל חג, יום טוב וחופשה הופך למלחמת השרדות עבור ההורים
גם למורות ונשות חינוך אין אפשרות להדרגה הזו.
הן עובדות מיום ראשון בכיתה חדשה ואין מצב לצאת.
תשמחי שמצאת בייבי סיטר.
לי עדיין אין סידור.
והיום, גם נשות הוראה עובדות באופק חדש עד 16:00 וגם אני נוסעת שעה מרחק מהבית.
אין קשר בין המקצוע שלך לתסכול שלך מההדרגה
אבלע עם כל זה- ההדרגה זו עובדה, מה יעזור כ"כ הרבה להתלונן עליה?

hilasg

משתמש פעיל
להזכירך שמדובר בהורים שעובדים 9 שעות ביום ואין להם את החופשים שיש לעובדים במערכת החינוך. וגם כך 12 ימי החופשה נגמרו בימי חול המועד והחודשיים האחרונים שהילדים בבית.

במקום זה אני שנאלצת לעבוד 9 שעות במשרד במרחק של שעה נסיעה מהבית נדרשת לפתרונות שרק מקשים על הסתגלות הבייבי ואפרט:
ביום רביעי (8:30-10:00) תוציא מהמעון בביביסיטר א' וביום חמישי (עד 11:00) תוציא מהמעון בייביסיטר ב'

אכן הסתגלות נהדרת.
ממש ככה
מטורף!
אין כאן אשמים
זה הפורמט של המעון
אולי צריך לפנות לתמ"ת לגבי הנהלים

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא קראתי את כל האשכול.

אני מנהלת מעון
הבנות שלי ממשיכות משנה שעברה, מכירות את המקום כעל כף ידן משהות של שעות עם אמא, כולל בחופש הארחון.
מכירות את המטפלת מזה שבחודש האחרון לשנה נתתי להן (באישור המטפלת ובעידודה) להכנס לשחק סביבה בכיתה כל יום מ3.50 עד 4.00.

ועדיין, ביום השני זו היתה התעללות ממש להשאיר אותן עד 4.
הם לא מצאו את עצמם בסביבה, בילדים החדשים (כיתת פעוטות) בשאר הצוות שהן לא מכירות, במסגרת היחסית מחייבת לחופש שהיה בבית.
בעלי בא לקחת אותן כדי שאוכל להשאר עם שאר הילדים שנשארו.
רובם לא בכו אבל בהחלט ראית שזה ארוך להם. שהריח באויר לא מוכר מספיק, שהחיבוק עוד לא נעים להם, שההחתלה עוד קצת מאיימת על הפרטיות, שאין להם הרבה אויר בראות, רק שהם לא יודעים להגיד את זה.
השארתי אותם כמובן, אבל גם ריחמתי עליהם.

אמא של נועה

משתמש צעיר
גם למורות ונשות חינוך אין אפשרות להדרגה הזו.
הן עובדות מיום ראשון בכיתה חדשה ואין מצב לצאת.
תשמחי שמצאת בייבי סיטר.
לי עדיין אין סידור.
והיום, גם נשות הוראה עובדות באופק חדש עד 16:00 וגם אני נוסעת שעה מרחק מהבית.
אין קשר בין המקצוע שלך לתסכול שלך מההדרגה
אבלע עם כל זה- ההדרגה זו עובדה, מה יעזור כ"כ הרבה להתלונן עליה?
וכי אמרתי שלך אין בעיה?
תחשבי על ההקשר לפני שאת מגיבה.

לגמרי לא הזכרתי את המקצוע שלי (לא הייטק)

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ממש ככה
מטורף!
אין כאן אשמים
זה הפורמט של המעון
אולי צריך לפנות לתמ"ת לגבי הנהלים
זה הפורמט, וכנראה שאין צורך לפנות למשרד החינוך (ולא לתמת) בנוגע לנהלים.
כי כאחת שחברה בקבוצה של מפקחות, מדריכות ומנהלות מעון, יש דיבור מצד הפיקוח על הקושי של הילדים הממשיכים ועל הצורך לדרג גם את השהות שלהם כמו של המתחילים. ואני ידגיש, דיבור שעלה מצד הפיקוח.

אלכסנדרה1

משתמש פעיל
זה הפורמט, וכנראה שאין צורך לפנות למשרד החינוך (ולא לתמת) בנוגע לנהלים.
כי כאחת שחברה בקבוצה של מפקחות, מדריכות ומנהלות מעון, יש דיבור מצד הפיקוח על הקושי של הילדים הממשיכים ועל הצורך לדרג גם את השהות שלהם כמו של המתחילים. ואני ידגיש, דיבור שעלה מצד הפיקוח.
ביום הראשון ההורים נשארים במשך שעתיים או שהם הולכים וחוזרים?

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ביום הראשון ההורים נשארים במשך שעתיים או שהם הולכים וחוזרים?
אין לזה שום נוהל וזה לבחירת ההורים.
אצלינו היתה ליברליות ונתתי לכל הורה את ההחלטה איך לנהוג עם ילדו.
היו שנשארו שעתיים ויותר, היו שלקחו אץ הילד איתן אחרי חצי שעה והיו ששמו את הילד וחזרו ב12.

דבי מ.

משתמש מקצוען
אצלנו זה בהדרגה ומתחיל ממחר
יום רביעי מ8-10
יום חמישי מ8-11
יום שישי מ8-12
ושבוע הבא רגיל
לא קל עם ההדרגה אבל אני מבינה שזה לטובת הילד

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית

אכן הסתגלות נהדרת.
ח"ו. לא אמרתי הורים מפקירים. גם אני שולח את הילדים שלי למעונות.
גם אצלנו שני ההורים עובדים (למרות שהאשה עובדת ב'מערכת החינוך' אין לה את החופשים של מערכת החינוך, גם כי במעונות אין את החופשים הנ"ל. וגם כי בכל מערכת החינוך, למנהלים החופש הוא הזמן של עיקר העבודה. רק בשביל לסבר את האוזן, אם בכל השנה עובדים כ8/9 שעות ביום, בחופש זה יכול להגיע גם ל12 שעות ויותר. מתי החופש של המנהלים? בשבתות וימים טובים...)
מה שאמרתי, שההדרגה תוכננה ע"י פסיכולוגים ומומחים בתחום של הגיל הרך, וזו ההנחיה המחייבת של משרד החינוך.
וזו שגיסתה או דודה של סבתא שלה, המטפלת המנוסה שמעולם לא עברה הכשרה כל שהיא, ורמת הידע שלה מסתכם בהחלפת טיטולים, יודעת להגיד שזה לא טוב, למרות שחופש הביטוי מקנה לה את זכותה להביע את דעתה, לכל הפחות שלא תזלזל בדעה השניה, ולא תקרא להם חצופים מפגרים שעברו כל גבול.
זה שלא כולם יכולים לעשות את המאמץ ליישם את ההדרגה, זה חבל מאד. ואגב, כידוע לכולנו, יש צערינו גם הורים שלא מסוגלים לגדל בכלל את הילדים שלהם והילדים שלהם גדלם אצל משפחות אומנה, ואף אחד לא חושב להגיד שהורים שמגדלים את ילדיהם בכוחות עצמם הם חצופים מפגרים שעברו כל גבול.

לארג'

משתמש סופר מקצוען
תגובה מגוחכת
וסליחה על הבוטות.
עבדת כל החופש?
בחירה שלך
מוזמנת לנסות מילויי מקום ולקבל שכר זעום של מורות.
מתוקה, לכל דבר יש מחיר.
אם את עובדת בחופש- השכר שלך גבוה יותר בדרך כלל, או שהעבודה שלך נוחה הרבה יותר ממורה (תמיד) במשרד שקט, על כסא משרדי, תחת מזגן
אין לך הורים על הראש, אין לך תלמידות שתופסות את הראש ואין לך בערב להכין שעות שיעורים, לבדוק מבחנים, לצאת לאסיפות הורים ולטיולים עד מאוחר.
לכל דבר יש מחיר.
תפסיקו כבר עם הקנאה הלא מוסברת הזו!
אחד המגזרים שבאופן אישי אני לא מחבב במיוחד הוא מגזר המורים ואנשי החינוך, המתלוננים יומם וליל על עומס העבודה, שעות ההשקעה והגמול הלא הולם, אך, כשאתה אומר למתלונן, שהוא מוזמן לעזוב את העבודה ולעבור לעבודה יותר נוחה, הוא מתחלחל מהרעיון.

ינאב

משתמש פעיל
אצלינו אין דרוג לילדים שכבר היו במעון שנה שעברה...וכן בגני הילדים.. על היום הראשון סיימו ב13:30 והיו צהרונים עד 16:00. אני אישית לקחתי אותם מוקדם זה היה נראה לי מוגזם על היום הראשון עד 16:00..
ובאמת מה קרה בקייטנות... הם התחילו קייטנה בלי דרוג בכלל.. ולא קרה כלום.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
משיח שקורה בתמ"ת במקומות הכלליים ההדרגה היא על חשבון הגננת קרי לפני שמתחילה שנת הלימודים כדי שהלימודים יתחילו על בסיס מלא,
אצל אנ"ש לוקח שבוע של הדרגות מטרללות, שאי אפשר לזוז לשום מקום בלו"ז הזה,
האם זה חוקי?
בלת"ק
@מישמש העלה באשכול מקביל:
.1.9 שעות הפעילות בתחילת שנת הלימודים:.1.9.1פעוטות חדשים במעון ישולבו במעון בצורה הדרגתית ליום לימודים מלא. שלושת הימיםהראשונים של פתיחת שנת הלימודים יהיו בבחינת ימי הסתגלות והפעוטות ישולבו המעון בהתאםלמפורט להלן:.1.9.2ביום הראשון עד השעה .10:00.1.9.3ביום השני עד השעה .11:00ביום השלישי עד השעה .12:00.1.9.4החל מהיום הרביעי לפתיחת שנת הלימודים המעון יפעל במתכונת של פעילות מלאהעבור כל ילדי המעון..1.9.5פעוטות ממשיכים ישהו במעון במתכונת יום לימודים מלא החל מהיום הראשון לפתיחת שנתהלימודים.

https://meyda.education.gov.il/files/Bitachon/daycare-operating-instructions-booklet.pdf
עמוד 38 למטה.
ואם כבר בגנים המצב יותר הזוי מילא תינוקות
אבל למה בגן חובה יש צורך בהדרגה? הגזמה

rivkar

משתמש מקצוען
תגובה מגוחכת
וסליחה על הבוטות.
עבדת כל החופש?
בחירה שלך
מוזמנת לנסות מילויי מקום ולקבל שכר זעום של מורות.
מתוקה, לכל דבר יש מחיר.
אם את עובדת בחופש- השכר שלך גבוה יותר בדרך כלל, או שהעבודה שלך נוחה הרבה יותר ממורה (תמיד) במשרד שקט, על כסא משרדי, תחת מזגן
אין לך הורים על הראש, אין לך תלמידות שתופסות את הראש ואין לך בערב להכין שעות שיעורים, לבדוק מבחנים, לצאת לאסיפות הורים ולטיולים עד מאוחר.
לכל דבר יש מחיר.
תפסיקו כבר עם הקנאה הלא מוסברת הזו!
נכון
בחירה שלי
ואני שלימה איתה
ולא מתלוננת כל היום וכל הלילה כמו המורות המסכנות
לא מקנאה בכלל בכלל
ואפילו לא מחברת שירים על החלום שלי לגלידה וקפה, כי לא יקרה כנראה עד הפנסיה
ב"ה יום יום
רק מבקשת שיפסיקו את התלונות האינסופיות בצד השני.. (עובדת כל בינהזמנים עם ילדיה.. אהבתי..) וילמדו קצת להשלים עם העבודה..
וקצת יתחשבו - זה כנראה בכלל בקשה מופרזת..

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הנחה מוטעית לא פעם.
לא כל עובדת שאינה מורה היא עובדת משרד/ הייטקסטית בשכר גבוה/ עבודה נוחה.
או בוודאי מחר יכולה להיות מורה אם היא רק רוצה...

די עם זה כבר.
גם אם מורות עובדות קשה - הן לא היחידות במשק.
ומותר להן להכיר בפריבלגיה של החופשים.

ציפור גן עדן

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
הנחה מוטעית לא פעם.
לא כל עובדת שאינה מורה היא עובדת משרד/ הייטקסטית בשכר גבוה/ עבודה נוחה.
או בוודאי מחר יכולה להיות מורה אם היא רק רוצה...

די עם זה כבר.
גם אם מורות עובדות קשה - הן לא היחידות במשק.
ומותר להן להכיר בפריבלגיה של החופש
מעניין ממש,
אם זו כזו פריבלגייה, למה יש כזו מצוקה מטורפת וחוסר במורים בכל הארץ?

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מעניין ממש,
זאת שאלה טובה ונקודה לדיון.

בכל מקרה החופשות הן פריבלגיה שלא קיימת בשום סוג אחר של עבודה.
והכרה בזה לא מורידה בכהו זה משאר הדברים שבהוראה.
ואי הכרה בזה מוציאה את המורות מנותקות מאד שלא לדבר אפילו כאטומות.

(- בציבור הכללי, רמת הדרישות הגבוהה ללא שכר מתגמל עקב הסכמים מיושנים ומבנה שכר לא רלוונטים, מורה דפוק עם וותק יקבל יותר ממורה צעיר אמביציונרי וטוב, מה שפשטת גורם לצעירים לחפש עבודות אחרות
- בציבור החרדי החסר הוא בעיקר במ"מ לא בתקנים - אבל יגיע לשם. בעקבות התנהלות לא חכמה עם כל הנושא של פרוטקציות, אי בטחון תעסוקתי, ועוד כשלים שקיימים הרבה לפני נקודת הדיון של נוחות העבודה מול השכר)

rivkar

משתמש מקצוען
מעניין ממש,
מענין
אז למה יש לי כמה קרובות משפחה שחולמות להיות מורות ועדיין נודדות ממלוי מקום למישנהו בלי תקן באופק?
בכמה ערים שונות
שואלת בכנות, לא בציניות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה