שיתוף - לביקורת שכפכפית

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בס"ד
אני מרגישה שאת לא נוחה לי, אמרה השכפכפית.
היא חזרה על אותו המשפט, תוך כדי שאני מדברת עם חברות, תוך כדי שאני קוראת עיתון, בעצם תוך כדי כל פעולה אותה עשיתי במהלך היום שמעתי אותה מתערבת לי במעשי וחוזרת על אותו המשפט : "אני מרגישה שאת לא נוחה לי".

בהתחלה היא אמרה את זה בקול רם, ולאט לאט הקול שלה הלך ונעשה עמום יותר ויותר.

השכפכפית, היתה קרויה שקפקפית אלא שבמהלך הזמן "הרגשו" את שמה לשכפכפית.

שכפכפיות תפקידן כשמן כן הוא, הן אומרות בקול את מה שאנחנו מרגישים בסתר ליבנו, הן הופכות את ההרגשות שלנו השקופות לגלויות.

הלכתי לנוח ושוב שמעתי את השכפכפית קוראת בקול "את לא נוחה לי" – היא התכוונה לטבעת החדשה אותה ענדתי על האצבע, הרגשתי אותה על האצבע, ושוב ושוב הרגשתי אותה.

"המוח הוא האחראי לתחושה שלך", אמרה גברת כשף, גברת כשף תמיד מסבירה לי את ההיגיון שעומד מאחורי הצעקות של השכפכפית שלי.

לוקח למוח זמן להתרגל, יום, יומיים או שלושה, ואז את תמשיכי לענוד את הטבעת אבל לא תשמעי את השכפכפית קוראת בכלל, המשיכה להסביר גברת כשף.

המוח? התמלאתי פליאה.

אבל הדברים היו נשמעים לי הגיוניים.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
לא זכיתי להבין
תודה.
כנראה שצריך להסביר הרבה יותר טוב.
מדובר על מושגים חדשים ושפה חדשה שהמצאתי לצורך העניין.
1. שכפכפית - זהו קול דמיוני שמספר לנו מה אנו מרגישים, ואני מדמה אותה למישהי שנקראת שכפכפית.
2.להרגש יושב על המילה לעברת - וזה "בשפה" של הרגשות אותם אני מביאה לידי ביטוי על ידי השכפכפית.
3. הרגשות זה לא רק רגשות אלה גם הרגשה פיזית.
כאן מדובר על לענוד טבעת חדשה שמציקה באצבע, ואיך הגוף מגיב להרגשה.

בהמשך רציתי להביא את רגש הכעס לתת לו גם צבע וגם תיאור שמפשט את ההרגשה למשהו יותר מוחשי.
חלק מנושא הרגשות הוא להכיר בהם, להיות במודעות כלפיהם, להתייחס אליהם כראוי.
מה שכתבתי זה הרעיון הראשוני שעלה לי בראש.
אשמח לקבל "עצות" איך לכתוב טוב יותר, ומעניין.

פרפרזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
תודה.
כנראה שצריך להסביר הרבה יותר טוב.
מדובר על מושגים חדשים ושפה חדשה שהמצאתי לצורך העניין.
1. שכפכפית - זהו קול דמיוני שמספר לנו מה אנו מרגישים, ואני מדמה אותה למישהי שנקראת שכפכפית.
2.להרגש יושב על המילה לעברת - וזה "בשפה" של הרגשות אותם אני מביאה לידי ביטוי על ידי השכפכפית.
3. הרגשות זה לא רק רגשות אלה גם הרגשה פיזית.
כאן מדובר על לענוד טבעת חדשה שמציקה באצבע, ואיך הגוף מגיב להרגשה.

בהמשך רציתי להביא את רגש הכעס לתת לו גם צבע וגם תיאור שמפשט את ההרגשה למשהו יותר מוחשי.
חלק מנושא הרגשות הוא להכיר בהם, להיות במודעות כלפיהם, להתייחס אליהם כראוי.
מה שכתבתי זה הרעיון הראשוני שעלה לי בראש.
אשמח לקבל "עצות" איך לכתוב טוב יותר, ומעניין.
1. אני הייתי ממציא מילה שמבוססת על מילה אמתית ומובנת. אולי "טרדרת"?
2. דווקא "להרגש" יותר מובן. אולי ניקוד יספיק.
3. הסעיף הכי בעייתי. מה העניין להקדיש יצירה על הרגשה פיזית? זה לא צובט, לא בועט, לא מפתיע ולא נוגע... אני הייתי לוקח את היצירה לעולם של רגשות וחרדות טורדניות.
מקווה שעזרתי
בהצלחה!

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
מה העניין להקדיש יצירה על הרגשה פיזית? זה לא צובט, לא בועט, לא מפתיע ולא נוגע...
אני טוענת שכל רגש בא לידי ביטוי גם בהרגשה פיזית, וגם ההרגשה הפיזית עצמה באה לידי ביטוי בדיבור של רגש.
הסיבה להקדיש לכך יצירה היא לימודית, כדי לכוון את הרגש.
נכון - צריך לחשוב איך להגיע להפתעה בנושא.
התגובה שלך מכוונת אותי, תודה.
אולי סיפור מלווה יכול לבטא את קשת הרגשות.

אולי מעניין אותך גם...