שיתוף | ביקור משפחתי אצל דודה מאובקת ונשכחת

NaamaM

משתמש פעיל
הטור מדהים בהחלט.
לא אומר אחד הטובים, לא כי הוא לא כזה, אלא כי אינני אוהב לייחס כל דבר למשהו אחר.
לגופו של טור, מדהים ומתוק כל כך!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

לקח טוב

משתמש מקצוען
@פנס בערפל
מהבוקר הכבישים נחסמו לתנועה, ממעוף הציפור ניתן לראות כבישים, מחלפים, גשרים ומעקפים ריקים מאדם, השוטרים אומרים שפנס אמור לעבור פה, רוב האנשים לא ידעו מי זה פנס, אז הסברתי להם, הם רוצים להגיע הביתה, מחכים רק לך...

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אפשר להבין אותה, תכלס'. לא צריך בשביל זה ללכת ליועץ ולשלם שם חצי משכורת חודשית, רק אומר.

דודה יענטא כבר לא ממש איתנו. רגל פה ורגל בעולם האמת. מה שלא מפריע לה להמשיך להיות מטרד אמיתי, ולנפק המון תלונות, המון. אוף, שתקי כבר, דודה. די. באנו לביקור משפחתי, לא ללוויה. שקט.

בטח, שקרנית גויה אחת. בטח אפי, בטח. בגלל הביקור הייתה צריכה להפסיק לקשקש בתיאלנדית דרך הסקייפ ולהתחיל ממש לעבוד ולסדר את הבית של יענטא.

הפעם האשה הציעה רעיון מנצח. רעיון כזה שיכניס אותנו לצוואת היענטא בכניסת אחמי"ם. רעיון דגול. רעיון של אינשטיין. (מילים של היועץ, לא שלי): חנוכיית החימר העתיקה.

אחרי המפגש האחרון אצלו חפרנו ביחד במתנות שקיבלנו לחתונה, איפשהו לפני 13 שנים עצובות.

הצבתי את החנוכיה על השולחנון העקום הקטן בכניסה, יענטא קיטרה כמו משוגעת על בעלה ז"ל שלא טרח לתקן את השולחן לפני שעזב בגיל צעיר, על הוריה שלא לימדו אותה לקלל בעברית צרופה, על חנוכה שהגיע בזמן שהיא כבר מבוגרת מידי, ועל מאריסה שהיא בכלל גויט'ע מארץ הגויטעס'. יענטא תמיד הייתה מוכשרת בלמצוא נקודות של חושך בתוך כל אור. כל אחד והכישרון שלו.

האשה הלכה עם חנהל'ה וביחד הן פילחו למאריסה את הטאבלט מהחדר. כן, מאריסה בטח תגיד שהיא מרשה, עם חיוך ענק ודבילי, אבל אחר כך יענטא המסכנה תשלם את המחיר, ברור. אוף.

נכון שהאשה ואני נסתדר אחרי עוד כמה ביקורים אצל היועץ השמנוני,

מאריסה לא נשארה פרייארית, ולימדה את הכנופיה שלי איך מגבירים את הווליום בטאבלט הארור שלה. מנוולת!!! כולם עשו לי דווקא.

שונא את הקיבוץ, שונא את יענטא, שונא את מאריסה, שונא את הטאבלטים, שונא ריטאלין, שונא את עצמי, שונא את גטו ארם צובה, שונא את הרעיון של חנוכייה מחימר, שונא גואש, שונא את יונדאי 20, שונא את---

נזכרתי בדברי הטעם שאמר לנו. לי, כלומר.
תפסיק לראות שחורות בכל דבר. תתחיל לנקות את הראי ותראה שגם אתה לא כזה גרוע. תהיה חיובי. תהיה חסיד מילצ'וב אמיתי. תהיה גבר גבר. ואל תשכח להכין לי ולחתום סדרת צ'קים נוספת.

נכון שהיונדאי קצת צולעת, אבל לי יש יונדאי, ולשכנים מלמעלה- רנו 2001.

נכון שחנל'ה קצת היפראקטיבית, אבל היי, כדור אחד קטן של ריטאלין והיא כמעט נסבלת.

נכון שמוישל'ה מופרע ברמות קשות, אבל לא נורא, יש לו אוזניים עמידות למשיכות שלא מתארכות.

נכון שחנוכיית חימר היא לא להיט, אבל אולי ניכנס בזכותה לצוואה של דודה יענטא.

נכון שהילדים מעצבנים אש, אבל לפחות די ברור מאיזה צד הם ירשו את ההתנהגות המזעזעת שלהם.

נכון שמאריסה מזניחה את דודה יענטא, מצד שני- זאת דודה יענטא, אז ההפסד לא כזה נורא.

ובסוף תיגמר הבטריה בטאבלט של מאריסה וכולם יבואו לכאן, ונשיר בקול גדול ביחד עם דב הנרגש:

קיבלת את מה שאהבתי, ובמיוחד המודגש. ניתן לראות שרוב הדברים שקשורים ליועץ נכללים פה. נראה כי אתה פורץ דרך בדיבור ישיר על מה שכולם עושים ולא מעיזים לדבר עליו - יעוץ נישואין, ועל כך קבל ח"ח. וגם בתחום הלא-חינוכי של שנאה עצמית אתה כובש בפרוג מסילות חדשות. לא לילדים.

ולגבי "שתקי" - הייתי נהנה יותר אם זה היה מנוקד, מן הסתם התכוונת "שְׁתְקִי". אבל בפעמים הראשונות שקראתי המוח שלי הבין את זה כ"שִׁתְקִי", והיה נשמע פחות טוב.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
קיבלת את מה שאהבתי, ובמיוחד המודגש. ניתן לראות שרוב הדברים שקשורים ליועץ נכללים פה. נראה כי אתה פורץ דרך בדיבור ישיר על מה שכולם עושים ולא מעיזים לדבר עליו - יעוץ נישואין, ועל כך קבל ח"ח. וגם בתחום הלא-חינוכי של שנאה עצמית אתה כובש בפרוג מסילות חדשות. לא לילדים.

ולגבי "שתקי" - הייתי נהנה יותר אם זה היה מנוקד, מן הסתם התכוונת "שְׁתְקִי". אבל בפעמים הראשונות שקראתי המוח שלי הבין את זה כ"שִׁתְקִי", והיה נשמע פחות טוב.
המון המון תודה, חגי.
שנאה עצמית קיימת אצל רבים מאיתנו, אבל היא מודחקת.
געציל פשוט מציף אותה, זה הכל.

לגיב שתקי, אני באמת לא יודע איך לנקד, וקל וחומר איך קוראים את המילה נכון.
העיקר שיהיה שקט.

תודה על ההשקעה בהדגשת השורות שחיבבת.

אולי מעניין אותך גם...