שינה, יציאה, או כיבוי

דיוק רב

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
פעם אחת ולתמיד, אני רוצה לעשות סדר בהמלצות
כאשר אנחנו עוזבים את המחשב, מה הכי עדיף?
האם לכבות, או להביא למצב שינה, או לצאת מהמשתמש.
והאם יש הבדל בין מחשב נייד לבין מחשב נייח?
תודה!
חברים!

Avshalom05

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לדעתי - תמיד מצב שינה ופעם בשבוע כיבוי.

אגב בווינדוס 10 יתכן שהפעלת המחשב מהכיבוי - יותר מהיר מהדלקה ממצב שינה .. - מצחיק - אבל זו המציאות

דיוק רב

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כי מה שקרה אצלי לאחרונה, זה, שהמחשב נכבה "במצב שינה" ומשהו נתקע שם וכל המערכת של המחשב קרסה, הייתי צריך לפרמט מחדש וכו'.
וזה לא פעם ראשונה ש'השינה' מכביד על ה'התעוררות', והרבה פעמים ההתעוררות לא מצליחה וצריכים להפעיל מחדש.
לכן רציתי לשאול אם גם לכם קורה דברים כאלו

דיוק רב

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני חושב, ש"יציאה" ממשתמש הכי בטוח, כי 'שינה', זה בעצם פעולה כפויה על המערכת להפסיק לפעול ולהקפיא את כל המהלכים. לעומת זאת ב"יציאה" המחשב יוצא מהמשתמש בצורה בטוחה יותר.
ההוכחה לכך היא, אם תכניסו אותו לשינה באמצע ניגון או סרט, אחר כך כשמעירים אותו, הוא כאילו ממשיך לנגן עוד כמה שניות עד הוא קולט בעצם שהוא אמור להתעורר (וגם במקרה שצריך להזין סיסמה, הוא ינגן כמה שניות אפילו לפני הזנת הסיסמה) לעומת זאת, ביציאה מהמשתמש לעולם הוא לא ימשיך בצורה הזאת.

qwerrrewq

משתמש מקצוען
הכל תלוי בצורך ובנוחות, אכן מצב שינה לא תמיד מסתדר טוב עם חומרת המחשבים ועשוי לגרום לתקלות כאלו ואחרות.

אין הבדל מהותי בין נייח לנייד.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי כדאי לכבות כל לילה
לא פעם המחשב נתקע מסיבה כל שהיא וה"אקמול" שלו זה הפעלה מחדש
אם הוא לא דלוק כמה ימים ברצף הוא עובד יותר טוב

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
לדעתי כדאי לכבות כל לילה
לא פעם המחשב נתקע מסיבה כל שהיא וה"אקמול" שלו זה הפעלה מחדש
אם הוא לא דלוק כמה ימים ברצף הוא עובד יותר טוב
יש הרבה במה שאתה אומר

ייתכן, וייתכן שלא.
לפני שנה לערך, אמר לי טכנאי (אמין, מוכר ויעיל) שלא מומלץ כלל לכבות כל לילה, אלא יותר לכיון ריסט פעם בשבוע.
לצערי איני זוכר את הסיבות שהוא פירט אז.

qwerrrewq

משתמש מקצוען
זה תלוי המון באופי העבודה.
ממליץ על ריסטרט פעם ביום יומיים

דיוק רב

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
משהו נוסף, תגידו לי אם אני טועה
אם השומר מסך מוגדר כ'מצגת של תמונות', שמתחלף שם התמונות כל הזמן, יתכן מאוד, שברגע שאלחץ על ה'שינה', והמחשב יהיה בדיוק באמצע החלפת התמונה, הוא בעצם יתקע את מערכת ההתערורות?

qwerrrewq

משתמש מקצוען
משהו נוסף, תגידו לי אם אני טועה
אם השומר מסך מוגדר כ'מצגת של תמונות', שמתחלף שם התמונות כל הזמן, יתכן מאוד, שברגע שאלחץ על ה'שינה', והמחשב יהיה בדיוק באמצע החלפת התמונה, הוא בעצם יתקע את מערכת ההתערורות?
לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה