תח"צ שימוש מושכל בתח"צ לאור השינויים

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
אחרי כל האשכולות לגבי השינויים במחירי הנסיעות התהיות השאלות והספקולציות הגיע הזמן להפסיק להתבכיין אלא להשתמש שימוש מושכל בשינוים כאן באשכול כל אחד שמגלה איזה טיפ לשימוש מושכל שישתף את כולם
נא לציין אם המידע מנסיון או לא

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
גמ"ח רב קו
צריך לראות איך לנצל את המצב לטובתנו
אולי לעשות גמ"ח של רב קווים שתיקפו איתם ואפשרי להשתמש בהם
כי יש 90 דקות אז להעביר למישהו אחר
לדוגמה אחרי שהגעתם לבית אחרי נסיעה
שיהיה דף במעלית ולכתוב את שמכם ותאריך ונשאר עד 21:00 בערב להשתמש בו
ושכנים יקחו ויסעו ויחזירו את הכרטיס לבעלים
לדוגמה אצלנו במודיעין עלית כל נסיעה נורמלית בין 5 דקות ל10 דקות
ונשאר עוד 80 דקות זה המון בשביל לבצע עוד כמה נסיעות !
וכמובן אפשר להשתמש גם ברב קו אנונימי ואז אפשר חופשי להעביר לשני
אבל גם בלי זה נראה לי שמותר להעביר רב קו לאדם אחר אלא אם זה חופשי חודשי, אז זה פרטי.

לא לשכוח שכדי להינצל מחבלי משיח צריך לעסוק בתורה ובגמילות חסדים
(הגזרות האלה כנראה הם חלק מחבלי משיח ועם גמחי"ם אנחנו ניצולים מהם...)
נו... אז בואו נתחיל !!!

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
(חידה + פתרון).

תושב מטולה בן 25 רוצה לבקר את חבר שלו תושב העיר נתיבות להתארח אצלו. הוא לא זכאי להנחות בתחבורה ציבורית.
הוא בודק במחשבון דרך שווה ומגלה שמחיר נסיעה חד פעמית ממטולה לנתיבות הנו 80.1 ש"ח (נסיעה מעל 225 ק"מ). ברשותו רק 32 ש"ח מה יעשה??

פתרון:
יצטייד בשני כרטיסי רב קו (רגיל ואנונימי או שני אנונימיים). בכל אחד מהם יטען נסיעה חד פעמית למרחק 120 ק"מ בעלות של 16 ש"ח.
לאחר מכן יסע ממטולה לחדרה בעלות 16 ש"ח ולאחר מכן מחדרה לנתיבות בעלות נוספת של 16 ש"ח.
(אפילו לא צריך לרדת מהאוטובוס, בהגיעו לחדרה פשוט שיתקף את הכרטיס השני).
חסכון של 48 ש"ח (הוזלה של כ 60 אחוזים) באמצעות טריק פשוט.

ראובן שפירא

משתמש פעיל
גמ"ח הרבה-הרבה יותר חשוב יהיה אם ישתמשו בחופשי חודשי ארצי.
יש לי שכן שאמר לי כי הוא בטוח רוצה לקנות חופשי חודשי ארצי,
ועכשיו אם אני ארצה לנסוע למירון הלו"ש או כל דבר אחר, פשוט לקחת ממנו את הרב-קו, ולנסוע חינם!
וכמובן שגם לנסיעות קטנות בתוך העיר וכדו' אפשר לקחת את הרב-קו הזה.
מישוה אמר לי ששאל רב בענין, ואמר לו כי היות ומטרת החופשי הינה לעודד נסיעה בתחב"צ על פני רכב פרטי אזי ייתכן להתיר אופן כזה על פי חוקיהם, כי סוכ"ס גם אני כעת אסע בתחב"צ ולא ברכב פרטי בגלל החופשי חודשי. לא לוקח אחריות.

לראות את הטוב

משתמש מקצוען
לגבי הקומבינות שעושים באוטובוסים,
הייתי ממליצה לשאול רב, אני יודעת שאומרים שזה כסף של המדינה אבל אני יודעת שיש לאנשים מניות בחברה וזה ככל הנראה נוגע גם בכיס שלהם (אמרה לי את זה חברה שאמרה שלאבא שלה יש מניות באגד)
אז יכול להיות שזה בעייתי, הייתי ממליצה לכם לבדוק לעומק.

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מצרף כאן חוברת שקיבלתי בענייני נסיעה בתחבורה ציבורית, שם מתבאר שגם אלו הסוברים שמותר לגזול מהמדינה אוסרים לגזול נסיעות, מאחר שזה הפסד גם לחברות התחבורה.

קבצים מצורפים

• Microsoft Word - סיכום הלכתי על תשלום בתחבורה ציבורית תמוז תשפ''ב.pdf
    KB 465.3 · צפיות: 36

112123

משתמש מקצוען
(חידה + פתרון).

תושב מטולה בן 25 רוצה לבקר את חבר שלו תושב העיר נתיבות להתארח אצלו. הוא לא זכאי להנחות בתחבורה ציבורית.
הוא בודק במחשבון דרך שווה ומגלה שמחיר נסיעה חד פעמית ממטולה לנתיבות הנו 80.1 ש"ח (נסיעה מעל 225 ק"מ). ברשותו רק 32 ש"ח מה יעשה??

פתרון:
יצטייד בשני כרטיסי רב קו (רגיל ואנונימי או שני אנונימיים). בכל אחד מהם יטען נסיעה חד פעמית למרחק 120 ק"מ בעלות של 16 ש"ח.
לאחר מכן יסע ממטולה לחדרה בעלות 16 ש"ח ולאחר מכן מחדרה לנתיבות בעלות נוספת של 16 ש"ח.
(אפילו לא צריך לרדת מהאוטובוס, בהגיעו לחדרה פשוט שיתקף את הכרטיס השני).
חסכון של 48 ש"ח (הוזלה של כ 60 אחוזים) באמצעות טריק פשוט.

מעט דבש

משתמש רשום
מתוך הכתבה:
האברכים שפרסמו את הדברים אף טוענים כי משרד התחבורה בעצמו מורה להשתמש בשיטה זו, אדם אשר ברשותו חופשי חודשי בכל הארץ אינו יכול לתקף מהעיר אילת עד לקרית שמונה מאחר והוא חורג במכסת הקילומטרים, משרד התחבורה ממליץ לנסוע עד לבאר שבע ושם לתקף שוב לנסיעה ארוכה יותר.
משרד התחבורה לא ממליץ (ולא ימליץ) על רעיון כזה, לתקף שוב במשך אותה נסיעה (מה שעוקר את הרפורמה בכל נסיעה ארוכה באוטובוס שיש לו תחנת ביניים).
הרעיון של משרד התחבורה הוא, לנסוע מאילת לבאר שבע, לרדת שם מהאוטובוס, לעלות על אוטובוס אחר, ולנסוע עם 'חופשי ארצי' למרחק של 225 ק"מ.

הנה ציטוט ממשרד התחבורה:
תושבות ותושבי אילת יוכלו ליהנות ממנוי "חופשי ארצי" בעלות של 225 ₪ בלבד. המנוי יאפשר נסיעה חופשית מאילת לבאר שבע, וממנה לכל הארץ.

קדוש!!!

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אגב למה כתוב שם ש"משלמים בק"ס 5.5 ש"ח על נסיעה עד בית חורון, בבית חורון ניגשים שוב לתקף את הרב קו כתעריף בית חורון - ירושלים שזה עוד 5.5 ומקבלים גם מעבר בכל ירושלים. (בנוסף חוסכים 1 ש"ח כי משלמים 11 ש"ח במקום 12 בנסיעה ישירה)" למה צריך לשלם על 11 אם יש מעבר על נסיעות פחות מ15 ק"מ אז לא צריך לשלם שוב בבית חורון פשוט יש מעבר וצריך רק לתקף, לא?

מעט דבש

משתמש רשום
המעבר הוא רק עד 15 ק"מ מהמקום בו תיקפו.
אם מתקפים שוב, מקבלים זכות ל-15 ק"מ ממקום התיקוף החדש.

קדוש!!!

משתמש פעיל
עריכה תורנית
ובית חורון הוא 15 ק"מ בתוך ירושלים?
1659646086400.png

מעט דבש

משתמש רשום
אני לא הבנתי בכתבה, מה ההבדל בין המקרה הראשון לשני. למה בראשון מספיק רב קו אחד, ולתקף שוב, ואילו במקרה השני - שני כרטיסי רב קו.
(ובלי להכנס לעצם הרעיון, שהוא גזל).

מעט דבש

משתמש רשום
אבל באמת לא בטוח שזה נכון. יתכן ש'זכות המעבר', הכוונה שמרגע התיקוף הראשון, יש 90 דקות שבהן אפשר לעשות נסיעות קצרות (נסיעות של פחות מ-15 ק"מ) בכל מקום בארץ, עד שיסתיימו 90 הדקות.
דהיינו שאם תיקפת כרטיס צהוב של 5.5 ש"ח בירושלים, נסעת נסיעה פנימית בירושלים וירדת, ואח"כ הגעת לב"ב (לא משנה איך - ברכב פרטי, או באוטובוס בכרטיס אחר), ועדיין אתה בתוך 90 הדקות - הנסיעות הפנימיות בב"ב לא יעלו, כי עדיין יש מעבר.

ומה שכותב הכתבה לא כתב במקרה של אוטובוס ממודיעין עילית לירושלים להשתמש ב'זכות המעבר' בבית חורון, כנראה הבין שלא הגיוני שיהיה מותר להשתמש ב'זכות המעבר' כדי להמשיך נסיעה באותו אוטובוס עצמו. ולכן מציע לקנות כרטיס חדש של 5.5 ש"ח. אבל לי נראה שגם כרטיס חדש באותו אוטובוס עצמו זה לא בסדר, כי אי אפשר לחלק נסיעה ארוכה לשנים; ואם רוצה, שירד מהאוטובוס, ויעלה על אוטובוס אחר מבית חורון לירושלים.

נערך לאחרונה ב:

מרחבים

משתמש מקצוען
וואלא, מסובכת לגמרי הרפורמה הזו.
אין לי כוח לנסות להבין אותה....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה