מידע שימושי שוטר, עבריין במדים, אולי נקבל אותו בהכלה.

מצב
הנושא נעול.

דבורה לאה1

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אני מבינה שיש כעס עצום על המשטרה ועל השוטרים, וזה בסדר, אבל צריך לשים לב ולא לקחת את הכעס הזה הלאה...
בשבוע שעבר ראיתי סרטון שממש כאב לי,
רואים שם שוטר שנותן דו"ח לאישה - 150 ש"ח על מעבר באור אדום, פלוס 500 ש"ח על אי עטיית מסיכה.
בהמשך היא שואלת אותו כמה זה יוצא ולקח לו קצת זמן לענות "150+500, אהמממ, בערך 700, פלוס מינוס".
ונכון שזה הלם, ששוטר במשטרת ישראל לא יודע חשבון בסיסי, ונכון שזה מצחיק ומגניב לפרסם כזה סרטון, וזו אחלה הזדמנות לרדת על השוטרים ועל זה שהם לא סיימו כיתה ג' והכל,
אבל- - -
נראה שמישהו פה שכח.
מדובר בבן אדם, בן, אבא, בעל ואח של אנשים טובים.
והבן אדם הזה רק מנסה להתפרנס, והעבודה שהוא מצא היא להיות שוטר.
ופה הוא הוא בסה"כ עושה את העבודה שלו, ונותן קנסות למי שעובר על החוק.
וברגע שאותה אישה פרסמה זאת, היא עברה על שפיכות דמים כפשוטו, זה בדיוק ההלכה של החפץ חיים של פרסום מכתב לשם השפלת כותבו, ופה זה חמור יותר כי רואים את הפנים שלו! הלבנת פנים ממש!
אני די מבינה את האישה שפרסמה אותו, משום שמן הסתם זה זיכה אותה בהרבה תגובות כמו :
דאייייייייייי,
אמהל'ה...
שיואו,
OMG,
אני בשוקקקקקקקק,
וכו' וכו',

אבל חבר'ה,
אל תשכחו שמאחורי המדים עומד בן אדם.
אל תתנו לקורונה הזו להפוך אתכם למה שלא הייתם, לבני אדם שלא מתחשבים בזולת, שנותנים לרגש נקמנות להשתלט על הטוב שבכם.
זה הכל.
עד שהאבאל'ה החמודי הזה, יפגוש אותך ברחוב, לא שווה לנסות....

סערצע

משתמש מקצוען
זה נכון כלפי המשטרה..
אבל לנו יש ערכים ומידות...
והערכים והמדות הללו כוללים גם דאגה לצדק, ולכך שמחר או מחרתיים לא תהי', ח"ו, פגיעה נוספת - בגוף כבנפש - כתוצאה מאלימות משטרתית.
לא מדובר ספציפית אודות הסרטון המבוים הנזכר, אלא אודות הענין הכללי.

אני וביתי

משתמש מקצוען
עד שהאבאל'ה החמודי הזה, יפגוש אותך ברחוב, לא שווה לנסות....
שיפגוש. מי שמתנהג כחוק לא מפחד. אני גם לא קונה את כל הבכי והנהי. ראיתי סרטון מהמכות שהלכו עם השוטרים בבעלז לא מתרגש מי שחושב שהוא גיבור שלא יבכה אחכ. וזה חוץ מהמטען שהם נושאים. כמו שאומרים מי שיש לו חמאה על הראש שלא יצא לשמש.

שמיט

משתמש מקצוען
[למרות שתכל'ס אפשר להבין שאין לנציגים זמן... הם עסוקים לדחוף כתבות נגד המשטרה]
זה לא ענין של חוסר בזמן
לדעתי זה ענין של חוסר ביכולת
אין להם יכולת לפעול בענין הזה

מה תרצו שיפרשו מהממשלה בשביל זה?
לסכן את עולם התורה בגלל זה.
כמה שזה חשוב צריכים לזכור שעולם התורה חשוב פי כמה.

לכן מצד אחד צריכים לתת לנו לפרוק בכתבות וצעקות ופגישות שהם יעשו,
אבל מצד שני הם המבוגר האחראי שזוכר מה סדר העדיפויות שבשבילו הם נשלחו לכנסת.

לרעהו

משתמש מקצוען
אני מבינה שיש כעס עצום על המשטרה ועל השוטרים, וזה בסדר, אבל צריך לשים לב ולא לקחת את הכעס הזה הלאה...
בשבוע שעבר ראיתי סרטון שממש כאב לי,
רואים שם שוטר שנותן דו"ח לאישה - 150 ש"ח על מעבר באור אדום, פלוס 500 ש"ח על אי עטיית מסיכה.
בהמשך היא שואלת אותו כמה זה יוצא ולקח לו קצת זמן לענות "150+500, אהמממ, בערך 700, פלוס מינוס".
ונכון שזה הלם, ששוטר במשטרת ישראל לא יודע חשבון בסיסי, ונכון שזה מצחיק ומגניב לפרסם כזה סרטון, וזו אחלה הזדמנות לרדת על השוטרים ועל זה שהם לא סיימו כיתה ג' והכל,
אבל- - -
נראה שמישהו פה שכח.
מדובר בבן אדם, בן, אבא, בעל ואח של אנשים טובים.
והבן אדם הזה רק מנסה להתפרנס, והעבודה שהוא מצא היא להיות שוטר.
ופה הוא הוא בסה"כ עושה את העבודה שלו, ונותן קנסות למי שעובר על החוק.
וברגע שאותה אישה פרסמה זאת, היא עברה על שפיכות דמים כפשוטו, זה בדיוק ההלכה של החפץ חיים של פרסום מכתב לשם השפלת כותבו, ופה זה חמור יותר כי רואים את הפנים שלו! הלבנת פנים ממש!
אני די מבינה את האישה שפרסמה אותו, משום שמן הסתם זה זיכה אותה בהרבה תגובות כמו :
דאייייייייייי,
אמהל'ה...
שיואו,
OMG,
אני בשוקקקקקקקק,
וכו' וכו',

אבל חבר'ה,
אל תשכחו שמאחורי המדים עומד בן אדם.
אל תתנו לקורונה הזו להפוך אתכם למה שלא הייתם, לבני אדם שלא מתחשבים בזולת, שנותנים לרגש נקמנות להשתלט על הטוב שבכם.
זה הכל.
יש אנשים שפויים בפרוג שרואים דברים בהסתכלות יהודית...

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא קורה בכלל! טוב לא יודע אם בכלל אבל נדיר בוודאי.
אני לא חושב שזה נדיר, אישית קרה לי יותר מפעם אחת.
אבל היות ואין נתונים כלליים, סטטיסטיים, עובדתיים, אני לא יתווכח.

רק מעניין מאיפה המידע שיש לכם?

לרעהו

משתמש מקצוען
והערכים והמדות הללו כוללים גם דאגה לצדק, ולכך שמחר או מחרתיים לא תהי', ח"ו, פגיעה נוספת - בגוף כבנפש - כתוצאה מאלימות משטרתית.
לא מדובר ספציפית אודות הסרטון המבוים הנזכר, אלא אודות הענין הכללי.
מה הפירוש לא מדבר ספיציפי, אבל כותב ההודעה כן כתב ספיציפי, ואתה הגבת ע"ז, לא מובן מה רצית....לא דיברו כללית אלא ספיציפית למקרה הנ"ל כיהודים אין שום סיבה והיתר לעשות ליהודי זה כלום,

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני לא חושב שזה נדיר, אישית קרה לי יותר מפעם אחת.
אבל היות ואין נתונים כלליים, סטטיסטיים, עובדתיים, אני לא יתווכח.

רק מעניין מאיפה המידע שיש לכם?
חשבון פשוט כמה סיפורים עלו לתקשורת? נגיד שזה רק חצי ואפילו פחות כמה שוטרים יש? ובכמה בני אדם הם נתקלים ביום?

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איפה שאני גרה אני רואה שוטרים בני אדם לגמרי,
מכבדים, מדברים, לא מפחדת מהם, ואפילו יכולים להיות חברים
וכן, אנחנו חרדים,
אולי, מישהו צריך לחשוב, מה הוא עושה, שמתנהגים אליו ככה?
(ובלי להכליל, כמובן שיש יוצאי דופן שנפגעים על לא עוול בכפם)
אבל יש הרבה, הרבה,
שההתנהגות שלהם מושכת את זה.

אהבת הבריות

משתמש מקצוען
לא קורה בכלל! טוב לא יודע אם בכלל אבל נדיר בוודאי.
מי שנשאר בבית לא קורה בכלל שיפגע בתאונה,לא יודע אם בכלל אבל נדיר בוודאי.
אנחנו במדינה דמוקרטית שאם יש הפגנה מותר לנו להסחכל בלי להיפגע,וזה לא סיבה שנסתגר.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חשבון פשוט כמה סיפורים עלו לתקשורת? נגיד שזה רק חצי ואפילו פחות כמה שוטרים יש? ובכמה בני אדם הם נתקלים ביום?
נו באמת
מישהו חושב שחצי מהסיפורים עולים לתקשורת מיעוט שבמיעוט
אני קיבלתי לפני שנתיים מכות משוטר אז מה אני ירוץ עם זה לתקשורת
לא רוצה להיחשף ואין לי כח לבלאגן

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שיפגוש. מי שמתנהג כחוק לא מפחד. אני גם לא קונה את כל הבכי והנהי.
יש כאן שני דברים חוץ ממה שהמשטרה אוכפת בסלקטיביות וברשעות נגד הציבור החרדי הם גם לא מתנצלים מקווים שיהיה מישהו בפרוג שיתנצל במקומם
עד עכשיו המשטרה לא התנצלה על יענקי רוזנברג ולא על זיסי מרגליות וכן לא התנצלה על הסיפור עם הילדה בת ה13.5 רק אמרו שהשוטר רק אמר לה לשים מסכה ולא רצה לתת לה דו"ח מה שמוכח אחרת מההסרטות

שלס

משתמש מקצוען
שוטר שנותן דוח לילדה קטנה רק כי שתתה ברד, הוא מטומטם. אבל זה עוד לא אומר שכולם מטומטמים.
אבל אם המערכת שמאחוריו מוציאה הודעת דוברות שמכחישה את המציאות ומצדיקה את השוטר, מול תיעוד חי שמספר סיפור הפוך לגמרי, זה אומר שהמערכת שם מטומטמת.
וזה חזר על עצמו אין ספור פעמים לאחרונה, יש תיעוד ששוטרים התנהגו לא כשורה, והמשטרה מתנערת מזה תוך סילוף המציאות (המתועדת).

תראו איך זה מתנהל בגוף מקביל שכן יודע להתנהג כמו שצריך: מה קורה בצבא (סליחה על הדוגמא...), אם יש תלונה מוצדקת על חייל. יש נוהל חקירה מסודר, הפקת לקחים ברמה האישית וברמה המערכתית.
במשטרה נראה שיש רק נוהל אחד - נוהל חיפוי וטיוח.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה