טיול בחו"ל שווייץ

Mix

משתמש מקצוען
וואו.
שוקלת
היית ממליצה לעשות עם ילד קטן (באלול בן 3)?
אח"כ חוזרים את כל הדרך כלומר עוד שעה וחצי?
ותכל'ס עדיף ברכב או בתחב"צ?
אם משווים לארוזה דאבוס וכו' זה נותן פייט?
זה עיירה בעיני יותר יפה מדאבוס וארוזה. יותר ציורית. פשוט משהו אחר.
עשינו את זה פעם אחת ברכב לפני 10 שנים... ולא היה אז וויז . נסענו עם GPS שלא נתן את הרכבת של המכוניות.
ותכלס נסענו 6 שעות מציריך.... זה זכור לי כסיוט נוראי. הגענו ממש מאוחר לפני שבת והיה נורא.
התחבורה הציבורית מאד מסודרת וברורה ונוחה בשוויץ.
אם כי הדרך שנסענו עכשיו מסקול לסמנאון באוטובוס היתה שעה ורבע של די סיוט כי זה סיבובים נוראיים והרים מפותלים. ואין חלונות באטובוסים של שוויץ.... (בחזור היה נהג איטלקי שנסע דרך אוסטריה ואז הדרך יותר נוחה. זה הזוי שבתחבורה ציבורית מתקמצנים על הכסף לשלם לאוסטריה על המעבר אז רק אם נפלת על נהג איטלקי הדרך תהיה לך נוחה וקלה יותר....)

בכל אופן אם את לא מתכוונת לישון בסמנאון ורק לעשות טיול צריך לצאת נורא מוקדם בבקר
כי בשעה שלוש חלק מהרכבלים שבדרך מסתיימים ואז לא תוכלו לחזור....

ילד בגיל מעולה... :geek:לא גדול מדי ולא קטן מדי...

1719235854839.pngIMG_0081.JPG
ויש מקום גם לתרמיל על הרכבל....

1661

משתמש פעיל
עשיתי בקיץ שעבר טיול חלומות מדהים בשוויץ של שבועיים - טיול בתחבורה ציבורית.
בשבוע הראשון היינו באזור אינטרלאקן, אבל התארחנו בעיירה מדהימה ופסטורלית ליד (בלי בני דודים כמעט)
בשבוע השני היינו באזורים פחות מוכרים - אזור אפנצל ושטוס, מקומות שהיופי שלהם עולה על כל דמיון!
פירטתי הכל כאן:
וואו. קראתי אותך בשקיקה. כל הכבוד על הארגון.
לא יאומן שאני פה 17 שנה ולא הכרתי את רוב המקומות שכתבת.
עשית לי ממש חשק לארגן לנו טיול.

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אם כל כך קפוא וקר שם נורא עד חוסר יכולת לצאת ולטייל למה שמשפחות שלמות משוויץ ובלגיה ינפשו שם כל כך הרבה שנים?
המשפחות היהודיות נופשות למטה בסאס אל מגל וסאס גרונד
פחות בסאס פה שהיא על צלע ההר

Mix

משתמש מקצוען
ילד ראשון,כך שאין לי למה להשוות..
אבל טוב לדעת,כי באמת התלבטתי אם לקחת אותו בכלל,
בכ"א תודה רבה על התגובה המפורטת!
בטח לקחת אותו ולעשות לו תמונות חלאקה מושלמות!

להצטייד במלא מרשמלו פיצים לעידוד התמונות....

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
המשפחות היהודיות נופשות למטה בסאס אל מגל וסאס גרונד
פחות בסאס פה שהיא על צלע ההר
טוב מקווה שאני לא טועה אבל אני כל הזמן שומעת על מינינים דוקא בסאס פה, נשמע כאילו המרכז כן שם
אבל אולי זה לא ככה.
כשאתה כותב 'פחות בסאס פה' משמעו שיתכן שלא יהיו שם מינינים אפילו? זה מידיעה?
הגובה של סאס אלמגל הוא 1670, סך הכל 130 מטרים פחות מסאס פה, לא הבדל מידי גדול.
תודה

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
שמעתי שהיה היום שטפונות בצרמט - אני חסומה יש למישהו פרטים?
לפי מה שהבנתי השיטפונות היו בשישי שעבר, אלא אם כן היו היום עוד שטפונות...
בכל אופן כרגע כבר אפשר להגיע לצרמט באוטובוסים במקום הרכבת (רק הקטע האחרון ממש ברכבת) אבל יש עיכובים כי האוטובוסים האלו מוגבלים.
בנוסף רכבת הגורנרגראט סגורה (אמורה להפיתח בחמישי) ועוד כמה רכבלים\אתרים.
ניתן לראות כאן באתר של צרמט מה המצב כרגע, אני בנט פרי ולא חסום לי:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה