שווה להיות מפתח ומעצב אתרים? אנא שתפו מנסיונכם

רבקה שרה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אני מתענינת בתחום עיצוב אתרים (כהמשך לעיצוב גרפי)
וממש מתלבטת אם ללמוד את זה, או ללמוד משהו אחר (בדיקות תוכנה ).
מנסיונכם כמעצבי אתרים:
1. כמה דרישה יש לזה? זה שווה?
2.הבנתי שבד"כ זו עבודה זמנית. מגיעים, בונים ומעצבים אתר, נגמר העבודה.. צדקתי או לא ?
3. הדרישה בתחום היא יותר לעצמאים או לשכירים? עצמאים יותר מפחיד...
תודה מראש!
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
כל תגובה ממנוסים תעזור לי..
:p:p:p

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם את מוכנה לעבוד כשכירה, נראה לי שבאופן כללי בדיקת תוכנה זו אופציה יותר פשוטה ובטוחה בשביל להתפרנס בכבוד.

רבקה שרה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
וואי, תודה על התגובה,
:eek::eek::eek::p:p:p:)
ולפני שאני בורחת סןפית מהרעיון, אפשר יותר פירוט?
תכל'ס רוב מוחלט של העבודה זה כעצמאי?
וכעצמאית- יש שוק או שקשה
(כמובן יחסית לכל השאר שכמעט הכל רווי..)
תודה מראש!!!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קודם כל, ממש לא כדאי לסמוך על דברי לגמרי, כי אני מדבר יותר מתוך ההתרשמות שלי ולא מתוך היכרות קרובה. בכלל קשה מאוד להגדיר כללים בעניין הזה. ברור שבעל מקצוע מוצלח - לא משנה אם זה מעצב אתרים או בודק תוכנה - יהיה מבוקש ויוכל להרוויח יפה, או אפילו יפה מאוד
[לא מזמן, כשעבדתי עם אחד הלקוחות, ראיתי שעל השולחן הייתה אופציה לקחת מעצב\ת שגובה 300 או 400 ש"ח לשעת עבודה לא כולל מע"מ. האם אפשר להסיק מזה מסקנה שכדאי ללכת להיות מעצבת - לא חושב. יש מן הסתם לא מעט שמוכנות לעבוד בשביל 50 ולא מוצאות עבודה (כי לא יודעות לספק סחורה שווה)]
יש עבודה גם לעצמאים וגם לשכירים. אני לא חושב שהשוק רווי.
לא פעם ולא פעמיים נתקלתי במצב שחיפשתי בעל מקצוע מוצלח, והיה מאוד קשה למצוא.

נערך לאחרונה ב:

chagold

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
יש תחום שמאד קשה למצוא (מנסיוני הדל..) כאלו שעובדים בזה ספציפית, זה לשתול את העצוב המתקבל מהגרפיקאית (שמתקבל כאלמנטים גרפיים), בתוך האתר (עם ה-HTML/JS המורכב),

וזאת למרות שעבודה זו - שנמצאת על החלל הריק שבין הגרפיקה לתכנות -- אינה דורשת את הכישורים והאחריות (על הבאגים) של המתכנתי צד שרת.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אם את מוכנה לעבוד כשכירה, נראה לי שבאופן כללי בדיקת תוכנה זו אופציה יותר פשוטה ובטוחה בשביל להתפרנס בכבוד.
ומשעממת. מצד שני, יש אנשים שכשהם מעצבים הם מרגישים שלא עוסקים במשהו משמעותי. אלה שתי עבודות טובות אבל שונות באופי, וצריך לראות מה מתאים לבן אדם.

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לדעתי
מעצב
שלומד עיצוב אתרים
זה משהו שמשלים ומקפיץ
את הערך של המעצב

ואפילו הייתי ממליץ ללמוד
קצת פרונט ענד
כמו HTML CSS {ואפי' JS }
(אפשר ללמוד לבד - העיקר לקבל את המושגים - כדי להיות בתיאום עם המתכנת)
וכמובן UI ו UX (איפיון ועיצוב לפני עיצוב)

[אפשר גם ללמוד תוכנות - כמו וורדפרס וכדו']

בהצלחה רבה

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לדעתי כל מי שהגיב למעלה לא הבין בדיוק את שאלתך (וגם הם עונים כגברים שבד"כ אוהבים יותר להתעסק עם קוד ותוכנה ולהיות שכירים)
אני חושבת שאם את מגיעה מעולם העיצוב והפרינט , נכון לשנת 2018 זה כמעט חובה שתלמדי גם לעצב לweb.
את ממש לא חייבת ללמוד קוד ודברים כאלה, את יכולה למוד בניית אתרים ברמה בסיסית+ שמספיקה ל90% מהאתרים (היום עם התבניות, וורדפרס, התוספים ואלמנטור הכל כ"כ פשוט)

לשאלותיך:
1. כמה דרישה יש לזה? זה שווה? התחום עדיין רחוק מלהיות רווי ויש מקום..היום כל עסק שממתג את עצמו בונה לעצמו גם אתר. ואת כמעצבת זה המקום שלך להרחיב את השרותים שלך או למתג את עצמך כמעצבת לדיגיטל.
2.הבנתי שבד"כ זו עבודה זמנית. מגיעים, בונים ומעצבים אתר, נגמר העבודה.. צדקתי או לא ?
הלקוחות הם בד"כ חד פעמיים אבל הם משלמים כמו חצי משכורת
כמובן שיש גם הרבה לקוחות שירצו לשלם לך באופן קבוע על תחזוקת אתר, הוספת תכנים וכו...
לאחר כמה שנים מן הסתם הם ירצו לשדרג....זה תחום מאוד דינמי שמשתדרג כל הזמן.

3. הדרישה בתחום היא יותר לעצמאים או לשכירים? עצמאים יותר מפחיד...
בד"כ הדרישה בתחום היא לפרילנסרים כלומר עצמאים, ישנם חברות שמחזיקות מעצבות ובונות אתרים כמו קידום פלוס וכדומה, אבל מניסיון זה לא שווה לעבוד במקומות כאלה. גם המשכורת לא משהו או שהם דורשים שתדעי כמה דברים (גם תכנות , php וכדומה) או לחלופין הם רוצים שתהיי ותתמחי רק כמאפיינת וכדומה.
מפחיד? אם יש לך אמונה ובטחון שום דבר לא מפחיד. הקב"ה הוא קל זן ומפרנס לכל. בהתחלה כמובן אולי יהיה לך יותר קשה אבל לאט לאט "חבר מביא חבר" ותמצאי את עצמך בעז"ה עם המון עבודה..אולי אפילו תוכלי לזנוח לגמרי את הפרינט (שיתברר לך כהרבה פחות משתלם, הרבה יותר בלאגן ולקוחות קטנים מה שאין בד"כ בעיצוב ובניית אתרים)
לסיכום - היום יותר ויותר ואולי כמעט כ-ל עסק רוצה לבנות לעצמו דף נחיתה או אתר וממש ממש כדאי ללמוד את התחום ולהתמקצע בו.
בהצלחה!

תהילת עולם

משתמש חדש
אם את כבר מעצבת גרפית, הייתי ממשיכה לבניית אתרים.
זה עולמות משלימים ויהיה לך ערך מוסף ללקוחות בשוק (כשכירה או כפרילנסרית)

גם בבדיקות תוכנה יש ביקוש- פשוט להתחיל מהתחלה שיש לך יסודות בעיצוב נשמע לי לא הגיוני.
הייתי ממליצה ללכת עם התחושות שלך בכל אופן..
ואם את דואגת לעבודה- יש מכללות שחלק מההתחייבות שלהם זה למצוא מקום עבודה בסיום הקורס.
תבדקי את האופציות..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה