שבוע שני בגן של גדולות

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
האמת שזה צריך להיות ברגעים קטנים של אשר
אבל חדלו שם התגובות
ובלי פידבק כידוע אי אפשר
אאלץ להטריח אתכם באשכול נפרד.​

"אין לי כוח ללכת לגן!" היא אומרת שוב ושוב, רוקעת ברגליה ומסבירה לכולם מה דעתה על יציאת הבוקר הלזו. מכירים את זה? ו'אומרת' זו כמובן הגדרה עדינה למה שקרה הבוקר. (סצנה חלקית)

בכל זאת קחו את הסיטואציה, הכפילו בזוג תאומים, בן ובת, הוסיפו להם זוג הורים שצריכים להיות בשמונה כל אחד במקומו, אחים ואחיות גדולות דעתניות ופסיכולוגיות.

"אין לי כוח ללכת לגן של גדולות" היא צורחת ורוקעת.

"אבל את כל כך גדולה כבר וכל הגדולות הולכות לגן", אומרת ה'מחנכת' שהיתה בטוחה שהיום הכל ילך חלק אחרי שבשבת הן שיחזרו יחד את הסיטואציה. והכינה אותה לבוקר של ראשון. נמאס לה. הפעם היא תראה לכולם שאפשר לעשות את זה אחרת. "נכון אמרנו שהיום את הולכת כמו גדולה?!"

"אבל אין לי כוח ללכת לגן של גדולות" היא מחפשת בקבוק, אולי ינחם.

"רבקי הגננת נותנת פרס, כדאי לך, מעניין איזה פרס היא תביא היום. נכון ביום שלישי היא הביאה כדור וביום רביעי בובה קטנטונת? מעניין מה היא תביא היום" אומרת המעשית.

"אבל אין לי כוח"...

"לא צריך כוח, הולכים וזהו. עכשיו הולכים לגן. גם לי אין כוח ללכת לסמינר" אמרה השכלתנית, "עושים מה שצריך".

היא רוקעת חזק יותר, "אבל אין לי כוח"...

"את יודעת מה? בואי נתלבש ואחר כך נראה" חזרה האם להיות פרקטית. פרה פרה מה שנקרא.

היא מתקרבת בחשש, לא יודעת אם יש כאן ניצוץ של כניעה, עד הגרביים היא עוד סולחת. אחר כך מתחיל שוב הברדק, ואמא עוברת אל אחיה. הוא שומע את הבלגאן ומצטרף לחינגה שאחותו מעוללת, מנסה לרכב עליו.

"לא רוצה ללכת לגן חיידר".

אמא כבר לא שואלת שאלות מלבישה וזהו, הוא לא מתעקש ממש חזק, רואים שהוא רק רוכב על הגל.

היא ממשיכה ברקע.

הרגשנית מנסה, "יש לך חברות בגן שמציקות לך? את לא רוצה ללכת לגן?"

"אין לי כוח ללכת לגן".

"למה אין לך כוח?"

"אני עייפה".

"וגם שבוע שעבר היית עייפה?"

"כן, אין לי כוח ללכת לגן גדולות" היא מייבבת רוקעת וצווחת.

"אם אין לך כוח איך תלכי?" מנסה המתוחכמת. ואחרת בכלל מנסה באיומים: "אם לא תלכי - תישארי לבד, הכל יהיה חושך ואולי תבוא חתולה"...

"מה לשים לך בתיק?" מנסה שוב אבא לעבור להיות מעשי.

היא כמובן לא משתפת פעולה, רוקעת שוב ומייבבת. עמוק בסטרס. אין עם מי לדבר.

מזל שיש לאבא רכב. אמא, התאומים ועוד אחד הבנים נדחפים אחורה, זה הרי יגמר מתי שהוא, טוב שיש שעון ודד ליין.

מזל גם שהם לא נולדו ראשונים. מצד שני, לראשונים היו פחות מחנכים.

נערך לאחרונה ב:

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כתוב יפה.
כמה מרכאות, גרשיים, וסימני שאלה וקריאה, היו משדרגים את הטקסט פלאים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה