כללי שאלה ששייכת דווקא לפורום עיצוב גרפי!!!

ידידיה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הסיבה שזה המקום של הנושא, כיון שאני עוסק בעיצוב גרפי, ואין כמו הגרפיקאים שעובדים ביום יום ויודעים בדיוק מה הצרכים שלהם, יותר - ואני כותב זאת מידיעה - מאנשי חומרה וכדו'. ולגבי מסך לצרכים גרפיים, מי אמור להבין יותר, אנשי חומרה או הגרפיקאים עצמם??
כתבתי את זה בעקבות העברה של הנושא לפורום חומרה (כן, יש כזה פורום).

שלום.
ברצוני לקנות מחשב ומסך חדשים, והמקום לדעתי הטוב ביותר להתייעץ בענין, הוא כאן - בין הגרפיקאים/ות שיודעים מהשימוש היומיומי מה נצרך ומה מיותר.

המטרה של המחשב והמסך - גרפיקה, תוכנות אדובי וכדו'. לדוג' שימוש בפוטושופ ואילוס' (ואולי אפי' אינדי') במקביל. (כמובן תוך כדי שמיעת מוזיקה וגלישה באינטרנט כשר).

אז זהו, שאין לי ממש מושג מה נצרך לכך, האם להשקיע במעבד (I7, או I5 או אפי' I3 יספיקו), האם מספיק להשקיע רק בזיכרון, איזה כרטיס מסך מומלץ (או שבכלל אפשר להסתפק בכרטיס המובנה בלוח), מה החשיבות של יצרן הלוח (GIGABITE או דווקא ASUS/INTEL), ספק כוח - 450 W מספיק?, האם יש חשיבות למארז וכו' וכו'.

ולגבי המסך, קיבלתי המלצה לברר על מסכים עם דיוק כרומטי גבוה (אל תשאלו אותי בדיוק מה זה, הבנתי שזה נותן דימיון טוב יותר לצבע האמיתי), מאידך הם מסכים יקרים. האם יש לכם מסכים עממיים כמו SAMSUNG וכדו' שמספקים?

תקציב - כמה שצריך, אין טעם לדעתי לחסוך במוצר שצריך אותו לטווח ארוך. מאידך כמובן שאין עניין לזרוק כסף על תוספים מיותרים (כרטיס קול 9 ערוצים וכדו'... - למרות שאני אוהב מוזיקה).

אשמח ליעוץ מפורט (עד כמה שאפשר), ואני בטוח שזה יעזור לרבים נוספים.

תודה רבה

swiss

משתמש רשום
תפנה לפופקו ניק כאן בפורום
מי שקנה אצלו מרוצה עד הגג

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תתיעץ עם פופקו אמור להתאים מחשב בדיוק למטרה הזאת.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כנראה שזה יצטרך לעבור שוב לפורום תוכנה חומרה ורשתות
כי גם אם הגרפיקאים משתמשים במחשב
אנשי החומרה הם אלו שמתאימים אותו בשבילנו אז כנראה שיותר מתאים שזה יהיה בפורום חומרה

ידידיה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לדעתך בהתאמת מסך גם אנשי החומרה יבינו יותר? האם הם יושבים שעות מול מסך וצריכים לעסוק בהתאמת צבע לדפוס?
סתם דוג' דיברתי עם איש חומרה בכיר והוא אמר לי "פחות מ I7 ו 4G זיכרון DDR3 אין מצב". וכאן אני פתאום שומע מגרפיקאים שגם I3 יספיק. חיסכון של מאות עד אלף שקל.
אז אולי בכ"א זה מתאים לכאן??:rolleyes:

ורד

משתמש מקצוען
אכן
שאלה זו מותאמת לציבור הגרפיקאים
כי הם אלו שמשתמשים במחשב
אבל התשובה שלהם לא תהיה פריט זה או אחר
אלא טכנאי אחד או שני
כי רק טכנאי ששומע חוות דעת ממגוון גרפיקאים
יודע להתאים את המוצר הטוב ביותר על ידי משוב מהלקוחות
נתקלתי בכמות נכבדה של גרפיקאים
שאת המחשב הראשון קנו אצל טכנאי מבוקש
אבל בתחום האופיס בלבד
ונפלו
(גם אני בינהם...)

אני ממליצה לך על הטכנאי שלי
המלצתי אותו ללמעלה מתריסר ידידות
וכולן ללא יוצא מן הכלל היו מרוצות

קוראים לו ברנד
0573101515
חבר בפרוג:
bris מנהל פורום תוכנה חומרה ורשתות

ראוי לציין שממש אין לי אחוזים
אני רק עוד לקוחה מרוצה

MHstamp

משתמש רשום
מסך

ובכן, אין לי תשובות לכ-ל השאלות שלך, רק לחלק:

לי יש מעבד I5 ואני מאד מרוצה.

מסך - AOC (לא דק). הזמנתי דגם אחר שהמליצו לי, ובסוף קיבלתי את הדגם הנוכחי, ואני כ"כ מרוצה ממנו ומהדיוק בצבעים(98%), שהחלפתי מחשב, אך את המסך השארתי. (על אף הגודל המגושם)
מבדיקה נוספת שערכתי כאשר השוותי קובץ שהודפס באופסט על מס' מסכים בו זמנית, + עוד מס' בדיקות צבע, ראיתי שמסכי LG הכי קרובים לדיוק.

בהצלחה.
לא לשכוח להתפלל.

roi777

משתמש רשום
D I G I T A L
בפורום מפרטי מחשב של HWzone יש שרשור מיוחד לגרפיקה.
ואם לא תסתדר לבד תמיד תוכל לבקש שם מפרט לפי דרישותיך.
כן, החברה שם שמבינים טוב בחומרה, יודעים מה טוב לך יותר מרוב הגרפיקאים.

בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה