כללי שאלה לגבי תמחור של עימוד - לקוח שחוזר בו מהסכם

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הסיכום הראשוני היה 2.5 $ לעמוד. כשהיה לחץ בגלל פשלה שלו, ורצה שגם אגיה ואקרא את החומר ואשלב שני מקורות חומר שונים, הבטיח 10 $ לעמוד ועוד 10 $ לשעת עבודה. בסוף התפשרנו על 5.5 $ לעמוד. זה בתקווה שאכן הכסף ישולם. בד"כ הלקוח הזה משלם.

ורד

משתמש מקצוען
מחיר בסיסי לכזה עימוד נע בין 30-50 ש"ח לעמוד
במראה עיניים נראה שיש לעשות תזוזות ידניות ושינויים בכל עמוד
עימוד אוטומטי שלא נוגעים בעמודים כלל אלא רק בסגנונות
תיבת טקסט אחת מתחילה מ1.5 דולר לעמוד, ופה יש כמה תיבות טקסט
וככל שיש יותר נגיעות בעמוד כך המחיר עולה

גם בסיכום הסופי לאחר כל התוספות
הסכום הוא חצי ממה שאת אמורה לקבל

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י ורד;294417:
מחיר בסיסי לכזה עימוד נע בין 30-50 ש"ח לעמוד
במראה עיניים נראה שיש לעשות תזוזות ידניות ושינויים בכל עמוד
עימוד אוטומטי שלא נוגעים בעמודים כלל אלא רק בסגנונות
תיבת טקסט אחת מתחילה מ1.5 דולר לעמוד, ופה יש כמה תיבות טקסט
וככל שיש יותר נגיעות בעמוד כך המחיר עולה

גם בסיכום הסופי לאחר כל התוספות
הסכום הוא חצי ממה שאת אמורה לקבל

זה מה שחשבתי, אבל אני מקווה שהוא יביא אלי גם את שאר הכרכים. כי בשאר, זה כבר יהיה לי פשוט כי כל השינויים כבר נקבעו.

ayala

משתמש מקצוען
האם תוך כדי עבודה, הלקוח היה מודע לכך שכבר אתם עומדים לעבור את המחיר הראשוני שנקבע? האם לא הודעת לו על כך? לענ"ד צריך לומר ללקוח:" תשמע, כל מה שעשיתי עד כה היה שווה את הסכום שקבענו. כל שינוי מעכשיו יעלה לך עוד כסף בנוסף לכך. "כך נראה לי שצריך לעשות.. כי אחרת אני יכולה להבין את הלקוח- הוא ביקש עוד שינויים ועוד.. וחשב שזה יעלה לו X ובסוף הסכום הוא פי כמה מהסכום שקבעתם, והרבה מעבר למה שיכל ששיער בדעתו.. אני מבינה שסיכמתם על שינוי אחד והוא רצה 5 פעמים שינוי (או משו כזה?) ולכן היה צריך לדעת מעצמו שזה יעלה לו יותר, אבל היית צריכה להזהירו.
אבל בכל אופן, האם לא היה יותר טוב מראש לקשר את כל העמודים כך שכל שינוי לא יהי ידני? מסתבר שבגלל שאת חשבת שזה יהיה שינוי אחד, חשבת שזה בסדר.. אבל תכלס אם היית יודעת שזה יותר שינויים, אולי היה עדיף להמליץ שתעבדי על הכל מחדש כך שכל שינוי לא יהיה אוטומטי? לא יודעת אם זה באמת היה חוסך זמן או לא? טוב, זה לא משנה כרגע.
בכל אופן תדעי שאני מאד מבינה אותך בראש ובראשונה. שלא תחשבי שלא. עבדת והכסף מגיע לך! אבל אני חושבת שכדאי לחשוב על מה שכתבתי מצדו של הלקוח, אולי אני טועה, אבל נראה לי שצריך להזהיר מראש : הגענו כרגע לX כסף.. כרגע הגענו לXX כסף, האם להמשיך?
אולי אני טועה,
אבל אולי יש מקום לצאת לקראת הלקוח ולהוריד לו כך וכך כסף באחוזים מהתשלום הכולל? להסביר ללקוח שהעימוד הידני שהוא דרש היה מעבר למה שסכמתם, עבדת פי 4 או 5 יותר זמן ממה שסכמתם, אבל את עדיין מוכנה לצאת לקראת הלקוח ולתת לו הנחה. איך להסביר את ההנחה? לא יודעת....

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י ayala;294494:
האם תוך כדי עבודה, הלקוח היה מודע לכך שכבר אתם עומדים לעבור את המחיר הראשוני שנקבע? האם לא הודעת לו על כך? לענ"ד צריך לומר ללקוח:" תשמע, כל מה שעשיתי עד כה היה שווה את הסכום שקבענו. כל שינוי מעכשיו יעלה לך עוד כסף בנוסף לכך. "כך נראה לי שצריך לעשות.. כי אחרת אני יכולה להבין את הלקוח- הוא ביקש עוד שינויים ועוד.. וחשב שזה יעלה לו X ובסוף הסכום הוא פי כמה מהסכום שקבעתם, והרבה מעבר למה שיכל ששיער בדעתו.. אני מבינה שסיכמתם על שינוי אחד והוא רצה 5 פעמים שינוי (או משו כזה?) ולכן היה צריך לדעת מעצמו שזה יעלה לו יותר, אבל היית צריכה להזהירו.
אבל בכל אופן, האם לא היה יותר טוב מראש לקשר את כל העמודים כך שכל שינוי לא יהי ידני? מסתבר שבגלל שאת חשבת שזה יהיה שינוי אחד, חשבת שזה בסדר.. אבל תכלס אם היית יודעת שזה יותר שינויים, אולי היה עדיף להמליץ שתעבדי על הכל מחדש כך שכל שינוי לא יהיה אוטומטי? לא יודעת אם זה באמת היה חוסך זמן או לא? טוב, זה לא משנה כרגע.
בכל אופן תדעי שאני מאד מבינה אותך בראש ובראשונה. שלא תחשבי שלא. עבדת והכסף מגיע לך! אבל אני חושבת שכדאי לחשוב על מה שכתבתי מצדו של הלקוח, אולי אני טועה, אבל נראה לי שצריך להזהיר מראש : הגענו כרגע לX כסף.. כרגע הגענו לXX כסף, האם להמשיך?
אולי אני טועה,
אבל אולי יש מקום לצאת לקראת הלקוח ולהוריד לו כך וכך כסף באחוזים מהתשלום הכולל? להסביר ללקוח שהעימוד הידני שהוא דרש היה מעבר למה שסכמתם, עבדת פי 4 או 5 יותר זמן ממה שסכמתם, אבל את עדיין מוכנה לצאת לקראת הלקוח ולתת לו הנחה. איך להסביר את ההנחה? לא יודעת....

הוא היה מודע, והוא לכן העלה את המחיר לעמוד. אני חושבת שעשה זאת רק כתמריץ. מאד מתסכל לעמד את אותו הספר 7 פעמים בגלל מחשבות מאוחרות של הלקוח. הוא גם כעס עלי בסוף, כי לא הסכמתי לו לערוך שינוי מסויים, שחשבתי שייראה כמו טעות ולא כמו משהו מכוון.

מילא.
הלכתי לקראתו.
לא הפסדתי מזה המון. בסך הכל יצא לי מזה משהו. יותר טוב מכלום.

ayala

משתמש מקצוען
אם הוא העלה את המחיר לעמוד, את יכולה להפחית מהמחיר שהוא נקב, ולחשב את השכר לפי זה.
אא"כ את ממש לא מעונינת להוריד במחיר.
אם כן, אין לך הרבה מה לעשות חוץ לדרוש את הסכום בתוקף, לא לתת את הקובץ במקרה של אי תשלום אל הסכום שנקבע,
או ללכת לדין תורה,
או אם את כן רוצה להוריד במחיר, שהרי הוא העלה אותו כתמריץ, תפחיתי מהסכום (נגיד בתחילה היה 10, הוא העלה ל12, תחזירי ל10 ותחשבי מחדש, ואז נראה לי שזה ייראה לו הוגן והוא יהיה מוכן לשלם..)להבא, תזהירי אותו על להבא...

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נקווה שיהיה להבא. התפשרנו על חצי. נראה מה יהיה להבא. ה' יעזור. להבא זה כבר יהיה בכתב

הרשל'ה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
קיץ, חם, ואין לי זמן לקרוא את כל השתלשלות העניינים,
רצ"ב פתרון מהיר לסיטואציה.

בהצלחה.

קבצים מצורפים

• 2.jpg
    KB 55 · צפיות: 8

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
הרשלה, כלפי מי מכוונים את זה? לרקה שלנו או ללקוח?

אלי ויסברג

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הליכה על הסף למול האספסוף

יש במשא ומתן מה שנקרא "הליכה על הסף", היינו להגיע למצב קיצוני בו הלקוח חייב לוותר או להפסיד הכל (ובזה יש סיכון, מאחר וגם אתה אינך מעוניין בזה). אני עמדתי במקרה דומה מאוד, בו גם העימוד היה ידני מהסוג הזה, ולקראת אחד השלבים הסופיים הלקוח החליט שהוא רוצה את תחתית הדף גבוהה יותר. היינו: לעמד מחדש. הבהרתי לו יפה כיצד העסק עובד, ולמרות שלא היה סיכום בכתב ברור וכו', הוא הבין יפה כי במסגרת התקציב הזה הוא לא יקבל הזה, התמודד בין שתי הברירות: העלאת התקציב, או "התפשרות" (שלדעתי עדיפה מלכתחילה) על העיצוב, ובחר בשנייה.

צביה בלס

משתמש רשום
קבלת לפחות את הכסף שהתפשרתם עליו????
אני הייתי לוקחת על זה לפחות 20 ש"ח לעמוד...

ואם כבר מדברים על מחיר לעמוד - אז הנה משהו טרי מהשבוע -
עשיתי עבודת עימוד למישהו ושלחתי לו הודעה בתחילת העבודה שהמחיר הוא 14 ש"ח לעמוד...
לאחר סיום העבודה הוא מתקשר אלי ואומר (300 עמודים) - המחיר שכתבת זה לדף, נכון....???? (דהיינו - 2 עמודים)....

עמוד ועימוד

משתמש פעיל
עימוד ספרים
לתשומת לב:
רוב הספרים עולים כפול מהסכום הראשוני, גם פרויקטים גדולים וגם ספרים פשוטים

ולכן אני מעדכן את הלקוחות מראש שמנסיון המחיר הוא כפול
אם הם רוצים לחסוך את זה צריך לשמור לא לשנות לא לתקן וכו' אבל עוד לא היה לי ספר שלא עלה כפול מהמחיר הראשוני

פוטושופרית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תמחור ספר

איך מתמחרים ספר 150 דף הכולל בעיקר תיבות טקסט(הכל ידני)ותמונות(עיצוב ועימוד).בפייג'מיקר או אילוסטרטור?
האם יש מחיר לתמחור לפי עמוד או לפי שעה במקרה כזה?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לקחתי על דבר כזה (86 עמודים) - 20 ש"ח לעמוד + 300 ש"ח לכריכה.
אין לי מושג אם זה מחיר טוב או לא, אבל כל החומר הגיע מאוד מסודר וגם בהגהה לא היו כמעט שינויים. הרקעים והמסגרות וכו' היו בדף אב באינדיזיין (למה אילוס'?) והעבודה היתה לעבור עמוד עמוד ולהכניס בו את הטקסט שלו (בתיבות טקסט שהוחל עליהם הסגנון הרצוי מראש) ואת התמונות למסגרות.
מה שכן, רצוי לבדוק אם התמונות שמגיעות הן באיכות טובה או שיש צורך לבצע בהם תיקונים בפוטושופ כי אז גובים גם על כל תמונה שמתקנים.
בהצלחה.

אם תרצי לראות דוגמא אני יכולה לשלוח לך בסקייפ.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מומלץ לא להקפיץ אשכולות ישנים.....

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אגב, רק ערב פסח [אם כבר הקפיצו את האשכול הזה] קיבלתי את התשלום הסופי עבור העבודה הזו. רק חצי שנה לקח.

וגם, בסוף התפשרנו על חצי.

נו שוין. הכל משמיים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה