שאלה כאובה לצלמות המפקיעות את המחיר כלפי מטה....

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
על צלמות סטודיו ואומנות:
אם אומנות היא גם להניע מיתר בלב הצופה ביצירה(כך אני חושבת, כי חוץ מהביטוי האישי- באומנות, יש את עניין ההשפעה על המתבונן)
רציתי לשתף במשהו: לפני כמה שנים לקחתי את בני לצילומי חלאקה אצל צלמת.
יצאו תמונות נהדרות ב"ה, שלחנו גם לסבא/סבתא.
תמונה אחת תלויה בסלון של אימי. תמונה קלאסית לגמרי: הילד לבוש אלגנט, כיפת קטיפה על הראש, מחלפות שער והוא מצביע באצבע על האות א' בספר המסורת.
הרקע דווקא טבעי: הוא צולם על רקע קיר מחופה אבן.
לכאורה: זה אומנות? יש מליוני תמונות בואריציה הזו.
לבית אימי הגיע אדם משכבה סוציואקונומית גבוהה מאוד. אחד שמן הסתם נחשף לאומנות ברמה.
הוא לא ישראלי, אני לא בטוחה שיהודי בכלל. מכל מה שראה, הכי תפסה אותו התמונה הזו. הוא התלהב ממנה במיוחד.
ההבעה של הילד, כשהצלמת שאלה אותו:"אתה יודע איפה א'?" ותפסה אותו כשהוא מצביע על האות בהבעת גאווה מעורבת בביישנות- היא שהקפיצה את התמונה מסתם הצגת חלאקה.
אני חושבת שזה מה שנגע בצופה, וזו אומנות. כך נראה לי.
בקיצור: צלמות חלאקה, לעולם לא תדעו לאן יגיעו אותן תמונות ואילו מיתרים ירעידו.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;1133450:
על צלמות סטודיו ואומנות:
אם אומנות היא גם להניע מיתר בלב הצופה ביצירה(כך אני חושבת, כי חוץ מהביטוי האישי- באומנות, יש את עניין ההשפעה על המתבונן)
רציתי לשתף במשהו: לפני כמה שנים לקחתי את בני לצילומי חלאקה אצל צלמת.
יצאו תמונות נהדרות ב"ה, שלחנו גם לסבא/סבתא.
תמונה אחת תלויה בסלון של אימי. תמונה קלאסית לגמרי: הילד לבוש אלגנט, כיפת קטיפה על הראש, מחלפות שער והוא מצביע באצבע על האות א' בספר המסורת.
הרקע דווקא טבעי: הוא צולם על רקע קיר מחופה אבן.
לכאורה: זה אומנות? יש מליוני תמונות בואריציה הזו.
לבית אימי הגיע אדם משכבה סוציואקונומית גבוהה מאוד. אחד שמן הסתם נחשף לאומנות ברמה.
הוא לא ישראלי, אני לא בטוחה שיהודי בכלל. מכל מה שראה, הכי תפסה אותו התמונה הזו. הוא התלהב ממנה במיוחד.
ההבעה של הילד, כשהצלמת שאלה אותו:"אתה יודע איפה א'?" ותפסה אותו כשהוא מצביע על האות בהבעת גאווה מעורבת בביישנות- היא שהקפיצה את התמונה מסתם הצגת חלאקה.
אני חושבת שזה מה שנגע בצופה, וזו אומנות. כך נראה לי.
בקיצור: צלמות חלאקה, לעולם לא תדעו לאן יגיעו אותן תמונות ואילו מיתרים ירעידו.

אשרייך שנתפסת בתמונת הבעה עם האות "א" ולא באיזה סתם "אומנות"
יחף/ערום, תחפושת של פורים, משקפיים של סבא (הקף בעיגול:))

aynoah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
בס"ד,

וסתם סיפור קצר שהוא משהוא שמסתובב לו בתגובות כחוט השני:
"... הצעתי למנהלת מעון לצלם אצלה ארועים, סוף שנה וכו'. הגשתי לה מסמך מסודר עם כמה אופציות - המחירים באמת לא בשמיים. היא ענתה שעכשו לא הזמן, אולי באמת בסוף השנה.... אחרי יום או יומיים נכסתי שוב לשם. עבדה שם גברת חסידה, ... עם מצלמת פוקט... העמידה איזה ילד צמוד לקיר (שיהיה רקע מקצועי) וצילמה. במקרה היה לי שם ילד במעון, התוצאה - תמונה מרוחה, ללא פוקוס, עם הרבה רקע.
אני "בטוח" שהיא לקחה הרבה פחות ממה שדרשתי אני :-{ . ולאחר חלוקת התמונות, כל הורה שיבח את המנהלת על הרעיון המוצלח ועל הזאטוט המוצלח שלהם בתמונה...
יש לי כמה וכמה תמונות גן כאלו. אני לא הוזמנתי אף פעם לצלם שם. אבל לאותה אמא עם הפוקט היתה קצת פרנסה...
אז נכון, צריך לעמוד על המחיר, ולהציע איכות תמורתו, אך בודאי - עדיין נקבל הרבה ביקורת על המחיר ונרגיש מאוד מושפלים ובודאי נמשיך לפעמים גם לשבת בבית... סליחה שהארכתי ;).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה