כללי שאלה | בעיה עם לקוח

הסתר_פנים

משתמש פעיל
אני מעצבת פרוספקט עבור לקוח מסויים, אנחנו עדיין בשלב העבודה, אני שולחת לו קבצים להגהה ולביקורת.
היום הבחור מראה לי את אתר האינטרנט החדש שהוא בנה ולתדהמתי האתר בנוי מהעיצובים ששלחתי לפרוספקט. הוא העביר את החומר לבונה אתרים שחתך כהבנתו ושילב אלמנטים עיצוביים שלי והנה אתר לתפארת.
מדובר גם בטקסטים שניסחתי עבורו והוא שילב אותם באתר. וכל זה ללא ידיעתי.
מה אתם אומרים? זה הוגן? חוקי?
מה אתם הייתם עושים במקומי?

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
הוא הולך לשלם לך הרבה הרבה כסף על זה, אם הוא לא יגיע איתך להסכם מתקבל על הדעת - ובהקדם...

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וואי איזה חוצפה יש לאנשים!
תבהירי לו איזה טעות הוא עשה.

הסתר_פנים

משתמש פעיל
שוב אנחנו חוזרים לאותה נקודה לא מובנת.
הלקוח יכול לטעון, עשית לי קבצים שילמתי לך, מה אכפת לך מה אני עושה בהם? (אגב הוא עדיין לא שילם כי אנחנו ממש באמצע העבודה)
ניסחת עבורי טקסטים, הם שלי מעכשיו.
הוא השתמש בקבצי jpg סגורים וחתך מהם, וממש העתיק את העיצוב כולו צבעים וכד'.
אגב, לפני תחילת העבודה החתמתי אותו על הסכם שכתוב בו כל מפרט העבודה עבורו. כתיבה וניסוח, עריכה, עיצוב גרפי והדפסה. כמובן שאין איזכור לשימוש אחר.

האם יש לכל מה שאני טוענת גיבוי משפטי? עם איזה טיעון אני צריכה לבוא אליו?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם יש הסכם זה טוב מאוד!

תגידי לו שאין לך בעי'ה שישתמש בחומרים מעבר למה שחתם בחוזה, רק שאת צריכה לתמחר מחדש את העבודה.

לגבי הטקסטים שניסחת, לי זה נשמע די הגיוני שאם הוא מרוצה מהניסוח שלך וגם משלם לך על זה - שהוא ישתמש בהם מעכשיו והלאה, לא יודעת אם על זה את יכולה להגיד משהו.
אלא אם כן מצויין בחוזה במפורש שהניסוח הוא לשימוש חד פעמי בלבד וכל שימוש אחר כרוך בתשלום נוסף.

אבל על העיצוב בטוח שהוא צריך לשלם.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ועוד משהו לגבי הטענות כביכול שהוא יכול לטעון, מאוד מקובל לכתוב בחוזה סעיף שכל שימוש בעבודה או בחלקים ממנה אסור ומחייב תוספת תשלום, וכך את מכוסה.

הסתר_פנים

משתמש פעיל
מה ההבדל בין טקסט שישבתי לנסחו ולעצבו ובין עיצובים שיצרתי?
בשניהם מדובר בחומר שייצרתי למטרה מסויימת שהוגדרה מראש.

זו אניאני

משתמש פעיל
מה שמעצבן פה שהוא יכול לעשות ראש קטן ולטעון שבאמת הוא רכש את זה וזה לא ענינך מה הוא מבצע מזה - כי זה שלו וזכותו ללכת למישהו אחר ולשלב אלמנטים ממה שעצבת לו לצרכיו השונים.
כי לכאורה כל עוד הוא עצמו משתמש עם זה, לא שהוא העביר את זה למישהו אחר- לא אמורה להיות בעיה מבחינתו...

אבל החוצפה היא שזה לא שהוא הדפיס את זה בכמה עותקים וגדלים שהוא רוצה,
השימוש הוא ברמה אחרת.

מעניין באמת האם יש לזה איזה סימוך משפטי.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
השאלה איך זה מנוסח בחוזה, זה מה שהתכוונתי

מיכל וובר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הסתר_פנים;88395:
מה ההבדל בין טקסט שישבתי לנסחו ולעצבו ובין עיצובים שיצרתי?
בשניהם מדובר בחומר שייצרתי למטרה מסויימת שהוגדרה מראש.

אין שום הבדל בין עיצוב לכתיבת טקסטים - - -
המחיר הוא עבור העבודה הספציפית הזו, שימוש נוסף בעבודה או בחלק ממנה חייב להיות מתוגמל בתשלום נוסף

ללא הבדל בין אות, מילה ריבוע או עיגול - - -

מה שאת יכולה לאמר לו, שבזה שהוא משלם,
החומר לא הופך להיות שלו, כי אז זה יעלה לו פי 5 ויותר
אלא לאותו שימוש שהוגדר בחוזה - - -

ו... כן, לדעתי סעיף זה צריך להופיע בחוזה, לכל הקשיי קליטה
או הסחטנים למינהם - - -

simba

משתמש רשום
יקירתי, קבצים להגהה תשלחי ברזלוציה הכי נמוכה או עם רשת על הכל............

riki

משתמש צעיר
כשהגרפיקאית מסימת עבודה היא נותנת אתזה ללקוח כקובץ סגור והוא יכול לעשות איתו מה שהוא רוצה ולפרסם איפה שהוא רוצה, ז"א הלקוח קונה מהגרפיקאי את העיצוב כולל הניסוח!
מה שכאן קרה הגיע הלקוח ופשוט שילב את העיצוב באינטרנט (סוג של פרסום) השאלה היא האם לעיצוב באינטרנט יש מחיר שונה מאשר למודעה שתתפרסם בעתון??
דבר נוסף שכאן קרה הלקוח פרסם את העיצוב של הגרפיקאי לפני שהוא סיים לעבוד ויכול להיות שבסוף הלקוח ישנה למשל: את הצבעים של המודעה ואז יצא שיש ברשותו עבודה נוספת שבשימוש...

המביט

משתמש מקצוען
נכתב ע"י riki;88495:
כשהגרפיקאית מסימת עבודה היא נותנת אתזה ללקוח כקובץ סגור והוא יכול לעשות איתו מה שהוא רוצה ולפרסם איפה שהוא רוצה,
אני חולק,
מי אמר שהלקוח יכול להשתמש לכל דבר?
אם גרפיקאי עובד על עיטור מסויים הוא לא מוכר אותו. הוא נותן רשות שימוש למטרה מסויימת לא יותר מכך

riki

משתמש צעיר
אני לא מדברת על אלמנט מסוים מתוך העיצוב אלא על המודעה כשהיא בשלמותה!!!
הלקוח משלם והולך הביתה עם מודעה שהוא יכול לפרסם אותה היום במקומון של ירושלים ומחר בעיתון קול העיר...
אלא עם כוונת פותח האשכול כאן שהלקוח לקח פריטים מהמודעה ושתל אותם בתוך האתר...
כאן יש ביעיה יותר עמוקה...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה בדיוק מה שהיא התכוונה!

אלמנטים שחתוכים מתוך קובץ JPG שנשלח ללקוח כסקיצה

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
לא חייב להיות שהלקוח הוא אדם רע, או נצלן.
בהחלט זה יכול להיות חוסר הבנה, חוסר מודעות לעניין.
תראי ללקוח את האשכול הזה (תדפיסי לו) יכול להיות שזה יעזור לו להבין את הבעייתיות....

koShir

משתמש צעיר
בדיוק בתקופה שזה קרה לי עם לקוח שביקש קובץ פתוח, בעלי הלך לרופא שיניים פרטי עשה צילומים, ואח"כ הרופא נתן לו הצעת מחיר ....... של רופא שיניים פרטי יקרן!!!, רצינו לנסות את מזלינו אצל אחר ... אז היינו צריכים להוציא מהרופא הראשון את הצילומים שעלו 180 ש"ח. כמובן שבעלי שלח אותי למשימה הנחמדה הזו... לא היה נעים, ובמיוחד כל הזמן חששתי שהוא יגיד שיש תוספת תשלום על הוצאה מהמרפאה שלו. או, בו ננסח את זה בצורה שיותר דומה למקרה דנן:
צילומים עבור פציאנט במרפאה שלי: 180 ש"ח,
עבור פציאנט שילך למרפאה אחרת: 240ש"ח .
נו, איך זה נשמע? מה שבטוח, אני אשנא את הרופא הזה. מה אני מבינה בצילומים ורפואה וכו', נגיד שעבודת הצילום דורשת מיומנות מיוחדת... אז מה, אין לי כסף מיותר וגם לא לאף פציאנט , לקוח, וכו'.
-אנחנו צריכים להבין שהלקוח לא מבין בעבודה שלנו, לא מבין שיש כאן יצירתיות, אומנות, ושלפעמים אנחנו זורקים בעבודה שלנו אלמנט קטן, נחמד שלקח לנו כמה שעות לבנות אותו.- בקיצור, צריך לזכור עם מי יש לנו עסק.
אלו נקודות המיקוח שאני חושבת שקיימות:
  • דבר ראשון, לעשות משהו מאחורי הגב, זה כבר מעשה לא הגון, לא menchlech , לא יפה, ואת יכולה להתחיל עם זה, לפחות כדי להעמיד אותו במקומו ושלא יעיז מידי לפתוח את הפה.
  • אם כתוב לך בחוזה שכל שימוש נוסף דורש תשלום נוסף , אז מה הבעיה? את מראה לו בחוזה ונגמר
  • אם הוא השתמש באחת הדוגמאות, יוצא שיש מצב שיקבל כמה דוגמאות, ולכן פשוט שעל יותר מדוגמא אחת משלמים יותר. אולי לא מחיר מלא , אבל תשלום נוסף לכל דוגמא נוספת
  • אני חושבת , שאין ברירה (ןבזמנו הבנתי שכך זה גם לפי ההלכה) כאשר את מוכרת ללקוח עבודה, היא שלו. אם הוא מבקש קובץ פתוח, יש הרבה אנשים שדיברתי איתם שנותנים קובץ פתוח, אני אישית בשביל שלא תהיה לי עוגמת נפש, הייתי לוקחת תוספת של 10 20 % יותר.
  • אולי יעזור לך לחשוב על הדוגמאות הבאות: כמו שיש windows home edition /professional וחברות פונטים שקובעות לך מחיר לפי השימוש במוצר...
הצלחה רבה רבה, אשמח לראות את החוזה שלך! יש לי צורך...
בטח מנוסך טוב :)

david

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חברה אין כמו לעשות הסכם מראש מפורט על הכל, איזה חכם הרואה את הנולד

בוא נראה מי שיביא איזה נוסח טוב לחוזה עבודה, לתועלת כולנו

לגבי הנוסח את צריכה לענ"ד להגיד לו שאם הוא משתמש עם הטקסטים האלה למיתוג הסכום גבוה פי חמש

riki

משתמש צעיר
אולי באמת משהו כאן יעלה חוזה לתועלת כולנו...?

יענקי שכטר

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י david;88764:
חברה אין כמו לעשות הסכם מראש מפורט על הכל, איזה חכם הרואה את הנולד

בוא נראה מי שיביא איזה נוסח טוב לחוזה עבודה, לתועלת כולנו

לגבי הנוסח את צריכה לענ"ד להגיד לו שאם הוא משתמש עם הטקסטים האלה למיתוג הסכום גבוה פי חמש

אביגדור העלה צילום מהחוזים שלו, נו אביגדור תמצא את האשכול.. :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה