כללי שאטרסטוק או לא להיות?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
זה מה שכתבת:
"להשתמש באלמנט מוכן, 'העתק-הדבק' זה סוג של זלזול באינטלגנציה (לא של הלקוח, של כל הגרפיקאים מסביב :))..."

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
אוח, מה נהיה כאן??
תמנתי, את פשוט לא הבנת את חוי, תקראי שוב את מה שהיא כותבת, ובמיוחד את השורה הזו:
"בגדול אני בהחלט בעד שימוש במאגר תמונות איכותי, שמקל על החיים ומשדרג את עבודות"

היא לא כתבה שלהשתמש בתמונות זה העתק הדבק, את סתם לקחת אותה קשה
כולנו משתמשים ונעזרים במאגרים וגם משלמים על זה הרבה הרבה כסף.

העניין הוא לדעת לעשות את זה בחכמה, לא לקחת אלמנט מוכן, לתקוע לידו 2 מילים ולהגיד "אני מעצבת לוגואים" או לקחת איזה עיצוב וקטורי מוכן ויפה ולהכניס בתוכו טקסט ולשלוח לפרסום.. זה לא המטרה, האלמנטים והתמונות אמורות לשרת אותנו להגיע ליצירה אישית שלנו. זה הכל

מותר, לגיטימי ורצוי להיעזר בשאטרסטוק. אנחנו הרי לא על מתכונת צלמים והלקוחות הקטנים לא ישלמו לך על צילום מקצועי.. לכך בדיוק יש את המאגר (שאגב, גם במשרדי פרסום משתמשים בתמונות של שאטרסטוק..)

מקווה שהובנתי, וזה גם מה שחוי ניסתה להסביר. אז באמת - אין לך מה לקחת את זה קשה.
תמשיכי לקנות תמונות בשאטרסטוק, זה בסדר גמור

:)

chavi9

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י תמנתי;810536:
זה מה שכתבת:
"להשתמש באלמנט מוכן, 'העתק-הדבק' זה סוג של זלזול באינטלגנציה (לא של הלקוח, של כל הגרפיקאים מסביב :))..."

הסמיילי נועד כדי להרגיע את כל מי שלוקח קשה את הדברים.
מי שמעונין יכול לזלזל בי, כאחת שמנויה במאגר ומשתמשת בו הרבה...

ושוב, אני מצטערת מאד אם מישהו נפגע מדברי ומבקשת בזאת סליחה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
חוי, את יודעת איך אומרים - מאחורי כל בדיחה, מסתתרת אמת.
כולנו משתמשים במאגר, ולעולם לא הייתי חושבת לכתוב למישהו אחר, ששימוש בקובץ וקטורי או תמונה זה סוג של העתק הדבק. כתיבה כזו זה זלזול בגרפיקאים אם או בלי סמיילי.

אני לא נפגעתי מדבריך, אבל קשה לי לקרוא כאלה סגנונות כתיבה בלי להגיב בחומרה. כי יכול להיות שיש מישהו לא מנוסה כמוך שעוד עלול להאמין לך שזה נכון.
והדעה שהבעת פה, שמעתי מעוד כל מיני גרפיקאים וגם פותח האשכול חושב ככה, אחרת מן הסתם לא היה מעלה את הנושא הלא כן?

הקיצר - אני משתמשת בתמונות מוכנות ולא תמיד יש צורך לשנות משהו ואני ממש, אבל ממש גאה בזה!

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
שרית, לגבי המשפט הזה שלך "לא לקחת אלמנט מוכן, לתקוע לידו 2 מילים ולהגיד "אני מעצבת לוגואים" "

למה לא?
מי אמר שזה רע?
אני לא רואה הבדל בין שימוש בתמונה או באלמנט אם או בלי לשנות.
כל אחד בהתאם ליכולותיו והכל לגיטימי! [כל זמן שזה בהתאם להלכה]

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תמנתי, לא צריך להתגונן כל כך.
תעבדי כפי שאת מוצאת לנכון וראוי, ומנגד תביני שלגיטימי אם מישהו אחר רואה בכך בעיה מוסרית/מקצועית/אחרת וממליץ שלא לנהוג כך.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
צודקת. זה לא נובע מהתגוננות, זה נובע מניסיון חיים ביחד עם אופי מסויים שלא סובל אי צדק.

pessi&chani

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תמנתי;810580:
צודקת. זה לא נובע מהתגוננות, זה נובע מניסיון חיים ביחד עם אופי מסויים שלא סובל אי צדק.
תמנתי, הגיע הזמן שתפנימי שבעולם שלנו אין צדק, וחבל לך כל החיים להלחם עליו, לפעמים עדיף להיות חכמים, להעלים עין ולהמשיך הלאה, אחרת באמת לא נוכל לשרוד בעולם שקרי כמו שלנו.
אמת יש רק למעלה.

(זה לא שאני באה לתת מוסר, אלא אלו בעצם מסקנות שהגעתי אליהם אני - כמוך ממש לא סובלת אי צדק. ולא רק בכביש אלא בהרבה דברים מוטב להיות חכמים מאשר צודקים)

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
את גם צודקת, אבל כמו שכתבתי למעלה - אופי...... פעם זה היה ג'ינג'ית, לפני שהפכו לי אותו לתמנתי. זוכרת את הניק הקודם שלי ששינו לי איך שהוא בויכוח הצדק הקודם? אז זהו, שג'ינג'י זה אופי.
זה כמו להגיד לי להפסיק להיות ג'ינג'ית.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
... מיותר

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מבחינתי הכל מתחיל ונגמר בתשלום של הלקוח
כשהלקוח משלם גרושים, אני שולף לו עבודות מוכנות ברמה סבירה ומשנה פרטים בשבילו.
כשהלקוח משלם כראוי אני גם יושב ומתאמץ וחושב ומבצע עבודה גרפית ממשית.

א.ד.

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
במערכת עיתון פירסומי שהלקוחות משלמים על המודעה והגרפיקה באה ב'אגב' אפשר להבין את השימוש המרובה בתמונות ובאלמנטים קנויים.
כמובן שמשרד פרסום שמעריך ומכבד את עצמו וחותם את שמו בצידי הפרסומת (שנמצאת באותו עיתון פרסומי המדובר לעיל) ימנע משימוש 'מסיבי' בדברים קנויים.
מעצב צריך לדעת את מקומו והגדרתו ולהשתמש שימוש מושכל והגיוני באפשרות הנוחה הזו.

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
אני נמנעת כמעט לגמרי מלשהשתמש באלמנטים מוכנים, אלא אם כן המקור שלהם מטושטש מעובד ובלתי ניתן לזיהוי, בעיקר בגלל הפאדיחה.
נ.ב.
שמואל (הרשל), האם בחרת בשני הטיפוסים, שמרל ודניאל, לרמז על שני אבות טיפוס?
שמרל החסיד מקרית צאנז, שלומפר ופזיז, ומטבע טיפוסו גם עצלן, רוצה לסיים את העבודה בצ'יק, מוריד אלמנט, מזיז פה, כותב שם, והופ, העבודה מוכנה,
ודניאל המצוחצח והמעונב מרמת גן, חושב ומוסרי, מקצוען ויסודי, ועובד על הכל בעצמו מהתחלה?
קצת מעליב.. :)
במקומך הייתי בוחרת בשני שמות דומים, כמו שמרל וברל, דניאל ועזרא :)

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אוהב0ישראל;810687:
מבחינתי הכל מתחיל ונגמר בתשלום של הלקוח
כשהלקוח משלם גרושים, אני שולף לו עבודות מוכנות ברמה סבירה ומשנה פרטים בשבילו.
כשהלקוח משלם כראוי אני גם יושב ומתאמץ וחושב ומבצע עבודה גרפית ממשית.

משום מה מצטייר מהתגובות כאן כאילו הגרפיקאי/מעצב פושט יד, כמה שידבנו ליבו של הלקוח לתת - יתן, ובהתאם לזה הגרפיקאי/מעצב יראה לנכון כמה להשקיע.

לא יודעת איך זה אצלכם.
אצלי, את התעריפים אני קובעת. לא הלקוח.
רמת ההשקעה שלי היא אחידה בכל הפרוייקטים (מודה, יש כאלה שאני מתחברת יותר ויש שפחות, אבל זה ודאי לא קשור לסכום לתשלום, וזה גם לא יגרום לי להוריד את הרמה בפרוייקטים שאני פחות מתחברת).
יש דברים שהם מבחינתי בבחינת "לא בבית ספרנו". אחד מהם הוא להשתמש בתבנית עיצוב מוכנה קומפלט (לא מדברת על אלמנט בודד שמשתלב בתוך דף אינטרנט שלם).
עם זאת, אני מודעת לכך שכמו כל שוק, גם בשוק העיצוב חייבת להיות שכבה של בעלי מקצוע שגובים מעט ועובדים מהר, ובסופו של דבר זה לטובת כולנו, כי זה מסייע לאלה שגובים הרבה ומשקיעים זיעה ומאמץ בכל פרוייקט, לבדל את עצמם.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נעמה - הגישה שלך מובנת. את רואה את עבודתך כמרכזית בסיפור, ועל כן מוכתב שהיא תהיה איכותית ואחידה ברמתה.
אך לא כולם כך. רוב הגרפיקאים אכן חיים מלקוחות שבאים ממגוון שכבות, דרישות ורמות תשלום.
בדיוק כמו בית מלון, שיכול להיות גם יוקרתי, ובכל זאת יהיו בו גם חדרי יחיד, גם חדרי משפחות וגם סוויטות. הכל לפי התשלום.

Disenio

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אני חושבת שזה תלוי הרצון, אם יש לי את הזמן אפי' ששלמו לי פחות. אני אחת שמשקיעה הרבה העיקר ללמוד יותר בלהיות מקצועית. תכל'ס כל עבודה בשבילי היא אתגר בשביל להתקדם. (לא משנה הכסף. אני אחת צריכה ללמוד להיות להפך... להסתכל על הכסף)

polin

משתמש רשום
ומה עם משרדי פרסום שלוקחים לוגו מוכן משטרסטוק (למשל)
כמו שמצינו כבר (שטראוס... ועוד...)
ואל תדאגו לתשלום שהם מקבלים...
הם לא לוקחים תשלום כמו שמערל...

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שמרל, סליחה, הרשל:

השמרל והדניאל האלו הציקו גם לי. הם מרמזות על נחיתות בסיסית בגרפיקה החרדית. וזה לא שאין לה לאן להתקדם, אך מכאן ועד לנחיתות כזו הדרך רחוקה.

שמואל בזנסון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י TIP X;811596:
שמרל, סליחה, הרשל:

השמרל והדניאל האלו הציקו גם לי. הם מרמזות על נחיתות בסיסית בגרפיקה החרדית. וזה לא שאין לה לאן להתקדם, אך מכאן ועד לנחיתות כזו הדרך רחוקה.

לא התכוונתי. בניתם קונספירציות.

בכוונה אמרתי שמערל מנתניה ולא מבני ברק, ברכפלד, ביתר, קרית ספר וכו'.

כן בניתי דמויות ולפי השמות - שמערל הוא חפיפניק כזה. ודניאל הוא אינטלגנט מעונב.

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
והרשל דוקא לא חפיפניק, ויש לו עבודות יפות מאד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה