דרוש מידע רצף ביטוחי בפנסיה

עושה שליחות

משתמש רשום
שלום רב, אודה לעזרה.
עבדתי במקום עבודה 5 חודשים, לאחר מכן עברתי למקום אחר. (גם לפני תחילת עבודתי עבדתי במקום אחר כשנה וחצי.)
לפיכך הייתי זכאית להפרשות לפנסיה מיד בהתחלה או לכל הפחות אחרי 3 חודשים רטרואקטיבית.
למעשה, עדכנתי את המעסיקים מיד בהתחלה שהם צריכים להפריש, והם משום מה לא הפרישו לי, לא ברור לי למה.
קיבלתי איזה 2 מכתבים מהפנסיה ולא מספיק הבנתי מה זה אומר, לכן התקשרתי לקרן וביררתי כי אני לא מבינה-ואמרו לי שהכל בסדר.
אז לא התעסקתי מדי הרבה מעבר.
למפרע התברר לי שהם לא הפרישו לי הפרשות כלל מהתלוש, לא רק לא העבירו לקופה, לא לקחו בעצם גם את החלק שאני חייבת בו.
ועכשיו יש לי חוב של איזה 5 חודשים והקרן טוענת שלא מגיע לי רצף ביטוחי בעקבות כך.
למרות שהסברתי להם שהיה פה 0 אחוז אשמה מצידי, הם לא מקשיבים...
יש מה לעשות? כמה זה אגב קריטי הרצף הזה?
זה ממש מרגיז.....
תודה.
שכחתי לציין שהיום אני עובדת במקום אחר.

A052

משתמש סופר מקצוען
זה קצת קריטי, ובכל מקרה זה לא עניין של קרן הפנסיה.
מקסימום תוכלו לתבוע את המעסיק הקודם.

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
זה קריטי ואסביר למה.
בקרן פנסיה יש 3 רכיבים:
פיצויים, תגמולים וביטוח.
התגמולים- זה הרכיב של החיסכון לפנסיה, בעז"ה
הפיצויים- זה רכיב שהמעסיק מפריד מדי חודש והעובד יכול למשוך את הכסף הזה בגמר עבודתו אצל המעסיק, הוא יכול גם להשאיר את הכסף בקופה ואז בפנסיה גם כספי הפיצויים מתמזגים עם התגמולים ונכנסים לעובד בקצבה חודשית.
הביטוח זה רכיב של אובדן כושר עבודה (פיצוי חודשי במקרה של אובדן היכולת לעבוד) , ופיצוי לשארים (חלילה במקרה של פטירת העובד, פיצוי חודשי לבני משפחתו).
למה חשוב שמירה על רצף ביטוחי?
1. כי יש תקופת אכשרה לרכיב הביטוח- תקופת אכשרה היא תקופה שנקבעת על פי תנאי הפוליסה ובה לא ניתן לתבוע את הפנסיה על מקרים שקרו לפני או במהלך תקופת האכשרה. בפנסיה תקופת האכשרה היא 5 שנים.
2. כי עבור רכיב הביטוח יש למלא הצהרת בריאות, במידה והייתה לך פנסיה פעילה , לא היית צריכה למלא שוב הצהרת בריאות. היית עושה עליה קבלת בעלות. מקווה שאת בריאה והכל תקין, אבל במידה וחלילה קרה משהו או התגלתה מחלה כלשהי במהלך החמישה חודשים הללו- כעת תצטרכי למלא שוב הצהרת בריאות והמחלה שהתגלתה- תהיה מוחרגת מהביטוח. לא תהיי מכוסה על נזק בגינה.

עכשיו אין הרבה מה לעשות, כי גם אם המעסיק הפריש כחוק, עבר זמן מאז העזיבה שלך משם ובכל מקרה סביר להניח שהפוליסה הייתה מסולקת.

להבא,
כשעוזבים מקום עבודה, מרימים טלפון לחברה בה הפנסיה מנוהלת ומבקשים לעדכן הסכם ריסק זמני. הסכם ריסק זמני הוא הסכם ששומר על הזכויות הביטוחיות של הפנסיה, העלות שלו היא כמה עשרות שקלים בודדים לחודש שניתן לבחור אם לשלם מהצבירה בפנסיה או באופן עצמאי, ואז גם הזכויות נשמרות, גם יש רצף וגם כשתתחילו עבודה- המעסיק יהיה מחויב להתחיל לשלם מיד לפנסיה.

נכון שיש תקופה מסוימת (ומשתנה לפי אורך חייה של הפוליסה עד רגע העזיבה) שהחברה מעדכנת באופן אוטומטי ריסק זמני וגובה מהצבירה, אבל לא הייתי ממליצה להסתמך על כך. קשה עד בלתי אפשרי לזכור אחרי כמה חודשים לטפל בזה.

עריכה,
עכשיו אני רואה שאת עדיין עובדת אצל המעסיק שלא משלם,
אם כך, הוא אחראי לעובדה שהפנסיה מסולקת. תפני אליו ותדרשי ממנו לטפל בהחייאת הפנסיה. זו טעות שלו ואין סיבה שאת תספגי את ההפסד.
אם לא הורידו לך מהתלוש, כנראה שתהיה לך הורדה גדולה רטרואקטיבית, אל תוותרי על הפרשות אחורה.

עושה שליחות

משתמש רשום
לא את לא מספיק הבנת את מה שכתבתי.
אני כבר לא עובדת אצלם, זסיימתי לעבוד אצלם לפני חצי שנה בערך.
ועבדתי אצלם סה"כ 5 חודשים
ואני עדכנתי אותם שהם צריכים להעביר לי לפנסיה, ואני לא יודעת למה הם לא עשו את זה, הם מוסד ישר.
היה לי באותה תקופה הודעות מהפנסיה אבל הסבר שלהם ממש לא היה ברור, וגם התקשרתי לשאול ואמרו שהכל בסדר.
אף אחד לא עדכן אותי מה זה רצף ביטוחי, עכשיו הקופה מאשימה אותי, ומה יעזור לי לתובע מעסיק על זה שלכאורה אני האשמה בכך שלא עשייתי עם זה כלום? מה שממש לא נכון...
תכלס, מה אפשר לעשות?
יעזור לעבור קופה?
אני לא מצליחה להבין, חסר אנשים שלא עובדים תקופה מסויימת?
בגלל דבר כזה של חוסר הבנה וטעות אנוש איך אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה????

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא את לא מספיק הבנת את מה שכתבתי.
אני כבר לא עובדת אצלם, זסיימתי לעבוד אצלם לפני חצי שנה בערך.
ועבדתי אצלם סה"כ 5 חודשים
ואני עדכנתי אותם שהם צריכים להעביר לי לפנסיה, ואני לא יודעת למה הם לא עשו את זה, הם מוסד ישר.
היה לי באותה תקופה הודעות מהפנסיה אבל הסבר שלהם ממש לא היה ברור, וגם התקשרתי לשאול ואמרו שהכל בסדר.
אף אחד לא עדכן אותי מה זה רצף ביטוחי, עכשיו הקופה מאשימה אותי, ומה יעזור לי לתובע מעסיק על זה שלכאורה אני האשמה בכך שלא עשייתי עם זה כלום? מה שממש לא נכון...
תכלס, מה אפשר לעשות?
יעזור לעבור קופה?
אני לא מצליחה להבין, חסר אנשים שלא עובדים תקופה מסויימת?
בגלל דבר כזה של חוסר הבנה וטעות אנוש איך אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה????
עדכנת אותם בכתב שיש לך קופה פעילה?
באת להם אסמכתא לכך?
אם לא, באמת אין לך מה לתבוע אותם. חבל לך שלא ידעת את זה קודם אבל לפחות תדעי להבא.
אם כן, תתבעי אותם, כי רצף ביטוחי בפנסיה זה דבר חשוב בלי לדבר בכלל על הכסף שהפסדת. (לפחות 12.5% מהמשכורת של * 5 חודשים.)

עושה שליחות

משתמש רשום
עדכנת אותם בכתב שיש לך קופה פעילה?
באת להם אסמכתא לכך?
אם לא, באמת אין לך מה לתבוע אותם. חבל לך שלא ידעת את זה קודם אבל לפחות תדעי להבא.
אם כן, תתבעי אותם, כי רצף ביטוחי בפנסיה זה דבר חשוב בלי לדבר בכלל על הכסף שהפסדת. (לפחות 12.5% מהמשכורת של * 5 חודשים.)
לא, לא ידעתי שצריך.
הודעתי להם בתחילת עבודתי אבל לא בכתב.
הם מוסד ישר בטירוף סמכתי עליהם ב-4 עיניים...
מה אבל אפשר לעשות במצב שלי? אין דרך חזור? מה כן אפשר לעשות כדי לשנות משהו?
ומה הרצף היבטוחי הזה מונע ממני?

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ניסית לפנות אליהם?
לברר מולם? מה הם אומרים?

למה הרצף חשוב, זה כתבתי בהודעה הראשונה שלי

עושה שליחות

משתמש רשום
אומרים ששלחו לי הודעות באתר על חוסר הפקדות
אני לא הבנתי מה זה אומר כי מבחינתי עבדתי לא חשבתי שהמעסיק שלי לא מפריש.
והקשרתי אליהם אמרו לי שהכל בסדר ואין בעיה.
אז לא הפעלתי מדי את הראש להבין שכן יש בעיה רק שהם לא מודעים אליה.
הם לא נותנים שום אופצייה לשינוי.

עושה שליחות

משתמש רשום
סליחה על הבורות, אומנם למדתי חשבות שכר אך לא הבנתי בפועל מה זה משנה הרצף הביטוחי....
אפשר במילים פשוטות יותר?

bini boo

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
סליחה על הבורות, אומנם למדתי חשבות שכר אך לא הבנתי בפועל מה זה משנה הרצף הביטוחי....
אפשר במילים פשוטות יותר?
לכל ביטוח שהוא, ישנם שתי תנאים:
1. הצהרת בריאות- טופס ובו מצהירים על המצב הבריאותי. במידה ויש בעיה רפואית כלשהי סביר להניח שהיא תוחרג מהפוליסה- כלור שבמקרה של אירוע שקשור לאותה מחלה או בעיה- חברת הביטוח אינה מחויבת לשלם.
2. תקופת אכשרה- תקופה של כמה חודשים (בפנסיה זה חמש שנים) שבה אי אפשר לתבוע את הפוליסה ואם ארע מקרה בזמן תקופת האכשרה, חברת הביטוח לא חייבת לשלם אותו.

מכיוון שבפנסיה יש רכיב ביטוחי, שני התנאים חלים גם עליו.
לכן חשוב רצף. במידה ויש רצף- אין תקופת אכשרה פעם נוספת ואין צורך בהצהרת בריאות.
כעת שתפתחי פנסיה חדשה, גם תצטרכי למלא הצהרת בריאות וגם תהיה לך תקופת אכשרה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה