עזרה רעיונות להוצאה מחודשת של נ"ך מקראות גדולות

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
סליחה על הבורות, זה כולל גם חומשים?
או רק נביאים?
משום מה הרבה מההוצאות האחרונות הוציאו חומשים בהשמטת הרבה ביאורים.. כגון "מקראות גדולות" שהרבה פעמים מושמט הכלי יקר מלבי"ם שלא לדבר..

זה נשמע טוב,
חשוב להדפיס על דף לבן ולא צהבהב אפילו לא מעט. זה מעייף ומעצבן להסתכל לאורך זמן.
לבן - צח!!
בהצלחה רבה!!

ששונית

משתמש מקצוען
כדי להקפיץ את ההוצאה החדשה בכמה רמות, כדאי להכניס ילקוט שמעוני על כל פסוק, או ללכת יותר בגדול וללקט לכל פסוק מדרשים מכל המקורות.

ניוזמן

משתמש פעיל
יצא לאחרונה מקראות גדולות דומה למאור אני לא זוכר את שם ההוצאה נמכר בביתן הספר
המחיר 250 אופחות אני לא זוכר בדיוק אך בעיני ספק גדול אם כדאי להשקיע בזה

מאירוב

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כמה שיפורים מענינים בהקשר לתרגום.
תרגום עברי לקטעים מדניאל ועזרא שבארמית.(זה יכול להיות תרגום על התרגום)
תרגום עברי על תרגום יונתן. בשיר השירים זה ממש מענין ומחכים. וחבל שזה רחוק משפתנו.
פסיקים בתרגום. חשוב במיוחד על החומש אבל לא רק.
חשוב לזכור שהתרגום זה אחד הפירושים הקדומים ביותר אם לא הה. ולכן הגיע הזמן להשקיע על זה.
תקציר לסיפורי התנך. אמרו כבר.

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני זוכרת שכשהרב אהרן בלום התחיל להדפיס את חומשי "המאור" הוא הדפיס 500 סטים, חילק אותם בכוללים גדולים (מיר ועוד) כתב הודעה שמשלם 1/2 דולר על כל שגיאה שתסומן (שילמו אז בדולרים). אסף את כל ההערות, תיקן וקר אז הדפיס מהדורות למכירה. הגהה אמיתית היא רק ע"י לימוד ושימוש אמיתי. בהצלחה

בעילום שם

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מלבי"ם עדיף על הדף.

סתם כך רעיון נחמד, להדפיס תהלים עם מלבי"ם בלבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה