עזרה רעיון

אילה קולודנר

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
השראה,
חמקמקה,
אהובה,
שוב באת אלי,
ודווקא כשהמקלדת ואצבעותי התלכדו,
משדרות על אותו גל,
ברח לו בדל רעיון,
מותיר אותי נאבקת מול פרצופה המאוכזב של השראה
אני צריכה בדחיפות רעיון לסיפור בנושא "אורי וישעי"
תנו לי משהו,
דמות?
עלילה?,
עם השאר הלוואי ואסתדר
תודה!

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יואו, איך שאני אוהבת בקשות כאלו! הזדמנות לחשוב ולדמיין בלי הצורך לשבת לתכנן ולכתוב.
טוב, אז אורי וישעי. אולי על מישהו שהייתה לו בעיה מסוימת, רפואית או פסיכולוגית או משהו בסגנון, והוא ניסה מלא דברים כדי לפתור את הבעיה. דברים שהיו לו קשים. נניח, כושר בלי סוף, אכילת סוג מסוים של עלים מאד לא טעימים שטוענים שהם משפרים את מצב הרוח, ושום דבר לא עזר לו מספיק ובאמת. ובסוף הוא מגלה שתפילה פשוטה, או לימוד, או גם וגם, התחברות למקור האור באמת מרפאת ומרגיעה ופותרת בעיות. ואז הוא גילה: לא צריך ללכת למר ולמסובך כדי למצוא פתרון, דווקא: אורי- המקום שטוב לי בו, שאני מתחבר לקב"ה, שהוא באמת אור, הוא ישעי- ממנו תמיד באה הישועה.
אם יהיו לי עוד רעיונות, בלי נדר אעדכן.
בהצלחה!

אילה קולודנר

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
יואו, איך שאני אוהבת בקשות כאלו! הזדמנות לחשוב ולדמיין בלי הצורך לשבת לתכנן ולכתוב.
טוב, אז אורי וישעי. אולי על מישהו שהייתה לו בעיה מסוימת, רפואית או פסיכולוגית או משהו בסגנון, והוא ניסה מלא דברים כדי לפתור את הבעיה. דברים שהיו לו קשים. נניח, כושר בלי סוף, אכילת סוג מסוים של עלים מאד לא טעימים שטוענים שהם משפרים את מצב הרוח, ושום דבר לא עזר לו מספיק ובאמת. ובסוף הוא מגלה שתפילה פשוטה, או לימוד, או גם וגם, התחברות למקור האור באמת מרפאת ומרגיעה ופותרת בעיות. ואז הוא גילה: לא צריך ללכת למר ולמסובך כדי למצוא פתרון, דווקא: אורי- המקום שטוב לי בו, שאני מתחבר לקב"ה, שהוא באמת אור, הוא ישעי- ממנו תמיד באה הישועה.
אם יהיו לי עוד רעיונות, בלי נדר אעדכן.
בהצלחה!
יואו!
תודה, אין כמוך,
תמשיכי להסעיר את הראש,
אני עוד אשלח את התוצאה...
יש עוד רעיונות?

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
השראה,
חמקמקה,
אהובה,
שוב באת אלי,
ודווקא כשהמקלדת ואצבעותי התלכדו,
משדרות על אותו גל,
ברח לו בדל רעיון,
מותיר אותי נאבקת מול פרצופה המאוכזב של השראה
אני צריכה בדחיפות רעיון לסיפור בנושא "אורי וישעי"
תנו לי משהו,
דמות?
עלילה?,
עם השאר הלוואי ואסתדר
תודה!
כהרגלי, המקור הראשון בו אני מחפשת הוא מה שכבר כתבו גדולים וטובים, המכוונים אל האמת.
האבן עזרא אומר על המילים הללו דבר נפלא:
"יש אומרים:
אורי – בלילה שאין שם אור, כי הנפש תפחד. וישעי - ביום.
ויש אומרים: אורי - תלוי בדברי הנשמה. וישעי - בדברי הגוף.
ומעוז חיי - קשור הנשמה בגוף, על כן לא יפחד מאדם שיפרידם."

מכאן הייתי לוקחת את זה למקום בו סיפור המסגרת תלוי בזמן (חרדות בלילה/ קרב שחייב להסתיים עד הזריחה/ כל אופציה שמבוססת על סיבוב השמש וכדו"א).
כאשר הרגשות והעלילה הפנימית נעים סביב הקשר עם הנשמה, עם הרצון הפנימי וכו'.

אופציות מרתקות נוספות מחכות גם בפירושי הרד"ק (שיוצר משל שלם ומורכב, כמעט עלילתי), המלבי"ם (שמעניק תיאור רגשי ומרגש, כהרגלו) ואם חסר - מדרש תהילים על הפסוק גם מעניק פרספקטיבה רחבה יותר, של גלות וגאולה באופן כללי, סיפורי קרבותיו של דוד המלך ועוד.

מקווה שעוזר, אם יש צורך בסיוע קונקרטי נוסף - אשמח להכוונה.

אילה קולודנר

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
כהרגלי, המקור הראשון בו אני מחפשת הוא מה שכבר כתבו גדולים וטובים, המכוונים אל האמת.
האבן עזרא אומר על המילים הללו דבר נפלא:
"יש אומרים:
אורי – בלילה שאין שם אור, כי הנפש תפחד. וישעי - ביום.
ויש אומרים: אורי - תלוי בדברי הנשמה. וישעי - בדברי הגוף.
ומעוז חיי - קשור הנשמה בגוף, על כן לא יפחד מאדם שיפרידם."

מכאן הייתי לוקחת את זה למקום בו סיפור המסגרת תלוי בזמן (חרדות בלילה/ קרב שחייב להסתיים עד הזריחה/ כל אופציה שמבוססת על סיבוב השמש וכדו"א).
כאשר הרגשות והעלילה הפנימית נעים סביב הקשר עם הנשמה, עם הרצון הפנימי וכו'.

אופציות מרתקות נוספות מחכות גם בפירושי הרד"ק (שיוצר משל שלם ומורכב, כמעט עלילתי), המלבי"ם (שמעניק תיאור רגשי ומרגש, כהרגלו) ואם חסר - מדרש תהילים על הפסוק גם מעניק פרספקטיבה רחבה יותר, של גלות וגאולה באופן כללי, סיפורי קרבותיו של דוד המלך ועוד.

מקווה שעוזר, אם יש צורך בסיוע קונקרטי נוסף - אשמח להכוונה.
וואו תודה!
איזה עזרה!, תודה!
אשמח אם תוכלי לפרט את דברי המלבי"ם
ממש תודה!

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
וואו תודה!
איזה עזרה!, תודה!
אשמח אם תוכלי לפרט את דברי המלבי"ם
ממש תודה!
"ה' אורי", היראה הוא מדבר ידוע והפחד הוא מדבר בלתי ידוע, ואשר יתירא אדם מאויבים גלוים הלוחמים אתו נקרא יראה, ונגד זה אמר "שה' אורי וישעי ממי אירא", ר"ל שיצוייר שיירא אדם מאויביו,

א) פן יפלו עליו בלילה מבלי יוכל לראות אותם להשמר מפניהם, נגד זה אמר ה' אורי,
ב) פן יהיה חילם וכחם רב מחילו וכחו, נגד זה אמר ה' ישעי, וא"כ ממי אירא, ואשר יתירא אדם משונאיו החורשים עליו רעה בסתר כמו להשחית עץ בלחמו והוא לא ידע, זה נקרא פחד, נגד זה אמר אחר "שה' מעוז חיי" אם כן "ממי אפחד".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה