עיצוב חלל רעיון לתכנון חלל מגורים

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה

בקשר ליח"ד --אני הייתי בכלל מוותר על הקיר עם דלת לחדר -- סתם חוסם אור ואוורור למטבח ולא נותן כלום
חוץ מהרגשה של פרטיות -- שאין לה כלכך משמעות ביח"ד דיור כאלה קטנות אף אחד לא מארח כאן --וברור לי שלא יסכימו איתי --- כי זו הגישה הרווחת שחייבת להיות הפרדה
במהלך העבודה חשבתי על הפיתרון שהצעת הנ"ל להקטין את החדר
-- נכון שיש בו הרבה הגיון --אבל אם עובדים בקנ"מ המטבח נראה קטן מאוד ומפוזר -- אבל בהחלט שווה בדיקה
מקלחון -- ברור שעדיף אמבטיה --אבל המקום קטן והייתי חייב להתפשר על כך --כי רציתי שגם המכונת כביסה תהיה בחדר רחצה ---אם יש פיתרון להכניס אמבטיה במקום מקלחון ושיהיה אפשר לזוז --אדרבה
בקומה העליונה יש 3 חדרים ושירותים וכביסה + חדר הורים עם יח"ד וחדר ארונות +מחסן כללי + מרפסת סוכה ענקית -עם פרגולה
החדר כביסה הרשמי נמצא בקומה העליונה --בקומה התחתונה אמור להיות מזווה שרות -- וכביסה רק כאופציה
ונכון שאם לא היה חדר כביסה בקומה העליונה הרעיון של החלוקה שהצעתם --היה הרבה יותר משמעותי
באופן עקרוני הגישה שלי שהיא קצת מקורית -- ככל שיש בבית פחות קירות -וחלוקות -- ונישות --ויותר איחוד פונקציות ככה זה נראה יותר טוב ומרווח
צודק בגישה העקרונית
אני כן חושבת שיש את המקומות בהם הפרדה בין פונקציות היא בריאה יותר
צריך להתאים מאד למשפחה ולצורת החיים והסביבה שלה.
במקרה כזה שרוב החדרים למעלה ושם מתרכזת הכביסה- ודאי שאין ענין להפריד
זו היתה הצעה למקרה שזו עיקר הכביסה

לגבי יח"ד, חושבת שכן נכון להפריד בין הפונקציות, אפשר הפרדה קלילה יותר (שוב, מאד תלוי שייכות מגזרית)
אבל בשביל לתת לבני זוג תחושה של פרטיות והפרדה, ומבנה תקין של בית בו ניתן לעיתים לשהות בנפרד- 2 חללים לכה"פ הם חובה בסיסית בעיני
אחרת- זה על תקן של צימר/ חדר בבית מלון-
נחמד ליום, לשבוע
מעבר לזה זה ממש מעיק

לגבי חדר רחצה- אולי אפשר להקטין מעט את אורך המבואה המשותפת ע"מ לתת חדר רחצה גדול יותר?
ולגבי מיקום המטבח- ניתן להחליף ולמקם שם שולחן/ ספה וכדו'
מה שמסתדר נכון יותר בשרטוט מדוייק

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
חושבת שכדאי לשקול הקטנה של השירותי אורחים לטובת אמבטיה ביחידה
תכנון סופי -ק4.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה