רמקולים ברחוב

vhsvchch

משתמש מקצוען
גרתי ברחוב מאה שערים, לא הרחק מכיכר השבת, זה היה תקופה קטסטרופלית!!! רעש איום 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.
היה פעם שכמה בחורים התחילו לרקוד בליל שבת, אל תספרו לאף אחד אבל הפגזתי אותם בביצים חיות!!!
אין לאנשים רחמים?

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n5104780:
גוט שאבעס. 'אוהדי בית אבא' הגיעו...

סבא זצ"ל היה אלוף ההתחשבות בכל יהודי, כולל תינוקות ונשים שלא הכיר.
פעם אחת באו להחתימו על רעיון חדשני של קווי מהדרין, שיהיה אוטובוס לגברים בלבד.

נענה סבא ואמר:
איך אני יכול לחתום?!
נכון שקדושה היא ערך עליון
אבל תעמוד אשה צעירה ברחוב שטראוס בתחנה של קו 36
והתינוקות מחכים לה בבית
והנה מגיע אוטובוס, והיא לא יכולה לעלות - כי זה 36 של 'גברים בלבד'... והאדמור מגור חתם...
איך אני יכול לחתום על דבר שכזה.

כל דרכיו והליכותיו היו מחושבים, שלא לגרום טרחה ליהודים, שלא לגרום נזק, שלא לגרום סבל.

ופעם אחרת, כשמכונית פלונית לא נהגה בו מספיק כבוד, ניגשו כמה בריונים מחסידיו כדי 'להראות לנהג מה זה'. היאך העז לא לפנות את הכביש לרבם? יכו בו כהוגן, וילמד את הלקח הראוי - לא להתעסק עם הרבי החשוב שלהם!
אמר סבא קדישא: חדלו. אל תהיו ככלב נושך. הוא 'מראה לכולם מה זה', כולם מפחדים ממנו, אבל - האם אנחנו רוצים להיות כאותו כלב, שעל מלונתו תלוי השלט 'זהירות כלב נושך'? וכי כבוד הוא זה? שיפחדו מאיתנו? שילמדו מאיתנו לקח? זה מה שאנחנו רוצים?

אחחח, כמה טוב להזכר בו בעשרת ימי תשובה.
ברוֹך, בעדינות, במאור הפנים, בתבונה העילאית לרדת לסוף דעתו של כל אחד ואחד.
ברצון שלא להזיק ושלא לפגוע, לעולם, באיש. גם אלו שלא 'פון אונזערע'.
תודה על התזכורת.

אני רחוקה מהחסידות הזו מרחק רב בלשון המעטה, אבל "אל תגעו במשיח" על הפני מנחם, הבית ישראל ואחורה משם, אל תעיזו לדבר....

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י הרהור עמוק;n5106588:
גרתי ברחוב מאה שערים, לא הרחק מכיכר השבת, זה היה תקופה קטסטרופלית!!! רעש איום 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.
היה פעם שכמה בחורים התחילו לרקוד בליל שבת, אל תספרו לאף אחד אבל הפגזתי אותם בביצים חיות!!!
אין לאנשים רחמים?

אחרי זה יגידו שבמאה שערים זורקים ביצים על עוברים ושבים...;)

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
לדוגמא, אני זוכר לויה ענקית שתקעה את ירושלים לשעות ארוכות אי אז באדר תשנ"ו ביום גשום וסוער ואלפי נשים ותינוקות נתקעו בגשם. גם אז הרבה אנשים חשבו שאין לזה הצדקה. מה לעשות שנכדתו של המנוח זיע"א שהיום היא כתבת בכירה ומוכרת היתה אז רק ילדה...

הזהר לך, ידוע הסיפור על אותו אחד שהתרעם על הלוויה של ר' משה פיינשטיין שנערכה בשושן פורים בירושלים, ואח"כ לקה, וכשקישר בין הדברים עלה עם מניין לבקש סליחה...
אני לא חסידת גור, ורחוקה מכך, אבל אל הפני מנחם הוא משהו אחר.

vhsvchch

משתמש מקצוען
חבל שעירבו את הנושא של התפרעות המכריזים עם כבוד גדולי ישראל ללא קשר!!!

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פנס בערפל;n5106361:
סוכות מגיע.
רק אני חושב שלבנות סוכה אחרי 11 בלילה זאת לא ממש מצווה? ואם לא מצאתם זמן אחר חוץ מהשעה 11-12-1 בלילה כדי להרעיש ולדפוק ולזרוק קרשים ולדבר בקולי קולות ולעזזל השכנים- אולי עדיף שתאכלו בבית בסוכות ולא תכשלו בגזל שינה?
(אבל אם אהיה ראש העיר שלכם, אאבק קודם כל בפישרים המטפטפים על ראשי העוברים והשבים מכל מרפסת ומזגן)

רק אחרי 11 זו בעיה? גם הרבה הרבה קודם.
אבל השבוע , בקומה מתחתיו, הגדילו שני בחורים לעשות, וקדחו בסוכה ב11:30 בלילה. כשבעלי שאל אותם אם שמו לב לשעה, אמרו שרק עכשיו התפנה להם זמן. אהמ. סוכות לא מחר בבוקר, ואתם מתכבדים למצא זמן נוסף.
אילו היו בחורים שמקבלים תשלום על עבודתם, והם באים אחרי סדר ג להרעיש לאנשים שהם לא מכירים.

שירז

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בייצים חיות, בליל שבת?????
כשאני מהרהרת קצת עמוק,
אני לא ממש בטוחה שזה מצווה...;)

vhsvchch

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שירז;n5106696:
בייצים חיות, בליל שבת?????
כשאני מהרהרת קצת עמוק,
אני לא ממש בטוחה שזה מצווה...;)

אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו, מאחל לכם לא להגיע...

רחשי הלב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אורחת לרגע;n5106648:
לדוגמא, אני זוכר לויה ענקית שתקעה את ירושלים לשעות ארוכות אי אז באדר תשנ"ו ביום גשום וסוער ואלפי נשים ותינוקות נתקעו בגשם. גם אז הרבה אנשים חשבו שאין לזה הצדקה. מה לעשות שנכדתו של המנוח זיע"א שהיום היא כתבת בכירה ומוכרת היתה אז רק ילדה...

הזהר לך, ידוע הסיפור על אותו אחד שהתרעם על הלוויה של ר' משה פיינשטיין שנערכה בשושן פורים בירושלים, ואח"כ לקה, וכשקישר בין הדברים עלה עם מניין לבקש סליחה...
אני לא חסידת גור, ורחוקה מכך, אבל אל הפני מנחם הוא משהו אחר.

:mad: השתגעתם??? לא יודעים לקרוא???
מישהו אמר או רמז מילה נגד קדושי עליון אלו?
אמרתי וכתבתי במפורש, שהמטרה בדבריי היא להראות שגם אלו שמדברים נחרצות על תופעות כאלו ואחרות, מגיעים לפעמים למצבים שגם הם או בני משפחתם נזקקים לתופעות הללו ואז מן הסתם ידברו אחרת.
הגיבה הכותבת הנ"ל שהדברים אינם כך, וקיבלתי. זה הכל.
ובתגובה לאחת ההערות כאן, לא היתה שום השתלחות אישית, וגם אד הומינם לא ניתן לכנות זו, כי בכוונה התייחסתי לגופו של הכותב כחלק מהטענה.
ובזאת סיימתי את ההתנצחות בענין הזה.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פנס בערפל;n5106361:
סוכות מגיע.
רק אני חושב שלבנות סוכה אחרי 11 בלילה זאת לא ממש מצווה? ואם לא מצאתם זמן אחר חוץ מהשעה 11-12-1 בלילה כדי להרעיש ולדפוק ולזרוק קרשים ולדבר בקולי קולות ולעזזל השכנים- אולי עדיף שתאכלו בבית בסוכות ולא תכשלו בגזל שינה?
(אבל אם אהיה ראש העיר שלכם, אאבק קודם כל בפישרים המטפטפים על ראשי העוברים והשבים מכל מרפסת ומזגן)

תודה!!!
ועוד נקודה, שזה אני חושבת באמת מחוסר מודעות עד כמה זה מרעיש למרחקים -
אקדחי הסיכות / מהדקי הקיר שרובנו תולים בעזרתם קישוטים. זה דבר מרעיש בטירוף.
היתה שנה ששמענו את זה עד 1-2 בלילה, בלילה האחרון לפני סוכות. ובטח הם הרגישו מאוד טוב עם עצמם שהם נזהרים לא לקדוח או להכות בפטיש...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ועדיין אני רואה הבדל בין בנית סוכה בשעות לא קונבנציונליות לרמקול שמפפם בערב יוה"כ מ-7.00 בבוקר ועד אמצע סעודה מפסקת...
תתחילו עם עגבניות. בכיף

דולה ומשקה

משתמש פעיל
מה הקשר בכלל לויה על פי השולחן ערוך היבש כל יהודי שנפטר והיה תלמיד חכם חובה שיהיה בלוויתו כ600000 אלף בני אדם סעיף מפורש בשולחן ערוך אלא שהיום משום מה לא כ"כ מקפידים על זה אבל מכאן ועד לרטון שתוקעים אנשים ולהשוות את זה לרמקולים מה הקשר?????

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י הרהור עמוק;n5106701:
אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו, מאחל לכם לא להגיע...

הוא אשר אמרתי כל אחד והמאיר'קה שלו כמשלו הידוע של ר' שלום שבדרון

כשאני כתבתי על שפיכת מים על שוטרים
הזדעקה פותחת האשכול הנכבדת
ומה עם ואהבת לרעך כמוך? ומה עם לא תשפוך מים על שוטרייך וכו' וכו'
מסתבר שיש כאלו שאכפת להם שרוקדים להם מתחת לבית בשעות הקטנות של הלילה
ויש כאלו שכואב להם כשמחללים את קברה של סבתך...

רק נק' למחשבה...

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מנוחהלה;n5106793:

רק נק' למחשבה...

לא הזדעקתי על "אל תשפוך מים" אלא על עצם ההתנהגות הבהמית והנבזית שאין בה כדי לפתור שום בעיה אלא רק ליצור לציבור שלם תווית של מופרע ומטורף ובו זמנית להחמיר בעיות שאפשר לפתור אותן בצורה שקטה ודסקרטית, כמו ששאלתי, בעדינות, יש לציין, אם יש חוק שאוסר את השמעת הרמקול בשעות הללו ולא ירדתי לצרוח על בעל הרכב ברחוב- מה שברור לי שלא יעזור.
האם לא כואב לי שמחללים קברים? אבל באותה מידה שאני לא זורקת ביצים על אנשים שמרעישים ברחוב, לא אזרוק אותם על מי שמחלל קברים - בשני המקרים הללו אשתדל לפתור את הבעיה בצורה שקטה ויעילה. אנושית וחוקית.
לא יכולה שלא להזכר בקבוצת ילדות בנות 9, פטפטניות, שעברו מתחת בית כנסת מסויים וקיבלו מטח מים קפואים על הראש, אחת מהקבוצה, שאני הייתי חלק ממנה נזקקה לטיפול אחר כך מהבהלה שנגמרה לה. דבר אחד היה ברור לי כבר אז- אבא שלי לא היה שופך מים לא על ילדות קטנות ולא על נשים שלבושות בחוסר צניעות, ומדהים לציין שהייתה לו השפעה גדולה על כל בן אדם שהוא פנה אליו וביקש ממנו בכבוד- לכבד אותו. עניין של תגובה ושל אופי. ושל חינוך לכבוד לכל בן אנוש. זה הכל.

מלי רקפת

משתמש מקצוען

רק נק' למחשבה...

מנוחהלה במחילה, הקברים בגולובנציץ זה של סבא שלהם?
ואם כן מאות אלפי השקלים שמשלמים למתפרעים הללו פותרים את הבעיה?
די כבר.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

רק נק' למחשבה...

נו , באמת. רב הנוכחים כאן בפורום לא היו זורקים ביצים על אף אחד. מקסימום צועקים ומאיימים.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י לבן;n5106810:
לא הזדעקתי על "אל תשפוך מים" אלא על עצם ההתנהגות הבהמית והנבזית שאין בה כדי לפתור שום בעיה אלא רק ליצור לציבור שלם תווית של מופרע ומטורף ובו זמנית להחמיר בעיות שאפשר לפתור אותן בצורה שקטה ודסקרטית, כמו ששאלתי, בעדינות, יש לציין, אם יש חוק שאוסר את השמעת הרמקול בשעות הללו ולא ירדתי לצרוח על בעל הרכב ברחוב- מה שברור לי שלא יעזור.
האם לא כואב לי שמחללים קברים? אבל באותה מידה שאני לא זורקת ביצים על אנשים שמרעישים ברחוב, לא אזרוק אותם על מי שמחלל קברים - בשני המקרים הללו אשתדל לפתור את הבעיה בצורה שקטה ויעילה. אנושית וחוקית.
לא יכולה שלא להזכר בקבוצת ילדות בנות 9, פטפטניות, שעברו מתחת בית כנסת מסויים וקיבלו מטח מים קפואים על הראש, אחת מהקבוצה, שאני הייתי חלק ממנה נזקקה לטיפול אחר כך מהבהלה שנגמרה לה. דבר אחד היה ברור לי כבר אז- אבא שלי לא היה שופך מים לא על ילדות קטנות ולא על נשים שלבושות בחוסר צניעות, ומדהים לציין שהייתה לו השפעה גדולה על כל בן אדם שהוא פנה אליו וביקש ממנו בכבוד- לכבד אותו. עניין של תגובה ושל אופי. ושל חינוך לכבוד לכל בן אנוש. זה הכל.

לא אמרתי שאת שופכת מים על בעלי רמקולים כאלו ואחרים,
ממש לא!

אני עדיין חושבת ששפיכת מים על שוטרות שמגיעות רק כדי ליצור פרובוקציות
היא לגיטימית לחלוטין. וכלל לא נבזית או בהמית...
(ובד"כ גם עוזרת יופי)
רק באתי לשאול למה כשאני כותבת על שפיכת מים מייד מזדעקים
וכשאי מי מספר שהוא השליך מטח של בצים
זה עובר בשקט?!

אני עדיין לא נתקלתי מעולם באלימות ו\או זריקת ביצים ו\או שפיכת מים כלפי אזרחים\יות
כך שאני לא יכולה להגיד בדיוק מאילו מניעים זה נעשה
אני כן יכולה לציין שגיסתי מגיעה מאחת המשפחות הכי הכי קיצוניות
(אלו שצמים ביום העצמאות ונוסעים לאיראן---)
ולא פעם שמעתי אותה מבקשת בכזו צורה עדינה ומכבדת לא לפגוע ברגשותיה
ולא להופיע בשכונה בלבוש לא הולם
(לפעמים היא גם מציעה באדיבות השאלת פריט לבוש כזה או אחר;))
כך שאני לגמרי לא מצליחה להבין מי הם שופכי המים וזורקי האבנים
99% שאלו ילדים קטנים ומשועממים.

נכתב ע"י מלי רקפת;n5106832:
מנוחהלה במחילה, הקברים בגולובנציץ זה של סבא שלהם?
ואם כן מאות אלפי השקלים שמשלמים למתפרעים הללו פותרים את הבעיה?
די כבר.

כתבתי סבא שלך...
קצת קשה לדעת מי אכן צאצא של הקבורים שם
יש איזה שהוא חישוב סטטיסטי ארוך שהוגש לבימ"ש ע"י דוקטור שאול יוטב
שמוכיח שסיכוי גבוה מאוד שכל יהודי שחי כאן בארץ הוא צאצא של נפטרים מאותה התקופה
(הטענה הזו התקבלה ע"י בימ"ש בעתירה אחרת)

אף אחד לא משלם שקל
מידיעה ברורה!
די כבר.

4 לא ידעתים

משתמש רשום
נכתב ע"י לבן;n5104398:
ערב החגים והרעש חוגג יותר מכולנו...
האם יש הגבלת זמן לשעות בהם מותר לכרוזים להשמיע מנגינות או קריאות ברחובה של עיר? האם רמקול ברחוב בשעה 20:00 זו תופעה שהחוק משלים איתה?
האם יש מגבלה על הדציבלים? האם זה חוקי בכלל?
הילדים אומללים ועייפים. מתעוררים ללא הרף.
אשמח לתשובות. לא הצלחתי להגיע למשהו מוגדר מבחינת החוק.

למיטב ידיעתי החוק מתיר הרעשה במרחב הציבורי בין השעות 8:00 בבוקר ל 11:00 בלילה.
כך שאין כ"כ דרך חוקית להילחם בתופעה.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם כבר הזכירו את סוכות שבפתח, אז רק אל תשכחו שסוכה זה לא בית ואין לה את הבידוד שיש לבית, שומעים הכל, ואני לא מתכוונת לזה שצריך להיזהר מה מדברים, זה ברור, אלא מתי מדברים.
יכול להיות שאתם נחתם אחהצ ובאחת בלילה יש לכם אורחים בסוכה, אבל אל תשכחו שהשכן ישן, וכן-יש אנשים שנאלצים לקום מוקדם לעבודה גם בחול המועד.

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n5104799:
ממש לא.
אין שום מושא הפגנה שבשבילו הייתי גורמת סבל כבד ולא מוצדק לאנשים.
גם אם סבא שלי בעצמו היה יושב בכלא.
(ואגב, אנן מזרעא דמהר"ם מרוטנבורג, שישב בכלא 7 שנים - כדי שלא יפדוהו ביותר מכדי דמיו, וייגרם נזק ליהודים אחרים).

אין שום נושא שבשבילו הייתי מפריחה רמקולים צווחניים ברחובות בשעות הלילה, פרט לפיקוח נפש מיידי (כמו בפרשת רמדיה, או כשיש חשש לחיי נעדר).

וכבוד המשפחה לא נמדד אצלנו ב'כמה אנשים השתתפו בהלוויה'. ככה שבטח אין סיבה להעיר אנשים בשביל זה.

במחילה מכבוד האדמו"ר והחסידות
אני שואלת ברצינות ולא חלילה כדי לקנטר (בטח שלא בתאריך הזה)
איזו הצדקה יש, בממוצע של פעמיים בשנה
לחסום את כל בר- אילן- ירמיהו למשך שעות
לתקוע צירי תנועה מרכזיים בירושלים (כי גם גאולה נהפכת פקוקה בעקבות החסימה שם)
לעכב ולסרבל תנועה של עשרות אלפי אנשים
בשביל נכד/ה של האדמו"ר
שנישא בשעטו"מ
ושיזכה הזוג רק לטוב, בזה ובבא.
האם לא הגיוני יותר
לשכור אולם גדול בפאתי העיר
כגון ארנה
להסיע אחר כבוד את כל החסידים לשם
ולכל היהודים (ולא רק לבית גור)
תהיה אורה ושמחה וששון ויקר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  26  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה