מידע שימושי רכבים במלחמת עולם שנייה, ואיך יצרו קשר?

R.E.Y

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
לצורך עלילה בזמן מלחמת עולם שנייה,
אשמח מאוד אם מישהו יוכל לכוון אותי -
* באילו רכבים צבאיים השתמשו הגרמנים ימ"ש? (דגם/תמונה)
* הפרטיזנים הסובייטים יצרו קשר עם מוסקבה. איך? ובעזרת מה? (משדר, מכשירי קשר וכו').

כל מידע - גם איפה אפשר לחפש או לשאול מאוד יועיל.
תודה רבה מראש.

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בדקתי בגוגל וזה באמת החברה הזאת

פולקסווגן היא חברה גרמנית לייצור כלי רכב, אשר מהווה את המותג העיקרי של קבוצת פולקסווגן, יצרנית כלי הרכב הראשונה בגודלה בעולם. החברה נוסדה בשנות ה-30, בהוראת אדולף היטלר, בוולפסבורג שבגרמניה על-ידי קבוצת אנשי מפתח, ביניהם פרדיננד פורשה, על מנת לייצר מכוניות זולות למעמד הפועלים. לכן פירוש שם החברה הוא "מכונית העם". ויקיפדיה

וזה קישור לחברה בישראל בשביל לראות את הלוגו שלהם..

R.E.Y

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בדקתי בגוגל וזה באמת החברה הזאת

פולקסווגן היא חברה גרמנית לייצור כלי רכב, אשר מהווה את המותג העיקרי של קבוצת פולקסווגן, יצרנית כלי הרכב הראשונה בגודלה בעולם. החברה נוסדה בשנות ה-30, בהוראת אדולף היטלר, בוולפסבורג שבגרמניה על-ידי קבוצת אנשי מפתח, ביניהם פרדיננד פורשה, על מנת לייצר מכוניות זולות למעמד הפועלים. לכן פירוש שם החברה הוא "מכונית העם". ויקיפדיה

וזה קישור לחברה בישראל בשביל לראות את הלוגו שלהם..
תודה!
עכשיו נשאר לי 'רק' לחפש איזה דגם זה היה, ואיך נראה,
יישר כח

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תמיד עדיף ב"המכלול" :)
ניסיתי לעשות חיפוש ועלה לי איזה זחל"ם. תעשי פשוט חיפוש בגוגל.
האמת שלי ויקיפדיה חסום, כל קישור לשם עובר לי ישירות ל"המכלול"..
ואם כבר, הקישור שהיה במה ששלחתי הועבר לפה...

בובה בובה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
רכבים היו.
לגבי קשר, מברקים, משדרים,
היו גם לווינים - בשלבי התחלה של פיתוח
ורשת קשרים - ז"א היתה דרך להעביר הודעה מאחד לשני לשלישי וכן הלאה, עד לגבול.
בנוסף, היה פופולרי לשלוח הודעות כתובות או בע"פ עם שליחים.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בזמן המלחמה היו כבר קיימים טלפונים שפעלו בעזרת מרכזיות.
שימשו לתקשורת בין הקצונה הבכירה, לא היו נפוצים במקומות עממיים.
העברת חפצים ומכתבים הייתה נפוצה בדואר אוויר או דואר רשום (בדיוק כמו בימינו).
בשימוש עממי היו הטלגרף והרדיו.
בתוך הצבא השתמשו בקשר רדיו צבאי בדומה להיום, אם כי השידור היה מוגן פחות והסיכוי לפרוץ ולשבש שידור היה גבוה מאוד.
מרגלים היו מעבירים את המידע למפעילים שלהם בדואר/ דואר ימי. מרגלים בכירים השתמשו בדרכים מגוונות וחסויות יותר.

Ayala10

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
לצורך עלילה בזמן מלחמת עולם שנייה,
אשמח מאוד אם מישהו יוכל לכוון אותי -
* באילו רכבים צבאיים השתמשו הגרמנים ימ"ש? (דגם/תמונה)
* הפרטיזנים הסובייטים יצרו קשר עם מוסקבה. איך? ובעזרת מה? (משדר, מכשירי קשר וכו').

כל מידע - גם איפה אפשר לחפש או לשאול מאוד יועיל.
תודה רבה מראש.
פעם היו לי סרטונים שמצאתי ביוטיוב מהתקופה של מלחמת העולם השנייה.
רואים את רכבי הצבא ממש עם חיילים (לא יודעת אם הם מבעלות הברית נאצים או מדינות הציר...) בכל אופן זה היה ממש חמוד לראות את זה...
(בנוסף רואים גם את ההתנהלות השוטפת שלהם, כשהם מתגלחים, אוכלים, יורים וכו'...)
אם תרצי אוכל לחפש את זה שוב, בתקווה שאני אמצא... (פעם הורדתי את זה לצורך מסויים, אבל מזמן מחקתי...)

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אם תרצי אוכל לחפש את זה שוב, בתקווה שאני אמצא... (פעם הורדתי את זה לצורך מסויים, אבל מזמן מחקתי...)
אולי זה בסל מיחזור?
ובקשר לתקשורת זכור לי רדיו אבל אני לא בטוחה..
אבל זה כנראה גם היה מכשירים מסורבלים הרבה יותר..

Ayala10

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אולי זה בסל מיחזור?
ובקשר לתקשורת זכור לי רדיו אבל אני לא בטוחה..
אבל זה כנראה גם היה מכשירים מסורבלים הרבה יותר..
אני מחקתי את זה לפני שנתיים לפחות...
ובקשר לרדיו - ברור שהיה רדיו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה