דרוש מידע ריטלין, החילונים לא צריכים?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בבית מרקחת אתמול, רוקח ערבי סיפר לי על כמויות הריטלין העצומות הנמכרות בחוזותינו,
הוא אומר שהריטלין נחטף אצלו כל יום כמו לחמניות, וזה נראה שאין פה ילד בשכונה בלי זה,
והוא המום, למה זה רק אצל החרדים?
חשבתי הרבה על שאלתו, מה באמת התשובה?

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
בבית מרקחת אתמול, רוקח ערבי סיפר לי על כמויות הריטלין העצומות הנמכרות בחוזותינו,
הוא אומר שהריטלין נחטף אצלו כל יום כמו לחמניות, וזה נראה שאין פה ילד בשכונה בלי זה,
לא דומה למידה מול מסך/משחק/ווטאבר ללמידה פרונטלית על דפי גמרא.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
כי מחליטים קודם היכן ואיפה ובאיזה רמה הילד ילמד ואז מנסים להתאים אותו לשם, אצל החילונים (בלי להכליל) להורים זה פחות אכפת, וגם מבחינתם שישלים בגרויות בתיכון אקסטרני וזהו, אין משהו קדוש בלימודים עצמם

צ'ייסר

משתמש מקצוען

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לא דומה למידה מול מסך/משחק/ווטאבר ללמידה פרונטלית על דפי גמרא.
תשובה מס' 1: החילונים יושבים מול המסך ולכן יותר קל להם מאשר לבת מול הגמרא.
לא נראה לי נכון, הם גם בבתי הספר מול ספרים, והמשחקים האלימים אמורים להפוך אותם לבעייתים יותר

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כי מה שאצל החרדים זה "שובבות "והצוות החינוכי לא רוצה/ יכול להתמודד והפתרון הוא ריטלין
אצל החילונים זה לא חריג והנורמה שם הוא מופרעות
תשובה 2: החילונים מקבלים יותר בקלות את המופרעות של הילדים.
זה כבר יותר טוב מתשובה 1, אבל עדיין מוזר קצת, כי נורמת המעשים של המופרעים נמדדת לפי הסביבה, וניתן לשער שגם אצלם יש אותו פער בין הרגילים לשובבים

לורנס

משתמש מקצוען
שאלה לי: האם לבנים נותנים יותר ריטלין מאשר בנות?
ילד שכל היום בסמארטפון משחק וכו'
אין להורים ידיעה בכלל אם נצרך לריטלין
ילדים שנמצאים במדיה, צריכים יותר ריטלין, כי הם כבר לא מסוגלים להתרכז!

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
התשובה פשוטה מאד, לחילונים אין ילדים.
תשובה 3: במגזר החרדי כל בית מרקחת משרת הרבה יותר ילדים מאשר במגזר החילוני.
זה בודאי נכון, אבל הרוקח מוכר גם תרופות ילדים, והוא בודאי מודע לנתון הזה של כמות הילדים, הוא דיבר איתי על הנושא של אחוז מקבלי ריטלין לעומת כמות התרופות האחרות ההולכת בבית מרקחת.
לא שדבריו הם תורה מסיני, אבל בכל אופן זה עורר בי נקודה למחשבה

צ'ייסר

משתמש מקצוען

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כי מחליטים קודם היכן ואיפה ובאיזה רמה הילד ילמד ואז מנסים להתאים אותו לשם, אצל החילונים (בלי להכליל) להורים זה פחות אכפת, וגם מבחינתם שישלים בגרויות בתיכון אקסטרני וזהו, אין משהו קדוש בלימודים עצמם
תשובה 4: אנו משקיעים יותר בחינוך, ואיכפת לנו יותר שהילדים ילמדו מאשר להם.
זה לא כ"כ נראה לי, הם גם מעוניינים שהילדים ילמדו, ושולחים אותם לחוגי העשרה בלי סוף, וחוץ מזה, מי שסובל מחוסר ריטלין זה גם ההורים בבית, לא רק המורים.

מאיר למברגר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הכל נכון ועדיין יכול להיות שהסיבה היא
שאצלנו יחליטו לבד או בהתוועדות משפחתית האם הילד צריך או לא
ואצלם זה הכל על פי אבחון וע"פ יעוץ רפואי והיום לא ממהרים לתת את זה
תשובה 5: אצלנו היד יותר קלה על ההדק במתן הריטלין.
זה בעצם מה שהתכוון הרוקח לומר לי, ואני תמה בדיוק בזה, אם יש תשובה אחרת או שהוא צודק

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...