הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
@יעקב ויצמן @אפר
יש אפשרות ל COUNTIF בפונקציית SUBTOTAL ?
יש לי טבלה אם הרבה סיכומי ביניים, הסיכומים הללו מסוכמים בדווקא עם SUBTOTAL כדי שהסיכום הסופי למטה לא יחשב גם את סיכומי הביניים, עכשיו אני רוצה להוסיף לכל סיכום ביניים COUNTIF הבעיה היא שאז הסיכום הסופי יוסיף לי את הנתונים שעולים מה COUNTIF
מה עושים?

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש לך צילום מסך או גיליון דוגמא?
שים לב, אני רוצה לדעת כמה אברכים פעילים יש בכולל וכמה מתוך הפעילים קיבלו מלגה
אלו שלא פעילים לא כתוב שום ספרה בתא שלהם
אלו שפעילים ולא קיבלו מלגה רשום 0
יש COUNT שמחשב בכמה תאים יש ספרה, כדי לדעת כמה פעילים יש בכולל, ויש COUNTIF שמחשב כמה קיבלו מלגה
ככה אני רואה כמה מתוך כמה קיבלו מלגה

קבצים מצורפים

• דוגמא.xlsx
    KB 40.9 · צפיות: 19

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
שים לב, אני רוצה לדעת כמה אברכים פעילים יש בכולל וכמה מתוך הפעילים קיבלו מלגה
אלו שלא פעילים לא כתוב שום ספרה בתא שלהם
אלו שפעילים ולא קיבלו מלגה רשום 0
יש COUNT שמחשב בכמה תאים יש ספרה, כדי לדעת כמה פעילים יש בכולל, ויש COUNTIF שמחשב כמה קיבלו מלגה
ככה אני רואה כמה מתוך כמה קיבלו מלגה
תוכל להתקשר?
יש כאן שגיאה שכבר ראיתי.
הנייד 0528174820

studio-outline

משתמש מקצוען
איך ממיינים טבלה לפי סדר הא' ב' של העמודה על שם משפחה שכל שאר העמודות מסתדרות גם כן..?
דחוף לי, תודה !!!

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
איך ממיינים טבלה לפי סדר הא' ב' של העמודה על שם משפחה שכל שאר העמודות מסתדרות גם כן..?
דחוף לי, תודה !!!

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
@יעקב ויצמן @אפר
יש לי טבלה אם הרבה סיכומי ביניים, הסיכומים הללו מסוכמים בדווקא עם SUBTOTAL כדי שהסיכום הסופי למטה לא יחשב גם את סיכומי הביניים, עכשיו אני רוצה להוסיף לכל סיכום ביניים COUNTIF הבעיה היא שאז הסיכום הסופי יוסיף לי את הנתונים שעולים מה COUNTIF
מה עושים?
לא התקשרת.
אוקיי.אענה כאן ואסביר על מקור התקלה.
מקווה שזו היתה כוונת שאלתך.
אנחנו מדברים על שורה 44.בתא d44 למשל מתבצע סיכום עם subtotal קוד 9 (אפקט של sum המוכרת והידועה)
שים לב כאן
Screenshot_20230324_000251_Sheets.jpg

התוצאה 3818.ולא 3800.זו טעות
למה זה קרה?כי לא הסתרת את שורות 23 ו24.
אז למה שסאבטוטאל תתעלם מקיומן...
אם אתה לפעמים מסתיר ולפעמים לא .ותרצה שתהיה כאן פונקציה שתחשב במדויק.
הפתרון או להסיט את תאי חישוב הסהכ לעמודות משמאל שריקות מתוכן מוקדם.ככה
Screenshot_20230324_000000_Sheets.jpg

רבותי.תרגילו את עצמכם לכך.זהו טיפ חשוב.זה מונע הרבה תקלות עתידיות ושיבושים בפונקציות.

פתרון שני.אם תרצה להשאיר את השטח הכתום שצבעת במקומו.
זהו להוסיף טווח בsubtotal
זה יוצר פיצול ברצף התאים בעמודה
דילוג מוחלט משורות 22.23.24.

כמו שעשיתי פה בתא d44
Screenshot_20230324_000312_Sheets.jpg

מה שנותר לך.זה לכתוב את תא d44 כמו שמצוין פה.ולבצע גרירה עם הסמן שמאלה .
מקווה שהובנתי.ומקווה שאכן זו היתה שאלתך.
אם משהו לא ברור /לשאלה נוספת.
נא שאל כאן -ללא ויתורים.;)
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא התקשרת.
אוקיי.אענה כאן ואסביר על מקור התקלה.
מקווה שזו היתה כוונת שאלתך.
אנחנו מדברים על שורה 44.בתא d44 למשל מתבצע סיכום עם subtotal קוד 9 (אפקט של sum המוכרת והידועה)
שים לב כאן
צפה בקובץ המצורף 1345304
התוצאה 3818.ולא 3800.זו טעות
למה זה קרה?כי לא הסתרת את שורות 23 ו24.
אז למה שסאבטוטאל תתעלם מקיומן...
אם אתה לפעמים מסתיר ולפעמים לא .ותרצה שתהיה כאן פונקציה שתחשב במדויק.
הפתרון או להסיט את תאי חישוב הסהכ לעמודות משמאל שריקות מתוכן מוקדם.ככה
צפה בקובץ המצורף 1345310

רבותי.תרגילו את עצמכם לכך.זהו טיפ חשוב.זה מונע הרבה תקלות עתידיות ושיבושים בפונקציות.

פתרון שני.אם תרצה להשאיר את השטח הכתום שצבעת במקומו.
זהו להוסיף טווח בsubtotal
זה יוצר פיצול ברצף התאים בעמודה
דילוג מוחלט משורות 22.23.24.

כמו שעשיתי פה בתא d44
צפה בקובץ המצורף 1345312

מה שנותר לך.זה לכתוב את תא d44 כמו שמצוין פה.ולבצע גרירה עם הסמן שמאלה .
מקווה שהובנתי.ומקווה שאכן זו היתה שאלתך.
אם משהו לא ברור /לשאלה נוספת.
נא שאל כאן -ללא ויתורים.;)
בהצלחה
טוב, זה 'בדיוק' מה ששאלתי, ואתה בא לומר לי שיש שגיאה...
נראה שהבנת טוב את השאלה שלי, זו בדיוק הבעיה, הרי את שורת סיכום הביניים (22) ה SUBTOTAL לא מחשב למרות שהוא איננו מוסתר וזאת בגלל שגם הוא SUBTOTAL ואותו דבר אני רוצה בדיוק שיקרה עם שורות 23 ו 24
לפי הפיתורן שלך אני בכלל לא צריך SUBTOTAL אני יכול לסכם עם SUM רגיל, כל הרעיון של ה SUBTOTAL זה לחסוך את הצורך בטווחים נוספים (מדובר בעשרות סיכומי ביניים, ואני רוצה שבפעם אחת אני מטווח את הטווח של הסיכום)
ליתר חידוד, אדגיש שהסיבה שאני משתמש ב SUBTOTAL ולא ב SUM היא לא בגלל שורות מוסתרות אלא בגלל הסיכום הסופי

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
@יעקב ויצמן אגב, אם תשים לב אני משתמש ב 9 ולא ב 109 ה 9 מחשב גם שורות מוסתרות (לא מחשב שורות שהוסתרו ע"י סינון)

למה?

משתמש פעיל
@יעקב ויצמן @אפר
מה עושים?
נראה לי שכאן יש תשובה לשאלתך

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
טוב, זה 'בדיוק' מה ששאלתי, ואתה בא לומר לי שיש שגיאה...
נראה שהבנת טוב את השאלה שלי, זו בדיוק הבעיה, הרי את שורת סיכום הביניים (22) ה SUBTOTAL לא מחשב למרות שהוא איננו מוסתר וזאת בגלל שגם הוא SUBTOTAL ואותו דבר אני רוצה בדיוק שיקרה עם שורות 23 ו 24
לפי הפיתורן שלך אני בכלל לא צריך SUBTOTAL אני יכול לסכם עם SUM רגיל, כל הרעיון של ה SUBTOTAL זה לחסוך את הצורך בטווחים נוספים (מדובר בעשרות סיכומי ביניים, ואני רוצה שבפעם אחת אני מטווח את הטווח של הסיכום)
ליתר חידוד, אדגיש שהסיבה שאני משתמש ב SUBTOTAL ולא ב SUM היא לא בגלל שורות מוסתרות אלא בגלל הסיכום הסופי
בדיוק לשם כך רציתי שנשוחח לחדד את הדברים.
אינני נביא ולא בן בנו של נביא..
בכל אופן כעת הבנתי מה ששאלת.
הפתרונות שכתבתי מצוינות שלעצמם כדי לעקוף את הבעיה.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תודה ענקית! ל @למה? ול @יעקב ויצמן
עובד מעולה, לא מחשב אותו בסיכום הסופי כמו SUBTOTAL טוב...
יש לי בעיה אחרת עם זה שאינני מבין אותה, רשמתי SUBTOTAL 2 ולא 3 ועדיין הוא מחשב גם תאים בהם יש טקסט, אני לא רוצה שהוא יחשב טקסט אלא רק ספרות
מה זה יכול להיות?
גילוי נאות: אני לא כ"כ הבנתי את הרעיון של הקומבינה הזאת, רק הורדתי את קובץ בלינק ש @למה? צירף
העתקתי את הנוסחה ורק שיניתי את הטווחים

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
תודה ענקית! ל @למה? ול @יעקב ויצמן
עובד מעולה, לא מחשב אותו בסיכום הסופי כמו SUBTOTAL טוב...
יש לי בעיה אחרת עם זה שאינני מבין אותה, רשמתי SUBTOTAL 2 ולא 3 ועדיין הוא מחשב גם תאים בהם יש טקסט, אני לא רוצה שהוא יחשב טקסט אלא רק ספרות
מה זה יכול להיות?
גילוי נאות: אני לא כ"כ הבנתי את הרעיון של הקומבינה הזאת, רק הורדתי את קובץ בלינק ש @למה? צירף
העתקתי את הנוסחה ורק שיניתי את הטווחים
תשנה בsubtotal
קוד 2 ולא 3
ותראה ישועות ונפלאות.
Screenshot_20230324_110700_Chrome.jpg

ועכשיו ההסבר:
הסברתי כאן לא אחת את ההבדל בין count לcounta
count מחשבת ספירה רק לתאים עם מספר
counta מחשבת כל טקסט באשר הוא חוץ מתאים ריקים.
זה בקצרה.
אולי בהזדמנות אכתוב כאן "שיעור כללי" שלם בנושא זה .לאחר מחקר מקיף עם משפחת count המורחבת לצאצאיה...

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תשנה בsubtotal
קוד 2 ולא 3
ותראה ישועות ונפלאות.
צפה בקובץ המצורף 1345451
ועכשיו ההסבר:
הסברתי כאן לא אחת את ההבדל בין count לcounta
count מחשבת ספירה רק לתאים עם מספר
counta מחשבת כל טקסט באשר הוא חוץ מתאים ריקים.
זה בקצרה.
אולי בהזדמנות אכתוב כאן "שיעור כללי" שלם בנושא זה .לאחר מחקר מקיף עם משפחת count המורחבת לצאצאיה...
טוב, שוב זה 'בדיוק' מה שכתבתי, שלמרות שאני כותב 2 ולא 3 עדיין הוא מחשב לי גם טקסט
יעקב, תלמד, כשאני שואל משהו זה לא המושכל ראשון שעולה מהטקסט, זה בוודאי משהו טיפה יותר מסובך..

נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
טוב, שוב זה 'בדיוק' מה שכתבתי, שלמרות שאני כותב 2 ולא 3 עדיין הוא מחשב לי גם טקסט
יעקב, תלמד, כשאני שואל משהו זה לא המוסכל ראשון שעולה מהטקסט, זה בוודאי משהו טיפה יותר מסובך..
מבקש את מחילתך אם כתבתי בנימה של יהירות.
כולנו בני אדם.ולפעמים לא זוכרים את הדברים הפשוטים.כך שכתבתי את דבריי רק כתזכורת לדברים הידועים.
אני בעצמי לא קראתי את ההודעה שלך שוב ושוב
זה קורה ולא בכוונה תחילה..סורי
עכשיו התבוננתי שוב בפונקציה הארוכה .
מה כתבת בסופה .איזה תנאי?
יש שם תנאי של ">0"?

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה