עזרה רוצה העלאה במשכורת, הגיוני?

ערב פסח

משתמש רשום
אני מעסיקה עובדים ורוצה לראות את הצד השני של העובד...
העובדת שלי עם 3 שנות וותק התחילה משכר מינימום וכיום יוצא שהיא מקבלת 49.3 לשעה , השכר ההמוצע- 35 ש"ח
מבחינת איכות העבודה היא מעולה!
איחורים- כמעט ולא מגיעה בזמן המסוכם, והיו לה במשך כל השנה המון ימי מחלה כשמבחינתי מדובר באלפי שקלים
מצד שני בזמני עומס- מוסיפה שעות עבודה, בד"כ עם בונוס (למרות שזה חלק מחובתה כפי שמופיעה בחוזה
היא רוצה עכשיו העלאה במשכורת
אני אמורה לתת או שזה לא נשמע הגיוני?

נערך לאחרונה ב:

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
את יכולה לתת ולדבר איתה על נושא האיחורים..
שאת מעריכה את העבודה שלה וכו' וחשוב לך מאד שתגיע בזמן.
היא צריכה למלא את חובותיה ולהגיע בזמן לעבודה.

בהצלחה

אגב, תוך 3 שנים משכר מינימום לשכר של כמעט 50 לשעה, זה ממש יפה!
אפשר לעבוד אצלך? ;)

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כאחת שהיא מעסיקה ושכירה במקביל :
א. לא ציינת באיזה תחום היא עובדת ומה השכר הממוצע במגזר החרדי בתחום זה. (גם מתכנתת וגם קופאית יכולות להתחיל בשכר מינימום אך לאחר 3 שנים לא ימצאו עצמן באותו מקום....)
ב. אמר לי איש עסקים החכם: "יש המון עובדים, אבל יש מעט מאד עובדים מעולים" ואם את מעידה שהיא מעולה- שווה לך להשקיע.
יש לי עצה יצירתית בשבילך- תבני איזשהוא בונוס קבוע - המחושב על פי ימי העבודה שאין בהם איחורים. נניח: על כל יום עבודה שהתחיל בדיוק בזמן- יתוסף בונוס של 30 ש"ח למשכורת.
תרוויחי שתי צפורים במכה.

לווים

משתמש מקצוען
לא ציינת במה תחום העבודה!

לעניות דעתי... אם היא עושה את שעות העבודה שלה... והיא מפיקה עבודה טובה... ואת מרוצה מאיכות העבודה וכו.... אפילו העלאה קטנה תעשה הרגשה טובה ותביא לתוצאות עוד יותר טובות.

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
את מנכה לה מהשכר על האיחורים?

כשאני לא מגיעה בזמן לעבודה- מנוכה לי מהשכר, מאוד ברור

ערב פסח

משתמש רשום
השכר הממוצע בתחום 35 ש"ח
אין שום הורדה על איחורים
אני לכתחילה נתתי שכר גבוה כדי שיהיו מרוצים אבל אם הייתי יודעת שכל כמה זמן אני יידרש להעלאה , הייתי משלמת הרבה פחות , ועולה לאט לאט וגם אז לא נראה לי שתוך 3 שנים הייתי מגיע לכזה סכום
דבר נוסף אני חושבת שעובד, כמה שיעלו לו, תוך כמה חודשים הוא ירצה עוד

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
השכר הממוצע בתחום 35 ש"ח
אין שום הורדה על איחורים
אני לכתחילה נתתי שכר גבוה כדי שיהיו מרוצים אבל אם הייתי יודעת שכל כמה זמן אני יידרש להעלאה , הייתי משלמת הרבה פחות , ועולה לאט לאט וגם אז לא נראה לי שתוך 3 שנים הייתי מגיע לכזה סכום

צודקת. תעלי לה אולי ל-50 לשעה שזה לא כזה משמעותי מבחינתך אבל מבחינתה- עשית לה העלאה...

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הלאה של 70 אגורות....

לא באמת הצחקת אותי :)

בסכום כזה, שתגיד תודה...
;)
אני ביקשתי העלאה והעלו לי ב-1 ש"ח לשעה.
כך 3 פעמים. וקיבלתי מינימום. עבדתי בלי איחורים ובלי חיסורים.

אז הכי תלוי...

לווים

משתמש מקצוען
השכר הממוצע בתחום 35 ש"ח
אין שום הורדה על איחורים

סתם מעניין אותי מה התחום... כי 35 שח לשעה עם 3 שנות ניסיון זה לא הרבה (אאכ תגידי רואי חשבון ששנתיים ראשונות אפשר לקרוא לזה מרווחים "גרוש וחצי" :)

את כמובן לא חייבת לענות

ומה זא אין הורדה על איחורים?? היא עובדת שעתית?? גלובלית??
ומה זה נקרא איחורים?? במצטבר בחודש כמה שעות?? שעה??

מתי נתת לה העלאה אחרונה??

ימי מחלה- לפי חוק??

ימי חופש??

לווים

משתמש מקצוען
בסכום כזה, שתגיד תודה...
;)
אני ביקשתי העלאה והעלו לי ב-1 ש"ח לשעה.
כך 3 פעמים. וקיבלתי מינימום. עבדתי בלי איחורים ובלי חיסורים.

אז הכי תלוי...

לא נכון... מצטערת לא שמעתי מה היא עושה...לא דומה עבודה של הנהלת חשבונות לעבודה של היטק או של גרםיקה או לא יודעת מה....

אישית אם היו לי ב70 אגורות רק כדי לסתום לי את הפה הייתי עושה אחורה פנה ומחפשת עבודה חדשה.... זה זלזול!!!!!!
עדיף לא להעלות.

תפוקת העבודה יותר חשובה לדעתי מאיחורים וחיסורים....

ערב פסח

משתמש רשום
ימי חופשה, מחלה , חגים כמובן היא מקבלת הכל
אגב ההכשרה היתה על חשבוני כך ששלשת רבעי שנה ראשונה היו בהפסדים

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
לא נכון... מצטערת לא שמעתי מה היא עושה...לא דומה עבודה של הנהלת חשבונות לעבודה של היטק או של גרםיקה או לא יודעת מה....

אישית אם היו לי ב70 אגורות רק כדי לסתום לי את הפה הייתי עושה אחורה פנה ומחפשת עבודה חדשה.... זה זלזול!!!!!!
עדיף לא להעלות.

תפוקת העבודה יותר חשובה לדעתי מאיחורים וחיסורים....

תקשיבי, היא מקבלת סכם יפה מאד לשעה!
היא מאחרת ומחסירה.
לא חושבת שצריך להצמיד את הבוס לקיר...
ב-3 שנים להגיע לסכם כזה זה יפה מאד מאד!!!

אבל- אולי אני באמת לא מבינה בזה..
זו דעתי האישית.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
האמת שאני לא מבינה למה עכשיו זה הזמן לדיוני שכר, אולי ככה זה במשרדים חרדים.
זמן לדיוני שכר זה גם זמן לחשבון על איחורים וחיסורים.

לא הגיוני שאין הורדה על איחורים וחיסורים.
לא מבינה איך זה עבד ככה מלכתחילה.
איחורים זה 100 על חשבון העובדת, אפשרי אם רוצים להיות נחמדים להתחשב עד גג 10 דקות.
חיסורים זה על חשבון ימי מחלה או חופשה. וגם זה יש פה חשבון שלם האם על פי חוק(די אכזרי) או לפרגן יותר. והאם מחלה מהיום הראשון או מהיום השני או השלישי, וכמה ימי מחלת עובד וכמה ימי מחלת ילד.

לדעתי תדברי איתה, על כך שאיחורים עובר להיות על חשבונה.
אבל חודש שהיא תשלים את מכסת השעות היא תקבל בונוס.
אם זה קריטי לך שהיא תעבוד מכסה כל יום, אז בונוס יומי אם היא השלימה את המכסה.

גם באיחורים אפשר להציג לה שאת נותנת לך 10 דקות לאיחור כל יום, אבל אם אחרה מעל 10 דקות אז היא מפסידה את המתנה הזו.
כך שאם היא מאחרת 8 דקות, כאילו לא אחרה.
אם היא מאחרת 11 דקות, יורד לה 11 דקות במשכורת או שהיא תצטרך להשלים 11 דקות ביום אחר.
זה גם ידרבן אותה לא לאחר.

אחרי כל החלטות האלו תני לה העלאה סבירה.
בכסף לא תראי הבדל בהתחלה, ובהמשך אם תראי זה רק בגלל שהיא למדה להיות בזמן ולעשות את מלוא השעות.

לווים

משתמש מקצוען
[QUOT
ימי חופשה, מחלה , חגים כמובן היא מקבלת הכל
אגב ההכשרה היתה על חשבוני כך ששלשת רבעי שנה ראשונה היו בהפסדים

מה זה הכול?? מה זה אומר?

לפי חוק או יותר....
כי לפי חוק זה לא נקרא "מקבלת הכול" יש חוק.

חגים לפי חוק היא גם צריכה לקבל....

והעלאה בשכר זה לא משהו שחייבים לתת....

לווים

משתמש מקצוען
האמת שאני לא מבינה למה עכשיו זה הזמן לדיוני שכר, אולי ככה זה במשרדים חרדים.
זמן לדיוני שכר זה גם זמן לחשבון על איחורים וחיסורים.

לא הגיוני שאין הורדה על איחורים וחיסורים.
לא מבינה איך זה עבד ככה מלכתחילה.
איחורים זה 100 על חשבון העובדת, אפשרי אם רוצים להיות נחמדים להתחשב עד גג 10 דקות.
חיסורים זה על חשבון ימי מחלה או חופשה. וגם זה יש פה חשבון שלם האם על פי חוק(די אכזרי) או לפרגן יותר. והאם מחלה מהיום הראשון או מהיום השני או השלישי, וכמה ימי מחלת עובד וכמה ימי מחלת ילד.

לדעתי תדברי איתה, על כך שאיחורים עובר להיות על חשבונה.
אבל חודש שהיא תשלים את מכסת השעות היא תקבל בונוס.
אם זה קריטי לך שהיא תעבוד מכסה כל יום, אז בונוס יומי אם היא השלימה את המכסה.

גם באיחורים אפשר להציג לה שאת נותנת לך 10 דקות לאיחור כל יום, אבל אם אחרה מעל 10 דקות אז היא מפסידה את המתנה הזו.
כך שאם היא מאחרת 8 דקות, כאילו לא אחרה.
אם היא מאחרת 11 דקות, יורד לה 11 דקות במשכורת או שהיא תצטרך להשלים 11 דקות ביום אחר.
זה גם ידרבן אותה לא לאחר.

אחרי כל החלטות האלו תני לה העלאה סבירה.
בכסף לא תראי הבדל בהתחלה, ובהמשך אם תראי זה רק בגלל שהיא למדה להיות בזמן ולעשות את מלוא השעות.

לקבל בונוס על עמידה ביעדים נשמע לי העלאה לא רעה

יש שעון נוכחות והוא מחשב את האיחורים /חיסורים....

אם את לא מתחשבת בכלל באיחורים (וזה מצטבר ליותר משעה) זה יפה מאוד!!!

זה דבר שגם היא צריכה לדעת שזה סוג של הטבה

משהו

משתמש פעיל
מנקודת המבט שלי כשכירה
הרבה פעמים כשעובד מבקש העלאה , יותר ממה שהוא רוצה את הכסף , חשוב לו לשמוע שהוא חשוב למקום ורוצים לשמר אותו. במיוחד אם את אומרת שכבר עכשיו את משלמת יותר ממה שמקובל בשוק.

עובד ישאר מרוצה עם משפט בסגנון - תראה, אין לי אפשרות לעלות לך כעת , אבל חשוב לי שביעות הרצון שלך - לכן חשבתי לתת לך עוד ימי חופש\לשדרג את מקום הישיבה\ עבודה יותר נחשקת או כל דבר אחר שהעובד היה שמח איתו.

לעומת זאת - אם תקראי לשיחה ותתחילי לפרט את כל הסיבות למה לא לתת העלאה - השעות החיסורים וכו' גם אם תתני בסוף העלאה יפה, העובד ישאר פחות מרוצה.

ונראה לי שבאופן כללי מרמה מסוימת של שכר שימור עובדים יעיל יותר כשמפנקים אותם בתנאים מאשר פינוק בשכר.

לווים

משתמש מקצוען
מנקודת המבט שלי כשכירה
הרבה פעמים כשעובד מבקש העלאה , יותר ממה שהוא רוצה את הכסף , חשוב לו לשמוע שהוא חשוב למקום ורוצים לשמר אותו. במיוחד אם את אומרת שכבר עכשיו את משלמת יותר ממה שמקובל בשוק.

עובד ישאר מרוצה עם משפט בסגנון - תראה, אין לי אפשרות לעלות לך כעת , אבל חשוב לי שביעות הרצון שלך - לכן חשבתי לתת לך עוד ימי חופש\לשדרג את מקום הישיבה\ עבודה יותר נחשקת או כל דבר אחר שהעובד היה שמח איתו.

לעומת זאת - אם תקראי לשיחה ותתחילי לפרט את כל הסיבות למה לא לתת העלאה - השעות החיסורים וכו' גם אם תתני בסוף העלאה יפה, העובד ישאר פחות מרוצה.

ונראה לי שבאופן כללי מרמה מסוימת של שכר שימור עובדים יעיל יותר כשמפנקים אותם בתנאים מאשר פינוק בשכר.

נכון בידיוק רציתי לכתוב על זה

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
תקשיבי, היא מקבלת סכם יפה מאד לשעה!
היא מאחרת ומחסירה.
לא חושבת שצריך להצמיד את הבוס לקיר...
ב-3 שנים להגיע לסכם כזה זה יפה מאד מאד!!!

אבל- אולי אני באמת לא מבינה בזה..
זו דעתי האישית.
לפי כל הנתונים של ההודעות שלכם פה
מדובר על מעסיק עם לב רחב שמשלם הרבה יותר מהמצופה
וכמו שכתבת כל עובד/ת רוצה העלאה מדי פעם
ולכן כמובן שעדיף לעלות בצורה יותר עדינה (לא 0.7) אלא של כמה שקלים כל פעם ככה שאם כל שנה עולה ב2 שח מגיעים ל50 אחרי 7+ שנים
מרויחים גם את העלאה השנתית שגורמת לעבוד סיפוק פי כמה וגם שאפשר יותר לבקש מהעובד תוצאות וכמובן כמובן שהעובדים מרוצים ומועילים

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה