דרוש מידע רווח מוצר

sap13

משתמש מקצוען
אם אני קונה מוצר ב-10 שקלים. ומוכר אותו ב-20. הרווח הוא 100 אחוז או 50 אחוז. כי אם נחלק 50 אחוז מ-20 זה יצא 10. ואם נעשה 50 אחוז על 10 שקל יצא 5 ש"ח. מה החישוב?

כפוף לכללים

משתמש פעיל
100 אחוזי רווח.
החישוב הוא מחיר המכירה חלקי מחיר הקנייה.
במקרה הזה יצא 2. תוריד אחד (מחיר הקנייה) נשאר אחד.
באם היית מוכר זאת ב15 אחוז, היו לך 50 אחוזי רווח. (נשאר חצי)

כפוף לכללים

משתמש פעיל
2 - זה מאתיים אחוז.
כלומר, מחיר המכירה ביחס למחיר הקנייה שווה למאתיים אחוז.
מזה מורידים 100 אחוז של עלות המוצר, נותרנו עם מאה אחוזי רווח

sap13

משתמש מקצוען
אז למה אם אני יעשה הנחה ללקוח 50 אחוז זה יצא 10.
אז הרווח לכאורה צריך להיות בהסתכלות של 50 אחוז. זאת אומרת בשביל לחשבן הנחות, אצטרך לדעת שאני מרוויח 50 אחוז, וכמה אני מוכן לעשות הנחה. כי אם אעשה לו הנחה של 90 אחוז כי הרווח שלי פי מה שאמרתם 100 אחוז. אז אני ישאר עם הפסד...

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אז למה אם אני יעשה הנחה ללקוח 50 אחוז זה יצא 10.
אז הרווח לכאורה צריך להיות בהסתכלות של 50 אחוז. זאת אומרת בשביל לחשבן הנחות, אצטרך לדעת שאני מרוויח 50 אחוז, וכמה אני מוכן לעשות הנחה. כי אם אעשה לו הנחה של 90 אחוז כי הרווח שלי פי מה שאמרתם 100 אחוז. אז אני ישאר עם הפסד...
אחוז הוא יחסי והוא תלוי במה אתה משווה כ100%
בקביעת הרווח ה100% שלך זה מחיר העלות ואילו בקביעת ההנחה ה100% שלך זה המחיר שאתה גובה מלקוח.אז גם אם המספר באחוזים זהה, הערך בשקלם הוא אחר

sap13

משתמש מקצוען
לכן יש מושג בעסקים
'מלמעלה'
'מלמטה'
לא עדיף לעשות רווח מלמעלה. חשבון שיסייע גם לדעת את אופציית ההנחות.
שהרי רווח מלמעלה זה רווח שכביכול קניתי בהנחה מהספק. אז כמה אני יכול עוד לעשות הנחה אחרי זה...

sap13

משתמש מקצוען
יש חשבון שמשווה כמה רווח מלמטה שווה למלמעלה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה