שיתוף בתהליך רגע של עוגן... --- העוגן ---

ד. ון-דן-ברג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כותרת להעלאה בפורום.png

לפעמים צריך רגע של עוגן, קצת לצאת מהשגרה ..
להתמלא בעוצמה להמשך הדרך..
לכל אחד יש את הרגע שלו..
בכל אופן, זה הרגע שלי
(שלקח קצת יותר מכמה רגעים ;)..)
שיצר עוגן משלו..

ולגבי התהליך (גם בסרטון) השתדלתי לתת את המירב תחת אילוצי התמונות (מה אני יעשה.. מקווה להשתכלל קצת בהמשך:rolleyes::);):cool:)

מקווה שתהנו! ושאמרתי פה משהו:cool::coffee: (?\!..)

תהליך מקוצר.jpg

להעלאה.jpg

הספר הדמיה.png

(וכמובן - (c) כל הזכויות שמורות - כמו כל ציור של כל צייר!.. : ) .. )

נערך לאחרונה ב:

Rivki.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מושקע ויפה מאד!!
וגם התהליך בסרטון (עם מוזיקה :)) מממש מעניין
התוצאה- WOW WOW

ב. רוזנפלד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש יפה
אהבתי ששיתפת את התהליך

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
וואו, ציור מטורף!!!
הרינדור מדהים!
אני לא מאמינה שמישהו יחשוב שזה לא פשוט שילוב טוב של תמונות בפוטושופ... מרוב שזה מרונדר אמיתי.
(קצת כואב לי הלב שלא יעריכו את הההשקעה המטורפת פה.
קצת כמו הסיפור של הסוס המגולף בשוק שאיש לא התרשם ממנו, מרוב שהיה נראה אמיתי, עד שהאומן לא חתך אותו לחצי)

מה שיכולה לומר אבל, היכולת הטכנית ליצור ציור ככ אמיתי, היא יכולת נדירה ומעוררת קנאה, והאימון הזה הוא מושלם.
וכשתביא בעתיד רעיונות מקוריים שלא ניתן ליצור אותו מתמונות, אלא רק בציור- כולם יהיו עם פה פעור, והציור יגרוף אלפי צפיות קל.

ים הצלחות!

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
צפה בקובץ המצורף 1142300

לפעמים צריך רגע של עוגן, קצת לצאת מהשגרה ..
להתמלא בעוצמה להמשך הדרך..
לכל אחד יש את הרגע שלו..
בכל אופן, זה הרגע שלי
(שלקח קצת יותר מכמה רגעים ;)..)
שיצר עוגן משלו..

ולגבי התהליך (גם בסרטון) השתדלתי לתת את המירב תחת אילוצי התמונות (מה אני יעשה.. מקווה להשתכלל קצת בהמשך:rolleyes::);):cool:)

מקווה שתהנו! ושאמרתי פה משהו:cool::coffee: (?\!..)

צפה בקובץ המצורף 1142278

צפה בקובץ המצורף 1142293

צפה בקובץ המצורף 1142281

(וכמובן - (c) כל הזכויות שמורות - כמו כל ציור של כל צייר!.. : ) .. )
מדהים כרגיל
הציורים שלך הם בעצם מפגש בין נפש פיוטית לכישרון אמנותי ...:)

ד. ון-דן-ברג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מדדדדדדהים!!!
מושקע ויפה מאד!!
התוצאה- WOW WOW
מדהים מדהים!!
וואו, ציור מטורף!!!
הרינדור מדהים!
איכות, איכות, ושוב פעם איכות!
מדהים כרגיל
תודה רבה לכולם :)..
האמת עמוק ופשוט.. לפעמים העומק הוא פשוט לעומק :)...
וגם התהליך בסרטון (עם מוזיקה :)) מממש מעניין
אהבתי ששיתפת את התהליך
תודה. הסרטון נותן איזו הבנה לגבי התהליך?..
אני לא מאמינה שמישהו יחשוב שזה לא פשוט שילוב טוב של תמונות בפוטושופ... מרוב שזה מרונדר אמיתי.
קצת כמו הסיפור של הסוס המגולף בשוק שאיש לא התרשם ממנו, מרוב שהיה נראה אמיתי, עד שהאומן לא חתך אותו לחצי)

מה שיכולה לומר אבל, היכולת הטכנית ליצור ציור ככ אמיתי, היא יכולת נדירה ומעוררת קנאה, והאימון הזה הוא מושלם.
וכשתביא בעתיד רעיונות מקוריים שלא ניתן ליצור אותו מתמונות, אלא רק בציור- כולם יהיו עם פה פעור, והציור יגרוף אלפי צפיות קל.

ים הצלחות!
אני חושב שמי שראה את הסרטון יכול לראות שזה תהליך של איור (גם למי שלא כ"כ "מבין"..)למשל הסתכלתי בכמה רפרנסים של זוויות של כדור הארץ ומפות בשביל שיראה כמה שיותר הכדור שאנחנו מכירים, ואת הצורה של העוגן די המצאתי (ד"א חיפוש בגוגל לא יביא תוצאות שדומות לזה - אלא א"כ לא חיפשתי מספיק ;)..) ומי שרואה מקרוב את האיור יכול לראות את הטקסטורה של המברשת דמוית צבעי שמן או הקריליק..
והתחלתי את התהליך בצורה כזאת כי מהכדור עצמו והעוגן בתור עוגן חדש המורים להיות גם לוגו בצורה מסויימת.. (הסברתי למתעניינים :))
לגבי הערכה.. גם ככה יותר מעניין התגובות של אלה שיודעים להעריך.. לא? :)
בכל אופן תודה רבה!.
הציורים שלך הם בעצם מפגש בין נפש פיוטית לכישרון אמנותי ...:)
אם אתה אומר :) תאמין לי אם הייתי רוצה לפייט זה לא היה נגמר בזה;)..

שמעון שפירא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ישר כשראיתי חיפשתי את החתימה שלך - דודי הגדול!
ועכשיו לראות את התהליך, בכלל...

מדהים!

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תודה רבה לכולם :)..

האמת עמוק ופשוט.. לפעמים העומק הוא פשוט לעומק :)...

תודה. הסרטון נותן איזו הבנה לגבי התהליך?..

אני חושב שמי שראה את הסרטון יכול לראות שזה תהליך של איור (גם למי שלא כ"כ "מבין"..)למשל הסתכלתי בכמה רפרנסים של זוויות של כדור הארץ ומפות בשביל שיראה כמה שיותר הכדור שאנחנו מכירים, ואת הצורה של העוגן די המצאתי (ד"א חיפוש בגוגל לא יביא תוצאות שדומות לזה - אלא א"כ לא חיפשתי מספיק ;)..) ומי שרואה מקרוב את האיור יכול לראות את הטקסטורה של המברשת דמוית צבעי שמן או הקריליק..
והתחלתי את התהליך בצורה כזאת כי מהכדור עצמו והעוגן בתור עוגן חדש המורים להיות גם לוגו בצורה מסויימת.. (הסברתי למתעניינים :))
לגבי הערכה.. גם ככה יותר מעניין התגובות של אלה שיודעים להעריך.. לא? :)
בכל אופן תודה רבה!.

אם אתה אומר :) תאמין לי אם הייתי רוצה לפייט זה לא היה נגמר בזה;)..
אני עצמי אם הייתי נתקלת בספר בחנות או על מדף, לא הייתי מזהה שזה ציור.
פשוט, כי כשמשהו נראה תמונה, אין סיבה להניח שמדובר באופציה מורכבת יותר.

(אתן דוגמא אחרת, נניח אני עוברת בשוק ורואה חולצה מצויירת ב20 שח.
99.9% הסיכויים שזה מודפס, אף אחד לא יחשוב שזו עבודת יד, ציור ידני בצבעי בד.
אפילו אם אני מהתחום. פשוט, אין לי למה להניח שמישהו ביצע את זה לבד.)

ואף אדם שיתקל בכריכה הזו, לא ילך לגוגל, יבדוק אם קיימת תמונת עוגן כזו, ויסיק מזה שהגיוני שזה ציור.

ואתה צריך את התגובות הנפעמות של כולם,
כי בסופו של דבר מי שיזמין ממך את העבודה הבאה זה לא הצייר הקולגה, שאולי יזהה שזה ציור,
אלא לקוח מהעמך שלא מבין בדקויות, ובשבילו זה פשוט תמונה.

לכן, *לעניות דעתי*
כזו יכולת רינדור שווה להשקיע בדברים שלא נראים כמו העתק מושלם של המציאות,
אלא טיפטיפה שונים או מקוריים. להוסיף רעיון לרינדור הטכני ולעובדת המחקר המדהימה הביצועית
כדי שכל אחד שירפרף שניה על הציור, יזהה שמדובר בציור מטורף ולא בתמונה.

ד. ון-דן-ברג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ב'ונה...מיוחד
ב'ונה... תודה! : )
ישר כשראיתי חיפשתי את החתימה שלך - דודי הגדול!
ועכשיו לראות את התהליך, בכלל...

מדהים!
תודה רבי שמעון הגדול! : )..

ואף אדם שיתקל בכריכה הזו, לא ילך לגוגל, יבדוק אם קיימת תמונת עוגן כזו, ויסיק מזה שהגיוני שזה ציור.

כי בסופו של דבר מי שיזמין ממך את העבודה הבאה זה לא הצייר הקולגה, שאולי יזהה שזה ציור,

לכן, *לעניות דעתי*
אלא טיפטיפה שונים או מקוריים. להוסיף רעיון לרינדור הטכני ולעובדת המחקר המדהימה הביצועית
ד"א מסכים אם כל מילה.. צודקת, אני כנראה קצת בהינסטינקט חושב שהרוב מתעמקים.. פשוט חשבתי שהרעיון די מקורי ושמבינים את זה (עד כמה שזה דיי סוראליסטי רציתי שזה יהיה באווירה די אמיתית?)
תודה על ההא\ערה. : )..
תודה!

נערך לאחרונה ב:

ד. ון-דן-ברג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
וואו, ציור מטורף!!!
הרינדור מדהים!

ים הצלחות!

לכן, *לעניות דעתי*

ד"א תודה על התגובות (המושקעות)... אבל יש לי הרגשה שלא הסברתי את עצמי או לא הובנתי מספיק.. (אני מתכוון גם באופן כללי..)
אני מעריך כל תגובה, וכל מילה טובה נותנת חשק להמשיך, ונותנת איזה סוג של אושר (אישור) שהיצירה נתנה משמעות לזה שראה אותה, ושיש בה אמירה (ברורה כמה שאפשר - אחרי הכל יש יצירות שהמשמעות שלהם יותר סובייקטיבית..) ושממש אפשר לומר שרואים פה איזו התרחשות מעבר לצבע על קנווס או נייר...
ובטח שיש עניין גם מהפן המקצועי לקבל חוות דעת ופידבק (ע"פ רוב יותר קשה ליוצר להיות אובייקטיבי ולהעיר הערות "בונות" לעצמו.. בטח על יצירות שעבד עליהם לא מעט..)
בכל אופן בכל איור, ציור, יצירה.. יש כוונה משלה (וזה תלוי גם ברצון של האומן) .. לגבי העוגן למשל (לעניות דעתי כמובן..) הכוונה הייתה די ברורה עוגן שמיימי, נעוץ בים, (לגבי זה ספציפי הכוונה די ברורה אבל גם סובייקטיבית) מול ארץ ישראל.
המשמעות של העוגן סובייקטיבית (לכן סוראליסטי), נעוץ בכדור הארץ בצורה די ברורה (לכן האווירה די ראליסטית). משמעות הספר היא דברי התחזקות קצרים עם מסר פשוט וקולעה ולכן עשיתי את האוירה שתהיה כמו להסתכל על האופק המרגיעה שנותן עוצמה..
לכן נראה לי שנכון שאפשר אולי לעשות דברים קצת יותר דמיוניים מבחינת הרינדור אבל אני חושב שפה זה המסר (אני מבין את מה שאת אומרת לגבי אם זה היה ספר עם סיפור דמיוני.. מדובר פה גם בספר תורני אחרי הכל)

אני אישית פחות חשוב לי אם זה שהסתכל על הספר הבין שזה ציור או לא, העיקר שזה דיבר ואמר משהוא, והעביר את המסר! : ).. (גם ככה הראש לי נמצע ושואף יותר לעולם הדימויים האייקונים..) (בכל אופן למי שמתעניין לכן העלתי חלק קטן אבל משמעותי מהתהליך..)

אם מה שאמרתי לא נשמע מספיק נכון (אחרי הכל, זה איך שאני רואה את הדברים..) אשמח לשמוע!

אחרי הכל הדברים נאמרו בצורה דיי פיוטית, (כמו שהעיד עלי יחיאל ; )) וגם רצון להבין..

" ולכל ציור ואיור יש ניגון מיוחד משלו, ותלוי מה כוונת המשורר.. : ) " ובע"ה ים הצלחה (ועוגנת ; ) לכולם!..

וכמו שאמר מי שאמר - "יחי השיח המתמשך!" :):coffee:..

נערך לאחרונה ב:

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ד"א תודה על התגובות (המושקעות)... אבל יש לי הרגשה שלא הסברתי את עצמי או לא הובנתי מספיק.. (אני מתכוון גם באופן כללי..)
אני מעריך כל תגובה, וכל מילה טובה נותנת חשק להמשיך, ונותנת איזה סוג של אושר (אישור) שהיצירה נתנה משמעות לזה שראה אותה, ושיש בה אמירה (ברורה כמה שאפשר - אחרי הכל יש יצירות שהמשמעות שלהם יותר סובייקטיבית..) ושממש אפשר לומר שרואים פה איזו התרחשות מעבר לצבע על קנווס או נייר...
ובטח שיש עניין גם מהפן המקצועי לקבל חוות דעת ופידבק (ע"פ רוב יותר קשה ליוצר להיות אובייקטיבי ולהעיר הערות "בונות" לעצמו.. בטח על יצירות שעבד עליהם לא מעט..)
בכל אופן בכל איור, ציור, יצירה.. יש כוונה משלה (וזה תלוי גם ברצון של האומן) .. לגבי העוגן למשל (לעניות דעתי כמובן..) הכוונה הייתה די ברורה עוגן שמיימי, נעוץ בים, (לגבי זה ספציפי הכוונה די ברורה אבל גם סובייקטיבית) מול ארץ ישראל.
המשמעות של העוגן סובייקטיבית (לכן סוראליסטי), נעוץ בכדור הארץ בצורה די ברורה (לכן האווירה די ראליסטית). משמעות הספר היא דברי התחזקות קצרים עם מסר פשוט וקולעה ולכן עשיתי את האוירה שתהיה כמו להסתכל על האופק המרגיעה שנותן עוצמה..
לכן נראה לי שנכון שאפשר אולי לעשות דברים קצת יותר דמיוניים מבחינת הרינדור אבל אני חושב שפה זה המסר (אני מבין את מה שאת אומרת לגבי אם זה היה ספר עם סיפור דמיוני.. מדובר פה גם בספר תורני אחרי הכל)

אני אישית פחות חשוב לי אם זה שהסתכל על הספר הבין שזה ציור או לא, העיקר שזה דיבר ואמר משהוא, והעביר את המסר! : ).. (גם ככה הראש לי נמצע ושואף יותר לעולם הדימויים האייקונים..) (בכל אופן למי שמתעניין לכן העלתי חלק קטן אבל משמעותי מהתהליך..)

אם מה שאמרתי לא נשמע מספיק נכון (אחרי הכל, זה איך שאני רואה את הדברים..) אשמח לשמוע!

אחרי הכל הדברים נאמרו בצורה דיי פיוטית, (כמו שהעיד עלי יחיאל ; )) וגם רצון להבין..

" ולכל ציור ואיור יש ניגון מיוחד משלו, ותלוי מה כוונת המשורר.. : ) " ובע"ה ים הצלחה (ועוגנת ; ) לכולם!..

וכמו שאמר מי שאמר - "יחי השיח המתמשך!" :):coffee:..
אם הבנתי מה שכבודו אומר,
זה שזה הרעיון היחיד שהיה יכול להתאים פה.

אני לא מתווכחת, רק שואלת:
למה שלקוח, שלא מבין בציור או מעריך אומנות יותר מדי, ישלם כסף טוב ומחיר הוגן על ציור ככ מושקע, ברמת גימור ככ טובה, כשהוא יכול להשיג תוצאה לא רחוקה משילוב טוב של תמונות בפוטושופ, בהרבה פחות כסף?

ההמלצה לא היתה על הספר הזה ספציפי, בטוחה שהלקוח מרוצה כהוגן.
אלא באופן כללי. תקפיץ את הייחוד שלך, שלב ברעיונות סורילאסטיים ומקוריים את רמת הרנדור הזו, ולקוחות יעופו על זה. לא תראה אף צייר בעיניים.

ד. ון-דן-ברג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אם הבנתי מה שכבודו אומר,
זה שזה הרעיון היחיד שהיה יכול להתאים פה.

אני לא מתווכחת, רק שואלת:
למה שלקוח, שלא מבין בציור או מעריך אומנות יותר מדי, ישלם כסף טוב ומחיר הוגן על ציור ככ מושקע, ברמת גימור ככ טובה, כשהוא יכול להשיג תוצאה לא רחוקה משילוב טוב של תמונות בפוטושופ, בהרבה פחות כסף?

ההמלצה לא היתה על הספר הזה ספציפי, בטוחה שהלקוח מרוצה כהוגן.
אלא באופן כללי. תקפיץ את הייחוד שלך, שלב ברעיונות סורילאסטיים ומקוריים את רמת הרנדור הזו, ולקוחות יעופו על זה. לא תראה אף צייר בעיניים.
לא התכוונתי לזה ככה (:sne:) לא כבודו ולא..
אמרתי רק את הדעה שלי ללמה עשיתי את זה ככה.. וודאי שיכולות להיות עוד אופציות וגם הרבה יותר טובות..
באופן כללי צודקת! אפשר להשתדל להיות יותר יצירתי.. (הדברים נאמרים ונאמרו ברוח טובה כמובן : )..)
כל מילה בסלע : ) ... (ההמלצה במקום, נתת לי כיווני חשיבה טובים, ובהחלט למדתי מזה משהו..) (ומה שכתבתי בסוגריים הכחולים, התכוונתי שגם ככה הראש והשאיפה שלי יותר בעניין של ציורים בסגנון מצוייר אז לא כ"כ משנה לי עם לקוח פוטנציאלי שרואה את הספר לא יזהה..)
תודה על כל הפרגון הגדול!.., למרות שיש לי עוד המון במה להשתפר ;):)..
ים הצלחה! :)

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
לא התכוונתי לזה ככה (:sne:) לא כבודו ולא..
אמרתי רק את הדעה שלי ללמה עשיתי את זה ככה.. וודאי שיכולות להיות עוד אופציות וגם הרבה יותר טובות..
באופן כללי צודקת! אפשר להשתדל להיות יותר יצירתי.. (הדברים נאמרים ונאמרו ברוח טובה כמובן : )..)
כל מילה בסלע : ) ... (ההמלצה במקום, נתת לי כיווני חשיבה טובים, ובהחלט למדתי מזה משהו..) (ומה שכתבתי בסוגריים הכחולים, התכוונתי שגם ככה הראש והשאיפה שלי יותר בעניין של ציורים בסגנון מצוייר אז לא כ"כ משנה לי עם לקוח פוטנציאלי שרואה את הספר לא יזהה..)
תודה על כל הפרגון הגדול!.., למרות שיש לי עוד המון במה להשתפר ;):)..
ים הצלחה! :)
אני דוקא מסכים עם @יפית כוכב

זה כמו ההבדל בין ציור לצילום.
מי שיודע לצייר מדוייק כמו תמונה, אין עניין שיצייר .
חבל על המאמץ, עדיף שילמד צילום.
אם כיף לו העבודה סבבה, אבל אני לא מבין למה שאנשים ישלמו על זה ,
כשהם יכולים להשיג אותה תוצאה בפחות כסף.

ד. ון-דן-ברג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אני דוקא מסכים עם @יפית כוכב

זה כמו ההבדל בין ציור לצילום.
מי שיודע לצייר מדוייק כמו תמונה, אין עניין שיצייר .
חבל על המאמץ, עדיף שילמד צילום.
אם כיף לו העבודה סבבה, אבל אני לא מבין למה שאנשים ישלמו על זה ,
כשהם יכולים להשיג אותה תוצאה בפחות כסף.
(אני לא חושב שהכי נכון לומר שמי שיודע לצייר מדוייק כמו תמונה אין עניין שיצייר.. זה יכול לשלול הרבה ציירים..)

ד"א מסכים איתך ועם @יפית כוכב (ומה שאמרתי כל מילה בסלע התכוונתי למה שהיא אמרה..)

באמת זה חלק מהסיבה שאני יותר מתחבר לסגנון מצוייר .. (לגבי אם - למה אנשים ישלמו על דברים כאלה.. נכון באמת לא כל בן אדם יודע להעריך את כל ההשקעה (הרבה פעמים גם בסגנון קרטוני..)ונראה לי שמי שקצת מבין.. יכול לראות את ההבדל בין דברים כאלה לשילוב תמונות די בקלות, (והלקוחות שמעריכים את הסגנון לדעתי הם אלה שפונים..) זה מוסיף גם ארומה ואווירה מיוחדת, שאי אפשר תמיד להרגיש בעיצוב גרפי)

לגבי העוגן פשוט הרגיש לי שזה הכיוון (לטעמי כמובן) (התייעצתי לפני וניסיתי להבין עם הלקוח ביחד.. חוץ מזה שהספר הזה תורני וקצת קשור לספר "ההישרדות" והיה צריך להיות איזשהו קשר בנראות ובראליסטיות..)

אני לא חולק על אף אחד (אדרבה) רק אמרתי את דעתי, די באופן כללי אבל גם בהקשר הזה..

בכל אופן אני כנראה צריך להשתפשף קצת באיך להטבטא בפורומים:sneaky: ; ) : )..

"מה אני אני רק בן אדם".. : )

"ויחי השיח המתמשך" ;):):coffee:

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה