בריאות קשב וריכוז מההתחלה

אתי פרידלנדר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אני נתתי לבן שלי פוקוס- של חברת פוראוור
הוא בן 8.5 תוך 3 שבועות הילד השתנה
רגוע יותר לומד יותר
יש לי חברה שגם נתנה ואחרי חודש בעלה דיבר עם הרבה
והוא אמר לו זה ילד אחר מתחילת השנה , מה עשיתם?
אם משהיא רוצה יותר פרטים בשמחהבנייד
050-4123036
אין בארץ
הצלחתי להביא כמה קופסאות שווה כל שקל

דולפין כחול

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
זה גיל קצת גבולי....
קש''ר אפשר לאבחן בצורה אמינה מגיל 7

היינו אצל
ד"ר אמנון גימפל (אולי כבר פרופ')
עם כמה ילדים.
מקסימים, עם המון יצירתיות, רעיונות בלי סוף, דמיון מפותח, קסם אישי שמפעיל את כל השכונה.
זה מאתגר, זה קשה, אבל אי אפשר לוותר עליהם...
הרבה נחת!!

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
אני נתתי לבן שלי פוקוס- של חברת פוראוור
הוא בן 8.5 תוך 3 שבועות הילד השתנה
רגוע יותר לומד יותר
יש לי חברה שגם נתנה ואחרי חודש בעלה דיבר עם הרבה
והוא אמר לו זה ילד אחר מתחילת השנה , מה עשיתם?
אם משהיא רוצה יותר פרטים בשמחהבנייד
050-4123036
אין בארץ
הצלחתי להביא כמה קופסאות שווה כל שקל
אפשר מהצד,
אבל לא מומלץ להחליף באבחון וטיפול רציני
כל מקרה לגופו (בפרט אם הילד שלכם לא אובחן)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עננה כבדה נפלה עלי לאחר שיחה עם הגננת של בני . היא מאמינה שהילד עם בעיית קשב וריכוז. עלי זה נפל כרעם ביום בהיר. לא ציפיתי לזה בכלל .הוא ילד כזה מתוק וטוב שקשה היה לי להאמין. אבל היא גננת מאד מנוסה ואכפתית
בקיצור, היות ואין לי ניסיון וידע כלל בעניין זה ומאד מלחיץ אותי משום מה לחשוב על זה שיתכן ויצטרך לקחת כדורים עם תופעות לוואי לא נעימות ובכללל...
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון עיצות, הרגעות, טיפים לתקשורת או מה שצריך עם הילד
עד היום נמנעתי לקרוא או לשמוע הרצאות וכו' שקשורים לכל המאובחנים ואין לי שמץ בהבדלים של כל הhdh ולא יודעת מה זה בכלל.

  
ואם כבר אז אודה להמלצות לנוירולוג מומחה בתחום באזור המרכז מקופת מכבי

תודה מראש לעונים
לפני שאני טורחת לקרא מה כתבו לך, אשמח אם תצאי מההיסטריה.
(למרות שזה לא נחמד לשמוע נאומים ביקורתיים על מחמל נפשך)
ולמה? כי קשב וריכוז זו תכונה (חמודה בהרבה מהמקרים) ולא בעיה איומה.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי זמן כרגע לקרוא את כל התגובות
אחד מילדי מאובחן עם adhd והחלטנו פשוט לעשות פשרה בין הגישה של לתת ריטלין לבין הגישה שלא לתת, אנחנו נותנים לו חצי מהמינון.
בינתיים נראה שזה עובד, כלומר הוא גם מצליח להקשיב הרבה יותר מבעבר, אבל מצד שני הוא פחות מפתח תלות ומתרגל גם להמשיך להתאמץ, וגם כן לא לגמרי מאבד את היצירתיות שמאפיינת אותו דווקא בגלל זה.
אבל תתייעצו עם אנשי מקצוע... כל מקרה לגופו.

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכון מאד!

א. קובעים תור לנוירולוג במכבי- זמן המתנה כחצי שנה...
ב. קובעים תור למוקסו - זמן המתנה כשלושה חודשים.
ג. בינתיים הילד מחליף גננת לגנן, ועוקבים אם יש בעיה לימודית/התנהגותית.
ד. אם זה לא דרסטי- חכי קצת עם הכדורים.. הכל טוב.
ה. ילדים עם הפרעת קשב וריכוז הם העם הכי חמוד וסוחף ומצחיק.. מזל טוב.

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
תודה רבה לכל המגיבים
יש לי ילד נוסף יותר גדול ועליו ממש בלי איבחון אני רואה שהוא לא "רגיל" בהתנהגות, שצריך כל הזמן תעסוקה פעילה ומגיע ליותר מריבות עם חברים ומאד רגשן מכל דבר קטן יכול להתסיס אותו ופחות שולט בעצמו וכו'. אז עליו אני לא יופתע אם יאובחן כקש"ר
אבל על הבן שאיתו פתחתי את האשכול שהגננת "איבחנה" אותו לדעתה עם בעיית קש"ר אני ממש לא מצליחה להאמין. ולכן הקושי שלי כי הוא ילד רגוע וחכם ומספר לי יפה את הנלמד וכו' וב"ה אין תקריות מיוחדות כמו אצל הגדול ממנו
אבל הגננת בכל זאת חושבת כך כי היא רואה שפחות מרוכז וכל פעם שקוראת לבוא לריכוז הוא מוצא משהו דחוף לעשות וכל פעם משנה מקום ולא יושב במקום הקבוע וכו'
לכן הייתי שמחה לשמוע על הצד הזה של קש"ר שלא רואים על ילד את השוני/ הקושי

פרידא

משתמש מקצוען
תודה רבה לכל המגיבים
יש לי ילד נוסף יותר גדול ועליו ממש בלי איבחון אני רואה שהוא לא "רגיל" בהתנהגות, שצריך כל הזמן תעסוקה פעילה ומגיע ליותר מריבות עם חברים ומאד רגשן מכל דבר קטן יכול להתסיס אותו ופחות שולט בעצמו וכו'. אז עליו אני לא יופתע אם יאובחן כקש"ר
אבל על הבן שאיתו פתחתי את האשכול שהגננת "איבחנה" אותו לדעתה עם בעיית קש"ר אני ממש לא מצליחה להאמין. ולכן הקושי שלי כי הוא ילד רגוע וחכם ומספר לי יפה את הנלמד וכו' וב"ה אין תקריות מיוחדות כמו אצל הגדול ממנו
אבל הגננת בכל זאת חושבת כך כי היא רואה שפחות מרוכז וכל פעם שקוראת לבוא לריכוז הוא מוצא משהו דחוף לעשות וכל פעם משנה מקום ולא יושב במקום הקבוע וכו'
לכן הייתי שמחה לשמוע על הצד הזה של קש"ר שלא רואים על ילד את השוני/ הקושי
אני אגיד לך מנסיון של כמה ילדים שיש לי עם בעית קש"ר
יש לי גם ילד בן 6 שכבר אובחן אצל נוירולוג עם קש"ר

השאלה שאני שואלת תמיד את הרבה/מורה אם הוא מפריע למהלך התקין של השיעור כי אם לא, והילד גם יודע מצוין את החומר. לדעתי אפשר לחכות.

למשל הבן שלי בן 6 הוא רחפן, אבל יודע את החומר פיקס. הרבה אומר שלא מפריע לכיתה רק מתעסק הרבה עם עצמו. אם הוא לא מפריע ויודע הכל מעולה. אני מעדיפה לחכות.

לעומת זאת, יש לי בת שעל תחילת שנה אני מקבלת טלפונים שזה בלתי אפשרי להעביר שיעור כשהיא בכיתה. אז למרות שהיא גאון בלימודים, אני מביאה לה ריטלין.

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
נכון מאוד
כבר היה מי שדאג להרגיע..

ADHD ?

משתמש פעיל
עננה כבדה נפלה עלי לאחר שיחה עם הגננת של בני . היא מאמינה שהילד עם בעיית קשב וריכוז. עלי זה נפל כרעם ביום בהיר. לא ציפיתי לזה בכלל .הוא ילד כזה מתוק וטוב שקשה היה לי להאמין. אבל היא גננת מאד מנוסה ואכפתית
בקיצור, היות ואין לי ניסיון וידע כלל בעניין זה ומאד מלחיץ אותי משום מה לחשוב על זה שיתכן ויצטרך לקחת כדורים עם תופעות לוואי לא נעימות ובכללל...
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון עיצות, הרגעות, טיפים לתקשורת או מה שצריך עם הילד
עד היום נמנעתי לקרוא או לשמוע הרצאות וכו' שקשורים לכל המאובחנים ואין לי שמץ בהבדלים של כל הhdh ולא יודעת מה זה בכלל.

  
ואם כבר אז אודה להמלצות לנוירולוג מומחה בתחום באזור המרכז מקופת מכבי

תודה מראש לעונים
טוב אז ככה :אחרי שהרגיעו אותך והכול בואו נעשה קצת סדר
# צריך אבחון מקצועי של נוירולוג או פסיכיאטר(לא להבהל מהמילה פסיכיאטר- במקרה קש"ר פשוט הוא גם מוסמך לאבחן)
#ממליצה ללכת לנוירלוג/פסיכיאטר פרטי שיש לו החזרים מהקןפה/ השתתפות עצמית נמוכה,(את יכולה לבדוק כל פרטיים ולשאול במרפאה אם יש החזרים. או לחילופין לשאול בקופה מי באזורך מגורך עובד איתם)
# למלאות שאלונים ולעשות אבחון מקיף ( שימו לב מוקסו מהווה אחוז אחד(!) מתוך האבחון אז נא לא להסתמך על כך)
#אחרי האבחון ובמקרה שיש לבנך אכן הפרעת קש"ר ממליצה בחום לקנות את הספר"תופסים פיקוד על התפקוד" ספר לילדים,חרדי(מומלץ גם למבוגרים בינינו) שמסביר בשפה פשוטה לך ולילד( המודעות מאוד מאוד חשובה לפן הריגשי וההתנהגותי של הילד) מה זה הפרעת קשב ואיך היא עובדת.
גם לנו היה לא קל... אבל אחרי איבחון, טיפול תרופתי (ריטלין ועברנו לאטנט כי זה בלי ת.ל.) ועכשיו לקראת סוף אימון- הילדה חדשה!
# מומלץ מאוד לשלב אימון אישי וליווי צמוד ע"מ לעזור לילד לא רק ע"י כדור אלא גם בפן של המודעות, דימויי עצמי, וכן תחומים נוספים שהכדור לא כ"כ בא לידי ביטויי (לפעמים כישורי חברה נמוכים, דחיינות, התארגנות, ניהול זמן,התפרצויות זעם(בטח למי שיש ריבאונט קשה מהכדור וכו')
יש לך פה המון מידע פשוט תתחילי וה' יהיה בעזרך,
בהצלחה רבה!

שרי5

משתמש צעיר
נתקלתם בניורולוג שעושה אבחון?
אני הייתי עם הבן שלי בן ה5 אצל נוירולוג.הוא לא הסתכל עליו בקושי.
רשם מרשם לריטלין וזהו.
המרשם ניתן לפי השאלונים שההורים והגננת ממלאה. לא מעבר

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
לפעמים חוסר שינה/עודף סוכרים/אי שקט ממשהו ריגשי יכול להראות כמו קש"ר.

ובאמת לפני שאמא קופצת לריטלין ודומיו ממליצה מאוד קודם כל לנסות משהו טבעי!

ADHD ?

משתמש פעיל
נתקלתם בניורולוג שעושה אבחון?
אני הייתי עם הבן שלי בן ה5 אצל נוירולוג.הוא לא הסתכל עליו בקושי.
רשם מרשם לריטלין וזהו.
המרשם ניתן לפי השאלונים שההורים והגננת ממלאה. לא מעבר
קודם כל השאלונים הם באמת אחת האינדיקציות הכי חשובות אבל לא רק ממש לא...
ובדרך כלל נוירולוג מהקופה מתנהג כמו שתיארת אבל נוירולוג פרטי בדרך כלל כן בודק יותר לעומק ע"מ לעשות הבחנה מבדלת אמיתית...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה