דיון קרנות מחקות ישראליות הם הטוב ביותר, האומנם???

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
בעקבות הדיונים לאחרונה כאן, בעניין קרנות MTF (קרן נאמנות מחקה פתוחה) ישראליות, היו שטענו שהמנהג לעלות דמי ניהול כבר לא רווח בקרנות אלו.
היו גם שאמרו שמכיון שהם משקיעים בחוזי SWAP יהיה להם לכאורה את יעילות המס של אינבסקו.
היו שהשיבו מנגד שתוספת השתשואה תיגבה ע"י ד"נ משתנים.
לאחרונה פירסם חתול פיננסי מאמר בנושא. בו הוא מצדד באפשרות הזו.
מה דעת המומחים, האם זה באמת כדאי.
מה דעת רבני גלאט הון שאסרו את אינבסקו האם הם מתירים את אלו?
אבקש תשובות מפורטות עם הנמקות, בתודה.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
בעקבות הדיונים לאחרונה כאן, בעניין קרנות MTF (קרן נאמנות מחקה פתוחה) ישראליות, היו שטענו שהמנהג לעלות דמי ניהול כבר לא רווח בקרנות אלו.
היו גם שאמרו שמכיון שהם משקיעים בחוזי SWAP יהיה להם לכאורה את יעילות המס של אינבסקו.
@דניאל נבון מה דעתך על הנכתב במאמרו של החתול הנ"ל?

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
@דניאל נבון מה דעתך על הנכתב במאמרו של החתול הנ"ל?
החשש שלי היה ונשאר הסיכון של העלאת דמי הניהול במהלך השנים,
לא נראה שהוא פתר לי את החשש הזה אז אני באופן אישי מעדיף לוותר על כך נכון לכעת.

דף גמרא

משתמש פעיל
החשש שלי היה ונשאר הסיכון של העלאת דמי הניהול במהלך השנים,
לא נראה שהוא פתר לי את החשש הזה אז אני באופן אישי מעדיף לוותר על כך נכון לכעת.
הוא ציין שב7 השנים האחרונות היתה רק קרן אחת שהעלתה די ניהול
והתחרות היום גדולה כך שמסתבר (לדעתו) שגם בעתיד הם לא יעלו את הדמי ניהול.

אגב, מה דעתך לגבי אנשים שלא חוששים ממלכודת מס? (שיכולים לקבל החזרי מס)

דף גמרא

משתמש פעיל
אני חושב שכדאי לתת את הדעת גם לעמלות
לפי המידע שבאתר של @דניאל נבון
עמלת קניה של ני"ע בבורסה הישראלית (קרנות סל שיקליות של בלאקרוק או אינווסקו)
באקסלנס: 0.07% מינימום 3 ש"ח
במיטב: 0.08% מינימום 4.65 ש"ח
בIBI: עמלה 0.08% מינימום 2.35 ש"ח

עמלת קנית של קרן נאמנות (קרן ישראלית מחקה)
באקסלנס: 16 ש"ח
במיטב: פטור
בIBI: עמלה 0.08% מינימום 5 ש"ח

הפערים הם משמעותיים מאוד, ולדעתי ההחלטה האם לקנות קרן ישראלית מחקה או קרן סל אירית, יכולה להשפיע גם על ההחלטה דרך איזה ברוקר להשקיע.
@דניאל נבון ו @השקעות R הון האם הנתונים נכונים?

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
אני חושב שכדאי לתת את הדעת גם לעמלות
לפי המידע שבאתר של @דניאל נבון
עמלת קניה של ני"ע בבורסה הישראלית (קרנות סל שיקליות של בלאקרוק או אינווסקו)
באקסלנס: 0.07% מינימום 3 ש"ח
במיטב: 0.08% מינימום 4.65 ש"ח
בIBI: עמלה 0.08% מינימום 2.35 ש"ח

עמלת קנית של קרן נאמנות (קרן ישראלית מחקה)
באקסלנס: 16 ש"ח
במיטב: פטור
בIBI: עמלה 0.08% מינימום 5 ש"ח

הפערים הם משמעותיים מאוד, ולדעתי ההחלטה האם לקנות קרן ישראלית מחקה או קרן סל אירית, יכולה להשפיע גם על ההחלטה דרך איזה ברוקר להשקיע.
@דניאל נבון ו @השקעות R הון האם הנתונים נכונים?

לגבי החלק הראשון הוא בוודאות נכון (כמובן במידה ונרשמים דרך ההטבות כמו שיש אצלי באתר ולא דרך מקום אחר שאין לי איך לדעת מה ההצעה בו).

לגבי החלק השני:
אקסלנס
- כן, 16 שקל לכל סכום, אגב גם אם קונים קרן כספית זה מה שמשלמים דרכם.

מיטב - אני מעתיק לך מההצעה שלהם:
1719771321260.png

אני לא יודע אם הכוונה במנוהלות היא "מנוהלות אקטיבית" או שגם "קרנות נאמנות מחקות ישראליות" כפי שמדברים עליהן כאן נכנסות תחת הפטור הזה.
למעשה השאלה היא האם מה שאתה רוכש נכנס תחת קטגוריה של "קרנות סל מחקות" (ואז העמלה היא 0.07%) או תחת "קרנות נאמנות מנוהלות" ואז יש פטור.

לא זכור לי שרשמתי אצל מיטב בצורה שציטטת (עם הכותרת "קרן ישראלית מחקה"),
אשמח שתעדכן אותי אם כן ותפנה אותי לעמוד הרלוונטי בכדי שאוודא למולם בשנית ואבהיר שם יותר לעומק את הנושא.

IBI - כן עמלה של 0.08% עם מינימום לפעולה של 5 ש"ח.

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
לא כתבת
ואני פירשתי שזו הכוונה.
ולכן אני שואל האם הבנתי נכון?
אה מעולה, נבהלתי שמא רשמתי שגיאה באתר (:

אז כפי שרשמתי בהודעה הקודמת זה מה שאני מתלבט לגביו בקשר לפטור אצל מיטב בעבור קניית/מכירת קרנות נאמנות מנוהלות:
"
אני לא יודע אם הכוונה שלהם במנוהלות היא רק "מנוהלות אקטיבית" או שגם "קרנות נאמנות מחקות ישראליות" כפי שמדברים עליהן כאן נכנסות תחת הפטור הזה.
למעשה השאלה היא האם מה שאתה רוכש נכנס תחת קטגוריה של "קרנות סל מחקות" (ואז העמלה היא 0.07%) או תחת "קרנות נאמנות מנוהלות" ואז יש פטור.
"

לא יצא לי לחקור לעומק כי פחות עניין אותי עד היום והאמת שגם אף אחד לא שאל אותי בנושא אז כנראה שגם פחות מעניין את שאר האנשים.
הרי מי שמשקיע פסיבית רוכש בין כה וכה ברוב המקרים קרנות איריות ואני באופן אישי פחות בעד הקרנות הישראליות כאמור (מהחשש לעליית דמי הניהול בעתיד).

אם תרצה לתת לי מספר קרן ספציפי אני אשמח לבדוק מחר למולם מה העמלת קניה/מכירה בעבור אותה קרן,
כך נוכל לדעת בוודאות אם ההבדלים בעמלות הקניה/מכירה משמעותיים יותר או פחות כאשר רוכשים קרן ישראלית.

דף גמרא

משתמש פעיל
לא יצא לי לחקור לעומק כי פחות עניין אותי עד היום והאמת שגם אף אחד לא שאל אותי בנושא אז כנראה שגם פחות מעניין את שאר האנשים.
עד עכשיו זה פחות עניין את האנשים בעיקר בגלל החשש ממלכודת מס ומיסוי דיבידנדים גבוה.
עד שבא חתול פיננסי וניפץ את המיתוסים.
ואז התחיל להיות מעניין...
ואני באופן אישי פחות בעד הקרנות הישראליות כאמור (מהחשש לעליית דמי הניהול בעתיד).
ומה לגבי מי שיש לו נקודות זיכוי?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
@דף גמרא @דניאל נבון @קלופ יש פה עוד שני נקודות שפוספסו.
1. במקרה שפרצת המס של הSWAP תסתיים, מחזיק האינבסקו ישאר עם מיסוי פנימי של 15%, ולעומתו מחזיק המחקה הישראלי ישאר עם מיסוי של 25% או30%.
2. למשקיע שצורך גלאט הון, שקרן אירית או אמריקאית לא באה בחשבון, ולישראליות אין עדיפות על פני גמל להשקעה, בגלל דמי הניהול, אולי לאור המאמר הזה, יש עדיפות לקרנות אלו.
וכמובן מה שהקדמתי בהתחלה שיש להסביר מה שונה אינווסקו, מהקרנות הישראליות שעוקבים בדרך זו מבחינת גלאט הון.

דף גמרא

משתמש פעיל
משקיע שצורך גלאט הון, שקרן אירית או אמריקאית לא באה בחשבון, ולישראליות אין עדיפות על פני גמל להשקעה, בגלל דמי הניהול, אולי לאור המאמר הזה, יש עדיפות לקרנות אלו.
לאיזה קרן מחקה עם דמי ניהול 0% יש כשרות של גלאט הון?
ובכלל לאיזה מהם יש כשרות כלשהי?
וכמובן מה שהקדמתי בהתחלה שיש להסביר מה שונה אינווסקו, מהקרנות הישראליות שעוקבים בדרך זו מבחינת גלאט הון.
אולי הקרנות הישראליות מתחייבות ל"גלאט הון" שלא יעשו שינויים גם בעתיד בלי לעדכן
ואינווסקו לא מסכימה להתחייב לזה?
אני כמובן רק מעלה השערה, אין לי מידע על המידיניות של גלאט הון.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
לדעתי לפני שמחליטים שהקרנות הפסיקו לעלות דמי ניהול צריך לבדוק נתון משמעותי:
כמה אנשים הם לכדו ברשת.
כלומר, פעם כל קרן היתה זוכה להרבה למשקיעים, כך שאחרי תקופה כבר היה מספיק ציבור בשביל 'לסגור את הרשת', ולעבור לעוקץ דבש הבא.
היום, בגלל התחרות העזה הן בשוק המקומי, הן בשוק העולמי, לדעתי לוקח להם הרבה זמן למלאות את הרשת.
אבל אם הציבור יחזור לנהור לקרנות האלו - 'הרשתות' יסגרו שוב.
כל הנ"ל השערה, אולי מישהו פה יעשה בדיקת נתונים.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
1. במקרה שפרצת המס של הSWAP תסתיים, מחזיק האינבסקו ישאר עם מיסוי פנימי של 15%, ולעומתו מחזיק המחקה הישראלי ישאר עם מיסוי של 25% או30%.
יש לציין שבמקרה זה הם גם יעלו את הדמי ניהול, מכיון שלא יוכלו לקבל יותר דמי ניהול משתנים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אינווסקו משקיעים את רוב הכסף בצורה פיזית ורק אחוז קטן מושקע דרך חוזי swap.
ולכן לכאורה גלאט הון לא מאשרים ולא יאשרו אותם.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה