קרן סל קרן סל כשרה לשבע המופלאות

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
משהו לא כשר אתה כן מכיר כי חיפשתי ולא הצלחתי למצוא בשקלים
יש MAGS קרן אמריקאית בדולרים.
עמוד הקרן.
בעמוד הקרן כתוב שהחשיפה שלהם זה 100% מניות 7 הגדולות.
פה כתוב שההחזקה שלהם במניות היא רק 39% והשאר באג"ח ממשלה.
בקובץ הנכסים המצורף, משמע שהתשואה מתקבלת מחוזי החלפה.

לסיכום. לדעת העדה"ח שמכשירים את בלאקרוק, זה כנראה דומה.
לדעת תשואה כהלכה, שאוסרים חברות עם בעלי שליטה יהודיים, זה שונה, ב7 החברות שאינם בשליטת יהודיים.
וגם יש כאן חוזי החלף, שצריך לברר מה טיבם, אפשר שיועיל אפי' לדעת תשואה.

הכל הוא דעתי, וכמובן שלמעשה צריך שאלת חכם, ואין גם תועלת לדעתי בהשקעה לטווח ארוך באפיק זה.

קבצים מצורפים

• mags_03-31-2024_holdings.pdf
    KB 160.6 · צפיות: 10

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני מבין שזה תנודתי מאד בגלל החשיפה לשבע חברות בלבד
אבל למה לדעתך לטווח ארוך אין בזה תועלת?
מה התועלת?
חתיכת סטייה מהאשכול,
אולי תפתח על זה אשכול נפרד.

• תודה
Reactions: scw

חניוק

משתמש מקצוען
לדעת תשואה כהלכה, שאוסרים חברות עם בעלי שליטה יהודיים, זה שונה, ב7 החברות שאינם בשליטת יהודיים.
למארק צוקרברג יש ב META כוח הצבעה של למעלה מ-61% נכון ל-29 בפברואר 2024.

מקור
מטא-1.jpg

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
למארק צוקרברג יש ב META כוח הצבעה של למעלה מ-61% נכון ל-29 בפברואר 2024.

מקור
צפה בקובץ המצורף 1724741

חרבות ברזל

משתמש צעיר
ואין גם תועלת לדעתי בהשקעה לטווח ארוך באפיק זה.
אם אתה מאמין בטכנולוגיה הוי אומר שהעולם הולך לטכנולוגיה ולא נחזור לסוס ועגלה ברור שחברות הטכנולוגיה ירוויחו ויעלו בשנים הקרובות, ולכן ההיגיון אומר לשים חלק מהתיק ב7 המופלאות.

סלום

משתמש פעיל
אם אתה מאמין בטכנולוגיה הוי אומר שהעולם הולך לטכנולוגיה ולא נחזור לסוס ועגלה ברור שחברות הטכנולוגיה ירוויחו ויעלו בשנים הקרובות, ולכן ההיגיון אומר לשים חלק מהתיק ב7 המופלאות.
אני מאמין שימשיך להיות טכנולוגיה,
אני מאמין שיכול להיות שטכנולוגיה יפסיק להיות הצמיחה הגדול
ושל ימציאו עוד בינה מלאכותית וכדו' כל כמה שנים

חרבות ברזל

משתמש צעיר
אני מאמין שימשיך להיות טכנולוגיה,
אני מאמין שיכול להיות שטכנולוגיה יפסיק להיות הצמיחה הגדול
ושל ימציאו עוד בינה מלאכותית וכדו' כל כמה שנים
סתם להבין אם הטכנולוגיה לא תהיה מנוע הצמיחה מה כן, קוקה קולה? נייק? נפט?
נכון שכל הדברים האלו יעלו כמו שהם עולים היום, אבל לאיפה העולם יתפתח אם לא לטכנולוגיה, ורוב החברות הגדולות מ7 המופלאות לא מתעסקות עם בינה מלאכותית בדווקא, אלא עם כל פיתוח וחידוש טכנולוגי שיש ולכן לשים חלק מהתיק עליהם דווקא אומנם לא נראה לי חסר סיכון אבל לדעתי עם הרבה סיכוי.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ולכן הם באמת כבר יקרים היום.
אין לי אינדיקציה, שהם יפתיעו יותר ממה שצפוי כעת.

(ב7 המופלאות יש גם את אמזון, שהיא לא בדיוק סקטור טכנולוגי)

אגב אם סקטור אחר יתפוס את הבכורה, אז כמובן שהוא יתפוס גם את מקומו ב7 המופלאות.

אם אתה מאמין שהטכנולוגיה תפתיע יותר מהצפוי, מדוע לא תשקיע במדד הטכנולוגיה של S&P 500 או בנאסדק 100?

אני לא מכיר נתון שאומר שחברות הכי גדולות בעולם מניבות יותר מחברות בינוניות וקטנות. ברור שבשביל להפוך להיות גדולות הם הניבו יותר בעבר, אבל עכשיו שהם גדולות אני לא מכיר נתון שנותן להם תשואה עודפת.

נערך לאחרונה ב:

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
@דניאל נבון אולי אתה תוכל לעזור, האם אתה מכיר קרן סל שעוקבת אחרי 7 המופלאות נקובה בשקלים.
אני לא חושב שקיימת אחת כזאת כיום בבורסה הישראלית בשקלים,
בארה"ב כפי שציינו יש את קרן סל MAGS שנסחרת בדולרים.

אם אתה לא מעוניין בקרן סל אמריקאית מסיבה כלשהי אז שים לב שניתן לבנות את הקרן גם בצורה עצמאית בקלות.
למעשה מכיוון שמדובר רק ב7 חברות ומדובר במדד שהוא "משקל שווה" שמתעדכן אחת לרבעון אז העניין הזה יכול להיות מאוד פשוט לביצוע דרך קניית המניות בצורה ישירה (אפשר גם לוותר על האיזונים אחת לרבעון אם הם לא מהותיים).

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

חרבות ברזל

משתמש צעיר
אם אתה משקיע בs&p500
אתה ממילא שם חלק משמעותי ב7 המופלאות
(אם אני לא טועה הם תופסים כ30% מהמדד)
ואפשר להשקיע גם בנאסדק ומדד עולמי, לא זה הנושא הנושא בכמה אחוז אתה נחשף לעליות והירידות שלהם לבד, שזה כמובן תנודתי יותר.
(ב7 המופלאות יש גם את אמזון, שהיא לא בדיוק סקטור טכנולוגי)
אמזון יש את עסקי הענן ומזה הרווחים הגדולים שלה ככל שהבנתי
אגב אם סקטור אחר יתפוס את הבכורה, אז כמובן שהוא יתפוס גם את מקומו ב7 המופלאות.
7 המופלאות זה לא מדד זה מניות, כך שאם אחת מהם תיפול מי שמושקע בקרן סל מחקה שלהם יפסיד ולא יעזור שיהיו 7 מופלאות חדשות אתה לא מושקע בהם בניגוד למדד שמוצאים את הישן ומכניסים את החדש
אם אתה מאמין שהטכנולוגיה תפתיע יותר מהצפוי, מדוע לא תשקיע במדד הטכנולוגיה של S&P 500 או בנאסדק 100?
כנ"ל.

חרבות ברזל

משתמש צעיר
למעשה מכיוון שמדובר רק ב7 חברות ומדובר במדד שהוא "משקל שווה" שמתעדכן אחת לרבעון אז העניין הזה יכול להיות מאוד פשוט לביצוע דרך קניית המניות בצורה ישירה (אפשר גם לוותר על האיזונים אחת לרבעון אם הם לא מהותיים).
חוץ מעניין המעלות שאני ישלם הרבה יותר עמלת קניה ומכירה.

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
חוץ מעניין המעלות שאני ישלם הרבה יותר עמלת קניה ומכירה.
זה כבר תלוי דרך איפה אתה סוחר ובאיזה סכום ההשקעה.

אני נניח סוחר בבורסה האמריקאית דרך ברוקר זר ב1$ מינימום לפעולה (או 1 סנט למניה הגבוה מביניהם),
אז בדוגמה שלי לקנות את 7 המניות יעלה לי ככל הנראה 7$ (אלא אם אני משקיע בכל אחת מהמניות מעל 12,000$ ואז בחלקן אני כבר אתחיל לחרוג מעט מהמינימום לפעולה של 1$ ואשלם עוד כמה סנטים).

בהנחה וטווח ההשקעה הוא נניח שנה ומעלה אז ודאי שעדיף לשלם 7$ עמלות קניה + 7$ עמלות מכירה (סה"כ 14$) על פני דמי ניהול של 0.29%.
* העדפה כמובן תלויה גם בסכום ההשקעה שאנחנו עוסקים בו.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה