דרוש מידע קרן טובה וברכה

גלילאי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לצערי הרב, מכירה מקרוב את הכאב ש @פילפילון הביעה.
באמת מעריכים מאוד את העזרה שנותנים, אבל מתסכל מאוד להגיע לחג עם ארונות מרוקנים!
כן, אנחנו יודעים שעובדים קשה מאוד בשביל זה, ומעריכים את זה מאוד
אבל האם השבועיים הבדל בחלוקה, בין ר"ה לסוכות - הם אלו שמביאים את הכסף לארגון?
ולא, זה לא תלונה! זו שאלה שבאה ממקום מאוד כואב!
ושוב, תודה על העזרה הלא-מובנת מאליו!
ומאחלת לכולכם, שתזכו להיות כל החיים מאלו שנותנים!
ל- @פילפילון לא הגבתי (חוץ מאימוג'י של כועס על ההודעה) כי זו התקפה מיותרת (המילים הכי עדינות שמצאתי...) על מי שמוסר נפשו וכוחותיו להיטיב עם יהודים וגם אם הוא לא הצליח לעשות את זה בזמן הכי מתאים עדיין חייבים לו רק תודות!
אך לגבי תלונתך שאין הבדל בחלוקה בשבועיים, אני חושב שזה לא כ"כ נכון, כי אם עדיין אין להם את כל הכסף והם במאמצים אחרונים משתדלים להביא את הכל, אז מה היית רוצה שחלקם יקבלו וחלק אחר יחכה? מי היה מסכים שהכרטיס שלו יוטען יותר מאוחר???!!!
ואני מאמין שמבחינת לוגיסטיקה, לחלק את הכסף בשתי פעימות זה גם לא כ"כ מוצלח בפרט שהקופות הנותנות את השליש צריכות לראות ששתי השליש הנותרים מחולקים ג"כ ואולי יש בזה עוד סיבות וקשיים, כך שלמרות הקושי צריכים לשתוק ולהודות.
וכאן המקום להודות באמת לקופה שעושה כ"כ הרבה מאמצים ושיזכו העושים והמעשים לכתיבה וחתימה טובה וכל טוב וחסד כל ימיהם.

klik's

משתמש מקצוען
כאחת שמכירה ממש מקרוב
כמה גבאים של "טובה וברכה"
אין לך מושג כמה שעות וימים של עבודה מסביב לזה
הקהילה שלחה להם את האחוזים שלה
את יודעת כמה קהילות יש בטובה וברכה?
את יודעת כמה לוגיסטיקה ובדיקות שאכן כל קהילה שילמה הכל או כמה
רק לארגן כל קהילה איך שילמה ואיפה, מאמינה שזה עשרות שעות עבודה

ניסתה לבקש
אמרו לה שאי אפשר
אם היא רוצה היא יכולה לצאת בכלל
וגם אם יעשו מאמץ כן לתת לה מזומן
זה יהיה פחות משליש
את יודעת שהקהילות במודיעין עילית משלמות שישית ולא שליש?
(ר' ישראל כץ משלם חצי מהשליש)
ואת יודעת כמה הגבאי/ ים של הקהילה התאמצו להשיג את השישית הזאת
ניסית לדעת כמה זה במספרים?
וכמה תורמים רק בזכות שיודעים שעל כל שקל, הבן אדם מקבל פי 6
ועדיין אני רואה כמה קשה להשיג את הכסף
ואם מישהו לא רוצה, לא צריך- כל שקל מושג ביזע ובעמל
שלא לדבר על הסכומים שטובה וברכה מביאים, שאין לי מושג איך הם עושים את זה
לעולם השבע לא יבין את הרעב
זה הוצאת דיבה על גבאים שהתנדבו לענין
למרות שהם רעבים לפעמים לא פחות ממנה...
והם משקיעים וטורחים שעות רבות בלי שמץ של תודה (לא כולם כמובן, רובם מעריכים)
אבל אין לך מושג כמה ביקורת מקבלים...
(למה לא קיבלתי, למה קיבלתי קצת, עברתי את הסכומים אבל יש לי הוצאות חריגות של XYZ, נולד לי עוד ילד וחוצפה שלא מוסיפים אותו, הכרטיס נעלם לי, נראה לי שירד יותר ממה שהשתמשתי, החבר קיבל יותר, למה לא עובר ביש וכו וכו וכו, )
טלפונים בשעות לא שעות- בימים הכי עמוסים בשנה 0גם לא לתלונות אלא לשאלות טכניות- תכפילו במספר המקבלים...)
הגבאים עושים זאת ללא תמורה ובמאור פנים (גם למי שכועס...)
וגם הרבה כאבי ראש ללא תלונות (איפה אפשר להשתמש, וכו וכו'
מחכים לרגע האחרון
תחשבי על איסוף הכסף- שכל השנה אוספים עבורו- מידיעה
מתי קל יותר להשיג את הכסף- בחודש סיון או בחודש אלול?
תמיד ברגע האחרון, הלחץ גורם להשגת הכסף יותר במהירות
ככה זה בחיים...

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
לצערי הרב, מכירה מקרוב את הכאב ש @פילפילון הביעה.
באמת מעריכים מאוד את העזרה שנותנים, אבל מתסכל מאוד להגיע לחג עם ארונות מרוקנים!
כן, אנחנו יודעים שעובדים קשה מאוד בשביל זה, ומעריכים את זה מאוד
אבל האם השבועיים הבדל בחלוקה, בין ר"ה לסוכות - הם אלו שמביאים את הכסף לארגון?
ולא, זה לא תלונה! זו שאלה שבאה ממקום מאוד כואב!
ושוב, תודה על העזרה הלא-מובנת מאליו!
ומאחלת לכולכם, שתזכו להיות כל החיים מאלו שנותנים!
התשובה לשאלה היא - כן.
כל יום זה הבדל משמעותי, יש תורמים שמתחייבים להעביר תרומות וזה מתעכב אם מסיבות טכניות ואם מסיבות שהם עדיין לא סגרו את העסקה ועוד ועוד, כל יום, כל שעה יש תזוזות לכאן ולכאן.
אף אחד לא משחק עם הכסף!
ברגע שיש מספיק כסף מטעינים, מספיק זה לא אומר 100% של הכסף אלא מספיק ברמה כזאת שאת היתרה מנהלי טובה וברכה מסוגלים לקחת על עצמם ולהתחייב שעד X זמן הם יגייסו את זה וגם זה לא תמיד הולך...
ואמן שנזכה להיות בצד הנותן והלוואי שלפחות נזכה להבין את הצד הנותן.

אני חזק

משתמש פעיל
כאחד מכלל ישראל בימים נוראים האלו של ר"ה ויוהכ"פ, אני נורא מתבייש באחיינו ובשרינו, עומד בצד ומסתכל על ההתכתבות, אני לא גבאי שמחלק את הכרטיסים, אבל נורא מתבייש במה שכתוב כאן
עומדים מנהלים וקרעים את עצמם כדי להשיג את הכספים, הם בטוח לא יושנים לא לילה אחת ולא יותר, כל מי שגייס פעם כמה שקלים יודע קצת מה הקושי לגייס, הם בשניה יכולים לפסול / להוריד מקומות מסויימים ועוד, אבל הם עומדים ותמיד רק מוסיפים עוד ועוד, וכאן יושבים אנשים רגל על רגל ומשווים את זה לתלושים של משרד הפנים שזה מגיע מהמיסים של כולנו, ואנשים עוד מגדילים ויש להם טענות על המנהלים, ועל ההתנהלות אחרי שהם לא יודעים כלום, אין להם מושג בכלל מה זה לגייס כסף, מה זה לחלק עשרות מליונים, איך לנהל לוגיסטיקה של חלוקה כזאת. (אני רק מנסה לחשוב מה יקרה עם ההתכתבות הזאת יגיע להנהלה שם, מה יהיה ההרגשה שלהם, איזה סטירת לחי זה יהיה להם) אין חילול ה' וכפוי טובה גדולה מזה.
אני לא יודע איך מישהו שליכלך עליהם יכול לגשת ליוהכ"פ ככה.
נראה לכם שהם לא מנסים בכל כוחם להביא את הכי מושלם שיכול להיות (הם נותנים כרטיסים ולא שקי תפו"א ובשר ועוף שהיה עולה להם עשירית רק בגלל לעשות את הדבר הכי מושלם שיכול להיות), הם מכירים את כל הבעיות והם כנראה משתדלים בכל הכוח, רק שלאנשים המשועממים לא היה על מה לקטר ופתאום מצאו.

סליחה על הבוטות, פשוט ההכתבות מרתיח לי את הדם, כואב לי שיש בינינו אנשים כאלו שחוץ מכפוי טובה אין להם כלום, לוקחים אנשים צדיקים - אנשים שיש להם מליוני זכויות על המאות אלפי נפשות שהם מאכילים בכל חג, ומשמיצים אותם.
אני אישית מקנא בזכויות שלהם, הלוואי ויהיה לי חלק בחלוקה הקדושה הזאת.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
למתלוננים
רק אתמול הם הוסיפו אנשים ויש גבאים שרק אתמול העבירו את החלק שלהם
בהצלחה בקיטורים...

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
(אני רק מנסה לחשוב מה יקרה עם ההתכתבות הזאת יגיע להנהלה שם, מה יהיה ההרגשה שלהם, איזה סטירת לחי זה יהיה להם)
מידיעה, זה הגיע אליהם.
אוי לאותה בושה! מעדיף לא לפרט את תגובתם הכואבת.
ויש גבאים שרק אתמול העבירו את החלק שלהם
ויש גבאים שעוד לא העבירו...

זבון וזבין

משתמש מקצוען
מידיעה, זה הגיע אליהם.
אוי לאותה בושה! מעדיף לא לפרט את תגובתם הכואבת.
כואב מאוד !!!!
ובפרט שמדובר באנשים שמתמסרים מעבר לכוחות שלהם להרבות חסד,

אך מצד שני - וללא שום תרעומת כלל עליהם - אולי יש כן אפשרות להקדים את החלוקה ????

היום קיימתי שיחה עם אברך שמחתן ילדים והפרוטה אינה מצויה בכיסו - והוא שח לי בכאב שאשתו מתכוננת לחגים מוקדם - וכבר היום היא מתחילה בקניותיה לסוכות - וההוצאות רבות - ובד"כ כשזה כבר כן מגיע הכסף לא מנוצל מספיק בצורה הנכונה,

אני מבין את הקושי שיש להנהלה - ובפרט שכעת זה הזמן הטוב ביותר לאסוף תרומות - אבל אולי אפשר לנסות אולי לחלק בשתי פעימות כמו שהציעו לפני - או ללוות ע"ס שאם יחסר ח"ו- יקצצו מחלוקת הפסח וכדו' ???

ושוב אינני מתלונן כלל - רק מנסה לבקש אם יש אפשרות למאמץ זה

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
@זבון וזבין מצטרפת גם לרעיון שאם היה אפשר לעשות 2 פעימות חלילה ללא תרעומת
ראשית לגבאים מגיע כל הטובות והברכות. הם עושים עבודת קודש ושכרם העצום ודאי שמור להם
עכשיו עוד אפשר לערוך קניות בנחת מה שאין כן בשבוע העמוס שלפני החג. מידות חסרות ודברים נגמרים. המוכרים עצבנים והתורים ארוכים...והילדים בחופש
ולכן הרבה פעמים כבר מוותרים על הדברים
גם זה שהתוקף כ"כ קצר ממילא לא מנוצל תמיד כמו שצריך ביישוב הדעת
ושוב זו רק הארה ולא טענה או תרעומת ח"ו ידוע לנו שלא מגיע לנו דבר והכל לפנים משורת הדין וחסד גמור

גימפל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מתוך פירוש הספורנו לפרשת השבוע
"וישמן ישורון ויבעט" והנה גם בעלי העיון שבהם הנקראים ישורון מן אשורנו ולא קרוב עשו כמו הבהמות הבועטות בבני אדם שנותנים להם מזון:

ממש מתבייש בשביל אלו שהגיבו בצורה מחפירה
יושבים עסקנים מצאת חג הפסח ועומלים להשיג חלוקה מאוד מכובדת למשפחות הנצרכות ויש אי אלו אנשים שניכסו לעצמם את סכום התמיכה כביכול טובה וברכה רק מקלקלים להם מלקבל את השליש מהגבאים ועוד שלל טענות משונות
וזוהי מידת כפויי הטובה

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
כואב מאוד !!!!

אך מצד שני - וללא שום תרעומת כלל עליהם - אולי יש כן אפשרות להקדים את החלוקה ????

היום קיימתי שיחה עם אברך שמחתן ילדים והפרוטה אינה מצויה בכיסו - והוא שח לי בכאב שאשתו מתכוננת לחגים מוקדם - וכבר היום היא מתחילה בקניותיה לסוכות - וההוצאות רבות - ובד"כ כשזה כבר כן מגיע הכסף לא מנוצל מספיק בצורה הנכונה,

אני מבין את הקושי שיש להנהלה - ובפרט שכעת זה הזמן הטוב ביותר לאסוף תרומות - אבל אולי אפשר לנסות אולי לחלק בשתי פעימות כמו שהציעו לפני - או ללוות ע"ס שאם יחסר ח"ו- יקצצו מחלוקת הפסח וכדו' ???

@זבון וזבין מצטרפת גם לרעיון שאם היה אפשר לעשות 2 פעימות חלילה ללא תרעומת
ראשית לגבאים מגיע כל הטובות והברכות. הם עושים עבודת קודש ושכרם העצום ודאי שמור להם
עכשיו עוד אפשר לערוך קניות בנחת מה שאין כן בשבוע העמוס שלפני החג. מידות חסרות ודברים נגמרים. המוכרים עצבנים והתורים ארוכים...והילדים בחופש
ולכן הרבה פעמים כבר מוותרים על הדברים
גם זה שהתוקף כ"כ קצר ממילא לא מנוצל תמיד כמו שצריך ביישוב הדעת
ושוב זו רק הארה ולא טענה או תרעומת ח"ו ידוע לנו שלא מגיע לנו דבר והכל לפנים משורת הדין וחסד גמור
תגובות מכובדות ומכבדות, יישר כח.
עושים כל מאמץ להקדים את החלוקה, וכשאני כותב כל מאמץ זה כולל הקדמת הדינרים, נסיעות תכופות יותר לחו"ל וגם היערכות מוקדמת יותר במשרד בארץ ישראל. למעשה, המציאות שהכסף מגיע ברגע האחרון.

בשנה רגילה, כשהמצב בארה"ב בהיר יותר, גבאי טובה וברכה לוקחים על עצמם סיכונים גבוהים ומטעינים על סמך התחייבויות ועל סמך העובדה שיסעו לחו"ל שוב ושוב ושוב.

בשנה זו, המצב בארה"ב לא מרנין ואפי' קשוח יותר מבארץ ישראל, בעיקר בגלל שבארה"ב חיים על מינופים יותר מבארץ, לדוג' באר"י מקסימום משכנתא שאפשר לקבל - 75%, בארה"ב כמעט 100%, זה אומר שעליית הריבית משפיעה עליהם הרבה יותר ולכן היקפי הצדקה הצטמצמו משמעותית וזה משליך ישירות על היקף ההתחייבות שגבאי טובה וברכה יכולים לקחת על עצמם, אם בשנה רגילה הם לוקחים על עצמם התחייבות של 30% השנה מדובר על לפחות 60%, אם לא יותר.
וכל זה מבלי לכלול התחייבויות מחגים קודמים שטרם שולמו.

לגבי הטענה בפעימות, נכון להיום זה מאד מורכב מכמה וכמה סיבות ואם יעשו את זה - זה בלית ברירה ממש.
נתרמה עלות פיתוח מערכת חדשה שאולי תאפשר הטענה בפעימות, אך כדרככם של מערכות טכנולוגיות, זה לוקח המון זמן.

בטוחני, שאם תתקשרו עכשיו לגבאי הצדקה בקהילתכם ותעבירו לו הערכתם והוקרתכם האמיתית! בוודאי יהיה לו יותר חשק לארגן ממקומות נוספים ובוודאי הוא יעביר את הדברים גם לגבאי טובה וברכה וזה ישפיע ויתגלגל הלאה עד לתורמים.

גימפעל

משתמש מקצוען
כואב מאוד !!!!

התורמים (רובם עכ""פ) לא יתרמו כדי לכסות את החובות של הקופה,
הם כן יתרמו אם הם יודעים שע"י תרומתם הם יצילו משפחות,
ולכן לו הכסף הי מוטען על הכרטיס ולו פעימה אחת כבר לא יוכלו להשיג תרומות.

בא יבוא

משתמש מקצוען
כותב ומוחק, כותב ומוחק.
יש לי הכרות עמוקה עם טובה וברכה ואני פשוט מזועזע מהסטירת לחי שבהודעה הזו, סילופי דברים בלי שום חשבון שמאחורי הדבר העצום הזה עומדים אנשים עם לב בשר שחלקם היו במהלך השנה האחרונה אולי 4 חודשים בבית, בשביל לגייס את 2 השליש הנותרים, הכסף הזה לא גדל על העצים.
הוא נאסף בעמל וביזע, כן! ויש עדיין חובות מחגים קודמים.

טובה וברכה חייבת למישהו משהו?
שתואיל שכנתך הרחומה ותצא מהתוכנית ותבקש מהקהילה שיתנו לה את השליש ולא תחכה לטובות של טובה וברכה שמחזיקים אצלם כסף סתם...הכסף הרי אצלם, כמה קל לקשקש על המקלדת.

ועכשיו לנתונים קצת:
בכל חג טובה וברכה מחלקים כ 100 מיליון ש"ח בכרטיסים מכובדים ללמעלה מ 20 אלף משפחות בכל רחבי הארץ, עם הכרטיסים אפשר לרכוש במגוון חנויות, הכרטיסים נראים ככרטיסי אשראי, כך שהמקבלים לא צריכים להתבייש ולסחוב שקי תפ"א ולעמוד בחלוקע'ס.

אפשר להירשם לחלוקה רק בערים מסוימות ורק באמצעות נציגי קהילה, אין אפשרות להירשם באופן עצמאי.

מנגון החלוקה עובד כך, אם לדוגמא משפחה מקבלת תמיכה של 3,000 ש"ח, הקהילה צריכה להעמיד שליש מתוך זה היינו 1,000 ש"ח וכנגד זה הקהילה מקבלת 2,000 ש"ח נוספים.

כל הכסף הזה גם ה 1,000 ש"ח של הקהילה וגם ה 2,000 ש"ח של טובה וברכה - לא גדל על העצים! לא הוא לא גדל על העצים! כל האנשים המעורבים עמלים על זה עד כדי הקזת דם ממש, המשפחות לא יודעות כלום ושום דבר ממה שהמעורבים עוברים, והכל בכדי שהמשפחה תקבל בדרך כבוד.

מועד החלוקה נקבע בדרך כלל כשרוב עמ"י מחפש הסעה לחוף אשדוד, בפועל בשל מחסור בתרומות לא מצליחים תמיד לעמוד בזמנים, אין כסף ששוכב בטובה וברכה שמחכה למישהו שיסכים ללחוץ אנטר ולהטעין כרטיסים.

אל תעריכו!
לפחות אל תחטיפו, תחשבו רגע לפני.
יש דרך ליצור איתכם קשר בהודעה פרטית?

sap13

משתמש מקצוען
מישהו יודע אם שינו את ההחלטה לא לקנות בגדים בכרטיס?

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
אני הייתי מבקש מהם להשקיע מאמץ ולצרף את משנת יוסף לכרטיסים למרות שזה יגרום להפחתה בשווי הכרטיס (ע"ע כרטיסי עיון הפרשה שיש הורדה של 3% מהמלגה למי שמקבל במשנת יוסף)
המחירים של ברכל יקרים משמעותית לעומת משנת יוסף ועל זה בדיוק נפתח האשכול הזה

sap13

משתמש מקצוען
אני הייתי מבקש מהם להשקיע מאמץ ולצרף את משנת יוסף לכרטיסים למרות שזה יגרום להפחתה בשווי הכרטיס (ע"ע כרטיסי עיון הפרשה שיש הורדה של 3% מהמלגה למי שמקבל במשנת יוסף)
המחירים של ברכל יקרים משמעותית לעומת משנת יוסף ועל זה בדיוק נפתח האשכול הזה
לא רק בר כל שם? יש את מעיין 2000
יש את מחסני השוק

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יש מקומות שכן מקבלים את משנת בגלל שאין כמעט אופציות אחרות
@sap13 משהו חדש או כמו שהיה עד עכשיו?

מפ

משתמש צעיר
עימוד ספרים
תודה ענקית לארגון טובה וברכה על העזרה העצומה בכל פעם מחדש!!
לתועלת הענין אם אפשר להעביר להם שיתנו יותר זמן לניצול הכספי מאחר וכשהזמן מועט אנשים קונים דברים שאינם נצרכים באמת רק כדי לסיים וחבל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה